Zbierka Villa Legina

Založil Villa Legina, 14.05.2013, 12:39:42

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

TUKE

Citace od: Systematik kdy 17.06.2013, 10:50:28
DACTA kartičky byly super, rád se podívám na pirátské lodě i na Homemaker  :D

Súhlasím, tiež som za pirátov a homemaker  ;)

A inak veľmi pekná a zachovala zbierka.

arnold

Kdy se dočkáme slibované edice Cestle?   :)

Villa Legina

#62
Pracujem na všetkom, aj keď sa nezdá  :) No ale toto ešte dám, na to som čakala a tu je to - Fabuland kartičky (hra memory, alebo tzv. pexeso), vraj z roku 1984. Nechce sa mi veriť že je to autentické, ale vyzerá že je. Zdroj od ktorého to mám tvrdí, že sa to nepredávalo ale jeden čas dávalo ako reklamná podpora ku kúpe Fabuland setov v hračkárstvach.

Toto je exemplár, ktorý bol takpovediac mib, keď som to dnes otvárala, mala som aspoň ten dojem. Je to úplne všetko new - like new. Nádhera. 

22.7. : Keďže ma vždy zaujíma aký je pôvod takýchto zachovalých kúskov, poslala som dotaz predávajúcemu či môže osvetliť pôvod, ak to nie je tajomstvo - dnes odpovedal, že tovar pochádza z hračkárstva, ktoré nedávno majiteľ definitívne zatvoril a pri vypratávaní i skladových priestorov sa toto, niekde dávno zabudnuté objavilo. Mal z toho cca 28 kusov, všetko v krátkom čase popredal. Píše, že 1 ks si ešte ponechal. 

Villa Legina

3660 Fisherman´s Cottage, 1985

...v takomto stave dosť raritný set, bohužiaľ nepodarilo sa mi ho (zatiaľ) zohnať s neporušenou krabicou, iba prednú a zadnú jej časť.

Udica a panely s oknami sú vo farebnom prevedení jedinečné, v iných setoch sa tieto farebné varianty nevyskytovali. Veslá v Earth Orange farbe sú tiež zriedkavé. Nálepky všetky prítomné.

Villa Legina

#64
Naaranžované podľa setov:

324 Ricky Racoon On His Scooter, 1979
325 Percy´s Pig Wheelbarow, 1979
3707 Clover Cow, 1982
3784 Hugo Hog the Tinker, 1982
3782 Patrick Parrot, 1982
3781 Maximilian Mouse, 1982
3786 Buzzy Bulldog the Postman, 1982
3710 Peter Panda Takes A Bath, 1983
3787 Hannah Hippopotamus Gardener, 1983
3633 Motor Boat, 1986

Villa Legina

#65
A ešte 2x zostava podľa setu s detailom nádhernej klietky s vtáčikom

3788 Paulette Poodle's Living Room, 1983

...a dnes na záver samostatné figurky Fabuland, ktoré mám v zásobe osve, snáď niekedy skončia v MOC mestečku...uvidí sa.

danyboy

To pozadí za fotkama je luxusní.  ;)

Anatyt

Ten psík s vysaváčom mi silne pripomína toto video. ;D

Villa Legina

#68
Citace od: danyboy2127 kdy 22.07.2013, 18:19:55
To pozadí za fotkama je luxusní.  ;)

Ďakujem, ale nie som s ním spokojná celkom, lebo som to robila narýchlo...vedela by som si predstaviť i lepšie, možno niekedy si to dám urobiť v tlačiarni väčšie, také panoramatické...

...toto je len za účelom fotiek - obyčajný tvrdý papier tm.-, sv. zelený, žltý a biely + kovovolesklá fólia ala voda, kríčky trocha vytieňované pastelkami, všetko vystrihnuté malými nožnicami, podlepené ploskými magnetkami a poprikladané ku kovovej tabuľke aby tie pozadia držali a dalo sa s tým pohybovať aby dekorácie neboli umiestnené stále rovnako.

Na túto myšlienku, vyhotoviť pozadie, ma priviedol kamarát Michal Budinský, keď sme dávnejšie pri stretnutí v obchode meditovali nad setmi...zhodli sme sa že niektoré veci z Lega (a pritom sme rozprávali nie o Fabulande) vyzerajú dobre len keď majú pekne urobené pozadie na krabici...

....myslím, že Fabuland je luxusný, ale len vtedy, ak je prítomná originál krabica :) ... a keď krabica nie je, takéto pozadie zlepší aspoň atmosféru prezentovaného modelu.


Villa Legina

Anatyt: S použitím Fabuland schodov a Fabuland vysávača, síce narýchlo, ale o niečo výstižnejšie  :)

Anatyt


danyboy

Tak u toho jsem se teda hodně zasmál!  ;D

otaznik

Citace od: Villa Legina kdy 22.07.2013, 19:10:02
Anatyt: S použitím Fabuland schodov a Fabuland vysávača, síce narýchlo, ale o niečo výstižnejšie  :)
Tak tenhle set chci!  ;D

Přidávám se k obdivovatelům tvého pozadí. Tedy myslím toho, co je za Fabuland sety!  ;)

Villa Legina


Villa Legina

#74
Rok 1989 bol úžasný aj v tom, že sa objavili piráti. Začína to nenápadným

6235 Buried Treasure, 1989  MISB  (časom sa stáva naozaj malý poklad  :) )

a zaujímavým, triezvym

6265 Sabre Island, 1989


Villa Legina

Za najkrajšie naaranžovaný aj čo sa týka fotografie na krabici, považujem set

6270 Forbidden Island, 1989

samozrejme úžasne zachovalá krabica s neporušenou fóliou, vnútorný tray like new, dieliky detto (dieliky vo všetkých mojich pirates setoch sú new-like new). 

