(Vlatní) Tatra 815 GTC

Založil Ondrej, 28.03.2022, 20:25:06

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ondrej

Po delší době jsem konečně dokončil další model, je to čtvrtá Tatra, tentokrát GTC. Letos v březnu je to 35  let od začátku expedice.
Motorizace 4 x XL motor pohon a 1x M motor zatáčení, po špatných zkušenostech s Lego IR ovladačem a otřesným Control+ ovládané Sbrickem. Váha přes 7kg takže jsem rád, že to po rovině vůbec nějak jede  >:D Snažil jsem se minimálně používat nálepky, takže jsem dal jen nápis na čumák samolepku zbytek jsem skládal. Zadní nárazník je nastavitelný jako měl originál a výsuvný žebřík na střechu.







Krátké video z jízdy ve Stromovce:


Celé album zde: https://www.flickr.com/photos/ondrejnesleha/albums/72177720297687164

Anatyt


HD

#2
Wow, jdu sbírat čelist. Žebřík, boční "nepolep", rychlost pohybu...
To by si zasloužilo delší video. Jak je na tom technika podvozku? Stále poháněné jen zadní nápravy, nebo je to už 6x6?  >:D  Koukal jsem, že jede dost rychle. Přežijí motory brždění?
mohl bych poprosit o foto detailu ráfku a podvozku? Líbí se mi tam ty nádrže pod kastlí.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Borun

Naprosto dokonalé.Když jsem to viděl poprvé na fcb v prvním momentě jsem myslel,že je to ta skutečná . Před těmi 35 lety jsem jako kluk hltal každý článek ve Světě Motorů .A před několika lety jsem měl to štěsti se seznámit s vývojářem této a Lopraisovy Tatry .Doufám,že bude někde k vidění na výstavě.

Anatyt

Chlape, toto by mohlo zaujímať aj samotné Tatra Muzeum!

Marty713

Citace od: Anatyt kdy 28.03.2022, 22:10:50Chlape, toto by mohlo zaujímať aj samotné Tatra Muzeum!

Tak to rozhodně! Ondřeji, krásná práce. Ten "nepolep", jak to hezky nazval HD, je fantastickej. :o

Foton

HUstýýýý. Já myslel,  z toho příspěvku, že se to bude plazit. A ono ne. Zírám, zírám, zírám. :o
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

hawran

Někdo už to tady napsal - když jsem viděl první fotku, domníval jsem se že je to nějaký model který sloužil jako předloha ke stavbě LEGO modelu...
Ale až pak jsem si všimnul že to je celé LEGO
Tématicky, technicky i jinak dokonale zpracovaná předloha... Nemám slov, úžasný počin!
Bricks Forever!

pitris47

Tak tohle je pecka.  Nádherný kus.

martindavid

Krásná práce.jak dlouho trvalo vývoj tohohle kusů?.

milanv

Tak tohle je teda pro mě překvapení par excelence! Nádherný model přesně do sekce "Věrné modely". Čekal jsem po úvodní fotce skutečné Tatry, jak bude vypadat ta tvoje modelová a jak moc se jí přiblíží - a až po chvíli mi došlo, na co že to koukám na té první fotce! To vystavění všech nápisů na bocích z kostek místo samolepek už je "jen" třešnička potvrzující tu uchvacující detailnost modelu, včetně interiéru kabiny. Oslava možností kostek.

A ještě jak to skvěle jede - kolik to má motorů, aby to takhle jelo se sedmi kily váhy? Přidej určitě víc detailů! A samozřejmě: kde to uvidíme naživo? Budeš v Lysé a v Plzni?

Jo, a co moped a rogalo? A stan na střeše rozkládací? :)
Pán na Žlutém hradě

Ondrej

Díky moc pánové,
výstavu pak nějakou dám až bude místo pro ně.


Citace od: milanv kdy 29.03.2022, 13:35:57
... kolik to má motorů, aby to takhle jelo se sedmi kily váhy? Přidej určitě víc detailů! A samozřejmě: kde to uvidíme naživo? Budeš v Lysé a v Plzni?
Jo, a co moped a rogalo? A stan na střeše rozkládací? :)
Motory jsou 4 XL na pohon a jeden M na zatáčení, stan udělám asi v rozložené verzi na výměnu nahoře, tam by to asi nešlo udělat rozkládací podle reálu, rogalo možná časem.

Citace od: martindavid kdy 29.03.2022, 11:12:14
Krásná práce.jak dlouho trvalo vývoj tohohle kusů?.
víc než rok, ale jen díky tomu že jsem se k tomu moc nedostal, jinak by to byla práce tak na měsíc asi

Citace od: Anatyt kdy 28.03.2022, 22:10:50
Chlape, toto by mohlo zaujímať aj samotné Tatra Muzeum!
Zkusím se s nima pak taky spojit zase, měl jsem je v tom starým muzeu před lety, teďka tam mají tenhle super model  GTC https://www.facebook.com/watch/?ref=saved&v=668586397794564

Citace od: HD kdy 28.03.2022, 21:07:02
Wow, jdu sbírat čelist. Žebřík, boční "nepolep", rychlost pohybu...
To by si zasloužilo delší video. Jak je na tom technika podvozku? Stále poháněné jen zadní nápravy, nebo je to už 6x6?  >:D  Koukal jsem, že jede dost rychle. Přežijí motory brždění?
mohl bych poprosit o foto detailu ráfku a podvozku? Líbí se mi tam ty nádrže pod kastlí.
Mám v plánu zkusit jet i dál po Stromovce ale nevím nevím jestli to aspoň nějakej delší kus zvládne, u těch motorů mi nepřijde že by jim brždění vadilo, jen jsem měl problém u předdefinovanýho Sbrick ovladače na mobilu držet to v plným výkonu nějak mi to pořád padalo cca na 70% výkonu a to už se jí moc nechtělo jet tak to zkusím přes xboxovej ovladač nastavit.
Nafotím pak rozloženou ještě aby bylo vidět dovnitř, jinak je to pořád hnaný jen na zadní nápravy protože jsem ještě neudělal lepší to přední zatáčení s tím bodem otáčení tak aby to nedřelo o podběhy.
Ráfek jsem udělal přes plate round 4x4 omotanej šedou pneumatickou hadičkou staženou černým řetězem, protože jsem nenašel nic lepšího cca v 5x5 bricků rozměru.

peki

Opravdu parádní kousek :)

fanda

#13
Citace od: Ondrej kdy 29.03.2022, 21:56:52
Mám v plánu zkusit jet i dál po Stromovce ale nevím nevím jestli to aspoň nějakej delší kus zvládne, u těch motorů mi nepřijde že by jim brždění vadilo, jen jsem měl problém u předdefinovanýho Sbrick ovladače na mobilu držet to v plným výkonu nějak mi to pořád padalo cca na 70% výkonu a to už se jí moc nechtělo jet tak to zkusím přes xboxovej ovladač nastavit.
Jestli ten Sbrick napájíš legovým batteryboxem, tak zkus Buwizz, s tím jsem nikdy problémy neměl. Případně 2 Buwizzy - dají se dobře spřahovat.

Igorus

Chvály není nikdy dost a toto je rozhodně model, který si spousty chvály zaslouží. Protože je prostě parádní. Navíc je to další do tvého portfolia Tatrovek. Co bude dalšího???? ;D

Lehčí OT ale souvisí to s předlohou a vlastně i zmíněným vystavením v Tatrováckém muzeu - Reportáž Události Ostrava.

Anatyt

Za mňa - po technickej a dizajnovej stránke je to dokonalé. Ale čo ja najviac obdivujem je, že si dokázal všetky tie vzory, grafiku, nápisy vyskladať bez použitia samolepiek. :o Za toto klobúk dolu!