Regály - inspirace

Založil Jindroush, 19.05.2005, 14:23:26

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

mizdas


Rhox:

No já myslim že v tý je asi taky lego  ;D.Jinak to máš uspořádaný moc hezky.

Rhox

Citace od: mizdas kdy 26.03.2010, 19:35:23
No já myslim že v tý je asi taky lego  ;D
I v globusu ;D

Hardegon

Citace od: Jindroush kdy 26.03.2010, 18:41:20
Byl jsem na vernisáži přemluven, takže toto jsou fotky aktuálního legoroomu. Teď už opravdu není kam expandovat, leda si postavit venku externí sklad.  >:D

To je paráda. Takovýho prostoru - můžu jen závidět. Já vměstnávám do dvou skříní a dvou plastových krabic a je to děsný...  :P

Siegnord

  Respekt.  :o Hlavně musí být fajn tolik volného prostoru na koberci - při stavění. A jak s tím stavíš? Když potřebuješ nějaké dílky, tak vezmeš celý box k místu, kde stavíš, nebo si vybereš jen pár dílků a box necháváš na místě?

Jindroush

Jak kdy, když vím, že potřebuju jeden, beru jeden dílek, když stavím větší věc, beru celý boxy, jinak bych se uběhal.

Jinak jsem tedy změnil sorting, basic bricks jsou nyní kombinace velikost/barva. Takže mám třeba bílé 1x1-4 v jedný piklse pohromadě a není tak těžký najít tu správnou, navíc většinou nevadí, jestli vytáhnu 1x1 a 1x2 nebo 1x3.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

stomcova

O takovém lego roomu bych se mi snilo. Jedna otázka ty šuplíky jsou otevřené, jak hodně se do nich práší? Typuju, že room máš v domě.
Uvažovala jsem o jejich pořízení na jednu volnou stěnu, ale je nás 5 ve 3+1 a zápasím s prachem ve vitrínkách, natož v otevřených krabicích.
Batman, forever...

Jindroush

Teď jsou otevřené, protože jsem stavěl a třídil, víka se tam válej na hromadě. Prachotěsný ani hmyzotěsný to není, ale nějak moc to neřeším, čas od času se to stejně vysype kvůli něčemu, takže pak tu pikslu vymeju a kostky přeházím zpátky.

Jinak nejvíc bordelu nadělaj stejně kočky, ty chlupy jsou ve všem.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jarmila

Citace od: Jindroush kdy 27.03.2010, 16:04:32
Teď jsou otevřené, protože jsem stavěl a třídil, víka se tam válej na hromadě. Prachotěsný ani hmyzotěsný to není, ale nějak moc to neřeším, čas od času se to stejně vysype kvůli něčemu, takže pak tu pikslu vymeju a kostky přeházím zpátky.

Jinak nejvíc bordelu nadělaj stejně kočky, ty chlupy jsou ve všem.

Tyto vysavače by si dle recenzí měly poradit hlavně se zvířecími chlupy. Tož místo několika krabic s legem zainvestuj do domácí techniky.  :P
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

blackrabbit

Také posílám fotku svých regálů, inspirovaných Jindroushem... Ještě nedávno jsem měl krabice naskládané na sobě a při stavění jsem je pořád musel přeskládavat. Tohle se mi zda jako jedno z nejlepších řešení. Teď už zbýva jen poznačit krabice štítkama a pár jich ještě dokoupit...

Luky1987

Pěkné, to je komplet koupené, či vyrobené?

blackrabbit

Citace od: Luky1987 kdy 01.07.2010, 15:11:18
Pěkné, to je komplet koupené, či vyrobené?
Koupit se to myslím dá v IKEI, ale nevím jak je to s rozměry. Viděl jsem tam regál pouze na pár krabic. Tohle jsem si nechal udělat u místního truhláře.  ;)

Tondýsek

Citace od: Pixie kdy 19.05.2005, 16:01:26
Proč jen můj manžel nemá takovouhle pracovnu!!!!  :o :'(

Budu mu to muset ukázat, aby mě konečně přestal pronásledovat za moje cca čtyři krabice Lega... Kdybych do těch skříněk jednou měla co dát, tak si je určitě pořídím - vypadá to fakt super!

Mě tedy pronásleduje manželka, takže Vám držím palce :)
Stabilní regály z Mladé Boleslavi.

mirek

Už jsem se někde na Kostkách zmiňoval o svém stojanu na kostky z komponent zakoupených v KIKA.
Zde je.

Cavelon

Citace od: mirek kdy 10.12.2010, 15:57:42
Už jsem se někde na Kostkách zmiňoval o svém stojanu na kostky z komponent zakoupených v KIKA.
Zde je.

Mirku, na koľko výjde taký stojan?

linhi

Citace od: Cavelon kdy 10.12.2010, 16:47:10
Citace od: mirek kdy 10.12.2010, 15:57:42
Už jsem se někde na Kostkách zmiňoval o svém stojanu na kostky z komponent zakoupených v KIKA.
Zde je.

Mirku, na koľko výjde taký stojan?

Také by mě to zajímalo,klidně přes sz

mirek

12 x asi 300,- Kč plast. Ostatní je vyřazený kosmetický stojan + dřevotřísková výplň vlastního provedení.
Box obsahuje 3 šuplíky. Boxy jsou na sobě volně postaveny.

bartas

Citace od: linhi kdy 10.12.2010, 16:54:00
Také by mě to zajímalo,klidně přes sz

Mě to také zajímá, klidně veškeré informace veřejně  :D

romca

#77
A já si pořád myslel, že když máme doma LEGO ve dvou větších bednách, že už toho je trochu moc. Naštěstí máme malý byt a peníze je nutno vrážet někam jinam. Takže expanze nehrozí. Ale máš to nádherně zorganizované, udělal bych asi to samé.

germik

Citace od: romca kdy 16.12.2010, 13:30:02
A já si pořád myslel, že když máme doma LEGO ve dvou větších bednách, že už toho je trochu moc. Naštěstí máme malý byt a peníze je nutno vrážet někam jinam. Takže expanze nehrozí. Ale máš to nádherně zorganizované, udělal bych asi to samé.
Trochu moc?  ;D To časem přejde  ;) .
Mně už doma Lego začíná zabírat moc místa - až se přestěhuju, nebude v mém pokoji chybět nějaká skříň do které se nebude prášit, speciálně pro něj  ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Bery

Tak i já zde při příležitosti velkého uklízení ukážu svou mini pracovnu. Je ve stylu co dům dal, poličku na malé krabičky ze kterých stavim sem si postavil u dědy, komodu vzadu chtěli naši vyhodit, no řekl sem že si ji nechám a jen do ní přidělám plastové poličky. Radiátor využívám v zimních měsících jako sušičku a máma zde má zakázáno luxovat. Do šuplíků dávám věci jako katalogy, plánky, někdy lego, potom pájku, chemoprén atd. a parapet funguje jako skvělá odkládací plocha. Doufám že se bude líbit. :)
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

peter

#80
Poslední dobou nejsem zde na fóru tak aktivní, jak mne mnozí znají. Nejzásadnější vliv na tuto moji neaktivitu má skutečnost, že jsem se loni s přítelkyní přemístil do vlastního. Většinu mého volného času tak věnuji postupnému zařizování či rekonstrukci našeho bytu. Nyní jsme se však již dostaly do bodu, kdy to nejhlavnější je hotové a tak jsem se mohl zaměřit i na své hobby.

Přestěhování přineslo nejedno překvapení a jedním z nich bylo i vyčlenění jedné místnosti jen pro mne a moji stále se rozrůstající sbírku. Jelikož se však sbírka za poslední roky rozrostla trochu rychleji než jsem to stihl pobrat, tak trochu dříve došel i volný prostor. Po přestěhování tak byl prvořadý úkol jasný a sice před dalším rozšiřováním udělat dostatek úložného prostoru. Větší díly se tak přestěhovali do oblíbených IKEA boxů a pro ten zbytek jsem vytvořil regálovou skříň #2! První skříň vznikla už v květnu roku 2005 a nyní po sedmi letech se vedle ní, i když v nové místnosti, postavila mladší kolegyně.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

stomcova

Mít vlastní místnost je zbožným přáním mnoha z nás. Domnívám se, že jsi se stěhoval do obvyklého bytu. Kladně hodnotím Tvůj zrealizovaný záměr, v místnosti využít celou stěnu k uložení plastových boxů. Samozřejmě, že každý skladuje různé množství LEGA, podle toho co má.
Jeden dotaz mám, jak se orientuješ v těch modrých plastových boxech. Podle čeho víš kam máš sáhnout? Nebo si budeš boxy nějak označovat.
Jinak chválím.... a  v získání samotné místnosti, taky doufám.
Batman, forever...

