Zimní výloha 2023 (společný projekt)

Založil peki, 30.11.2022, 08:29:13

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

milanv

Počítám s tím.

Citace od: poMOCník kdy 05.06.2023, 13:28:01To ještě spím  :o !
Tak otázka nestála, důležité je, jestli tou dobou budeš na místě  >:D
Pán na Žlutém hradě

Vasyk

@ MilanV

Návrh vzhledu stromku. Co ty na to ?

milanv

Citace od: Vasyk kdy 05.06.2023, 14:12:49@ MilanV

Návrh vzhledu stromku. Co ty na to ?
Podle mě dobré stylem, to půjde dobře ozdobit.
Překvapil jsi mě (malou) velikostí. To je někde u špičky nebo špatně počítám a dole bu de širší? Pokud by měl být širší ve spodních patrech, tak bych se už nebál ani dvouřadých plate. Za ozdobama to bude vidět jen částečně a bude to líp držet. Co myslíš?
Pán na Žlutém hradě

Vasyk

Citace od: milanv kdy 05.06.2023, 15:23:21
Citace od: Vasyk kdy 05.06.2023, 14:12:49@ MilanV

Návrh vzhledu stromku. Co ty na to ?
Podle mě dobré stylem, to půjde dobře ozdobit.
Překvapil jsi mě (malou) velikostí. To je někde u špičky nebo špatně počítám a dole bu de širší? Pokud by měl být širší ve spodních patrech, tak bych se už nebál ani dvouřadých plate. Za ozdobama to bude vidět jen částečně a bude to líp držet. Co myslíš?

Ano, malá velikost je proto, protože je to jen ukázka techniky ;) . Bude to lepené a zdobit to půjde jak ze shora, tak ze spodu. Takže takto může být ?

milanv

Citace od: Vasyk kdy 05.06.2023, 15:43:34
Citace od: milanv kdy 05.06.2023, 15:23:21
Citace od: Vasyk kdy 05.06.2023, 14:12:49@ MilanV

Návrh vzhledu stromku. Co ty na to ?
Podle mě dobré stylem, to půjde dobře ozdobit.
Překvapil jsi mě (malou) velikostí. To je někde u špičky nebo špatně počítám a dole bu de širší? Pokud by měl být širší ve spodních patrech, tak bych se už nebál ani dvouřadých plate. Za ozdobama to bude vidět jen částečně a bude to líp držet. Co myslíš?

Ano, malá velikost je proto, protože je to jen ukázka techniky ;) . Bude to lepené a zdobit to půjde jak ze shora, tak ze spodu. Takže takto může být ?
Určitě ta konstrukce stromu - je to naprosto to, co se od toho čeká, super.
Ozdoby samozřejmě úměrně větší, aby pak pokryly mezery mezi patry větví. Ale to je jasné, inspirace je možná jak z lega, tak z reálného Staromáku, fotky z různých let. Já se těším, ani nevíš jak, na tvůj vysledek. Co si budeme povídat, to bude u každého diváka to první, podle čeho bude hodnotit celý projekt...

Což tě, doufám, nevystrašilo :-)
Pán na Žlutém hradě

Vasyk

Citace od: milanv kdy 05.06.2023, 16:12:36Což tě, doufám, nevystrašilo :-)


K O N Č Í M !!!  >:D  ;D  ;D

Ryxe

Citace od: peki kdy 05.06.2023, 11:10:41
Citace od: Hardegon kdy 05.06.2023, 10:24:00@peki  Prosím, start vykládání krabic v kolik hodin?

Já by jsem začal co nejdříve stíháte 8:30?

Se zase nevyspim!!! ;D
Nu což, bude sobotní budík  ;D  ;D

Colonel32

A bude stačit když já dorazím třeba na desátou? Nebo je potřeba aby začínali všichni ve stejný čas?

linhi

Mrzí mě to ale 10.6 jdu do práce... mrzí mě to.

peki

Citace od: peki kdy 31.05.2023, 08:18:31Můžeme se tedy domluvit na 10.6?
ANO
1) Peki
2) Milanv
3) Dita
4) Pomocník
5) Pool
6) Hardegon
7) Ryxe
8 ) Igorus (váhy) + štítky řešil vždy Hawran

NE
1) Daniel
2) Skywalker/Bombero
3) Linhi

Takže nás bude 8 + C32 po 10:00 (pizza se bude objednávat hned ráno,tedy určitě před 10:00)

Úkoly:
======
peki: dílky, prostor (asi dovoz/odvoz šipka?)
igorus 2-3 váhy, misky,sáčky/pytle, potištěné štítky

peki

Citace od: Vasyk kdy 05.06.2023, 14:12:49@ MilanV

Návrh vzhledu stromku. Co ty na to ?

Za mne je to co jsem od toho čekal. Takže ano :)

peki

Kostky naloženy připraveny k převozu směr Praha.

poMOCník

Kdo berete rodinu/děti? Vzal bych taky jednoho menšího pomocníka.

peki


Colonel32

Mohu poprosit o instrukce kam přesně dorazit, kde zvonit nebo kam volat? (klidně do SZ pokud je to neveřejné)

peki

Podívejte se na pizzu odkaz

Napište mi SZ co chcete. V sobotu ráno to uzavřeme a objednám.

Colonel32

Zpětná vazba k třídění:

Pro další obdobné akce doporučuju:

- krabice jednotlivých uživatelů označit černou lihovkou a seřadit za sebou podle abecedy

- samolepkové pásy odlepovat celé, teprve pak nastříhat, přilepit si je kouskem o hranu stolu a pak postupně nalepovat pytlík po pytlíku, tak jak budou navážené a zavázané - šetří čas i stres - a v tohle kontextu by bylo ideální umisťovat samolepky na arch tak, aby pás vždycky končil alespoň u jednoho okraje, protože samotná samolepka z prostředka archu je pak třeba na minutu.

- u snadno zaměnitelných dílů jako brackety radši 2x zkontrolovat, že se třídí ten správný, než to pak složitě dohledávat

Hardegon

Potřebuji prosím upřesnění rohu mezi 17 a 7. @poMOCník @peki @milanv

Jak daleko má být roh budovy 7 od zadního okraje plánu? Kolik je tam potřeba místa pro budovu 17? Nebo to bude nějak posunuté?

milanv

Citace od: Hardegon kdy 11.06.2023, 15:49:27Jak daleko má být roh budovy 7 od zadního okraje plánu? Kolik je tam potřeba místa pro budovu 17? Nebo to bude nějak posunuté?
Hloubka zadních budov má být 16 studů a škvíru tam pak nech takovou, aby to dělalo aspoň malý náznak uličky mizející za tvůj dům. Jinak je to čistě na tobě.
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Citace od: Hardegon kdy 11.06.2023, 15:49:27Potřebuji prosím upřesnění rohu mezi 17 a 7. @poMOCník @peki @milanv

Jak daleko má být roh budovy 7 od zadního okraje plánu? Kolik je tam potřeba místa pro budovu 17? Nebo to bude nějak posunuté?

Ja to mam hluboké přesně 16 studu.

Hardegon

Tak já vykopávám...

poMOCník

Citace od: Hardegon kdy 12.06.2023, 08:23:41Tak já vykopávám...

To snad ne :) A zítra to doplníte o ten chrám předpokládám. Rezervuju si místo v rychlokurzu stavění!

Hardegon

Citace od: poMOCník kdy 12.06.2023, 10:43:49
Citace od: Hardegon kdy 12.06.2023, 08:23:41Tak já vykopávám...
To snad ne :) A zítra to doplníte o ten chrám předpokládám. Rezervuju si místo v rychlokurzu stavění!

Ryxe to nadhodil na třídění, že si to dáme na čas... :) Navíc pan kolega čeká na finální výšku mojí části, aby prý ten jeho kostel byl vidět. Tak co bych pro něj neudělal, že?

Hardegon

Už chybí jen střecha a doladit některé detaily. První dům ze tří se blíží konci.

milanv

Tak tomu říkám se s tím nes... Nemáš dnes večer čas, že bys postavil ještě Pařížskou, Kaprovu a nábřeží?  >:D

Ale co je na tom úžasné, je že výsledek je dobrý! Líbí se mi hodně dobře zvolená výtvarná zkratka. Perfektně akorát, aby to udělalo správný dojem ze všech stran a přitom ses popasoval s menším prostorem. To teda klobouk dolů. Jenom ty štíty bych ještě "vzal do parády", protože nedělají dojem těch originálních, mají jiné tvarosloví.
Pán na Žlutém hradě

Hardegon

Citace od: milanv kdy 14.06.2023, 10:53:34Tak tomu říkám se s tím nes... Nemáš dnes večer čas, že bys postavil ještě Pařížskou, Kaprovu a nábřeží?  >:D

A nebo jsem přepálil start a zbytek budu dodělávat den před instalací :)

Citace od: milanv kdy 14.06.2023, 10:53:34Ale co je na tom úžasné, je že výsledek je dobrý! Líbí se mi hodně dobře zvolená výtvarná zkratka. Perfektně akorát, aby to udělalo správný dojem ze všech stran a přitom ses popasoval s menším prostorem. To teda klobouk dolů. Jenom ty štíty bych ještě "vzal do parády", protože nedělají dojem těch originálních, mají jiné tvarosloví.

Díky. Štíty jsou zatím velký špatný. Tam bojuju hodně s realitou a dostupností správných kostek.

poMOCník

Citace od: milanv kdy 14.06.2023, 10:53:34Tak tomu říkám se s tím nes... Nemáš dnes večer čas, že bys postavil ještě Pařížskou, Kaprovu a nábřeží?  >:D

Ale co je na tom úžasné, je že výsledek je dobrý! Líbí se mi hodně dobře zvolená výtvarná zkratka. Perfektně akorát, aby to udělalo správný dojem ze všech stran a přitom ses popasoval s menším prostorem. To teda klobouk dolů. Jenom ty štíty bych ještě "vzal do parády", protože nedělají dojem těch originálních, mají jiné tvarosloví.

Já jsem chtěl napsat přesně tohle a koukám, že Milan už napsal to samý! Dům pěknej a fakt je z toho poznat, že je to on. Rychlost neskutečná. Ale ty štíty prosím! Nějakou tu římsu a větší plastičnost směrem dopředu by to chtělo.

Hardegon

Hotovo. Finálnímu domu ještě naházím na střechu a římsy sníh.

A ano. Nacvakat na tu střechu přes 2000 cihliček mě bavilo. Pustil jsem si film, někde v polovině cvakání už jsem ani nekoukal pod ruce a na konci filmu bylo hotovo. :)

milanv

#208
Citace od: Hardegon kdy 16.06.2023, 08:20:13Hotovo.
Tak to je mazec. Štíty jsi udělal vlastně úplně nové (tvarem), a povedly se neskutečně, dokonce jsi i na ně dokázal všude dát ty cihličky, i na římsy, prostě všude. A abys jich neměl málo, tak jsi na střechu jich dal ten dvojnásobek, jak jsme se bavili :) Ale výsledek? Výsledek je PECKA! Celek výtvarně "drží pohromadě", dělá nádherně jednotný stylový dojem, přitom zdánlivě jednoduše. Podle mě budou lidi zírat. A to ještě až objeví v podloubí tu nenápadnou cedulku "Postaveno mezi hodinami 13:20 a 21:40"...

Motivoval jsi mě k opravě plánů mé části radnice.
Pán na Žlutém hradě

Hardegon

Citace od: milanv kdy 16.06.2023, 08:55:29Tak to je mazec. Štíty jsi udělal vlastně úplně nové (tvarem), a povedly se neskutečně, dokonce jsi i na ně dokázal všude dát ty cihličky, i na římsy, prostě všude. A abys jich neměl málo, tak jsi na střechu jich dal ten dvojnásobek, jak jsme se bavili :) Ale výsledek? Výsledek je PECKA! Celek výtvarně "drží pohromadě", dělá nádherně jednotný stylový dojem, přitom zdánlivě jednoduše. Podle mě budou lidi zírat. A to ještě až objeví v podloubí tu nenápadnou cedulku "Postaveno mezi hodinami 13:20 a 21:40"...

Motivoval jsi mě k opravě plánů mé části radnice.

Původní štíty byly fakt špatné. I ta horní římsa byla divně placatá. No a pak jsem narazil na díl ze staršího LB a už se to stavělo samo...

A střechu jsem špekuloval asi hodinu. Všechno ostatní bylo s hodně dírama, nevypadalo to dobře. Tohle tupé nacvakání kostek nakonec vypadá asi nejlépe, drží to, dá se v pohodě i sundat...