Soutěž ve stavbě alternativních modelů na LP 2016

Založil Tomik, 17.12.2015, 10:52:30

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Z jakého setu byste chtěli stavět v letním kole soutěže?

31037 - zelený teréňák
6 (30%)
31046 - žlutý sporťák
3 (15%)
60117 - dodávka s karavanem
7 (35%)
60118 - popeláři
1 (5%)
70312 - koňomoped
3 (15%)

Celkem hlasů: 20

kosh

Citace od: milanv kdy 15.02.2016, 23:41:18
Citace od: kosh kdy 14.02.2016, 14:27:10
Ahoj, tak som aj ja skúsil niečo vytvoriť. Je to taký trojmodel - veľryba, kura a krab :) Veľryba a kura sú pevné a hrateľné modely, krab je ale pomerne krehký. Kura vie mávať krídlami (na lietanie to ale nie je ;), krab dvíhať klepetá. Tak snáď sa budú páčiť.
Tak a je to tady. Čekal jsem, jestli bude někdo rychlejší, a už je to tu. Tak jsi mi ušetřil cenu jednoho setu :)
Říkal jsem si, kdy koho napadne místo jednoho modelu udělat skupinku více, podle barev. Když loni s tím přístupem Marty slavil úspěch.
A opravdu, vypadá to fakt hodně dobře. Kuře není moc fotogenické zepředu, ale jakmile je z nějakého úhlu, tak je velmi pěkné. Klasická daň za kulové klouby, tím trpí i oficiální modely. Krab je hezký a dobře vypadá jako krab. No a velryba je nej. Nádherná, okamžitě rozpoznatelná, veselá, pevná na hraní a ještě ty study využité vtipně jako zuby - ta by podle mě mohla z fleku být jako alternativní model od Lega, mnohem lepší než ty oficiální alternativní modely. (Což ale v případě tohoto setu není tak těžké...)

Vďaka za pochvalu a zhodnotenie modelov :) Priznám sa že minuloročnú súťaž som príliš nesledoval, ale povedal som si že tohtoročnú skúsim neprešvihnúť. Pri modeloch som začínal veľrybou, povedal som si že pri všetkých tých tmavomodrých dielikoch sa to bude dať nejako vyskladať. Kura a krab tak nejak vyšli.. teším sa s čím ešte prídu ostatní, zdá sa mi že pri tej pestrosti farieb a tvarov je vytvorenie len jedného modelu oveľa väčšia výzva. V každom prípade by som si tento set kúpil aj bez ohľadu na súťaž, podľa mňa jeden z najlepších creatorov tohto roku.

Marty713

Upřímnou omluvu všem, kdo si řeknou "á zase digitální model", ale nemám k dispozici foťák, k mobilu se "nesnížím" a chtěl jsem to prezentovat alespoň v trochu koukatelné formě co nejdříve (kombajn mám za sebou, tak už mi Milane napiš, co to bude za set, na to se moc těším) :)

Ke stavebnímu procesu:

Model jsem postavil najednou v LDD i ve skutečnosti. Neumím to popsat. Některé kroky a techniky jsem musel mít v ruce a naopak, i když přede mnou ležely kostky, bylo příjemnější to stavět v programu (více možných variant vedle sebe apod.). Dokonalé splynutí v jeden proces. Pravdou je, že dva typy dílků v LDD nejsou, a tak na modelu ropné plošiny chybí (včetně dílků k nim uchyceným). Tanker a vrtulník jsou kompletní, tak doufám, že to bude jen drobný kosmetický nedostatek (např. nemožnost zasunutí 48729b do 41532). Fotky reálného modelu samozřejmě časem dodám :-[

K samotnému modelu:

Postavil jsem loď, protože jsem nad tím vůbec nepřemýšlel jako nad soutěžním modelem. Vysypal jsem kostky, dostal pár nápadů a ten mému vkusu nejpříjemnější jsem postavil. Až zpětně jsem si uvědomil, že se několik partií může vzhledem k původnímu setu zdát býti "neoriginální". Ale co, vše je pevné, drží, barevně sladěné (např. bílá paluba se žlutým rámováním, červeno bílá plošina, šedý vrtulník), nic nebylo postaveno jen aby nezbyly dílky (zbylo cca 9). Prostě to tak vyšlo. Náklad lze snadno vyndat a nahradit vrtulníkem, který má v rámci hratelnosti asi 4 místa k přistání atp. :)