peter

Na místnost, kterou bych mohl věnovat jen legu jsem čekal opravdu dlouho, ale nikdy jsem nepřestal doufat. No a loni v létě se to stalo skutečností :D

Co se týká orientace v modrých vanách, tak tyto fotky jsem pořídil hned, jak jsem onu místnost dokompletoval a více méně i nastěhoval. Nyní přijdou na řadu drobné dodělávky, mezi které patří i popisky pro vaničky. Mám již zakoupené igelitové pošetky, myslím že se tomu říká obal na platební kartu, a v PC mám již připravené štítky, které budu do nich vkládat. Jakmile budou nainstalovány dodám doplňkové foto. Bohužel zbylé organizéry však tímto systémem vybavit nemohu, jelikož by popis byl dost často rozsáhlejší než možné volné místo a tak zde nastupuje jen má paměť. Naštěstí je již stav celkem stabilizovaný a tak se již uložené díly jen zřídka přemisťují.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

P4tr1cius

Máš predstavu (aspoň približnú) koľko dielikov máš dokopy? Pretože tie vaničky vyzerajú naozaj hrozivo. Tuším sa to bude už približovať k 100.000.

peter

#84
Jelikož si vedu podrobnou evidenci veškerého mého stavebního materiálu na BaseBrick.com, tak Ti mohu odpovědět celkem přesně.

K dnešnímu dni to dělá cca 164.000 dílů, což je vzhledem k mnoha zdejším takový nižší průměr, ale něco postavit už z toho lze.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Colonel32

Datové kontejnery Standard Skyline II vlastní výroby:

peter

Citace od: peter kdy 12.05.2012, 19:18:12... Nyní přijdou na řadu drobné dodělávky, mezi které patří i popisky pro vaničky. Mám již zakoupené igelitové pošetky, myslím že se tomu říká obal na platební kartu, a v PC mám již připravené štítky, které budu do nich vkládat. Jakmile budou nainstalovány dodám doplňkové foto...

Takže jak jsem před pár měsící slíbil, tak nyní plním. Až nyní jsem si našel ve svém poslední dobou velmi nabitém programu čas a konečně popisky pro IKEA vaničky nainstaloval. V některé vaničce je více druhů kostek v jiných zase třeba jen jeden - to se týká hlavně bricků. Níže tedy dva náhledy pro vaši představu.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Ptakus

Jelikož jsem posbíral kompletně celýho pána prstenu a teď se chystám na hobita, potřeboval bych od vás radu jestli jste někdo, někde nepotkal pěknou pořádně velkou prosklenou vitrínu (aby se tam vlezl i Helmův Žleb s rozšířením) na prodej. Já už marně hledám přes měsíc. Díky.

lukasenko


peter

Další roky uplynuly a tak skoro po čtyřech letech opět musím řešit obligátní otázku "Kam s tím?" Má pracovna je malá (všeho všudy jen necelých 9m2) a tak volného prostoru je jako šafránu. V pracovně tak zbývá poslední volná zeď, kde nyní jsou navrstveny igelitky s MISBy, které jednou (doufám, že konečně letos) budou rozsypány do dílů a tak uvolní prostor. Do tohoto prostoru jsem si tak po regálové skříni #1 a #2, navrhl regálovou skříň #3.

Skříň oproti předchozím je koncipována od základu zcela jinak. Především je ušitá na míru jen a pouze mým oblíbeným kufrovým organizérům 24. Od pozic pro jiné - menší plastové boxy jsem zde upustil z jednoho prostého důvodu. Díly dříve v menších počtech se postupem času rozrůstají do větších počtů a tak je potřeba je přesunout do větších přihrádek, tedy organizérů. Timto přesunem tak uvolní místo jiným, méně početným skupinkám a tak současný počet menších přihrádek zcela pokrývá potřeby, ale výrazně vzrůstá potávka po větších přihrádkách. Zpět ale ke konstrukci skříně.
Z druhé verze se mi velice osvědčili "police" z kulatin průměru 8mm a tak jsou použity i zde. Jelikož je v prostoru malá vitrýna, které bych se velmi nerad vzdával, navrhl jsem nižší skříň v dispozici dvou shodných sektorů - každý pro 10 organizerů. Hloubka a tedy vrchní deska, byla navržena s výhledem na případnou další práci na modelech, nebo jejich krátké vystavení a to až pro baseplate 48. Níže, pro inspiraci, již přikládám několik fotek z postupu prací výroby této nové skříně.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.