Zbierka Villa Legina

Založil Villa Legina, 14.05.2013, 12:39:42

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Villa Legina

6450 Mobile Police Truck, 1986

Villa Legina

6480 Hook and Ladder Truck, 1986

Villa Legina

6482 Rescue Helicopter, 1989

Villa Legina

Pre mňa najkrajšie smetiarske auto

6693 Refuse Collection Truck 1987

otaznik

L&S pěkné, ale ještě trošičku tomu chybí.  ;)

Villa Legina

#35
Ďakujem ;) - veci na ktoré si fakt do detailov potrpím sú napr. tieto:

232 Bungalow, 1978

Nádherný stav. Krásna zachovalá, skoro ako nová, nijako nepoškodená 34 ročná krabica.
Plastic Tray komplet prítomný, dieliky v nádhernom new stave, nálepky (jediná chybička krásy - soľnička a 2 uteráky, boli už dosť necitlivo nalepené na legu, dala som ich naspäť na aršík, set ani nebudem stavať)
Všetko originál dieliky z tej doby, viď spodné strany brickov a plates.
Úžasné base plates, aktuálny katalóg, a inštrukcie sú pod zelenou vsadkou, všetko (like) new, krabica je vystužená vrstvou polystyrénu, tak ako sa na poctivé balenie patrí.

otaznik

Tohle není můj šálek kávy, ale ten stav je úžasný, gratuluji!

Villa Legina

210 Cowboys, 1976 MISB

211 Mother and Baby with Dog, 1976 MISB

A aby mi ľúto nebolo, že ich nevidím, mám aj takéto voľné exempláre (laso, ktoré drží cowboy v ruke nie je žiaľ originál)

Villa Legina

#38
Ale vrátim sa k mestečku takpovediac až k (cestným) základom 70-ych rokov  :) , ďalšie XX Homemaker veci až na potom...

300, 301, 302 Road Plates

otaznik

Silnice jsou pěkné, bohužel mi ve sbírce zatím chybí (tedy obaly, silnice samotné mám  ;) ).

Villa Legina

#40
Pekný zachovalý box, veľmi príjemný pocit pri pohľade naň, toľko spomienok, preto toľko záberov  :)

675 Snack Bar, 1979

Posledný obrázok ukazuje farebnú modifikáciu, keďže som mala sety dva, jeden bez krabice, no a v ňom som odstránila modrú farbu a zvyšok opticky doladila (transparentné cups, čierne door, zámena torza)

Villa Legina

#41
Toto ma baví okrem zbierania - farebne modifikovať staré sety, evtl. drobné úpravy a doplnky, ale snažím sa aby ostal zachovaný štýl classic.

Najprv zábery originál setov a potom ich modifikácie. 

6364 Paramedic Unit, 1980

Pekný stav. Maximalistu potešia nenalepené stickery (hoci dva malé chýbajú) na aršíku. Pri týchto, a vôbec setoch z konca 70-ych a zač. 80-ych rokov som si všimla, že u green Plants a green Trees má zelená farba jemný mliečny nádych.

Pri modrej variante bolo použité nové Torso a Decorated Tile zo súčasnej série sáčkových minifigov + zopár utensilií, stavba auta prebiehala podľa scenára z návodu Police Station 6384 (predposledný záber), rovnako vymené chlapíkovo čierno-červené Torso za modročierne. Keďže i tento set bol pôvodne originálny i keď bez krabice, diely ktoré neboli vymenené sú všetko originál dieliky tých čias.

Posledný záber celkový prehľad.

Villa Legina

6365 Summer Cottage 1981

Veľmi romantický set. Aj tu je box tip top s minimálnymi opotrebovaniami. Aj keď sa to možno nezdá, nad farebnou úpravou som musela premýšľať dlhšie, ale s výsledkom som spokojná. Vznikol "domček so slnečnicami", kuchyňa a interiér sa trochu zmodernizoval (Stickery pôvodné), vankúš a slnečník sú zo súčasnej Sun Block Game. Domček má navyše 3 malé 1x2 biele prastaré okná na 2 bočných stranách.

otaznik

Krásné sety v úžasném stavu.  :o

Jen příště poprosím, docvakni všude kostky, trošku to pak kazí dojem.  ;)

Villa Legina

#44
Ďakujem otaznik  :).
Kocky - viem už o tom... podobné som si všimla dávnejšie dokonca v oficiálnych lego katalógoch (napr. v roku 2012)- niektoré vyobrazené sety (obrázok Creator maják, či dom 5771) nemali tiež docvaknuté dieliky. Strašne ma to vtedy rozčuľovalo.
Takže tak je to, amatér nemôže byť lepší od profesionála :)

Villa Legina

#45
Dnes nebolo potrebné veľa kociek docvakávať. (Hehe práve pozerám, že i dnes sa malá chybička v stavaní prihodila-nájde sa niekto, kto to zbadá skôr ako otaznik?  :) ) A aby to neboli len samé autíčka a domčeky, nepohrdnem ani doplnkami a vidíte i šikovné lietadielko a šarmantné plavidlo

6316 Flags And Fences, 1988,1989 MISB veľmi pekná krabička

6673, Solo Trainer, 1990 MISB tiež veľmi pekná krabička

6353 Coastal Cutter, 1991 všetko ako má byť, aj vnútorná krabica v poriadku, zvyšný papierik po nálepkách aj nejaké extra Parts sú pokope.