Villa Legina

#76
6261 Raft Raiders, 1992

Tento set sa mi tiež páči z niekoľkých dôvodov: dajú sa tiež robiť celkom dobre vyzerajúce alternatívne modely hoci je set malý, no a plachta s lebkou sa na plť  celkom esteticky hodí, ešte neprekáža.

Villa Legina

#77
Veľmi pekná loď. Niet čo dodať.

Krabica tiež veľmi pekná, fólia neporušená aj vnútorný tray + vsadka like new. Plachty like new.

S týmito setmi sa deti nikdy nehrali. Do počtu mi chýba už len "modrý clipper" a "červená barracuda" no a drobný ale strašne pre mňa príťažlivý set 6266 Cannon Cove. Bohužiaľ - mám predstavu aby sa tie sety stavom vyrovnali týmto tu, takže nemôžem zobrať hocičo. Tým budem s pirátmi vybavená, ostatné pirates sety a ich mladšie ročníky ma už nelákajú, ako i existuje dôvod, že taký široký záber si už naozaj nemôžem dovoliť.

6271 Imperial Flagship, 1992

frantoka

Krásne zachovalé LEGO PIRATES kúsky, je to nádhera. Teším sa na ďalšie setíky. len tak ďalej  ;)

Jotun

K těm setům Fabuland, ta prezentace nemá chybu, a také se přiznám, že v první řadě jsem koukal na stylově provedené pozadí a pak na stav a typ setu:D

Tyto pirátské sety, to je naprostá klasika pomalu si ještě vybavuji, když jsem je v katalogu viděl prvně, asi tři kousky zde prezentovancých mám také ve vlastnictví, bohužel ne va takovém stavu. :P

Villa Legina

Citace od: Jotun kdy 24.07.2013, 07:36:49
K těm setům Fabuland, ta prezentace nemá chybu, a také se přiznám, že v první řadě jsem koukal na stylově provedené pozadí a pak na stav a typ setu:D

Tyto pirátské sety, to je naprostá klasika pomalu si ještě vybavuji, když jsem je v katalogu viděl prvně, asi tři kousky zde prezentovancých mám také ve vlastnictví, bohužel ne va takovém stavu. :P

...ďakujem Jotun, som rada že sa aj Tebe páči.

Ono ešte k tomu Fabuland - ja som schválne napísala, že "naaranžované podľa setov" a nie "naaranžované sety" lebo dieliky bez návodu a bez krabice za sety nepovažujem, aj keď, naozaj niektoré boli získané spôsobom o ktorom sa dá skôr predpokladať, že tie konkrétne dieliky boli spolu od počiatku v jednom sete. Ale všeobecne - ruší ma predstava, že niečo je "set", keď to je vyskladané po dielikoch stade a stade - ale tak zase pri týchto malých Fabulandoch ani návod nebýval, autenticitu alebo skôr hodnotu setu by zdôraznil práve už len ten obal či krabica.

Ale je to aj tak krásne. Pre potešenie.

Systematik

Citace od: Villa Legina kdy 16.07.2013, 14:56:27
Pracujem na všetkom... ...Keďže ma vždy zaujíma aký je pôvod... ...ponechal. 
I když v ,,setu" není ani kousek plastu a Duplo/Fabuland jde vpodstatě mimo mě,
na takovéto lahůdky se kouknu rád.

A připojuji se ke chvále fotopozadí, plus za jeho technické provedení!

arnold

Pozadí u setů fabuland je zatím asi nejlepší co jsem tady viděl,vkusné,nepřeplácané prostě 100% práce.
Už se nemůžu dočkat tvé sbírky Castle  ;)
Nevím kolik lidí se tu může pišnit takovou sbírkou jako máš ty  8)

Villa Legina

Teším sa, že to tu žije, tak dnes ešte načriem viac do minulosti. A síce menšou hádankou. 

Kto uhádne najskôr, podľa akej originálnej predlohy je postavené toto mini dielko?

(Pomôcka: číslo setu z ktorého pochádza predloha je trojmiestne. Upozornenie detail: na tomto modeli som použila tiles - with groove, v originálnej predlohe sú - without groove)

Villa Legina

Nikto?   :'(

Nápoveda: rok 1965

znouzectnost

#85
Trojmísté číslo a rok 1965?
To mi nevychází...  :-\

Jinak bych hádal 120 z roku 1966

Ondrej

#86

Villa Legina

#87

arnold

Castle!! Castle!! Castle!!   ;)

Villa Legina

Predzvesť:

Za dodnes neprekonaný vrchol Castle považujem dekádu 1984-1993.

Pre mňa sú najmilší Black Falcons, Lion Knights a Forestmen.

Castle ponímam najopatrnejšie zo všetkých tém čo zbieram, lebo tu si musím dosť strážiť psychiku.

Na úvod set: 3739 Blacksmith Shop, 2002, ktorý sa trošku vymyká, ale páči sa mi to dielko, tak aspoň v takomto skromnom stave bez krabice: