Banská Štiavnica / 2. stavebný víkend: 21.11. + 22.11.2009

Založil Micho, 12.11.2009, 23:40:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

TomB

To kolejiště MUSÍM vidět naživo.
Protože to co je tam vytvořeno, je naprosto nepopsatelný, a nejde nijak jinak než vidět naživo :o :o :o :o :o.
Smekám :).
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

AdamKo

Krása nesmírná!!! :D Pastva pro oči (a to ještě není celé)... Těším se na další fotky. At´se Vám daří se stavbou i nadále ;)
Zajímavý pohled na "degradovanou" Gorilu...spěchá pro uhlí? >:D

TomB

Tak co?
Neříkejte že se na kolejišti nic nedeje! :)
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

Micho

Finiš práce, koľajište je postavené, foto v noci alebo zajtra, keď dôjdem domov. Dnes sme len raňajkovali, už je tu na zámku zima, takže pádime preč. Ruším vysunuté pracovisko.  8) 8) 8)

Hana129

Citace od: Micho kdy 22.11.2009, 12:47:33

Tak, tak ...  Fotky nedokážu vystihnúť to, čo vidíme naživo, prípadne sa toho môžeme dotknúť. To platí aj o tvojom diele Hani, nádherná stanica, tie detaily, keď som to prechádzal , uff ...  8) 8) 8)



Tak to mě těší, že i nádraží z bližšího pohledu ujde. Při balení jsem se některým věcem i sama divila, co že jsem to tam udělala a na kolik věcí jsem ještě narazila co by měly být jinak nebo víc dotažené, jenže už to nešlo změnit. ::), ale na to jsem Tě upozorńovala od začátku, že dokonalý stavitel nejsem, každopádně to byla pro mne velká škola  ;). Hlavně jsem ráda,  že to dopadlo jak dopadlo a snad ten zbytek kompletace  nebyl moc náročný. A snad i nějaký ten pár očí, alespoň koutkem oka zašilhá od kolejiště i k této diorámě.  ;D



Jinak to kolejiště nejen, že nebude zachytitelné foťákem, ale nebude zachytitelé ani normálním pohledem. Držím palce, ať se i vláčky rozjedou hladce  ;)



Micho

Citace od: Micho kdy 22.11.2009, 18:05:34
Finiš práce, koľajište je postavené, foto v noci alebo zajtra, keď dôjdem domov. Dnes sme len raňajkovali, už je tu na zámku zima, takže pádime preč. Ruším vysunuté pracovisko.  8) 8) 8)

Ešte nejaké fotky k včerajšku. Zábery na posledný dokončený úsek koľajišťa.  ;)

Pohľad na celú hrubú stavbu koľajišťa. HURÁ!!!   8) 8) 8)

Cavelon stihol vyskúšať funkčnosť jednotlivých úsekov, skúšobný vlak jazdil. SUPER!  ;)

Micho

Hankina dioráma stanice mala tu česť byť ako prvá byť kompletne umiestnená vo vitríne.  :D

Micho

Pár priebežných detailov z koľajišťa.  ;)  Ešte to musí ožiť, zatiaľ je to pusté ...

Micho

Budú aj črepinky z histórie:

Rok 1954 - http://guide.lugnet.com/set/700_9  - výborný stav obalu
Rok 1971 - http://guide.lugnet.com/set/644_1  - výborný stav návodu

Sety zapožičal www.legacik.sk   8)

Ak niekto z našich, čo prídu na najbližší víkend do BŠ, je ochotný nejaký historický kúsok na 2 mesiace zapožičať, píšte mi cez SZ.  :D

Lego nie sú len kocky - obľúbené plyšáky Cavelonovej dcérky ...  8)

Micho

Na koľajišti nakoniec najväčšiu šarapatu robili káble. Priestor pod koľajnicami o výške 1 plate ako šachta na káblovačku nestačil, káble sa zasekávali. Poučenie do budúcnosti, je potrebná aspoň o 1 plate vyššia šachta. Takže sa nakoniec koľajivo doberalo, káble sa manuálne uložili a koľajivo zase nacvakalo.

Ak by nebola elektrika, tak koľajište by sa dalo položiť za 3-4 hodiny, ale zase to by bez pohybu vláčikov nebolo ono. Tak sme to zvládli aj zo spánkom za 30 hodín.  8)

Elektrina na koľajišti  by mala byť ako jediné nelegovské riešenie, odhad dĺžky všetkých káblov je okolo 1000 m. Cez Lego komponenty by to nebolo reálne.     ;)

Micho

Uloženie ciest (http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=44336pb01), či rovných alebo oblúkových je vyriešené veľmi jednoducho ale funkčne. Vzhľadom na určitý sklon dochádza v horizonte k skráteniu ciest a tak Cavelon doplnil k cestám "dilatačnú" škáru. Vidno to na spoji 2 ciest na obrázku. 8)

Slovo dilatačný je spojený s tepelnou rozťažnosťou, takže neviem, či je správne použitie tohto termínu v tejto situácií. Nenapadá má však iný termín.  ;)

Tým sa kompenzoval úbytok dĺžky sklonených ciest oproti terénu.  8) 8) 8)

Micho

Citace od: Micho kdy 22.11.2009, 18:05:34
Finiš práce, koľajište je postavené, foto v noci alebo zajtra, keď dôjdem domov. Dnes sme len raňajkovali, už je tu na zámku zima, takže pádime preč. Ruším vysunuté pracovisko.  8) 8) 8)

Takže takto to vyzeralo pri našom odchode zhruba o 18.30 hod. Koniec reportáže.

Čaká nás ešte kopec, kopec práce. Zmákneme to.  8)

Ďakujeme všetkým za pozornosť a povzbudivé príspevky.     :D :D :D

MwK

Vyzerá to veľmi pekne, tiež sa mi páči aké rýchle tempo ste nahodili... :)

A inak ešte raz sa ospravedlňujem že som to nestihol, dúfam že 28 sa mi podarí prijísť...
No a že aj vyriešim môj malý problém, totižto pri presúvaní na podložku, sa mi to máličko celé pokazilo. :P
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Micho

Ešte som zabudol dodať, že mozaiky Slovenský a Český znak budú umiestnené nad koľajiskom. Logo KOSTKY.ORG bude medzi nimi. Erbu Banskej Štiavnice ešte nájdeme vhodné miesto.

Rozsiahlejší Šlofíkov komiks je vytlačený a má už tiež svoje miesto, bude na jednej stene v 6 cliprámoch 50 x 70 cm. Komiks je vytlačený na 23 A4. Cliprámy majú krycie sklo, takže to vyzerá veľmi solídne. Ešte som nedoriešil umiestnenie CAD výtvorov, je tu viacero možností, tiež budú v cliprámoch 50 x 70 cm.

Hana129

#44
Citace od: Micho kdy 23.11.2009, 10:19:57
Hankina dioráma stanice mala tu česť byť ako prvá byť kompletne umiestnená vo vitríne.  :D

Jejej, tak to bych měla něco za to postavit  ;D

Ale kde je to monstrum nádraží? Já to chtěla sice zmenšit, ale až po výstavě v Roztokách, aby to pak vešlo vezírovi do jeho kufru http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=3164603 a přivezl mi to zpět do Opavy ;). A ono už to je  tam  vedle toho kolejiště nějaké malinké.
Micho dobrá práce, děkuji. Akorát jsem zapomněla napsat, že  cestující čekají na příjezd Pekiho vláčku z Českých Budějovic, ale jak se tam nedostane, určitě to nebude vadit. 

A co to tam je za strážníka? By taky zasloužil podrobnější foto. 


Ke kolejišti  raděj už nic nepíši, jen se tedy divím, že Cavelon nenašel  v jedné z beden taky sbaleny i své věci.   Opravdu to chtělo hooodně trpělivosti dát to dohromady a ještě k tomu v bytě  :o

Ta váha tam byla k čemu? Budete mít aspoň trochu přehled o váze, množství dílů? Byla by to asi zajímavá čísla. 

Micho

Citace od: Hana129 kdy 23.11.2009, 22:11:07
...
Ta váha tam byla k čemu? Budete mít aspoň trochu přehled o váze, množství dílů? Byla by to asi zajímavá čísla. 

Aby som zistil, či tvoj MOC polica udrží!  ;D  Vieš koľko váži tvoje dielo? Ja viem ...  ;D

Hana129

#46
Citace od: Micho kdy 23.11.2009, 23:11:46
Citace od: Hana129 kdy 23.11.2009, 22:11:07
...
Ta váha tam byla k čemu? Budete mít aspoň trochu přehled o váze, množství dílů? Byla by to asi zajímavá čísla. 

Aby som zistil, či tvoj MOC polica udrží!  ;D  Vieš koľko váži tvoje dielo? Ja viem ...  ;D

Tak to fakt nevím  ??? bude to pro mne skvela informace. Sice jsem to původně i chtěla zvážit, ale pak jsem na to zabudla.  ???

Tak sem s číslem, ať vím jakou tam má váhu  ;D.