Všem:

Výhra v minulém roce mě velice mile překvapila a potěšila. Je to velká zábava a osobně tuto akci pokládám spíše za výzvu, možnost předvést stavitelský um a třeba si i získat/udržet jakousi prestiž a místo mezi "mistry staviteli" :) 8) >:D

Takže všem přeji hodně zábavy, soutěžícím inspiraci a to nejlepší umístění vašich modelů a porotě klidné oko a jistou ruku při hodnocení ;)

Díky za další ročník Tome :)

Tomik

Citace od: Marty713 kdy 19.02.2016, 19:08:41
Upřímnou omluvu všem, kdo si řeknou "á zase digitální model", ale nemám k dispozici foťák, k mobilu se "nesnížím" a chtěl jsem to prezentovat alespoň v trochu koukatelné formě co nejdříve (kombajn mám za sebou, tak už mi Milane napiš, co to bude za set, na to se moc těším) :)

Ke stavebnímu procesu:

Model jsem postavil najednou v LDD i ve skutečnosti. Neumím to popsat. Některé kroky a techniky jsem musel mít v ruce a naopak, i když přede mnou ležely kostky, bylo příjemnější to stavět v programu (více možných variant vedle sebe apod.). Dokonalé splynutí v jeden proces. Pravdou je, že dva typy dílků v LDD nejsou, a tak na modelu ropné plošiny chybí (včetně dílků k nim uchyceným). Tanker a vrtulník jsou kompletní, tak doufám, že to bude jen drobný kosmetický nedostatek (např. nemožnost zasunutí 48729b do 41532). Fotky reálného modelu samozřejmě časem dodám :-[

K samotnému modelu:

Postavil jsem loď, protože jsem nad tím vůbec nepřemýšlel jako nad soutěžním modelem. Vysypal jsem kostky, dostal pár nápadů a ten mému vkusu nejpříjemnější jsem postavil. Až zpětně jsem si uvědomil, že se několik partií může vzhledem k původnímu setu zdát býti "neoriginální". Ale co, vše je pevné, drží, barevně sladěné (např. bílá paluba se žlutým rámováním, červeno bílá plošina, šedý vrtulník), nic nebylo postaveno jen aby nezbyly dílky (zbylo cca 9). Prostě to tak vyšlo. Náklad lze snadno vyndat a nahradit vrtulníkem, který má v rámci hratelnosti asi 4 místa k přistání atp. :)

Všem:

Výhra v minulém roce mě velice mile překvapila a potěšila. Je to velká zábava a osobně tuto akci pokládám spíše za výzvu, možnost předvést stavitelský um a třeba si i získat/udržet jakousi prestiž a místo mezi "mistry staviteli" :) 8) >:D

Takže všem přeji hodně zábavy, soutěžícím inspiraci a to nejlepší umístění vašich modelů a porotě klidné oko a jistou ruku při hodnocení ;)

Díky za další ročník Tome :)
Smekám před tebou, Martine, protože tohle je opravdu povedený model. Nejvíce mě zaujal a pobavil ten vrtulník - tomu řikám mikro model. Když to vezmu z pohledu hodnocení, tak originalita sice není příliš velká, ale zpracování je dokonalé.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

#153
Gratuluji k pěknému modelu, Marty!

Přiznám se bez mučení, že nejdřív mi vyrazil dech a nevěděl jsem, co ti k tomu napsat. Přišlo mi, že to přesně naplnilo mou obavu, co jsem psal před nedávnem: že podle letošních pravidel bude bodově nejvýhodnější postavit "z náklaďáku náklaďák". Překvapivě jsou pak na to ve stavebnici vhodné díly... Také je to vidět: loď je jak ze škatulky, zatímco ta plošina je dost "střapatá" a měl jsem ji za přístavní jeřáb.

Ale co - počítá se celek a celek je pěkný, s vysokou hratelností, lepší než originální model. I do lodě jsi dal vlastní nápady, vyhrál sis se snotem. A vrtulníček by rozněžnil každého :) Takže gratuluji. A těším se na skutečné fotky!

P.S.: Přidáš se do naší neformální grupy "těch s návodem"?
Pán na Žlutém hradě

Foton

Výborný model Márty. Vrtulníček excelentní.

Mě včera z letadla s měnitelnou šípovitostí křídel vyšel robot s neobyčejně pohyblivými pažemi. Nevím, někde se něco zvrtlo.
Překvapivě jsem zjistil, že v Alternativních modelech není ještě přihrádka na Ocean explorer, tak jsem si ji dovolil vyrobithttp://www.kostky.org/forum/index.php?topic=49566.msg229898#msg229898.
Takže tady jen souhrný obrázek.

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Martins

Citace od: Tomik kdy 19.02.2016, 23:05:45
Smekám před tebou, Martine, protože tohle je opravdu povedený model. Nejvíce mě zaujal a pobavil ten vrtulník - tomu řikám mikro model. Když to vezmu z pohledu hodnocení, tak originalita sice není příliš velká, ale zpracování je dokonalé.

Ahoj, také si myslím, že to je velmi povedený model, ale navíc si myslím, že je i naprosto originální. Sice je to stavba lodi, ale naprosto odlišným (originálním) způsobem. Je to ve vnímání, ale pro mě to je dost jedinečné...  :D

JardaL

#156
I já se připojím se svou troškou do mlýna...

Nejdříve jsem si postavil tovární námořní loď (mimochodem dost povedenou) a pak jsem najednou nevěděl, co ztvárnit..  Naštěstí jsem v tu chvíli sledoval Futuramu, tak jsem stvořil něco jako moderní vznášedlo na FUturamský způsob.
Od začátku jsem měl ale jediný cíl - maximální SNOT a estetické ztvárnění..
Ze zbylých kostek pak vyšel ještě přívěsný vozík...  >:D  taky extravagance Futuramního stylu..
Hmmm..  jo a zbyly mi pouhé 4 dílky.

hm hm hm.. vypadá to jak reklama na ruskou vlajku.. :-*

Komentujte, kritizujte..
Hodlám to ještě zítra rozebrat a splodit něco dalšího... ;D

Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

Tomik

Citace od: JardaL kdy 27.02.2016, 23:22:31
Komentujte, kritizujte..
Hodlám to ještě zítra rozebrat a splodit něco dalšího... ;D
Nejsem fanoušek Futuramy (popravdě jsem jí nikdy ani neviděl), takže tvůj model vznášedla mi připomíná nějakou blíže neidentifikovatelnou vesmírnou loď. Ten přívěsný vozík je ovšem trochu jiné kafe. S trochou představivosti v něm vidím klasické obojživelné vznášedlo (loď na vzduchovém polštáři).
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Citace od: JardaL kdy 27.02.2016, 23:22:31
Komentujte, kritizujte..
Hodlám to ještě zítra rozebrat a splodit něco dalšího... ;D
Teda. Škoda rozebírat. Já sice neznám Futuramu, ale ten styl v tom vidím i tak. A hlavně, co z toho vidím, je opravdová, čirá radost ze stavění. Ta z toho přímo čiší. A přitom v kombinaci s uhlazeností hotových modelů. Kdo už zkusil z toho setu cokoli stavět, tak to musí ocenit. Fakt hodně dobré, mě to oslovilo moc.
Pán na Žlutém hradě

Klaj

Asi sem trošku špatně pochopil pravidla a myslel, že se může postavit jen jeden model z krabice a ne série modelů.  Tak se budu snažit to napravit.

Přestože se Millenium Falcon nesetkal s velkým nadšením, téma SW nerad opouštím a tak sem ze zbývajících dílů ještě přidělal mini V-wing. Samozřejmě už se jedná o barevnější výtvor, vše šedé už sem použil na falcona. Ale je to takový malý rozotomilý model na hraní pro děti.

