Lego (technic) víkend Brno 2014

Založil stambi, 02.04.2013, 15:48:08

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

stambi


MiHo

Za mne:
chceme další interaktivní výstavu? - Ano
v tradičním termínu předjaří 2014? - Ano, v zimě je vcelku dost času něco připravit
Počítám s účastí jako vystavovatel a určitě přijdu s něčím novým, začal jsem se zabývat NXT v kombinaci s kolejovou dopravou, tak uvidím, kam se to za rok vyvine. 
Zvýšené nároky nemám.
Mimo Boskovic je třeba zlepšit propagaci.
Je málo krátkých interaktivních výstav. Mám za to, že pořádaní jednodenních či dvoudenních akcí je ve světě obvyklé. Bylo by dobré rozšířit je do více míst v ČR.
Přímý kontakt s návštěvníky považuji za významný.

Foton

Citace od: miho kdy 02.04.2013, 20:53:25

Počítám s účastí jako vystavovatel a určitě přijdu s něčím novým, začal jsem se zabývat NXT v kombinaci s kolejovou dopravou, tak uvidím, kam se to za rok vyvine. 

Takže do kolejí dáš barevné kódy pro zastavování rozjezd atd?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

MLT

Citace od: miho kdy 02.04.2013, 20:53:25

Je málo krátkých interaktivních výstav. Mám za to, že pořádaní jednodenních či dvoudenních akcí je ve světě obvyklé. Bylo by dobré rozšířit je do více míst v ČR.


Já jsem něco podobného již navrhoval přímo i na Městě Tábor - že by se to mohlo "nějak" udělat ve spolupráci s naším muzeem, nějakou víkendovou akci.
Samozřejmě by museli být speciální prostory - dala by se zařídit např. tělocvična nebo nějaký sál.
Já za naše muzeum by jsem s tím mohl i nějak pomoci, domluvit to tady.
Co se týče vlastní realizace - jako je domlouvání vystavovatelů atd. na to bohužel nemám dost času.
ještě jen zdůrazním, že naše muzeum by z toho nic "finančně" nechtělo ani nepožadovalo, vše by šlo vždy za Vámi za vystavovateli.
Jen by to byl jakýsi bonus pro nejenom místní návštěvníky.
Město by to pochopitelně uvítalo, když to bude dostatečně dopředu naplánované, umějí udělat i velice dobrou reklamu a propagaci - v podstatě téměř zdarma.
pokud by to někoho zaujalo a chtěl by se to toho pustit, mohl by jsem to na příští schůzce cestovního ruchu znovu připomenout, zda by byl ještě zájem (jako že ano).

MiHo

#4
Citace od: Foton kdy 12.04.2013, 12:06:56
Takže do kolejí dáš barevné kódy pro zastavování rozjezd atd?

NXT a Light/Color sensory mám v kolejišti nikoli ve vlaku. Nehodlám NXT kostku vozit. Zatím zpomaluji, zastavuji, křižují a rozjíždím vlaky v nádraží a přestavuji výhybky. Co já vím, kam až se to za 3/4 roku vyvine. Něco pravděpodobně bude k vidění na "Technic day"  na Lipně, ale tam v kombinaci s monorailem.

Tomik

Podobně jako miho se obdobné výstavy rád zúčastním jako vystavovatel a určitě budu mít pár nových modelů, které jsem ještě nevystavoval. Současně se přimlouvám za lepší propagaci.

Pokud by se zorganizovala výstava v Táboře, tak se mnou můžete též počítat - je z Prahy blíž než do Brna...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Měch

Já jsem pro. Vyhovuje mi to jak v Brně, tak v Táboře. Pokud pak Tábor slibuje lepší propagaci, nevidím důvod, proč to nezkusit i tam. Přecejenom nejsme charita a neděláme to zadarmo. Z pohledu financí se mi to zdá potom lepší právě v Táboře. A tím, že je to blíž k Praze a Plzni, mohli by jsme nalákat víc lidí právě z těch končit.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

stambi

já si naopak myslím, že jsme charita a děláme to skoro zadarmo a proto bychom měli využít takovéto nabídky (Tábor a já věřím i v lepší prostory v Brně s propagací v ceně) a vstupné dát na minimum, štambi

MiHo

Já myslím, že problém není ve výši  vstupného. V Boskovicích platili lidé stejně a přišli. Problém je v propagaci, kterou si dle mého názoru musíme zařídit sami a na vstupném se musí vrátit.

