Lipno 2016 - vyodnocení a co v roce 2017

Založil peki, 23.10.2016, 08:40:28

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Podle "LP" byla letos výstava nejlepší z pohledu exponátů a jejich organizace. V červnu a červenci padali návštěvní rekordy. V srpnu pak (zřejmě díky OH parku) přestali lidi chodit a návštěvnost se propadla, takže celkově letošní výstava dopadla nejhůře.
Pravdou je že byl na Lipně díky OH parku  slušný blázinec, parkování u lanovky které je normálně zadara stálo "lidových 300 Kč", pokud se tedy podařilo zaparkovat jinak bylo doporučováno využít kyvadlové autobusy. Podle mne kdo se chtěl podívat na LP na Lego tak jel právě v těch prvních 2 měsících. V srpnu se jezdilo do OH parku, a kdo OH park nemusel, tak se snažil Lipnu vyhnout obloukem.

Další "zajímanou"věcí do mozaiky, je úprava legislativy (nebo názoru na její uplatnění ze strany obce). Poddle ní musíte obec požádat o pořádání výstavy. Povolení potom obnáší poplatek až 20 procent ze vstupného (nikoliv zisku). Letos to bylo 50 násobné navýšení oproti předchozím ročníkům.

Další věcí je že exponátů začíná být tolik že už se pomalu na LP nevejdou. Výstava zažíná komplikovat chod areálu atd. Zkrítka sečteno podtrženo další výstava v roce 2017 na Lipně nebude.

Další výstava 2017 bude v Praze od 1.3 -konce května. s pravděpodobným přesahem asi 14 dní v červnu. Místo bude Praha výstaviště letňany v hale kde byl Titanic (ve stejném výstavišti byl Kidfest).

Hala má 2 000 m2. Kromě zakázkových exponátů je samozřejmě zájem o MOC koskařů. Exponáty budou ve vitrinách jako na LP (stejné tipy jako jsou v Koskolandu). Exponáty z koskolandu bychom mohli převést rovnou z jedné akce na druhou. Bude zájem o další MOC. Rozsah a velikost bude upřesněna. Ale mělo by to být velké. Předpokládám min 2 skvošové kurty.

Dále je pření postavit největší kolejiště. Předběžně se bavíme o nějakých 2x 30 m.

Na akci se bude přímo podílet i Lego.
Bude zájem o zorganizování nějaké soutěže ve stavění.
Doprovodný program o víkendech.

Akci nahlásíme na podporu do Lega, tak aby bylo možné začátkem roku požádat o podporu.
Až bude založeno samostatné vlákno začneme nominovat MOC. Do začátku března (respektive cca  od +-poloviny února, kdy bude začínat instalace) není mnoho času. Také vím že se začali plánovat lego víkendy na Moravě. Doporučil bych (nikomu nic nenařizuji ani nezakazuji) zvážit termíny těchto akcí, zejména pokud jsou v termínově v kolizi.  Také by bylo dobré kvůli případné podpoře mít nějakou akci v Q2. O formě pokračování Koskolandu budu teprve jednat.








nikolinek

Škoda, na Lipně to mělo svoji atmosféru, ale co se týče dopravy, bude Praha pro většinu dojezdově přístupnější.

Tomik

Tak to je super, že bude další pořádná výstava v Praze! Místo převážení Lega přes půl republiky si až na výstavu zajedu metrem... 8)

Každopádně trochu plavu v těch termínech - viz níže:

Citace od: peki kdy 23.10.2016, 08:40:28
Další výstava 2017 bude v Praze od 1.3 -konce května. s pravděpodobným přesahem asi 14 dní v červenci.
Zde by mě zajímalo, jestli ten čtrnáctidenní přesah nemá být spíš do června, případně co bude s modely během června, když výstava končí na konci května a pokračuje o měsíc později v červenci? :o

Citace od: peki kdy 23.10.2016, 08:40:28
Do začátku dubna (respektive cca poloviny února, kdy bude začínat instalace) není mnoho času.
V čem je začátek dubna tak důležitý, když výstava začíná o měsíc dříve, na začátku března? Znamená to, že během března bude možné v průběhu výstavy doplňovat nové exponáty, nebo se jedná o překlep?
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

peki

Opraveno.
1.3 (března) - 31.5 (května)
Instalace bude asi v druhé polovině února.
Možné prodloužení v červu cca 14 dní.

MÍLA

Citace od: nikolinek kdy 23.10.2016, 12:04:00
Škoda, na Lipně to mělo svoji atmosféru, ale co se týče dopravy, bude Praha pro většinu dojezdově přístupnější.

Lipno je hezké ale na tu dopravu mám podobný názor, pokud bych nepospíchal z výstavy v praze domů kvůli práci tak nemusím hledat čím se ten den dostanu domu a jel bych až další den, u lipna je většina možností o penězích nebo čekání na odvoz.

Igorus

Peki, došla mi jedna taková věc. Když se minulý rok pořádal Kid Fest, tak oproti jiným výstavám trvajícím několik měsíců, byly po dvou týdnech na modelech šíleně prachu, pavučin atd.

Ale netuším (protože na Titanicu jsem nebyl), jestli to bude ta stejná hala atd. Jen dopředu upozorňuji  ;)

peki

#6
Citace od: Igorus kdy 24.10.2016, 12:16:17
Peki, došla mi jedna taková věc. Když se minulý rok pořádal Kid Fest, tak oproti jiným výstavám trvajícím několik měsíců, byly po dvou týdnech na modelech šíleně prachu, pavučin atd.

Ale netuším (protože na Titanicu jsem nebyl), jestli to bude ta stejná hala atd. Jen dopředu upozorňuji  ;)

Kolejiště určitě ze shora zakrýt nepůjde. U ostatních zástěn to budu připomínat.  Pohledové budou věci většinou ze 1 strany. Možná ale bez garance budou nějaké zástěny kde bude pohlede ze 2 nebo 3 stran. 

Sihaja

Citace od: peki kdy 24.10.2016, 13:21:48
Pohledové budou věci většinou ze 2 stran. Možná ale bez garance budou nějaké zástěny kde bude pohlede ze 3 stran.
Ze dvou protilehlých nebo rohových?

peki

Citace od: Sihaja kdy 24.10.2016, 13:32:26
Citace od: peki kdy 24.10.2016, 13:21:48
Pohledové budou věci většinou ze 2 stran. Možná ale bez garance budou nějaké zástěny kde bude pohlede ze 3 stran.
Ze dvou protilehlých nebo rohových?

Pro jistotu jsem to upravil. S velkou pravděpodobností to bude jen 1 pohledová jako na Lipně. Může se stát že u několika zástěn to bude jinak.

Pokud se bavíme o vitrinách (např. kde jsou filmové scénky) tak to bude jako na Lipně/Koskolandu.

peki

Pozor posun termínu o měsíc. začínat se bude "až" v Dubnu, končit v černu +-

peki

Předpokládané vitriny

1-2 skvoč kurty (jako na Lipně) jsme ve stejném typu vitrin

kolejiště 30 x 2 m na stole