A ještě bych se chtěl zeptat, zda se smí využívat i "náhradní díly" tj. ty které nejsou uvedeny v seznamu na krabici a nejsou součástí originálního modelu, ale fyzicky v krabicy jsou dodávány. Děkuji.
Draco dormiens nunquam titiliandus

Tomik

Citace od: Klaj9 kdy 28.02.2016, 13:32:36
Asi sem trošku špatně pochopil pravidla a myslel, že se může postavit jen jeden model z krabice a ne série modelů.  Tak se budu snažit to napravit.

Přestože se Millenium Falcon nesetkal s velkým nadšením, téma SW nerad opouštím a tak sem ze zbývajících dílů ještě přidělal mini V-wing. Samozřejmě už se jedná o barevnější výtvor, vše šedé už sem použil na falcona. Ale je to takový malý rozotomilý model na hraní pro děti.

A ještě bych se chtěl zeptat, zda se smí využívat i "náhradní díly" tj. ty které nejsou uvedeny v seznamu na krabici a nejsou součástí originálního modelu, ale fyzicky v krabicy jsou dodávány. Děkuji.
Ano, můžeš ze setu postavit i více samostatných modelů, které by ovšem spolu měly nějak tematicky souviset (pokud chceš získat lepší bodové honocení). Co se týká "náhradních dílů", tak ty samozřejmě můžeš taky použít - stavíme ze všeho, co je v krabici.

Pokud se ještě vrátím ke tvému modelu, tak V-wing v tom poznávám (i když jsem netušil, že tato loď má takové označení), nicméně mi vzhledem k Falconu přijde příliš velký...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

kosh

Citace od: JardaL kdy 27.02.2016, 23:22:31
I já se připojím se svou troškou do mlýna...

Nejdříve jsem si postavil tovární námořní loď (mimochodem dost povedenou) a pak jsem najednou nevěděl, co ztvárnit..  Naštěstí jsem v tu chvíli sledoval Futuramu, tak jsem stvořil něco jako moderní vznášedlo na FUturamský způsob.
Od začátku jsem měl ale jediný cíl - maximální SNOT a estetické ztvárnění..
Ze zbylých kostek pak vyšel ještě přívěsný vozík...  >:D  taky extravagance Futuramního stylu..
Hmmm..  jo a zbyly mi pouhé 4 dílky.

hm hm hm.. vypadá to jak reklama na ruskou vlajku.. :-*

Komentujte, kritizujte..
Hodlám to ještě zítra rozebrat a splodit něco dalšího... ;D

Mne sa to páči, mám rád Futuramu a úplne to tam vidím :) Takisto pekne dotiahnuté detaily a spojenie rôznych farieb - ako už bolo povedané, škoda rozoberať.

Foton

Citace od: JardaL kdy 27.02.2016, 23:22:31
I já se připojím se svou troškou do mlýna...

Mě se to moc líbí, hlavně to použití některých dílů (kokpit, motor )
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Tomik

Tak jsem v sekci alternativních modelů udělal seznam dosud zveřejněných modelů a překvapilo mě, že jich je už 19! Smekám před všemi staviteli klobouk, protože to je o polovinu více modelů, než bylo v minulém ročníku (a to se ještě ani zdaleka neblíží uzávěrka soutěže). Pokud si tam někdo najde u svého modelu nějakou chybičku, nebo třeba bude mít odkaz na návod, tak mi napiště soukromou zprávu a já to tam doplním.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

V pátek jsem si konečně pořídil set 31045 a dnes ráno z něj začal stavět svůj aternativní model (samozřejmě, že nesoutěžní). Mimochodem, všimli jste si také toho malého nápisu na krabici setu v levém dolním rohu: "Boat does not float" (Loď neplave)? :o Mě to tak zaujalo a pobavilo, že jsem se šel rychle podívat na set 31044 (zvířátka za parku), jestli tam náhodou není nápis "Dog does not bite" (pes nekouše), ale bohužel jsem ho tam nenašel... ;D

Zpátky k mému modelu - postavil jsem žraloka. To, že budu stavět právě jeho, jsem věděl od té doby, co jste si zvolili tento set jako soutěžní, takže šlo jen o to, správně pospojovat kostky. Na samotného žraloka jsem spotřeboval zhruba polovinu dílů, takže jsem začal přemýšlet nad tím, co bych mu ještě postavil k obědu. >:D Vylezla z toho jakási tropická rybka a potápěč. Žralok je dost pevný na hraní pro děti, potápěč je trochu křehčí (snadno mu ulomíte nohy) a ryba má snadno ulomitelný ocas. Nejvíce mě potěšilo barevné vyvedení modelů, kde to kazí pouze dvě kostky - žlutý Technic brick 2x1 na ocase a šedivý slope 2x1 na hřbetní ploutvi.





A takhle to dopadá, když si potápěč chvíli nehlídá svoje záda (mimochodem, na "krev" byly použity pouze díly ze setu 31045)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

No páni! Klobouk dolů! Barevně sladěné dost dobře (jen jedna žlutá kostka na žralokovi a trocha šedých na rybce), nádherný nápad, skvělé využití toho průhledného "poklopu" a hlavně: celková atmosféra. Já se chechtám ještě teď. A to celé když vím, jak to z tohoto setu vážně není snadné...
Pán na Žlutém hradě

davroman

Rádi bychom se synem představili náš výtvor ze soutěžního setu 31045.

Nejdříve se nám rýsovalo letadlo, ale nakonec jsme skončili u vysokorychlostního závoďáku pro skoky do dálky včetně rampy. Dlouho jsme pak nevěděli, co ze zbylých kostek postavit, až vzniklo takové "zátiší" pro diváky - lavička s lampou a stojanem s dalekohledem pro sledování detailů skoku.  :D

Ze setu nám zbylo pár kostek, které by se asi ještě daly někde "poschovávat", ale na výsledném modelu by se to už neprojevilo. Snad se bude líbit.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Tomik

#167
Citace od: milanv kdy 06.03.2016, 14:55:52
No páni! Klobouk dolů! Barevně sladěné dost dobře (jen jedna žlutá kostka na žralokovi a trocha šedých na rybce), nádherný nápad, skvělé využití toho průhledného "poklopu" a hlavně: celková atmosféra. Já se chechtám ještě teď. A to celé když vím, jak to z tohoto setu vážně není snadné...
Díky za pochvalu. Co se týká té obtížnosti, tak žralok mi šel postavit celkem snadno. Ta tmavě modrá se dá celkem dobře kombinovat s černou a v porovnání s papouškem tu je opravdu docela dost masa.

Citace od: Davroman kdy 06.03.2016, 15:41:49
Rádi bychom se synem představili náš výtvor ze soutěžního setu 31045.

Nejdříve se nám rýsovalo letadlo, ale nakonec jsme skončili u vysokorychlostního závoďáku pro skoky do dálky včetně rampy. Dlouho jsme pak nevěděli, co ze zbylých kostek postavit, až vzniklo takové "zátiší" pro diváky - lavička s lampou a stojanem s dalekohledem pro sledování detailů skoku.  :D

Ze setu nám zbylo pár kostek, které by se asi ještě daly někde "poschovávat", ale na výsledném modelu by se to už neprojevilo. Snad se bude líbit.
Auto vypadá dobře, ale nejvíce mě zaujalo a pobavilo to zátiší s lavičkou a lampou - na to, že se jedná o zbývající díly vypadají výborně.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Skyrider

Novy alternativni model: stavbaři. A tomikovi všechno nejlepší k svatku :D

MÍLA

Citace od: skyrider kdy 07.03.2016, 22:35:24
Novy alternativni model: stavbaři. A tomikovi všechno nejlepší k svatku :D

Mohl by si to dát větší ?

