(Vlastní) - Black Royal Castle

Založil Marťan, 10.07.2019, 18:06:51

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Marťan

Po dlouhé době zdravím všechny hradaře.

Výstava "Svět fantazie z kostek Ostrava 2019" mě natolik nadchla, že jsem se pustil do realizace nové stavby hradu. Přece jenom uběhlo již 10 let, kdy jsem postavil můj poslední hrad: (Vlastní) Stratholme fortress a tak jsem si řekl, že je třeba se posunout zase o něco dál.

Dal jsem si tyto požadavky:

1 ) Postavit hrad lepší, než předchozí :-)
2 ) Použít nové techniky stavění
3 ) Zaměřit se na 3D terén
4 ) Jelikož stavím hrady jen z kombinace černé a šedé "staří kostkaři budou vědět", tak co nejlépe vychytat tuto kombinaci (z které téměř nikdo hrady nestaví).
5 ) Zakomponovat do hradu všední život
6 ) Kombinovat vymyšlené prvky s realitou (tzn. nestavět hrad přímo podle nějakého originálu, ale přeci jenom použít na hradu prvky ze skutečných staveb)
7 ) Držet se motivů Royal knights z roku 1995
8 ) Do budoucna rozšiřovat hrad o okolní terén - myšleno vesnici, předhradí atd.

Info k hradu

Počet dnů kdy se makalo na stavbě = cca dva měsíce (o víkendech)
Počet obyvatel hradu = 20-30
Rozloha hradu = 6 baseplate 32x32
Použité barvy = stavím vše z původních barev (dark gray, green, light gray atd.)

Posuďte tedy sami, jak vám líbí.

Marťan

#1
pohledy...

Jezevec

Moc pěkný hrad, dýchá z něho to pravé retro, člověk se podívá a hned si vzpomene na devadesátá léta.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Marťan

Díky Jezevče za komentář..


nemohl jsem si odpustit použít aktuální výjev ze seriálu "Hra o trůny" a proto detail na balistu mířící na draka  ;D  (obr. 7)
Inspiraci jsem bral ze skutečných strojů ...

Kuba

Je to dobré fantasy. Jak říká jezevec, správne retro. Kdyby jsi ho chtěl vylepšit, doporučuji tiles na uhlazení cimbuří, a trochu propracovat vodu. Mělo by to zase další level.

Jinak doufám, že nám ho přivezeš do Ostravy na výstavu na jaře 2020 ukázat :)

linhi

AAA to jsem rád že jsi něco zase postavil,paráda,ano je to retro,hodí se to krásně mezi tvé hrady a je vidět velký posun,jsem rád že jsi se do toho pustil,jen bych na velké věži vyřesil nahoře jinak ten přechod slope..

Marťan

#6
Citace od: Kuba kdy 10.07.2019, 22:00:41
Je to dobré fantasy. Jak říká jezevec, správne retro. Kdyby jsi ho chtěl vylepšit, doporučuji tiles na uhlazení cimbuří, a trochu propracovat vodu. Mělo by to zase další level.

Jinak doufám, že nám ho přivezeš do Ostravy na výstavu na jaře 2020 ukázat :)


Čau Kubo, jo není problém..pokud bude zájem, určitě ho dovezu ukázat.

Citace od: linhi kdy 11.07.2019, 08:21:21
AAA to jsem rád že jsi něco zase postavil,paráda,ano je to retro,hodí se to krásně mezi tvé hrady a je vidět velký posun,jsem rád že jsi se do toho pustil,jen bych na velké věži vyřesil nahoře jinak ten přechod slope..

Linhi moc nevím, jak to myslíš "jinak ten přechod"...? Myslíš na vstupní bráně, nebo na zadní velké věži?

linhi

Na zadní velké věži ten jakože klobouček..

Marťan

přikládám další fotky vnitřního života....

Marťan

#9
Citace od: linhi kdy 11.07.2019, 08:48:38
Na zadní velké věži ten jakože klobouček..

jo aha, tak myslíš, že by bylo lepší zakončit věž klasickým velkým "slope" ?

Měl jsem to během stavby i trochu jinak, ale to se mi moc nelíbilo....viz foto

milanv

Tak tohle mě potěšilo. Kouknu na tvůj hrad a úplně se vidím zpátky jako kluk, co slintá nad katalogem (nedostupného) lega :) Takhle na fotkách ani nevypadá, že by byl tak velký, všechno krásně zapadá do sebe, takže to dělá dojem těch původních továrních hradů, co byly na jediné baseplate. A přitom jsou tam "afolácké" detaily, takže to tvoří dohromady nádhernou kombinaci.

Proto taky nevím, jestli něco vyhlazovat víc, takhle je to tak akorát, aby to hrálo na obě noty: jak retro, tak MOC. Kdyby se vyhladila voda, "nejlépe" průhlednýni tiles, zahladily všechny study shora na zdech atp., tak z toho bude jenom MOC a retro se vytratí. Tak nevím, možná je to takhle nejlepší, i když i mě samozřejmě taky napadají "vylepšeníčka", třeba ta stříška nad studnou by podle mě užila na vršek hřeben místo placky, ta věž je podle mě lepší jak jsi ukazoval linhimu (až na tu škvíru mezi tou prudkou a 45 částí) - ale to jsou fakt jen drobnosti a je s nimi potřeba opatrně, aby ještě zbylo to retro...
Pán na Žlutém hradě

Marťan

#11
Díky moc Milane za tvůj komentář...toto mě hodně potěšilo...jsem rád, že z toho jde cítit právě ta atmosféra, která mě na starém legu tak bere :-) Snažím se to do svých staveb vložit a podařilo se mi to myslím právě až na mých posledních dvou výtvorech (Vlastní) Forestmen's Hideout a právě tento Black Royal Castle.



richchie

velmi pekny hrad, jako uz bolo spomenute, na prvy pohlad je vidno 90te roky. kuba pisal ohladom tiles... ano vypadalo by to lepsie a aj voda keby sa vylepsila ale uz by to nebolo také RETRO, takto je to tak akurat, taky ucs set z 1995 :-) vyborna praca
P.S: nabuduce by som kym zacnes stavat vyvysit cely teren (baseplate) o 1brick a na to plate, lepsie to drzi kde sa to dviha a aj sa t vie lepsie napojit keby si chcel do buducna prirobit dedinu a ine... vravim z vlastnej skusenosti, moje dielo je z 10 casti a lepsie sa to prenasa a spaja kde je to tak vyvisene jako som pisal)

Chairudo

Moc pěkný kousek, v době do které spadá by mohl vyjít i jako UCS té série  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr