shop.lego.com

Založil Darth, 04.05.2012, 00:20:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

fanda

Bricklinkářům to nebude vadit, protože oni překročí povinný limit u obou skupin dílků a budou mít dopravu zdarma a my to od nich pak budeme kupovat s rozumnou přirážkou a všichni budou spokojení  >:D

Přiznám se, že se na to už docela těším, pže mě TLG štve každý rok o něco víc, takže budu jen rád, když s nimi nebudu muset už vůbec komunikovat...  Mrzí mě to, ale je to krutá pravda.

Pool

Citace od: fanda kdy 15.07.2022, 18:41:50
Bricklinkářům to nebude vadit, protože oni překročí povinný limit u obou skupin dílků a budou mít dopravu zdarma a my to od nich pak budeme kupovat s rozumnou přirážkou a všichni budou spokojení  >:D

Přiznám se, že se na to už docela těším, pže mě TLG štve každý rok o něco víc, takže budu jen rád, když s nimi nebudu muset už vůbec komunikovat...  Mrzí mě to, ale je to krutá pravda.

Fando, nechci ti kazit ideály, ale co píšeš jsi moc nedomyslel. O tom, že přeprodejci budou teď tvořit 90% jejich kupujících, to je určitě bez diskuze, ale ty na tom lépe nebudeš a naopak mnohem hůře. Budeš to kupovat ještě s větší přirážkou na bricklinku a tam ti taky nikdo nedá poštovné zdarma. Takže z každého dílku zaplatíš základ prodejci, co on sám dal Legu, plus k tomu zisk prodejci a navíc i další zisk Legu, že z každé transakce na bricklinku se platí procenta bricklinku, který ten vlastní Lego. Takže i když s Legem do styku při těchto nákupech nepřijdeš, tak Legu z těch kostek vše zaplatíš, plus ještě i něco navíc. Takže mrzí mne, že ti to říkám, ale pokud nechceš přijít do styku s firmou Lego, tak to jedině musíš přestat kupovat jakékoli jejich výrobky, jinak to prostě nejde, to je ta krutá pravda >:D.

fanda

Citace od: Pool kdy 15.07.2022, 20:50:51
Citace od: fanda kdy 15.07.2022, 18:41:50
Bricklinkářům to nebude vadit, protože oni překročí povinný limit u obou skupin dílků a budou mít dopravu zdarma a my to od nich pak budeme kupovat s rozumnou přirážkou a všichni budou spokojení  >:D

Přiznám se, že se na to už docela těším, pže mě TLG štve každý rok o něco víc, takže budu jen rád, když s nimi nebudu muset už vůbec komunikovat...  Mrzí mě to, ale je to krutá pravda.

Fando, nechci ti kazit ideály, ale co píšeš jsi moc nedomyslel. O tom, že přeprodejci budou teď tvořit 90% jejich kupujících, to je určitě bez diskuze, ale ty na tom lépe nebudeš a naopak mnohem hůře. Budeš to kupovat ještě s větší přirážkou na bricklinku a tam ti taky nikdo nedá poštovné zdarma. Takže z každého dílku zaplatíš základ prodejci, co on sám dal Legu, plus k tomu zisk prodejci a navíc i další zisk Legu, že z každé transakce na bricklinku se platí procenta bricklinku, který ten vlastní Lego. Takže i když s Legem do styku při těchto nákupech nepřijdeš, tak Legu z těch kostek vše zaplatíš, plus ještě i něco navíc. Takže mrzí mne, že ti to říkám, ale pokud nechceš přijít do styku s firmou Lego, tak to jedině musíš přestat kupovat jakékoli jejich výrobky, jinak to prostě nejde, to je ta krutá pravda >:D.

Ne ne, nesouhlasím. Na BL je OBROVSKÁ konkurence a kostky, které TLG vyrábí a prodává několik let, tak jsou pak na BL za rozumnou cenu.

Obrovskou výhodu nákup na TLG oproti BL měl v tom, že kostky byly k dispozici levně velice brzy po vydání v prvním setu. To se mi zdá ale, že už neplatí. Takže v budoucnu vidím, že budu stavět z nejnovějších kostek mnohem později, než to bylo dřív.

Stimpi

Taky moc nechápu tyto sety ... nicméně ten malý setík s fanoušky barcelony byl pěkný, ten bych bral :)

Freddy157

Mne naskakuje v kosiku VIP sada (nad 1300):

Máte nárok na sadu VIP doplňky – Piráti a poklady (40515) ZDARMA

Malem jsem to prehlidl, na strance s akcemi je to az uplne spodni polozka/

STARHAWK

Uz je to na doobjednavke :)

za 187e to je celkom dobra zasobaren beznych kociek. Tych skoro 500 mriezkovych kociek 1x2 sa hodi vzdy
+ skoro 10e v bodoch spet
+ piratsky bonus set

kludne mozu dalej takto tieto velke sety vypredavat

dik za info

otaznik

Citace od: horde kdy 13.08.2022, 01:35:43
vždyt celá ta budova je postavena z těch nejmenších možných kostiček.. pochybuji, že tam je více jak 10-20 kostek, co mají délku 8 studs a více.. pokud někdo potřebuje takovéto "zrno / žito", tak si to určitě může objednat levnějí jako bricks and pieces nebo v té nové sekci, co z toho LEGO udělalo na svém webu.
Než něco začneš psát, měl by sis ověřit fakta - dílů dlouhých 8 studů a více je v setu 10284 více než 250 kusů.
Ani tvé další tvrzení, že soubor menších dílů z tohoto setu bude na P@B levnější, než při Part Out toho setu, se nezakládá na pravdě.

ditetemnaporad

Pro zajímavost, dnes se mi ve VIP odměnách objevila věc, o které jsem doposud nikde neslyšel. Konkrétně u odměny DOMINO mi to ukazuje tuto hlášku:

Byl dosažen limit uplatnění pro toto období
Můžeš získat další takovou odměnu od
Saturday, August 12, 2023 v 10:07 AM!

STARHAWK

Citace od: horde kdy 13.08.2022, 01:35:43vždyt celá ta budova je postavena z těch nejmenších možných kostiček.. pochybuji, že tam je více jak 10-20 kostek, co mají délku 8 studs a více.. pokud někdo potřebuje takovéto "zrno / žito", tak si to určitě může objednat levnějí jako bricks and pieces nebo v té nové sekci, co z toho LEGO udělalo na svém webu.

tak to si vedla jak ta jedla

vychadza ma to 3 centy na dielik v priemere

- pri tych mnozstvach aj cheese dlzky 2 sa dostane na taku cenu
- na PaB su uplne vissie ceny ako na BL na bezne dieliky
- neratam postovne za niekolko BL objednavok, posta je uplne free
- este si celu sumu znizim o takych 10e za polybag s kanonom a zralokom
- cokolvek vecsie ako brick 1x2 sa potom dostanem na vyssiu cenu ako 3c za dieik
- su tam aj velke diely ako napr 40centovy White Brick 2 x 10 v pocte 12ks, ktory mna vide 3centy/ks

Takze pri vsetkych tych zlavach je to fajn zasobaren dielov.
Az sa cudujem ako dali vec, co chcu vypredat na doobjednavku - to akoze vyrobia len preto, aby mi to predali vo velkej zlave ?

ditetemnaporad

Kdyby to náhodou někoho zajímalo:

"Skvelá zpráva!

LEGO® Santovy sáně je opet na sklade."  >:D

otaznik

Citace od: horde kdy 16.08.2022, 20:22:16ale pochybuji, že se někomu chce jen tak vypláznout 5400 Kč za (sice velmi cenově výhodné dílky) jen tak do zásoby..
No, myslím, že se opět pleteš.

otaznik

#1721
Citace od: horde kdy 16.08.2022, 21:03:06to se logicky nijak nevylučuje.. já napsal "že pochybuji", nikoliv že nikomu se ta divná směs nehodí.  a ty sis to koupil, když tady stále brojíš za to, jak skvělá cena to je, bez ohledu na skladbu dílků?
Myslím, že se to vylučuje - napsal jsi, že pochybuješ, že se někomu chce ten set koupit na díly - já napsal, že se v tomto pleteš. Ale to je jedno.
Také není pravda, že jsme napsal, že je to skvělá cena - já napsal, že tvoje tvrzení o počtu dílů délky 8 a více studů se nezakládá na pravdě (a měl jsem pravdu) + jsem rozporoval tvoje tvrzení, že na P@B jsou ty díly levnější, než při Part Out setu (myslím, že i v tomto případě jsem měl pravdu).

A ano, set jsem si koupil (po důkladném prostudování dílů, které obsahuje), díly z něj hodlám použít na své budoucí MOC stavby.
Ale i kdybych si to nekoupil, na věci to nic nemění.

otaznik

Citace od: horde kdy 16.08.2022, 21:35:39hmmmm.. tak to je tedy překvapení. Nečekal bych, že si ho někdy koupí.
Jak jsem již několikrát napsal: často se pleteš (minimálně co se týče tohoto setu).  :)

ditetemnaporad

#1723
Citace od: STARHAWK kdy 14.08.2022, 00:57:35Az sa cudujem ako dali vec, co chcu vypredat na doobjednavku - to akoze vyrobia len preto, aby mi to predali vo velkej zlave ?