Micho

Citace od: Hana129 kdy 23.11.2009, 23:15:51
Citace od: Micho kdy 23.11.2009, 23:11:46
Citace od: Hana129 kdy 23.11.2009, 22:11:07
...
Ta váha tam byla k čemu? Budete mít aspoň trochu přehled o váze, množství dílů? Byla by to asi zajímavá čísla. 

Aby som zistil, či tvoj MOC polica udrží!  ;D  Vieš koľko váži tvoje dielo? Ja viem ...  ;D

Tak to fakt nevím  ??? bude to pro mne skvela informace. Sice jsem to původně i chtěla zvážit, ale pak jsem na to zabudla.  ???

Tak sem s číslem, ať vím jakou tam má váhu  ;D.

Tak aspoň odhadni, aká to je váha ... ;)

Hana129

#48
Citace od: Micho kdy 23.11.2009, 23:31:48
Citace od: Hana129 kdy 23.11.2009, 23:15:51
Citace od: Micho kdy 23.11.2009, 23:11:46
Citace od: Hana129 kdy 23.11.2009, 22:11:07
...
Ta váha tam byla k čemu? Budete mít aspoň trochu přehled o váze, množství dílů? Byla by to asi zajímavá čísla. 

Aby som zistil, či tvoj MOC polica udrží!  ;D  Vieš koľko váži tvoje dielo? Ja viem ...  ;D

Tak to fakt nevím  ??? bude to pro mne skvela informace. Sice jsem to původně i chtěla zvážit, ale pak jsem na to zabudla.  ???

Tak sem s číslem, ať vím jakou tam má váhu  ;D.

Tak aspoň odhadni, aká to je váha ... ;)

13 kg?, jen  tak jen tak bez úvahy, musím jít na "brigádu" ;) , tak nemám momentálně čas to koumat, ale určitě by se to dalo i blíž propočítat.

edit: a neprozradí    >:D tak uděláme asi malou tipovačku pro všechny  ;)

Micho

Citace od: Hana129 kdy 24.11.2009, 05:15:19
Citace od: Micho kdy 23.11.2009, 23:31:48
Citace od: Hana129 kdy 23.11.2009, 23:15:51
Citace od: Micho kdy 23.11.2009, 23:11:46
Citace od: Hana129 kdy 23.11.2009, 22:11:07
...
Ta váha tam byla k čemu? Budete mít aspoň trochu přehled o váze, množství dílů? Byla by to asi zajímavá čísla. 

Aby som zistil, či tvoj MOC polica udrží!  ;D  Vieš koľko váži tvoje dielo? Ja viem ...  ;D

Tak to fakt nevím  ??? bude to pro mne skvela informace. Sice jsem to původně i chtěla zvážit, ale pak jsem na to zabudla.  ???

Tak sem s číslem, ať vím jakou tam má váhu  ;D.

Tak aspoň odhadni, aká to je váha ... ;)

13 kg?, jen  tak jen tak bez úvahy, musím jít na "brigádu" ;) , tak nemám momentálně čas to koumat, ale určitě by se to dalo i blíž propočítat.

edit: a neprozradí    >:D tak uděláme asi malou tipovačku pro všechny  ;)

Budova stanica stred - 4,8 kg
Budova stanica pravá (pohľad od trate) - 2,9 kg
Budova stanica ľavá (pohľad od trate) - 2,6 kg
Budova modrá - 2,9 kg
Park - 0,8 kg
Ostatné som nevážil (cesty 4x, lampy, tile, koľajivo s podložím pred stanicou, autobusy a autíčka, minifigy ...) - odhad spolu 1,5-2,0 kg, dal som 2,0 kg.
SPOLU - cca 16 kg

Poznámka: Jedna cesta váži 100g, boli tam 4. Minifig rátam 3g (telo, nohy a hlava bez ostatného príslušenstva), bolo ich tam doložených 30?) a už mám 0,5 kg.

Nebola si až tak ďaleko, dobrý odhad.  8) 8) 8)

Sám som bol prekvapený, nemyslel som, že to až tak vyjde na jednej dioráme, ktorá je položená priamo na základnej vrstve. Odhadoval som tak 10 až 12 kg, kým som to nemal v rukách.  :o

Hana129

Hmm děkuji,  ;) počítala jsem 2,5 kg na budovu *4,5 + něco připočetla na park a cesty. Příště budu šetřit víc materiálem.  >:D

Jsem zvědavá na ostatní MOCy - hlavně ty s terénními úpravami.
A určitě bude velice zajímavá alespoň  přibližná odhadní váha kolejiště  ::).