Moje sbírka

Založil Valentin Dobrotivý, 07.01.2008, 13:02:55

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Valentin Dobrotivý

Dnes opět něco ze současnosti - pár promopolybags z letoška a BrickMasteru (RIP).

Valentin Dobrotivý

Pár (téměř) aktuálních přírůstků do sbírky...

Valentin Dobrotivý

Poslední dobou mi na pracovním stole přistálo docela dost nových kousků....dva nich představím nyní:

6356 - tohle letadlo jsem sehnal v ideálním stavu. Nezažloutlé, od prvního majitele, žádná záměna kostek, s katalogem a původními plastovými pytlíky od kostek.

6643 - hezké auto, typický design z konce 80. let...

krystof

Opravdu krásná sbírka. ;)

Systematik

Pěkné přírůstky  :D

otaznik

Citace od: Valentin Dobrotivý kdy 05.08.2012, 15:16:16
Poslední dobou mi na pracovním stole přistálo docela dost nových kousků....dva nich představím nyní:

6356 - tohle letadlo jsem sehnal v ideálním stavu. Nezažloutlé, od prvního majitele, žádná záměna kostek, s katalogem a původními plastovými pytlíky od kostek.

6643 - hezké auto, typický design z konce 80. let...
Pěkné, pěkné, jen ta space baseplate mi k tomu úplně neladí.  ;)
Já svůj 6356 už prezentoval. Druhý zmiňovaný set zatím leží ve skříni a na svou prezentaci čeká.  :)

TUKE

ja mám otázku,... ale nechcem tu rozvíriť zlú krv a preto sa len tak okrajovo pýtam, kde kupujete tie mini Legá v tých sáčikoch ?

otaznik

Pokud ne přímo (příloha časopisu), tak z 90% na BL a eBay.

TUKE

Ďakujem a niektoré vyzerajú zaujímavo  ;) Čiže samostatné sú vlastne nepredajné, teda mimo BL a eBay. Už mi to je jasné. Ď.  ;D

Valentin Dobrotivý

otazník:

- chápu nelibost na space baseplate, ale klasickou letištní baseplate doma nemám a normílůní silnici se mi tam dávat nechtělo.

TUKE:

- jak psal otazník, zejména EBAY a BL - nicméně semtam se dá něco koupit i v normáních obchodech. Pár se jich objevilo třeba v Tescu, jako promo je měli v Pompu, Adidas Brand Store, pár jich nabízí internetové Legenio...stačí se tomu pár hodin týdně věnovat a najdeš toho ještě víc.

VD

TUKE

Tak ja vlastne som také nejaké mal... viem určite,že doma mám 5627 a 30042 čo som kúpil v Tescu. Ale myslel som také tie aktuálne ako je Batman, STAR WARS... videl som aj Dartha Vadera takého robia...toho by som bral.  ;D

Valentin Dobrotivý

Tak to musíš nakupovat nejlépe na Bricklinku.

winring

Opět krásné kousky. 6356 jeden z mých setů z dětství na které nenechám dopustit :) Musím taky doplnit i když city není můj primární směr.

Valentin Dobrotivý

#73
Nejdříve bych chtěl pogratulovat dvacetitisícému návštěvníkovi mé galerie  ;).

Dnes představuji dva Classic Space setíky ze samého sklonku této série.

6827 - tohle vozítko se pro mě stalo symbolem naprostého úpadku designu "kosmických" setíků. Neuvěřitelně ošklivá věc, nicméně sbírka by bez něj nebyla kompletní.

6808 - malá raketa, designově nic moc...

Valentin Dobrotivý

#74
Původně jsem chtěl uveřejnit fotky dalších Classic Space setů, ale poté, co dnes u nás doma zazvonila pošťačka a předala mi balíček, nemůžu jinak, než na chlubítko pověsit část nejnovějších přírůstků do sbírky polybag setů...

Pro politicky hyperkorektní jedince dodávám, že nejde o podloudně získané zboží z Kladna, ale o dárek od přítele, který pracuje v Dánsku přímo pro mateřskou společnost.

William

Ty bláho, s otevřenou pusou zavidím.  :o

rdk

Pravděpodobně to bude globální promo Shellu a dříve nebo později se to ukáže i u nás. :)

William

Citace od: rdk kdy 15.09.2012, 09:41:04
Pravděpodobně to bude globální promo Shellu a dříve nebo později se to ukáže i u nás. :)

Vím, že tydle proma tu už byli, jak to funguje? Načerpám za 1k a dostanu to, nebo je třeba mít nějakou kartu a zbírat body?

Jotun

Určitě cená věc pro sběratele, ale ja jsem spíše zvědavý na "další classic space sety":D 8)

VocucBat

Doufám, že se to u nás objeví. Taky by mě zalímalo na jaký pohon to jezdí. Jinak máš fakt štěstí.

Valentin Dobrotivý

Podle textů na zadní straně polybagů jsou určeny na ukrajinský trh. Jestli budou k dispozici i na českých pumpách, uvidíme, jisté to není. Zatím je rozdávali kdesi v Asii, tuším, že v Singapuru nebo v Hong Kongu.

Anatyt

Citace od: vocucbat kdy 15.09.2012, 20:41:32
Doufám, že se to u nás objeví. Taky by mě zalímalo na jaký pohon to jezdí. Jinak máš fakt štěstí.

Pull-back motor.

Valentin Dobrotivý

...abych nezklamal příznivce Classic Space. Tentokrát dva kousky - 6822 a 6842, které řadím mezi to nejlepší, co se v této kategorii kdy objevilo - prostě zlatá éra.

Jotun

#83
Parádní kousky. Jak se doba mění, myslím, že dnes by s takovým designem setů, lego návrháři u dětí moc neuspěli (málo barev, jen obyč. kosmonaut, žádný mutant, žádné zbraně.) :)

William


Valentin Dobrotivý

Citace od: Jotun kdy 16.09.2012, 19:29:52
Parádní kousky. Jak se doba mění, myslím, že dnes by s takovým designem setů, lego návrháři u dětí moc neuspěly (málo barev, jen obyč. kosmonaut, žádný mutant, žádné zbraně.) :)

S tím souhlasím, neuspěli by. Mému synovi se to také moc nelíbí....design a jeho vnímání je vždy induviduální záležitostí.

Valentin Dobrotivý

Ať to máme na střídačku, tak opět něco ze současné produkce.

City - zatím komplet letošní polybagy, včetně dvou obalových mutací.

Monster Fighters - bohužel mi zatím chybí promo pack.

MÍLA

Kde si sehnal ty dva důlní polybagy ?

William

Podle mě jich za chvíli bude plné BL, vycházejí v The Sun.

Valentin Dobrotivý

The Sun bude nabízet jen jeden z nich, ale BL je jich plný už teď. Oba sety jsem dostal od svého známého z Dánska...nicméně sehnat to není problém, je to otázka někollika minut na netu.

Dnes dva kousky ze zlatých let Classic Space.

6844 - nádherný setík, poničená krabička je výsledkem duševních pochodů nějakého duševního giganta z České pošty, který mi před doručením nakopl balík

6881 - opět se mi moc líbí, vypadá docela impozantně. Mám na něm ještě pár kostek jako adepty na výměnu. Krabička je brazilská verze - trochu hybrid mezi evropskou, US a kanadskou...