Společný projekt - perníková vesnička

Založil peki, 24.02.2020, 08:54:45

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

milanv

HD: Koukám, že se nám alternativní kultura utěšeně rozrůstá! Hlavně doufám, že budou spolupracovat a ne že paní Peprná ukradne pod rouškama (rouška anticovid a rouška noci) Čokoládovi kola pro svou maringotku! Protože jakmile by se rozhádali, tak se bojím, že nějaký snaživý ouřada na perníku rozhodne o asanaci... A to by byla věčná škoda. Za svobodný perník!

Navíc, když jsme v jiném vlákně u té ekologie: vypadá to, že místní lucerna (mimochodem nádherná), je zabezpečená proti výpadkům proudu, zcela ekologicky proudem Čokoládovým. Aspoň podle jeho postoje tak soudím. Tomu říkám postoj k ekologii!


Stavebně ani nemůžu vypíchnout, co všechno se mi líbí. Celkově to sladění stylu k tématu: takový anarchistický styl stavění na rebelské téma - prostě super. Do toho různé hlavičky, tělíčka - žádní uhlazení perníčci ze žurnálu!
Prostě super!
Pán na Žlutém hradě

milanv

peki: co na to říct než že Díky, díky, díky! ? Fakt jsem se nasmál. Skvělá uvolněná stavbička pro radost. Navíc tu sólistku žeru!

P.S.: Když ale vidím ty všechny skvělé nápady, tak za velmi užitečné a velmi prozíravé začínám považovat ty tvé "holé čtverečky", aby se od sebe oddělily a tím "vypíchly" všechny tyhle nápady. Jinak by byly strašně namačkané na sobě a nevyniklo by nic. Fakt dobrý nápad

Začal jsem se strašně těšit na tenhle projekt, až bude vystavený!
Pán na Žlutém hradě

Foton

#62
Citace od: peki kdy 29.09.2020, 23:44:00
Supr, určitě to tomu prospělo.

Další modul kapela Tvrdej Perník  :D


Slané preclíky v sladkém světě, to je hardcore!
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

peki

#63
Citace od: Foton kdy 30.09.2020, 14:10:14
Slané preclíky v sladkém světě, to je hardcore!

Jde o ingredience do zmrzliny slaný Caramel  :) Ale teď trochu vážně. Obyvatelé perníkové vesničky se přihlašují tímto modulem do vesmírného programu. Představuji raketu Gingerbread 13.


tomas.

Skvělý nápad!
Paní Perníčková ve skafandru a s kufříkem tak to je pecka ;)
Ale jen doufám, že nedošlo v ramci vesmírného programu k týrání zvířátek (na fotce nemají ochranné pomůcky).

milanv

Kdyby mě bavilo lajkování, tak bych ti za tu Lajku dal lajk! :)
Pán na Žlutém hradě

hawran

klucí jděte fakt do háje... když to vidím upadám do deprese že už jsem doopravdy starej, blbej a bez nápadu...
klobouček dolu... před všema! :)
Bricks Forever!

poMOCník

Citace od: peki kdy 30.09.2020, 20:17:27

Představuji raketu Gingerbread 13.

Další super nápad a velmi chutně zpracovaný!

Mám akorát obavu o okolní chaloupky při startu rakety. Použiju tvoje slova: tady by to chtělo větší modul. Raketa by měla být tak nějak dál od ostatních staveb.

ditetemnaporad

Proč? Z motorů jí přeci bude tryskat cukrová vata :)

Každopádně nápaditý model včetně posádky (kornoutonaut se propasuje do každého průlezu).

peki

#69
Citace od: poMOCník kdy 01.10.2020, 10:43:54
Mám akorát obavu o okolní chaloupky při startu rakety. Použiju tvoje slova: tady by to chtělo větší modul. Raketa by měla být tak nějak dál od ostatních staveb.


To rozmístění bude podle situace. Tohle je jen zkouška jestli se vejde na 16x16.

Já mám spíše obavy jestli ještě někdo další staví. Instalace do výlohy bude koncem října. Takže min týden před tím bude potřeba řešit dopravu eventuálních modulů. Lugbulk byl roztříděn před skoro 14 dny. A tady se zatím prezentuji jen tito stavitelé:
Vasyk
šipka
MilanV
HD
peki
sihaja

Výloha má 3 merty = 12 x2  (32x32)
Do další výlohy by se hodila nějaké mečí náhrada za Davromanovo zimní městečko z továrních setů. Čili je nejvyšší čas začít péct. Není potřeba v tom hledat vědu. Stačí si vzít ty kostky a zkusit si postavit napřed třeba malou chaloupku.

Na 16x16  se dá vyblbnout i s malým počtem kostek a nějakým figem. Nemusí to být jen perníček. Ale je potřeba aby ten fig zapadal do čokoládové (ideálně hnědé barvy). Hledáme další obyvatele včera jsem stavěl čokolády. Budu vyrábět lekorky. Ideální budou další sladkosti různé čokoládové bonbóny atd.

Různé perníkové stromky/drobnosti viz moduly 8x8.

Ten kdo nestaví sem může hodit třeba nějaký nápad, pro někoho to může být inspirace k něčemu dalšímu. Já se na to dívám tak že je to určeno dětem, ale na výlohu s nimi bude koukat i dospělý. Takže to  stavím s nebo testuji na Zuzce (7 let).

Sihaja

#70
 8) Ehm... ja mam taky postaveny to kachni kolo. cele to je i s frontou na EDIT: 32x16.

Ve vystavbe jsou nizke mudoly s krajinkou a treba figove na prochazce a tak...cyklo vylet a tak...

peki

Citace od: Sihaja kdy 23.09.2020, 23:46:13
Prace na kachnim kole jsou v plnem proudu.
Poslední info bylo že jsou v plném proudu  ;)

Petronel

Peki tak napiš prosím víc o instalaci, ať mají všichni termín do kdy to stihnout.
Den/dny, místo/místa a čas.

V mém případě jestli jde instalovat přímo na Černý Most, tak to bude ideál. Pojedu busem z Liberce.

Děkuji

Sihaja

Kdo se sveze? Za linecke kolečko... Volne kachny!

peki

Citace od: Petronel kdy 01.10.2020, 13:48:46
Peki tak napiš prosím víc o instalaci, ať mají všichni termín do kdy to stihnout.
Den/dny, místo/místa a čas.

V mém případě jestli jde instalovat přímo na Černý Most, tak to bude ideál. Pojedu busem z Liberce.

Děkuji

Do 20.10 modul u mne nebo u nêkoho kdo ho donese na instalaci. Předtím povinná prezentace modulu  na kostkách.

Den instalace bude upřesněn. Hodina je jasná po 20:00.

Na instalaci vás rád uvidím. V 5-6 lidech to bude na pohodu. Budeme instalovat postupně (ne v jeden den) celkem 3 výlohy.

Pernik bude opavdu na Černý Most.

HD

#75
Medovník již dostal přidělená kolečka, takže je z něj plnohodnotná maringotka, a v sousedství se utábořil vysloužilý maršálek Melounek, který právě předvádí domorodý rituální tanec kolem ohně. Jen si nejsem jist, co že to opéká.

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

peki

#76
Včerejší přírůstek:

Depo pro mašinku


Armády č.2


Práce na terénních úpravách, část vesničky bude vyvýšena.


Prostor pro sjezdovku

peki


poMOCník

Citace od: peki kdy 02.10.2020, 10:03:03
Práce na terénních úpravách, část vesničky bude vyvýšena.

Super - už jen to co postavil peki je nacelou vesnici! Nejsem sice přihlášený v projektu, ale mohu pomoci alespoň se zalesněním. Zatím mám vyfocené jen tyto dva druhy, ale připravuju ještě další. Všechny jsou velice pevné, vhodné k transportu a mohu připravit i s připevněním na šikmou plochu. Perníčky na nich bohužel nerostou, ty nemám.

peki

Do projektu se může zapojit kdokoliv. U těch stromů bych ale hlasoval za výměnu zelené za jakoukoliv hnědou.

Clermont

Citace od: peki kdy 02.10.2020, 12:00:07
Do projektu se může zapojit kdokoliv. U těch stromů bych ale hlasoval za výměnu zelené za jakoukoliv hnědou.

Peki, tak dlouho mě svrběly prsty z těch nádherných obrázků co tu dáváte až jsem neodolal a začal něco malého taky stavět i když jsem nebyl přihlášený.
Píšeš, že lidi moc nestaví, tak něco taky dodám i když to bude malinké. Každý pan Perníček se počítá, no ni  ;)

Robkteryten

Koukám, jak vám to jde. Vypadá to moc dobře! přemýšlel jsem, jak se zapojit bohužel to teď nebylo na stavění a v hlavě sem si připravil sjezdovku. No dnes koukám a už tu je. Takže jsem přemýšlel dál a koukám, jak je v plánu vyvýšený terén a  napadlo mě udělat marmeládový vodopád. bylo by na něj místo?

peki

#82
Každý perníček se počítá.
Sjezdovka je k dispozici, dodam pouze ten teren nebo hodim fotku. Jsou to spojene 2 16x16. Sjedovka muze být široká max 2x32Vodopad taky v pohodě.

poMOCník

Citace od: peki kdy 02.10.2020, 12:00:07
Do projektu se může zapojit kdokoliv. U těch stromů bych ale hlasoval za výměnu zelené za jakoukoliv hnědou.

Udělám tedy něco víc čokoládového, ale tyhle typy stromů to nebudou, hnědé velké větve neexistují. Preferuješ spíš kus lesa s terénem nebo samostatné stromy k rozmístění?

Sihaja

Citace od: poMOCník kdy 02.10.2020, 21:10:32
Udělám tedy něco víc čokoládového, ale tyhle typy stromů to nebudou, hnědé velké větve neexistují. Preferuješ spíš kus lesa s terénem nebo samostatné stromy k rozmístění?

Existuji dark red, ty by možná šly. mam tady (v Holešovicích) nějakou slušnou zasobu....

peki

Samostatné stromy. Barva listů je nejaká medium braun = caramelová. Mám z ní strom u loňské perníkové chaloupky. Je to na začátku vlákna.  Nebo stromy ze slope. Jako u pohádky perníková chaloupka.

poMOCník

Citace od: peki kdy 02.10.2020, 22:41:51
Samostatné stromy. Barva listů je nejaká medium braun = caramelová. Mám z ní strom u loňské perníkové chaloupky. Je to na začátku vlákna.  Nebo stromy ze slope. Jako u pohádky perníková chaloupka.

Ajo, máš pravdu: na BL je to dark orange. Tak ty už tak rychle neseženu, ale ono by to asi ani nevypadalo moc dobře zrovna na těchto typech stromů. Spíš jako chcíplé stromy pod sněhem. Takže jsem vlastně dospěl k tomu samému, co už bylo uvedeno na obrázcích na začátku vlákna: větve (oficiálně Plant Leaves) používat na listnaté stromy, jehličnaté stavět ze slope nebo plate.

Citace od: Sihaja kdy 02.10.2020, 22:31:52
Existuji dark red, ty by možná šly. mam tady (v Holešovicích) nějakou slušnou zasobu....

Podle mě se dark red do zvoleného barevného schematu taky úplně nehodí, ale je o něco lepší než zelená, to je pravda.

Sihaja

Mam postavený duhový rybnik. Pracuju na okolnim terenu  >:D

milanv

Pekárna

nebo...?
Pán na Žlutém hradě

Villa Legina