Tomik

Citace od: skyrider kdy 07.03.2016, 22:35:24
Novy alternativni model: stavbaři. A tomikovi všechno nejlepší k svatku :D
Díky za přání. Jinak, z té fotky není vůbec nic vidět. Zkus nahrát větší.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Klaj

Tak přidávám druhý modek. Jedná se o raketu včetně "odpalovací" plošiny a nakládacího prostoru s jeřábem. Prostor s jeřábem je oddělen "ohnivzdornou" stěnou :))

Raketa na plošině hezky sedí a je překvapivě pevná. Zbylo naprosté minimum náhradních dílů.
Draco dormiens nunquam titiliandus

davroman

Citace od: Tomik kdy 06.03.2016, 15:59:02
Citace od: Davroman kdy 06.03.2016, 15:41:49
Rádi bychom se synem představili náš výtvor ze soutěžního setu 31045.

Nejdříve se nám rýsovalo letadlo, ale nakonec jsme skončili u vysokorychlostního závoďáku pro skoky do dálky včetně rampy. Dlouho jsme pak nevěděli, co ze zbylých kostek postavit, až vzniklo takové "zátiší" pro diváky - lavička s lampou a stojanem s dalekohledem pro sledování detailů skoku.  :D

Ze setu nám zbylo pár kostek, které by se asi ještě daly někde "poschovávat", ale na výsledném modelu by se to už neprojevilo. Snad se bude líbit.
Auto vypadá dobře, ale nejvíce mě zaujalo a pobavilo to zátiší s lavičkou a lampou - na to, že se jedná o zbývající díly vypadají výborně.

Jen se zeptám - bude zájem o tento náš výtvor na výstavu nebo je to nezajímavé?
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Tomik

Citace od: Davroman kdy 15.03.2016, 20:40:23
Jen se zeptám - bude zájem o tento náš výtvor na výstavu nebo je to nezajímavé?
Určitě o něj zájem mám. Řekl bych, že se bude pěkně vyjímat vedle Milanova auta.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Citace od: Davroman kdy 15.03.2016, 20:40:23
Jen se zeptám - bude zájem o tento náš výtvor na výstavu nebo je to nezajímavé?
Řekl bych: "udělej návod". Ale neřeknu. Neřeknu a neřeknu :) Zcela sobecky neřeknu, dokud nepošleš fotky filmových scének. Pak samozřejmě ano. To jsem sobec, co? >:D
Pán na Žlutém hradě

davroman

Citace od: Tomik kdy 15.03.2016, 21:50:49
Citace od: Davroman kdy 15.03.2016, 20:40:23
Jen se zeptám - bude zájem o tento náš výtvor na výstavu nebo je to nezajímavé?
Určitě o něj zájem mám. Řekl bych, že se bude pěkně vyjímat vedle Milanova auta.

OK, dávám stranou a přivezeme na Lipno.   ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

davroman

Citace od: milanv kdy 15.03.2016, 22:06:19
Citace od: Davroman kdy 15.03.2016, 20:40:23
Jen se zeptám - bude zájem o tento náš výtvor na výstavu nebo je to nezajímavé?
Řekl bych: "udělej návod". Ale neřeknu. Neřeknu a neřeknu :) Zcela sobecky neřeknu, dokud nepošleš fotky filmových scének. Pak samozřejmě ano. To jsem sobec, co? >:D

Já to tušil, filmové scénky nás dohnaly.   :D   Ale uklidním tě Milane, už jsou v našem "To Do listu" na jednom z prvních míst a tak během týdne dvou snad bude první prezentace.  ;)    Jen s tím návodem nevím, nevím, spíš to vidím bledě.  :(
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Klaj

Aktualizace s kvalitnejsima fotkama....  sort of ... :o
Draco dormiens nunquam titiliandus

Tomik

Citace od: Klaj9 kdy 20.03.2016, 22:30:49
Aktualizace s kvalitnejsima fotkama....  sort of ... :o
Nápad dobrý, ale díky přemíře různých barev je výsledek hůř rozpoznatelný. Možná bych to zkusil ještě trochu barevně poladit...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Foton

Zkusil jsem udělat barevně sjednocené modely. A vyšly mi z toho závody rychlolodí. I s tribunou, startem a stupni vítězů.
Mini album https://goo.gl/photos/FDcrqgQHRN56omDQ9



Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.