MeNadruhou

Citace od: stambi kdy 13.04.2013, 22:23:31
já si naopak myslím, že jsme charita a děláme to skoro zadarmo a proto bychom měli využít takovéto nabídky ...

Já charita nejsem. Žijeme v době kapitalismu, kde je málo co zadarmo.

Ovšem kdybychom akce pořádali kvůli zisku, vypadaly by jistě jinak. Já mám lego jako koníček, a "akci" beru jako možnost jej rozvíjet- tzn, že se mi vrátí moje přímé náklady  (cestovný, jídlo, baterky,)  a z akce si přinesu nějaký střední set.

k výši vstupného-
- Pořadatel z něj musí zaplatit: nájemný, propagaci (tisk letáků apod) , baterky, pití či občerstvení pro účastníky, cestovné vystavovatelům, speciálně nakoupený materiál, dva sety do legostolků ( pokud nejsou zařízeny jinak), externí pomocníky pokud jsou třeba, apod.
- zbytek lze pak podělit  mězi vystavovatele.

je pochopitelné , že pokud přijde jen 400 lidí (díky sněhové kalamitě, jakou brno nepamatuje) po 50 kč, tak toho na dělení mnoho nezbude, a jsem rád že se mi zaplatila aspoň cesta.

Nabízí se tu možnost experimentu "zaplaťte kolik uznáte za vhodné" (mají to v nějakých restauracích, po jídle zaplatíš jak sám uznáš za vhodné), nebo vrácení vstupného když se vám výstava nelíbila.
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Mrs.Tygris

Panové nevím jak vy, ale když máte zařizovat propagaci jen v jednom studujícím člověku je to těžké, a s počasím nic nenaděláte, ostatně já vyzvala všechny z kostek tady v brně ať pomohou, že plakáty a jiné propagační materiály dodám ale nikdo se ani za mák neozval (mimo štambiho)

dopředu říkám že výstava v Brně bude, zatím na stejném místě jako letos ( škola má zájem), organizování z mé strany začne až na podzim

stambi

přicházím v nevhodnou dobu - den před vernisáží na Lipně - ale přesto: konečně jsem uskutečnil schůzku v DDM Lužánky Brno a z diskutovaných variant mohou nabídnout toto:

výstava co by naše soukromá komerční akce - pronájem hlavního sálu, galerie, bez terasy, příp. zmínka v letácích za 22 tis.-30 tis. za víkend

výstava spolupořádaná s Lužánkami (logo na plakátech a veškeré propagaci), pak by sál s galerií, případně výstavní fotografickou chodbou, v letnějším období včetně venkovní terasy přišel na 4 tis. za den, tedy předpokládám že za víkend s bilboardem venku a umožněným přístupem před a po akci (příprava a úklid) bychom se vešli do 10 tisíc

http://lidicka.luzanky.cz/onas/planbudovy/plan.php

DDM nabízí krom zmíněných prostor 24 velkých stolů, 32 školních lavic, jakési kostky s deskami jako stolky v galerii, možnost vystavení cca 20 A2kových prezentací v zasklených paspartách měsíc v období výstavy, možnost textového bilboardu za 400,- cca 3 týdny před výstavou před budovou, kam chodí desítky tisíc lidí týdně, zmínku ve věstnících, veškeré zázemí - WC, šatnu, v teplém období bez deště venkovní přírodní terasu s trávou, stromy, kořeny (etapa LTR?), naopak DDM nenabízí personál na hlídání, upozorňují na časté zloděje (v téhle i jindy veřejně přístupné a známé budově) a vyšší ostražitost z naší strany

věřím že s většími prostory, propagací danou standardními postupy DDM a naší včasnou aktivitou se dostaneme snadno na 2000 návštěvníků za víkend a tedy si můžeme dovolit kooperativní variantu s co nejlidovějším vstupným, otázkou je zda stihneme naplánovat výstavu na příští rok nebo až na rok 2015 (návaznost na Boskovice, příp. Tábor?) - je třeba volit víkend, ideálně na přelomu měsíců a už teď je tam dost plno...

tož se zainteresovaní nějak vyjádřete, ať můžu do 14 dnů hodit řeč o volných termínech... štambi

