Poslední příspěvky

#1
Volná diskuse / Re:Hedám Lego obchod v Praze
Naposledy přispěl: Colonel32 - Dnes v 13:44:44
Existuje nějaký zásadní důvod, proč je potřeba, aby to byl kamenný obchod?

#2
Volná diskuse / Hedám Lego obchod v Praze
Naposledy přispěl: DarrickCZ - Dnes v 13:42:09
Lidi prosím je někde v Praze obchod který prodává Lego kostky případně figurky či sety z 1989-1997? Něco jsem našel ale není to co hledám, samostatné kostky tam neměli, pochybuji že něco bude v Muzeu lega. Případně jestli je někde kamenný ochod z Bricklink.
#3
Volná diskuse / Re:Jak dostat eura z PayPalu n...
Naposledy přispěl: Colonel32 - Dnes v 13:37:29
Oh well.

Tím pádem dotaz do davu, jestli by někdo měl zájem vyměnit mých cca 200e na PayPalu za české. A pokud ne, jestli by se nějaký slovák obětoval, vybral je z PayPalu na jeho běžný eurový účet a pak mi je zase poslal zpátky na Revolut. 
#4
Festival kostek / Re:Festival Kostek Uherské Hra...
Naposledy přispěl: Valouch - Včera v 20:14:33
Za mě parádní výstava, nejvíce užitá, perfektně vše zařízeno od ubytování přes stravu po ...

Návštěvníci si výstavu také pochvalovali, odcházeli s úsměvy na tvářích, super byl kostým figa, který si mohli vyzkoušet a taky u něj pořád někdo byl.

Pro mě osobně zatím nejlepší výstava, na kterou nikdy nezapomenu a to nejen díky servisu atd. , ale hlavně super partě, se kterou byla zábava neustále, vždy budu vzpomínat na afterparty 😉🤫, samozřejmě nesmím opomenout pochválit stánek s občerstvením a hlavně skvělé palačinky 😉😀.

Moc děkuji za vše a už teď se těším na další setkání!!!😃😃
#5
Tipy, rady, otázky / Re:Osvětlení prostoru
Naposledy přispěl: Chairudo - Včera v 20:14:21
Ahoj,

já používám LED pásky, za mě asi nejjednodušší varianta.
Stačí zajít do specializovaného obchodu s led osvětlením, koupit zdroj, kolík a třeba metr nebo kolik pásky potřebuješ. Případně na to můžeš ještě napojit svítivosti
https://www.grest.cz/produkt/33-led-zdroj-24w-12v-zasuvkovy
https://www.grest.cz/produkt/387-stmivac-mech-pro-led-m1-bily

Pak to vypadá nějak takto, asi bych zvolil bílé světlo
https://www.flickr.com/photos/87198490@N07/
#6
Technic / Re:(vlastní) Tatra 8x8 (813-81...
Naposledy přispěl: PsychoWard666 - Včera v 14:53:03
Tak zase trošku progres a konečně i otestováno venku a bude to chtít zpřevodovat více do síly, vyjede to cca 45° v pohodě, ale s větším kopcem už se to dost trápí.

Jinak jsem předělal zatáčení a některé další detaily a konečně i dodělal rám a zadní nárazník.



#7
Replikace / 3D tisk / Re:Narrow Gauge
Naposledy přispěl: fanda - Včera v 11:03:42
Jj, jenze on umi vic, ale jeste to nestihl dat na svuj web a me zas nejde tady nahrat obrazek se vsemi. Zlej sen  >:D

Pise mi to:
Během nahrávání narow.png došlo k problému.
Příloha nemohla být uložena. Buď trvalo příliš dlouho ji nahrát, nebo je delší, než server dovoluje.

Pritom to ma jen 375 kB.

Ja uz pouzivam 5 tehle jeho vyhybek.
#8
Replikace / 3D tisk / Re:Narrow Gauge
Naposledy přispěl: poMOCník - Včera v 10:31:05
Tenhle obrazek je z tech stranek nahore. Jestli je to tedy ono:

#9
Replikace / 3D tisk / Narrow Gauge
Naposledy přispěl: fanda - Včera v 01:53:26
"Spolupracuju" (kecam mu do toho ;-) s jednim sikovnym malym vyrobcem 3D tisteneho lego-kompatibilniho kolejiva z PLA -  tistenekoleje.cz.

Jde mi o vyvoj splitkovych vyhybek, ktere zatim nikdo na svete nevyrabi (pokud je mi znamo). Tyto by doplnovaly bohaty sortiment uzkeho rozchodu napr. od Trixbrixu, ktery ale mema ani jednu splitkovou vyhybku s jazykem.

Vyhody uzkeho rozchodu jsou nabiledni:
- svymi mensimi rozmery se lepe vejde do bytu
- mensi lokomotivy a vozy, ale pouziva stejne minifigy, tzn. kabiny se museji vejit do cca 6 studu sirky vozidel
- je mnohem roztomilejsi a romantictejsi, nez normalni rozchod s 8 wide vozidly
- i pri mensich rozmerech vypada mnohem realisticteji, nez 6 wide normalnerozchodna vozidla (ve skutecnosti jsou to vlastne hodne sirokorozchodna vozidla)
- postavit uzkorozchodne hnaci vozidlo je mnohem vetsi vyzva, nez normalni rozchod

Splitkove kolejivo kombinuje pak vyhody obou systemu, na male plose lze realizovat zabavnejsi a komplexnejsi provoz, pripominajici prvni polovinu 20. stoleti.

Pokladam tedy dotaz: jaky zajem by byl o pocatecni sortiment na prilozenem obr?

Nejsem schopen prilozit obr. ani to cele smazat. Asi jsem uplne blbej...
Kdo ma zajem, tak mi holt napiste nebo radsi zavolejte 603 486 096, jak nahrat obrazek, nebo vam ho muzu poslat SZ nebo mejlem, jestli to take nepujde. Boze
#10
Technic / Re:HD garage
Naposledy přispěl: HD - 27.03.2024, 22:47:04
Těch šneků se nevzdáámmmňmňmňmň.

Ano, jsou to šneky originální.  Ty tištěné odpočívají.



Mechanismus na obrázku slouží k naklápění a otáčení předního vodního děla.