otaznik a jeho sbírka

Založil otaznik, 18.07.2007, 21:10:29

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Villa Legina

Citace od: RTG kdy 23.02.2014, 17:46:58
Inak je celkom sranda, ze set 6509 ma aj ine oznacenie a to 1477.

Na americkom trhu malo veľa setov iné čísla...

otaznik

Citace od: RTG kdy 23.02.2014, 17:46:58
Inak je celkom sranda, ze set 6509 ma aj ine oznacenie a to 1477.
Ale to nebyl úplně samostatný set, pouze součást packu. I tenhle setík mám, ale bez té velké "hromadné" krabice, proto není vhodný k představení.

RTG

Precital som si popis az po pridani prispevku, takze ano v tu chvilu som si to neuvedomil :)
Aktualny Pocet dielikov: 47080
                    minifigov:     304

znouzectnost

Otazníku, když už jsi začas s 1477 máš krabičky k těm space setům?
Jestli jo, můžeš mi je prosím vyfotit?
Dělám si takový malý (hlavně) M:Tron projekt a tahle krabička mi chybí.

otaznik

Citace od: znouzectnost kdy 23.02.2014, 21:53:43
Otazníku, když už jsi začas s 1477 máš krabičky k těm space setům?
Vždyť jsem psal, tu velkou krabici, kde byly všechny sety z toho packu dohromady, nemám.

znouzectnost

 :-[ to víš, žádné value packy nemám, tak netuším jak je to balené.
Myslel jsem, že jsou to malé krabičky v jedné velké... a tak jsem si myslel, že máš jen ty malé.

ejancar

Krásné, sny mého dětství, slintal jsem tehdy, slintám i dnes ;D
Lego = každý den nový model/hračka!

Tomtombuy

Set 6543 perfektní! Byl můj první, bohužel krabička se mi nedochovala. Můžu se zeptat, kde jsi sehnal (BL, eBay US, DE)? Kdybys někdy narazil na jiný kousek s boxem či jen na box, prosím o info, nutně ho potřebuju! ;D

Ondrej

Citace od: Tomtombuy kdy 25.02.2014, 23:59:58
Set 6543 perfektní! Byl můj první, bohužel krabička se mi nedochovala. Můžu se zeptat, kde jsi sehnal (BL, eBay US, DE)? Kdybys někdy narazil na jiný kousek s boxem či jen na box, prosím o info, nutně ho potřebuju! ;D
Myslím, že jsi měl na mysli 6643 a je například tady http://www.bricklink.com/store.asp?p=Luuk&itemID=47178849

Tomtombuy

Jasně, 6643. Omlouvám se. Bohužel kousky, které jsou momentálně na BL, nesplňují mé nároky na stav krabičky.

otaznik

#280
Citace od: Tomtombuy kdy 25.02.2014, 23:59:58
Můžu se zeptat, kde jsi sehnal (BL, eBay US, DE)?
Bohužel, nemůžu sloužit, zdroje si nepíšu. Každopádně jsem ten set pořídil v březnu 2010, ale to ti asi moc nepomůže.  ;)
Ale velmi pravděpodobně eBay v Německu jako součást nákupu několika setů.

Lego town

Neviem ani čo mam napísať prosto veľký Zberateľ. Vážim si teba! Fakt vidno že si Zberateľ, možno jednou budem aj ja mať takéto klenoty.Set 1581 tak tento som ešte nevidel zavidim. Set 2064 tak ten sa mi paci hlavne tie nosítka.
2585 ten ani som nikdy nevidel ??? MISB tak to hej.1831 ten zháňam nikde ho som nevidel.1029 tak ten by som chcel MISB. 10184 tak ten som kukal na youtube fakt nádherný set.6377 tak ten rozmišlam kúpiť. 4937 ten som ani tak tiež nevidel. 1720 tak ten MISB a 1721 tak tiež Super MISB. 6688 mam to je to skveli set už len krabičku.6391 tak ten mat doma MISB to je už jaky klenot.9364 ten som tak tiež nevidel pekný set zavidim. Kde si zehnal 6606 MISB???????
1490 tak ten zavidim. 105 a 107 tak tieto su asi najväčšie klenoty a este MISB tak tomu sa vraví dobra kúpa.   1775 to som ani nevidel pekný set užasne MISB. 1475 tak tiež klenot. Ole Kirk s House zavidim. 6356 tak tiež je pekný set už ho mam komplet presne ako ti ho máš. 2230 to som tak tiež nevidel fakt užasný set. 7214 to som tak tiež nevidel mne osobne sa mi ten set  ne paci. 1817 libi se mi to užasni klenot MISB. 2147 tak to ti  zavidim. 7643 užašný set ešte MISB tak tomu sa vraví dobra kúpa. 4541 tak to som niekde videl ale už si ne pametam fakt užasny stav zachovale nove.
6601 už len zohnať krabičku a set je komplet. 1952 tak toje tak tiež klenot.6360 tak ten set zavidim skvelý stav.
Kokso to kolík tých krabičiek  más uzasne krabičky zavidim. 6653 tak skvelí stav.6683 zavidim taký stav. 1750 pre mňa vzácny klenot.6629 tak to sa povie dobra kúpa všetko oka,tak tiež zavidim set 6665 mam ho ale nie je komplet s návodom ani krabičku nemám. Jejo set 6533 ten bol môjho kamoša prvný set doteraz ho ma bohužiaľ bez krabicky a stav je opotrebovaný. Nepochop mňa že ti len zavidim fakt si veľký zberateľ možno raz tak tiež budem mať taku zbierku. Ešte otázka más set 6399? ak áno si pásak. AK budeš mat daké novinky daj vedieť.