MeNadruhou

Citace od: stambi kdy 31.05.2013, 15:48:10
přicházím v nevhodnou dobu - den před vernisáží na Lipně - ale přesto: konečně jsem uskutečnil schůzku v DDM Lužánky Brno a z diskutovaných variant mohou nabídnout toto:

výstava co by naše soukromá komerční akce - pronájem hlavního sálu, galerie, bez terasy, příp. zmínka v letácích za 22 tis.-30 tis. za víkend

výstava spolupořádaná s Lužánkami (logo na plakátech a veškeré propagaci), pak by sál s galerií, případně výstavní fotografickou chodbou, v letnějším období včetně venkovní terasy přišel na 4 tis. za den, tedy předpokládám že za víkend s bilboardem venku a umožněným přístupem před a po akci (příprava a úklid) bychom se vešli do 10 tisíc

já to já to tak nějak nechápu (možná je to tím, že jsem přepracován z lipna) , zkus to napsat polopaticky.
varianta a je celkem pochopitelná za 22 až 30 tisíc, budemem mít prostory a propagaci,
varianta b nechápu- když tam budou uvedení jako spolupořadatelé, tak to sleví na 10 tisíc?
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Robbed

Znamená to, že jediný rozdíl by byl v uvedení organizátorů ?

a) výstavu organizuje kostky.org
b) výstavu organizuje kostky.org a Lužánky

??

stambi

v zásadě ano, za b), je to jediný rozdíl, jistě v případě spolupráce budou chtít do lecčeho mluvit, ale taky s nimi můžeme víc počítat a líp vycházet, když na nás nebudou hledět jen jako na komerční pronájemce

otázkou je zda je to tedy lepší v Lužánkách než ve základní škole, nebo to sem naplánovat až na rok 2015

Robbed

V tom případě jsem určitě pro spolupráci s Lužánkami na rok 2014. Snad by to mohlo být v pohodě. Dokud to nezkusíme, tak to nezjistíme :)

davroman

Citace od: miho kdy 02.04.2013, 20:53:25
Za mne:
chceme další interaktivní výstavu? - Ano
v tradičním termínu předjaří 2014? - Ano, v zimě je vcelku dost času něco připravit
Počítám s účastí jako vystavovatel a určitě přijdu s něčím novým, začal jsem se zabývat NXT v kombinaci s kolejovou dopravou, tak uvidím, kam se to za rok vyvine. 
Zvýšené nároky nemám.
Mimo Boskovic je třeba zlepšit propagaci.
Je málo krátkých interaktivních výstav. Mám za to, že pořádaní jednodenních či dvoudenních akcí je ve světě obvyklé. Bylo by dobré rozšířit je do více míst v ČR.
Přímý kontakt s návštěvníky považuji za významný.

Souhlasím s miho, je potřeba se soustředit i na menší a kratší akce (i tématické) v dalších městech a regionech. Třeba v "mých" Východních Čechách nevím o žádné akci.

Po dohodě s pekim a hlavně díky nabídce kolejiště od miho jsme se dohodli na účasti na podzimní výstavě Klubu železničních modelářů v Trutnově. Jde o každoroční týdenní říjnovou výstavu železničních modelů a kolejišť, kdy se organizátoři snaží ukázat i možné alternativy k "jejich klasice". Návštěvnost je na úrovni cca 4-5tis.lidí, z toho je polovina dětí. Podle mě je to ideální příležitost a cesta, kterou je potřeba se také vydat - menší regionální akce, které nám můžou přitáhnout další fanoušky a členy.

Brzy bude toto téma založeno v sekci Akce (nechtěl jsem s tím před zahájením Lipna otravovat). Idea je vystavit kolejiště (miho) + připojit výstavu statických modelů lokomotiv a vagonů z Lega (tedy pokud je vlastníci na výstavu zapůjčí ;) ). Celou organizaci této akce bychom mohli zvládnout ve dvou, max třech lidech, tedy zbydou kapacity na další menší akce.

Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Mrs.Tygris

#17
Zdravím vás opět po dlouhé době .

Rok se s rokem opět sejde a já jsem se znovu rozhodla pořádat ve spolupráci s Cyrilometodějskou (církevní) základní školou, Lerchova 65, další Lego (technic) víkend Brno.

Paní ředitelka a představená sestra byly z loňské (letošní) výstavy nadšené (paní ředitelka si mě dokonce uložila do seznamu  ;D) a tak mi mohli i před začátek školního roku slíbit konání výstavy v jejich škole i zvětší podporou (předně chci domluvit nošení stolů a vyvěšení propagace již v prosinci i na jejich internetových stránkách)

Termín bude na jaře 2014, přesnější určíme až po začátku školního roku.

