(Vlastní) UCS Venator class-star destroyer

Založil Robbed, 08.07.2019, 12:46:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Robbed

Ahoj, rád bych představil můj aktuální projekt - Venator v UCS měřítku.

Moje výchozí požadavky:
- co nejvěrnější předloze
- kompletně studless
- interér (všechny 4 hangáry)
- pouze aktivní a relativně dostupné dílky
- ideálně i lehce rozebíratelný na moduly kvůli transportu
- velikost stejná jako můj předchozí venator

Hotovo:


Vigilance - Venator-class Star Destroyer by Martin Latta, on Flickr



edit: original post

zatím jen rendery ze stud.io:


Venator WIP


Venator WIP #2


Karel Infeld Prácheňský

Ahoj, vypadá to moc dobře, už se těším na výsledek. Držím palce!  :)

Robbed


phoenicis

Tak toto vyzerá LUXUSNE!!! Už sa  teším na reálny model  :D :D :D

Robbed

Díky, tady je další progress :)

Venator WIP #4 by Martin Latta, on Flickr

Robbed


Robbed


Chairudo

Tohle je ta pravá titěrná prácička, ale výsledek bude určitě luxusní :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Foton

Citace od: Robbed kdy 03.02.2020, 21:34:13
Stavba pokračuje, pomalu

Pomalu, ale jistě. A to se počítá!
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Togaran

Vypadá dobře, máš tam úžasný detaily :) zaujal mě malý motor složený z round plates 2x2 a sudu, střídají se tam round plates a tiles, že to vypadá, jako by každá druhá byl jiná? Proč si zvolil takovou techniku?
Je to jeden kus nebo používáš nějaký trik na rozdělení na převoz?
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Robbed

Díky :)

Togaran: dá se rozložit na části, motory s ocasem, a taky v půlce je to spojený technic piny. Pak určitě udělám fotku v rozloženém stavu. Ten motor, který zmiňuješ, má podobnou texturu i na předloze, jiný důvod není :)

Robbed


Togaran

Ten okrajový lem vypadá dobře :) snad bude dost pevnej aby vydržel všechny cesty na výstavy.
Ty otvory pod turretama takhle zůstanou?
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Robbed

Díky, ten lem ještě musím poředně uchytit, 2 mixel jointy na každý segment by měl stačit, zatím jsou uchycený dost provizorně.
Ty díry pod děly budou vyplněný tmavě šedými greebles ;)

Thrawn

History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Robbed

Díky.
Bohužel jsem měl teď dost dlouhou pauzu, hlavně kvůli stěhování, takže jsem se k modelu zas dostal až teď, a i tak mám problém pokračovat

Robbed

Malá ochutnávka než dokončím focení a zpracování ostatních fotek :D

Vigilance - Venator class-star destroyer by Martin Latta, on Flickr

Togaran

Pěkná fotka! Super, že si připravil i interiér :) Těším se na kompletní fotky a další interiéry, třeba bude i velitelskej můstek :)
Při prvním pohledu jsem hned viděl Anakina a Ahsoku z poslední série Clone Wars, ale pak jsem trochu hledal a on je to Venator, kterému velel Obi-Wan... Jsou mezi Venatory nějaké patrné rozdíly? Proč sis zvolil zrovna Vigilance?
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Robbed

Fotky:

Vigilance - Venator-class Star Destroyer by Martin Latta, on Flickr

@Togaran: díky, detaily ještě nafotím, mám interiér hlavního hangáru a dvou bočních hangárů, velitelský můstek bohužel ne. Jméno jsem hledal na wookipedii, nevím, jestli je mezi nimi nějaký velký rozdíl, tohle jméno se mi líbilo :D

Chairudo

Jak jsem psal před rokem, luxusní  ;D

Koukám s rozměry 52 x 110 x 37 cm to je o něco větší než největší SW UCS a s dílky jsi taky nešetřil, je to macek  ;D
Jak to máš vymyšlené na přepravu, dá se to nosit za středový rám jako UCSka?


YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Kanak

#20
Citace od: Togaran kdy 25.05.2021, 19:26:31
Pěkná fotka! Super, že si připravil i interiér :) Těším se na kompletní fotky a další interiéry, třeba bude i velitelskej můstek :)
Při prvním pohledu jsem hned viděl Anakina a Ahsoku z poslední série Clone Wars, ale pak jsem trochu hledal a on je to Venator, kterému velel Obi-Wan... Jsou mezi Venatory nějaké patrné rozdíly? Proč sis zvolil zrovna Vigilance?

Já znám rozdíly pouze z jedné hry. Negotiator je v bitvě lepší:)

Je to prostě nádhera. Snad si raketu brzy prohlédneme naživo.

Robbed

Díky :)

@Chairudo náhodou to vyšlo skoro stejně velké jako ten nový Imperial Star Destroyer. Jinak dá se rozložit na části, ale přenášet v celku se dá jen za "nohy".

skywalker007

Super stavba promyšlená do detailů, tohle se ti fakt povedlo. Ten hlavní hangár (pruh z dark red kostek) je možné otvírat posouváním nebo se musí "odcvaknout" ?

peki

Je to parádní kousek. Oceňuji i průběžnou dokumentaci stavby, je tak trochu vidět pod pokličku.

Robbed

Díky :)

@skywalker007 hangár je otevírá pouze přecvaknutím, původně jsem chtěl nějaký automatický systém, ale v tomhle měřítku to nakonec moc nešlo


amik555

Zdravim,

bude mozne si kupit pdf manual az to bude hotove ? :)

Robbed

Citace od: amik555 kdy 16.09.2021, 18:21:19
Zdravim,

bude mozne si kupit pdf manual az to bude hotove ? :)

Ahoj, jo, pracuji na návodu, bude pak k dispozici na https://www.brickvault.toys/

Robbed

Menší update z výroby návodu, bude to rozdělené do 4 knih, zbývá mi jen dokončit poslední. Brickvault už začali stavět testovací model >:D
Bohužel stud.io není moc optimalizované na extra velké modely, takže to jde celkem pomalu






milanv

#29
Citace od: Robbed kdy 09.12.2021, 10:25:20
Menší update z výroby návodu, bude to rozdělené do 4 knih, zbývá mi jen dokončit poslední. Brickvault už začali stavět testovací model >:D
Bohužel stud.io není moc optimalizované na extra velké modely, takže to jde celkem pomalu
Náhodou, popasovává se to s velkým modelem celkem slušně, podle těch obrázků. Nebo ty jsi ho k tomu donutil :) Např. mně by se hodilo v ldraw umět u větších modelů zobrazit jen výřez, aby se nesnažil pokaždé zobrazit celý model. A ani v nejnovějším LPub3D se mi to zatím nepovedlo docílit jinak než tvrdě ručně, což se samozřejmě pak nesynchronizuje při změnách předchozích kroků. Takže v lepším případě si pamatuju, že je potřeba zkontrolovat a příp. znova ten ručně dělaný obrázek vyrobit a je to "jen" hromada práce znova a znova, v horším případě si na to nevzpomenu a program mě neupozorní - z jeho pohledu je to statický obrázek mimo systém. A mám tiše vyrobený chybný krok návodu, který najde až zákazník. V lepším případě tester. Fakt peklo na zemi. A kdybych třeba chtěl i obrázek přes dvoustranu a podobné záležitosti, co se u větších modelů hodí, tak už úplně konečná...
To vypadá, že ty jsi to alespoň částečně vyřešil, takže gratuluju - a tiše závidím :D
Pán na Žlutém hradě