Filipkod

Citace od: Lego town kdy 11.10.2014, 20:20:12
Ešte otázka más set 6399? ak áno si pásak.


Tak pásak = traktor ani pasák či už významu pastier alebo toho druhého, ktorý ani nejdem menovať predpokladám nieje :D.
Nech vás lego sprevádza !

otaznik

Citace od: Lego town kdy 11.10.2014, 20:20:12
más set 6399?
Ano mám, ale zatím ve stavu, který nechci prezentovat.

Lego town

Tak ti si ale riadny zberatel. Nejdes niekedy zbierku vistavit?

otaznik

Včera jsem si udělal "malou" radost.  ;)

Valentin Dobrotivý

Hezká "maličkost" ;D

Designérem náklaďáku je Marcus Kossmann, je zajímavé podívat se, jak se modelu podepsal....

otaznik

Po delší době přidávám pohled na jeden ze svých setů.
Dnes jsem vybral set 6396, International Jetport. Mám první vydání ve žluté krabici z roku 1990. Set vyšel ještě jednou, v roce 1992, a to v modré krabici s několika zaměněnými díly.
Krabice není v úplně optimálním stavu na dvou místech jsem jí musel slepit, což je patrné na jedné z fotek. Ovšem zbytek setu to vynahrazuje, instrukce jak kdyby před chvílí vyjely z tiskárny, všechny samolepky a zejména vynikající stav všech dílů - pravděpodobně jen jednou postaven před tím, než jsem ho získal. Krásný set, stavbu jsem si užil.  ;)

drSEBY

prosim Tě jak tedy poznám rozdíl v setu z modré krabice a ze žluté  ???
Resp. Peeron udává který set ? které kostky jsou jiné ?  :'( díky

Citace od: otaznik kdy 31.12.2015, 15:52:46
Set vyšel ještě jednou, v roce 1992, a to v modré krabici s několika zaměněnými díly.

GentlemanA15

Citace od: otaznik kdy 31.12.2015, 15:52:46
Po delší době přidávám pohled na jeden ze svých setů.
Dnes jsem vybral set 6396, International Jetport. Mám první vydání ve žluté krabici z roku 1990. Set vyšel ještě jednou, v roce 1992, a to v modré krabici s několika zaměněnými díly.
Krabice není v úplně optimálním stavu na dvou místech jsem jí musel slepit, což je patrné na jedné z fotek. Ovšem zbytek setu to vynahrazuje, instrukce jak kdyby před chvílí vyjely z tiskárny, všechny samolepky a zejména vynikající stav všech dílů - pravděpodobně jen jednou postaven před tím, než jsem ho získal. Krásný set, stavbu jsem si užil.  ;)

Luxusná záležitosť, tlieskam :)

otaznik

Citace od: drSEBY kdy 01.01.2016, 13:19:17
prosim Tě jak tedy poznám rozdíl v setu z modré krabice a ze žluté  ???
Resp. Peeron udává který set ? které kostky jsou jiné ?  :'( díky
Pouze zkušenost s konkrétním setem.
Např. v případě tohoto letiště jsou v novější verzi jiné tile 1 x 2 grille (starší verze Without Groove, novější With Groove), jiné cone 2 x 2 x 2 (starší verze Completely Open Stud, novější verze Blocked Open Stud), jiné Container Box 2 x 2 x 2 (starší verze With Solid Studs, novější verze With Hollow Studs), možná je rozdíl i v některých panelech (solid studs vs. hollow studs), trošku jiná je i kostka 1 x 3 x 5, preciznější potisky na torsech figů atd.
Nicméně toto mohou být pouze rozdíly dvou konkrétních kusů, nevyvozoval bych z toho nějaké pravidlo, TLC jednoduše dávalo do setů to, co měli aktuálně k dispozici.
Inventáře na Peeronu i na BL, stejně jako údaje o tom, kdy byly dané díly k dispozici, beru s rezervou. Mé zkušenosti jsou leckdy odlišné od těchto databází.

otaznik

Set ze skupiny Supplemental (doplňkových), které mám moc rád, protože nebyly úplně běžné.
Konkrétně 1060, Road Plates and Signs z roku 1981, v sérii Dacta pro mateřské a základní školy. Jsem z něj nadšený, krabice sice trochu promačknutá (ale pořád super, na svůj věk) a díly v nehraném stavu.  8)
Všechny díly původní, včetně stromů s "ostrými" okraji.

Villa Legina

Jéje, tak toto je veľká vec, nádhera, neviem sa vynadívať. S týmto setom si človek môže predstaviť toľko vecí príjemných na pohľad. Veľké potešenie.

Tomtombuy

Super! Ještě jsem neměl možnost nikde spatřit.

otaznik

Několik supplemental setů, již z běžné produkce.

6315, Road Signs z roku 1989 (žlutá krabička, otevřená) a 1995 (modrá krabička, MISB)
6316, Flags and Fences z roku 1988 - MISB
6317, Trees and Flowers z roku 1992 - MISB
6318, Flowers, Trees and Fences z roku 1996 - MISB
6319, Trees and Fences z roku 1993 - 2 x MISB
6427, Road Signs z roku 1999 - MISB

otaznik

A když už jsem u těch MISBů. Set 6346, Shuttle Launching Crew z roku 1992 - MISB.
Tento set se mi dostal do rukou při shánění verze s inner plastic trayem (set s krabičkou jsem již měl). Osobně mám raději již otevřené stavebnice (ve skvělém stavu), protože takový set pak v klidu mohu postavit. MISBy většinou neotevírám.