Součásti výstavy opět bude ,,Brněnská hospoda",  večer v sobotu po skončení výstavy a případný turnaj v TechBallu pro kostkaře , jsou možné i další akce nás kostkařů (např. burza, promítání – projektor bude k dispozici i během výstavy, atd.)

Spaní ,  sprcha a jídlo v době výstavy bude stejné jako v loni, tedy ve škole (spaní a hygiena) a na jídlo se dá jít do nedaleké restaurace,  nebo si můžeme i objednat pizzu, samozřejmě opět donesu něco (tousty?  ;D).

Tímto bych vás tedy chtěla vyzvat k přihlašování (vystavovatelé) a ne jenom techni-káře a ale i další stavitele, sběratele, vystavovatele (duplo, city, hrady, piráti, space,....)


Tím pádem bych chtěla vysloveně poděkovat za statické modely:
- malému Měchovy – za sadu Falconů
- Tomikovi Neřádovi (Tomik9898) za obří Duplo loď
- Robbedovi za chrám a ARC-170 starfighter.

Takže hlaste se co nejdřív ať mám představu kolik bude lidí až pudu domlouvat termín ...

Vaše Mrs.Tygris

Ps.: soutěž v hlasování o nej model bude  ;D



Mrs.Tygris

Upozorňuji všechny že se bude opět konat výstava v Brně, tak prosím o přihlašování vystavovatelů na výstavu
Lego (technic) víkend Brno 2014
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=42715.new#new

Neřád :-)

zase neco s malou postavime :-)

MeNadruhou

Já se zůčastním s pár modely jako posledně. doufám, že se pořadatelé poučili, a udělají akci masívnější PR (marketing)  ;D .
takže do rádií, klidně i do televize. Jen doufám že nás počasí nevyšplouchne jako posledně.
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

MiHo

Počítám s učastí s nějakým kolejištěm, jiným než letos.

Mrs.Tygris

#22
prosím o urychlené přihlašovaní vystavovatelů .... zatím je nás jen 5 ... a kdyz se prihlasi dalších 5 máme možnost získat podporu od LEGA - asi stavebnice do souteže o nej MOC ( dohromady tedy 10 vystavovatelů).

DarkDrago

#23
Tak já se taky zapojím. Měl bych udělat několik Bio MOCů a taky něco do techniku...
Dračí páni s mocí ohně...

Mrs.Tygris

výborně konečně nový "neTechnickář"  ;D, hned si tě píšu do seznamu

atasoft

uvažoval jsem že bych vyvenčil naše NXT roboty, možná se mi podaří něco rozběhat na EV3.
Buď máme sumo roboty nebo ježdění maticového bludiště po čáře podle programu na "děrném štítku" (něco bylo vloni v Boskovicích a všechno jsme měli na Technics Day při otevření Lipna)

Ale, zatím jsem na takové víkendové akci nebyl, tak budu mít pár dotazů:
- je šance na nějaký příspěvek na dopravu ? Jel bych z Plzně ...
- už se ví termín ?

Petr

Mrs.Tygris

tak příspěvek na dopravu samozdřejmě bude
a předpokládaný termín výstavy je 1. a 2. března 2014 (čeká na potvrzení od vedení školy)

Foton

Co zkusit oslovit nějaký tým z FLL (http://www.ceskaligarobotiky.cz/rocnik-2013/turnaj/item/35-tymy),
že by tam v pravidelných intervalech předváděli o co jde.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

juraj

Jeden nemecký AFOL, ktorý sa venuje Technicu prejavil záujem o  Technic Brno víkend.

Je spolupracovník, nie majiteľ.


kontakt:
http://www.bricklink.com/store.asp?p=Munich_Bricks
info@munich-bricks.de

MeNadruhou

Citace od: juraj kdy 20.10.2013, 12:31:47
Jeden nemecký AFOL, ktorý sa venuje Technicu prejavil záujem o  Technic Brno víkend.

Je spolupracovník, nie majiteľ.


kontakt:
http://www.bricklink.com/store.asp?p=Munich_Bricks
info@munich-bricks.de

Projevil zájem znamená že by rád přijel něco vystavit, prodávat, nebo se jen podívat ?
Pokud je to technic afol, tak je vítán >:D , stejně jako všichni ostatní ;D
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou