Výtopna Jaroměř 2019

Založil Matthes_CS, 01.12.2018, 18:19:55

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Matthes_CS

O víkendu 10.-11.3.-4. srpna 2019 bude v železničním muzeu Výtopna Jaroměř dětská parní železnice (plakát na letošní akci, návštěvnost v muzeu přes 200 platicíh návštěvníků, asi 150 lidí se svezlo) a kolegy v muzeu napadlo udělat z toho víkendovou akci pro děti. Kromě té dětské páry by ještě jezdili po areálu muzea velké mašinky, mělo by být kolejiště ve velikosti G a nějaké další herny, máme tam třeba kovapácký traktůrky, merkurové kolejiště.

A část výtopny by se dala vyklidit, zakrýt montážní jámy v kolejích a na nich vystavit něco z Lega nejen s železniční tématikou. Mám se tedy zeptat, jestli by někdo něco chtěl přijet vystavit. Spolek by zajistil ubytování a obědy, jen je ten termín v Josefově Brutal Assault, takže ubytování bude potřeba zajistit co nejdříve.

MiHo

Kolik bude času na stavění ?

Matthes_CS

Citace od: miho kdy 01.12.2018, 19:24:40
Kolik bude času na stavění ?

Stavělo by se v pátek, v sprnu už je otevřeno denně od 9 do 16, ale není problém udělat místo a stavět za provozu. Takže na stavění by byl klidně celý pátek.

Matthes_CS

Museli jsme změnit datum akce na 3.-4. srpna, kvůli pánovi s dětskou parní železnicí. Ale díky tomu se dostaneme před Brutal Assault.

Matthes_CS

Tak název akce je Mašinky a hračky ve Výtopně Jaroměř.
Pro představu o prostoru, plán rotundy výtopny (trochu starší):

Zakryly by se tedy jámy v posledních stáních, případně lze i přes část postavit takové pódium, což se jednou stavělo, když si skupina objednala párty ve výtopně.

Ještě mě napadlo zmínit, že muzeum je spolkové a placeni za práci v něm jsou akorát brigádníci na pokladně a průvoci a jeden správce areálu, jinak je to postaveno na dobrovolné práci členů a příznivců, takže výdělek půjde zpátky do muzea. Ale pokud by jste měli názor, že odměna je nedostatečná, klidně mi napište a můžu to přetlumočit výše.

peter

Tohle se mi líbí a zaujalo mne to. Je to půlka prázdnin, takže zatím nic neslibuji, ale rád bych přijel a mohl bych vzít to své staniční diorama a pokud by byl zájem a nějaké další stoly tak i auta (BUS ŠD11 a MB1000) v měřítku 1:13.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peki

Taky bych něco přivezl (vlaky). Zkusil bych se domluvit i s hobbym (historie páry). Pojal bych to jako víkendový rodinný výlet s návštěvou Safary  ;)

MiHo

Pokud by sehnaly stoly nebo něco jiného (desky na paletách) přivezu kolejiště 2,4 x 8,8 m.

Matthes_CS

Na stoly se poptám, jak to plánují.

Jinak jsou vítány výtvory všeho druhu i mimo železniční tématiku.

MiHo

Za mne změna velikosti kolejiště: 410 x 192 cm + stolek cca 60 x 40 cm na ovládací stanoviště. Kolejiště bude menší z důvodu přípravy a testování menšího kolejiště pro zahraniční výstavy. Kolejiště může být pohledové ze všech čtyř stran. Zábrany mám vlastní.

Matthes_CS

Tak stoly se nějaké zařídí, případně by se daly dát i drezínové vozíky a přes ně desky přímo na koleje a byla by dostatečná plocha i pro Mihovo velké kolejiště.

Ještě musím upozornit, že ve výtopně je více nepořádku než ve školách či halách, kde se pořádají výstavy, přeci jen se tam pohybovaly a pohybují zatopené parní lokomotivy. A děti, které se tam budou pohybovat se nedá počítat, že budou mít čisté ruce, pokud vedle budou na lokomotivy lézt nebo se venku na jedné svezou. Takže je nutné počítat s tím, že po víkendu budou muset vystavené modely možná projít očišťovací kúru, možná by stálo za to je i přes noc nečím překrýt.

Prosil bych tedy kdo má zájem, i zatím nejistý, se účastnit, aby napsal, co by přivezl (připomínám, že nemusí být železniční tématika), kolik lidí by s tím přijelo a chtělo ubytování a jaké rozměry by na vystavení potřeboval.