Michal Budinský

Krásne sa ti rozrastá zbierka   ;)  Mňa najviac zaujal minifig s fialovými nohavicami ,práve kôli tej fialovej :)

Bard

Krásná sbírka, navozuje ve mně pocit nostalgie.

Hlavně u fotek setů 675 Snack Bar a 6365 Summer Cottage si vzpomínám, jak jsem coby kluk slintal nad katalogem.

otaznik

Citace od: Villa Legina kdy 12.06.2013, 12:21:44
Hehe práve pozerám, že i dnes sa malá chybička v stavaní prihodila-nájde sa niekto, kto to zbadá skôr ako otaznik?
Já si ničeho zásadního nevšimnul, jenom snad otočený "hinge bar with 3 fingers and top stud" o 90 stupňů (na motoru člunu).

nesquick

Je to úžasná sbírka  :)

Řekl bych, že ta chybka bude ta kostka s nálepkou pod oknem místo nad  ;D

Villa Legina

Áno páni, aj to aj to  :)

otaznik

Citace od: nesquick kdy 13.06.2013, 04:08:32
Řekl bych, že ta chybka bude ta kostka s nálepkou pod oknem místo nad  ;D
Pravda, nevšimnul jsem si!  ;)

Villa Legina

#52
Netreba veľa slov k nasledujúcim štyrom setom. Potrebujem získať už len posledný set Rolling Acres Ranch a tým bude pre mňa téma Paradisa naplnená.

6411 Silver Dollar Cafe, 1992

Krásna krabica like new, vrátane vnútornej, všetko ako má byť...(...a dobre, že čas od času to i vyberiem a takto pofotím, aspoň zbadám, že treba nohu chlapíkovi vymeniť   >:()

6405 Sunset Stable, 1992 (skromná náhrada chýbajúceho mi setu 6419)

Villa Legina

#53
6401 Seaside Cabana, 1992 prvý set série Paradisa

6410 Cabana Beach, 1994 rovnako krásny stav dielikov, iba krabica s návodom zažili svoje...

Villa Legina

#54
Takže zasa pár rokov späť: nasledovné kartičky som kupovala bez bližšieho popisu, dalo sa tušiť niečo okolo roku 1980, bála som sa aj, že nebudú originál...otaznik poradil, že sa treba poobzerať v dacta...a veru to vyzerá s veľmi vysokou pravdepodobnosťou až istotou na návody ku kombinácii setov Dacta 1062 Town Vehicles z r. 1980 a 1064 Dacta Buildings z roku 1981. 

Je to taká milá vec tieto kartičky - sú z dosť hrubého papiera a sú naozaj originálne. Kartičky sú obojstranné, spolu je ich 12 kusov.

Myslím, že by som bola i kompetentná zo svojich zásob to zostaviť podľa inventára, dokonca z pôvodných dielikov tých čias (s výnimkou white pigtail - hoci dosť polacnila oproti minulým rokom, takže by som nebola lakomá ju kúpiť), hlavne i minifigúrky sú rozkošné - ale nechce sa mi do toho.

Ono to má svoje čaro, je to stále estetickejšie - v mojich očiach (viď celkový dojem z prvého obrázka)- než juniorizované sety ktoré sa objavujú po Classic Towne, no stavať a dávať dokopy ma to predsa neláka, snáď aj preto, že ma neviažu spomienky, veď Dacta som v detstve nepoznala, nevídala som to v katalógoch :))

Teda nech sa páči:

otaznik

V podobných scénách mě vždycky štvalo, jak pokládají baseplate na baseplate.  ;)
Ale jinak zajímavý přírůstek do sbírky. Že je to originál LEGO nepochybuji ani na okamžik.

Villa Legina

Otázka: Čím pokračovať? Ďalej Classic Town? Či pre zmenu Castle? Alebo radšej Pirates? (Najradšej by som dala Homemaker, ale to asi nemá veľa fanúšikov...)  :)

frantoka

Ja som za castle a pirates potom ostatné i keď tu máš všetko pekne prezentované  ;)

lukasenko

Já bych byl pro prezentaci co možná největších rarit, které máš ve sbírce. Je jedno, z jakého tématu...

Systematik

#59
DACTA kartičky byly super, rád se podívám na pirátské lodě i na Homemaker  :D