MiHo


davroman

Citace od: miho kdy 21.05.2019, 18:05:08
Já jsem na zázemí kolejových dep zvyklý. https://milan3864.rajce.idnes.cz/LEGO_kolejiste_Pecky_2014/

Jéžiši, honem ten odkaz smaž .... koleje na ubrusu.   ::)  >:D

PS: Neuvěřitelné, jak ten čas letí.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Clermont

Miho to pěkně posunul za 5 let od této výstavy k dnešní podobě.
A na fotkách jde vidět jak vepředu už začal s modulovým kolejištěm když přední koleje má na Baseplate a "zasypané" štěrkem.  :)
Jen tak dále... Větší a pěknější  8)

Matthes_CS

Citace od: miho kdy 21.05.2019, 18:05:08
Já jsem na zázemí kolejových dep zvyklý. https://milan3864.rajce.idnes.cz/LEGO_kolejiste_Pecky_2014/

Na to jsem zapomněl, a to jsem koukám i v albu vyfocen :)

mirek

Rád bych se zúčastnil.
Přivezl bych to co bylo v Dánsku ( 8ks vlakových dioramat v plexi) + novinky (motorové vozy ČSD i ČD)
Plocha cca 3x 1m. Pohled z čela. Připojení na 220V.
Ubytování mám zajištěno vlastní.

peki

Pošlu modely vláčků po miho. DOmluvím se ještě s hobbim na půčení historie páry.
Pokud se domluvíš s VASYKEM má Mirkovo regály, ty jsou na vystavování vláčků ideální.

Matthes_CS

Citace od: peki kdy 21.06.2019, 09:34:16
Pošlu modely vláčků po miho. DOmluvím se ještě s hobbim na půčení historie páry.
Pokud se domluvíš s VASYKEM má Mirkovo regály, ty jsou na vystavování vláčků ideální.

Vasykovi napíšu.
Taky bych rád ukázal historii lego setů, nemá někdo nějaké ty nejstarší 12v vlaky? Modré nebo šedé koleje?

Matthes_CS

Citace od: mirek kdy 21.06.2019, 07:30:31
Rád bych se zúčastnil.
Přivezl bych to co bylo v Dánsku ( 8ks vlakových dioramat v plexi) + novinky (motorové vozy ČSD i ČD)
Plocha cca 3x 1m. Pohled z čela. Připojení na 220V.
Ubytování mám zajištěno vlastní.

Určitě budu rád za tvoji účast, v Dánsku sem nekoukal co bylo, ale hádám, že je to co bylo i v Sedlčanech, že?

Matthes_CS


Aktivní účastníci:
peter
miho
davroman
mirek
znouzectnost
Vasyk
Robkteryten
Matthes_CS

Kdo psal o ubytování, tak je zajištěno v nedalekém penzionu Expanze, podrobnější info dodám, až mi předseda pošle, které pokoje jsou pro Vás, ale nejspíš bude jeden jednolůžkový, jeden 2+1 a jeden dvoulůžkový.

Nakonec pro Lego bude vyhrazeno jedno stání (jedna kolej v rotundě) která se zakryje deskami a vznikne tak prostor o rozměrech cca 4,4 x 20 metrů, bude to celé ohrazeno, elektřina bude k dispozici. Miho bude mít ještě navíc stolek pro ovládání vedle stání vzadu mezi kolejemi. Plánek s rozmístěním dodám.

Během akce bude zajištěno občerstvení a obědy (měl by být i sud piva a malinovky), v sobotu večer by se udělala grilovačka/opékání v areálu muzea. Plocha na vystavování by se měla připravit ve čtvrtek, aby se mohlo v pátek instalovat klidně od rána, bude sice otevřeno (od 9 do 16), ale stavět se bude moct. Podrobnosti jako kudy do muzea (skoro každý příjezd do Jaroměře je rozkopán) dodám.

Ještě bych se chtěl zeptat, jestli někdo z účastníků nemá nějaké tovární sety vlaků (jakékoliv), které by mohli být půjčeny. Něco dodá kolega z výtopny, něco asi já. Ale bylo by fajn ukázat i co Lego dělá/dělalo za vlaky.

peter

Děkuji za předběžné info a už se moc do výtopny těším. Co se týká dalších továrních setů vlaků, tak já mohu ještě poskytnout soupravu Maersk a "Esmeraldy", ale předpokládám, že ty určitě máš z vlastních zdrojů. Každopádně kdyby náhodou ne, tak mohu přivézt.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Matthes_CS

Citace od: peter kdy 15.07.2019, 10:12:29
Děkuji za předběžné info a už se moc do výtopny těším. Co se týká dalších továrních setů vlaků, tak já mohu ještě poskytnout soupravu Maersk a "Esmeraldy", ale předpokládám, že ty určitě máš z vlastních zdrojů. Každopádně kdyby náhodou ne, tak mohu přivézt.

Emerald mám, ale Maersk ne, takže za něj bych byl rád.

peter

Citace od: Matthes_CS kdy 14.07.2019, 22:19:12Nakonec pro Lego bude vyhrazeno jedno stání (jedna kolej v rotundě) která se zakryje deskami a vznikne tak prostor o rozměrech cca 4,4 x 20 metrů, bude to celé ohrazeno, elektřina bude k dispozici. Miho bude mít ještě navíc stolek pro ovládání vedle stání vzadu mezi kolejemi. Plánek s rozmístěním dodám.

Ještě malý dotaz. Naše modely budou na něčem (stoly, palety apod.) nebo jsou zatím na zemi a je tak potřeba si nějaké pódium/stůl zajistit?
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Matthes_CS

Citace od: peter kdy 19.07.2019, 07:46:06
Citace od: Matthes_CS kdy 14.07.2019, 22:19:12Nakonec pro Lego bude vyhrazeno jedno stání (jedna kolej v rotundě) která se zakryje deskami a vznikne tak prostor o rozměrech cca 4,4 x 20 metrů, bude to celé ohrazeno, elektřina bude k dispozici. Miho bude mít ještě navíc stolek pro ovládání vedle stání vzadu mezi kolejemi. Plánek s rozmístěním dodám.

Ještě malý dotaz. Naše modely budou na něčem (stoly, palety apod.) nebo jsou zatím na zemi a je tak potřeba si nějaké pódium/stůl zajistit?

Budou na něčem, zatím to vypadá, že nějaké podstavce se postaví přes kolej a přes to desky (nějaké máme, ale ty jsou asi moc hrubé a nerovné, takže se asi koupí nové), takže to bude takový velký stůl co zakryje celou kolej a tu opravárensou jámu.

mirek

#24
Citace od: Matthes_CS kdy 12.12.1974, 22:11:44

Určitě budu rád za tvoji účast, v Dánsku sem nekoukal co bylo, ale hádám, že je to co bylo i v Sedlčanech, že?

Ano, to co bylo v Sedlčanech + připravuji panel na motoráčky.
Prosím o 220V...bude vše svítit.

peki


Matthes_CS

Citace od: peki kdy 22.07.2019, 11:58:30
Koukám že výtopna je v kurzu  ;D

Tak když už to tu je (koukám že ve videu jsem i já), tak jim tam chybí ještě Jiří Krampol, co tam taky byl :) Jinak jsme díky tomu už byly na primě, možná budem na nově a lítáme po fb.
V pátek byl taky předseda v Českém rozhlase hradec králové a zval na akci a v sobotu by mělo být pozvání a prohlídka výtopny na Českém rozhlasu dvojce.

Matthes_CS

Ještě mám dotazy jestli bude nutné být celou dobu u lega. Předpokládám, že Miho u kolejiště svého bude, nebo někdo od něj, já budu u svého kolejiště, nebo běhat po výtopně. Zbylé modely jsou pasivní, takže u nich potřeba být není, takže se můžete jet podívat po okolí (hodně lidí by rádo do zoo ve dvoře), ale potřeboval bych, aby někdo u modelů stále byl a hlídal je, takže aby jste se nějak dohodli a někdo vždy ve výtopně u lega byl.

MiHo

#28
Citace od: Matthes_CS kdy 14.07.2019, 22:19:12

Nakonec pro Lego bude vyhrazeno jedno stání (jedna kolej v rotundě) která se zakryje deskami a vznikne tak prostor o rozměrech cca 4,4 x 20 metrů, bude to celé ohrazeno, elektřina bude k dispozici. Miho bude mít ještě navíc stolek pro ovládání vedle stání vzadu mezi kolejemi. Plánek s rozmístěním dodám.


Citace od: Matthes_CS kdy 19.07.2019, 22:22:49

Budou na něčem, zatím to vypadá, že nějaké podstavce se postaví přes kolej a přes to desky (nějaké máme, ale ty jsou asi moc hrubé a nerovné, takže se asi koupí nové), takže to bude takový velký stůl co zakryje celou kolej a tu opravárensou jámu.

Už se ví jistě na čem modely budou?

Kdy bude plánek s rozmístěním? Potřebuji vědět orientaci, z kterých stran budou diváci a z které strany budu já, abych si mohl rozvrhnout, kde bude napájení kolejí, kde budou kabely k výhybkám, kde bude ovládací stolek. Na případné úpravy a přestavby už zbývá opravdu málo času.
Jak bude "stůl" vysoko na podlahou (přibližně)? 
Bude k dispozici židle?

Ano někdo z naší stavěcí party stále u kolejiště bude, ale nebude mít čas hlídat a sledovat ostatní modely.

Potřebuji za provozu kolem kolejiště chodit, nasazovat vykolejené vlaky. Popostrkovat zaseklé vlaky a podobně.
To bude jeden velký stůl  cca 4,4 x 20 metrů?
Pokud by se nedalo kolem kolejiště chodit, byl by to jen statický model bez provozu.

Matthes_CS

#29
Nějak mě nenapadlo, že kolejiště potřebuje přístup ze všech stran, i když je to logické.

Diváci tedy budou ze tří stran, jedna strana o dělce 410cm bude směrem k dalším modelům, tedy diváci k ní nedojdou, ale bude tam průchod.
"Stůl" se udělá z OSB desek, výška bude cca 60cm. Pod kolejištěm bude tedy samostatný "stůl" o rozměru 5x2,5m.
Židle určitě bude, stolek s ovládáním potřebuješ přímo u kolejiště?

Citace od: miho kdy 31.07.2019, 20:42:05
Ano někdo z naší stavěcí party stále u kolejiště bude, ale nebude mít čas hlídat a sledovat ostatní modely.

To jsem předpokládal, takže někdo jiný tam bude.


V příloze tedy plánek, plocha bude na třetí koleji.