Známému set přišel a na přepravním kartonu byl originální štítek: "Neprodávat před 1.9.2021". Z toho se dá usuzovat, že sety jsou již rok vyrobené a zabalené. Otázkou je, jestli se na jejich neprodejnosti podepsal špatný marketingový průzkum, COVID a nebo dění na východě. Asi vše najednou.

MLT

Citace od: ditetemnaporad kdy 23.08.2022, 14:03:20
Citace od: STARHAWK kdy 14.08.2022, 00:57:35Az sa cudujem ako dali vec, co chcu vypredat na doobjednavku - to akoze vyrobia len preto, aby mi to predali vo velkej zlave ?

Známému set přišel a na přepravním kartonu byl originální štítek: "Neprodávat před 1.9.2021". Z toho se dá usuzovat, že sety jsou již rok vyrobené a zabalené. Otázkou je, jestli se na jejich neprodejnosti podepsal špatný marketingový průzkum, COVID a nebo dění na východě. Asi vše najednou.

Zajímavá úvaha...
Také jsem ho měl objednaný na doobjednávku, týden jsem čekal, set přišel a je tam také ta samolepka "neprodávat před 1.9.2021"...

ditetemnaporad

Citace od: horde kdy 23.08.2022, 22:45:59to se pak jeden diví, proč to ještě nemá tag "retiring soon"..

Označení EOL již má. Na ofiku možná dostane tag až 3 měsíce před ukončením. Tam ale bývá více nekoncepčností, takže kdo ví.

ditetemnaporad

Kolem všude zprávy o energetické krizi, tak to LEGO vzalo za své a přitápí pod kotlem. :)

Valentin Dobrotivý

25% zdražení je fakt už docela nářez...inu, tak se nám ten boj za krásné zelené ekozítřky nějak zvrtnul, že.

MLT

Citace od: horde kdy 24.08.2022, 21:22:46
Citace od: Valentin Dobrotivý kdy 24.08.2022, 16:40:4925% zdražení je fakt už docela nářez...inu, tak se nám ten boj za krásné zelené ekozítřky nějak zvrtnul, že.

naprosto nechápu, čeho ti d-mm-ti v Dánsku chtějí dosáhnout?? Takový Ledový palác - Disney Frozen, aktuálně teď vyprodávají se slevou 40 procent - aby ho v EUR zemích od 1.9+ zdražili asi o 5 procent?? Řeknete mi - někdo.. jakou to má logiku...  :o

A kdepak ho vyprodávají se slevou 40% ??? Pár bych si jich vzal.
 

otaznik

Citace od: horde kdy 24.08.2022, 22:03:10aha.. tak tak jen 10 procent na SAH.. ale stejně .. proč to nabízejí se slevou, když za pár dní mají v úmyslu to zdražit.
Není nic jednoduššího než na lego.com poslat dotaz.

skipper

Citace od: horde kdy 24.08.2022, 22:03:10aha.. tak tak jen 10 procent na SAH.. ale stejně .. proč to nabízejí se slevou, když za pár dní mají v úmyslu to zdražit.

Pretože je to veľký korporát a je to úplne iná divízia ako tá čo robí ekonomické rozhodnutia za celú firmu ;D
A navyše online obchod na lego.com nieje podstatný, LEGO je stále primárne výrobca.
Základom sú mega reťazce typu Amazon, Walmart, Target, prípadne nejaký ten distribútor - tj pár (max slabých desiatok) B2B accountov čo spravia väčšinu odberu.
Tj zvýšenie katalógovej ceny znamená aj zvýšenie nákupu pre týchto zákazníkov.

mesje

k tomu zdraženiu lega sa hodí také naše porekadlo - Bolo koze dobre, išla na ľad tancovať...
TLG má rekordné zisky, ale nestačí im to, musia sa zviesť na vlne zdražovania... akurát nepochopili, že ľudia akceptujú drahšie energie či potraviny - lebo nemajú inú možnosť, ale nemusia akceptovať zdraženie luxusného tovaru, ako je aj lego. Ide o tovar, ktorý sa kupuje, keď ostanú v rodinnom rozpočte peniaze, a keď neostanú - lebo to pohltí elektrina alebo benzín - tak si ho ľudia nekúpia. To ich nenapadlo pokryť vyššie náklady znížením marže?? Si myslia že ľudia jak ovce akceptujú všetko?
To zdražovanie je totálna drzosť, inak sa nedá nazvať zdraženie ešte vyššie (25%) ako je inflácia, a ešte aj pri setoch, ktoré už boli zdražené v januári. Je možné že zašli ďaleko a ich predaje a zisky sa prepadnú.
Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale pýtať za creator expert auto 170 eur alebo nemotorizované technic auto 450 eur je svinstvo a úplne mimo realitu. Najmä keď kvalita sa prepadáva...
Týmto môžu úplne zabudnúť na nejakú expanziu do Ázie, tam sa rehocú že im lego takto uvoľnuje trh na lepiny a pod.
V podstate ich trh sa zúži len na západ západného sveta...

Anatyt

Citace od: otaznik kdy 25.08.2022, 10:53:13Není nic jednoduššího než na lego.com poslat dotaz.

Je - nekupovať. ;D
Veď keď je niečé drahé a prestávam mať na to, tak si to nekúkupim. Dopyt ukáže výrobcovi či nastavil správne ceny, alebo nie. Či je to len nejaké vyplakávanie na fórach a reálne si to aj tak ľudia kúpia (čiže akceptujú cenu), alebo prejdú od vypisovania k činom. Môj názor je že my (AFOLi) budeme vyplakávať na fórach, ale aj tak si ten SW UCS, Titanic, Technic supercar, modular, atď. kúpime. Ale podstatné bude ako zareaguje tá hlavná časť zákazníkov (cielovka) - bežní rodičia! Či pri pohľade na ceny Dupla, Creatorov, CITY, Friends, bežných Technicov budú ochotní ďalej platiť, alebo prejdú (v globálnom hľadisku) ku lacnejšej a stále kvalitatívne vyrovnanejšej alternatíve.
Only time will tell...

Hana129

#1733
Nejdou všechny ceny jen nahoru, některé doporučené ceny  jdou podle nového ceníku i dolů, je to set od setu různé. Pravděpodobně se jedná o takové narovnání cen. Většinou probíhají tyto změny k 1.1. a pak k 1.6. s vydáním katalogu. Letos to je k 1.9. a katalog od června nechali bez cen.

Matthes_CS

Na on-line PaB je k dispozici ovce, motýle, béžový kůň, lev, lvíčata, tučňák a další. Nová zvířátka z farmy ještě stále ne.

mesje

Citace od: Hana129 kdy 25.08.2022, 11:59:41Nejdou všechny ceny jen nahoru, některé doporučené ceny  jdou podle nového ceníku i dolů, je to set od setu různé. Pravděpodobně se jedná o takové narovnání cen.


Narovnanie cien? Tak to je riadny eufemizus...niečo ako ked Nemci hovorili o vyrovnavani frontovych línii a išlo o rozsiahly ústup...
Nejaké pohyby oboma smermi sa dali nájsť v januári, ale teraz je to čisto len zvyšovanie...možno sa nájde 1 zo 100 co kleslo o 1%, nejaké duplo a pod, ale v kategórii afol setov je to čistý masaker a  väčšina isla hore, a to aj o 25%, co sa uz neda zvalit ani na inflaciu... co nešlo hore, to možno skonci, takže nebudú traposit so zvýšením na par mesiacov...
Dúfam ze im trh odpovie jasne...lebo ja určite kopu setov vynechám, čo by som inak kúpil...

ditetemnaporad

#1736
Pro lehké uklidnění situace - je to předpokládané navýšení cen a přehled se celkem liší od tabulky uvedené někdy před čtvrt rokem. Nemusí to tedy být finální (i když pravděpodobně ano). Z tabulky je alespoň celkem dobře vidět, které sety (ne)končí. A jak zde už padnulo mnohokrát, pokud se to s tou cenou přežene, pozná to LEGO na obratu. Nikdo nikoho nenutí sety kupovat, nejedná se o životně důležitou záležitost a pokud ceny člověku dovolí koupit si omezený počet stavebnic za rok, zbyde místo pro jiné věci :)

A nadávat na LEGO je od věci. S nikým z nás není kamarád, abychom se mohli cítit dotčeně. Je to firma, které jde o zisk a expanzi. Taky se mi líbí Porsche, ale nenadávám na automobilku kvůli cenám. Nadávat můžu maximálně sobě, že jsem se lépe neučil.

Kanak

Ve VIP odměnách je za 2500 bodů plechová krabička na oběd.

Matthes_CS

Na on-line PaB další zvířátka k dispozici, například prase (6308842) za 50 Kč, hnědý kůň, který prý od roku 2015 nebyl v žádném setu (6022359) za 130 Kč, sedlo (6369856) za 70 Kč, pes - neumím říct plemeno (6373394) je i v černé a koťátky, veverky, ovce a další.
Taky tam jsou housle (6327527) za 60 Kč a loutna za 70 Kč. Pro budovatele rytířů jsou tam bílé a černé helmy a meče ze šachů HP (set 76392).
Ceny jsou +-10Kč

Clermont

#1739
Citace od: Matthes_CS kdy 16.09.2022, 16:26:05... hnědý kůň, který prý od roku 2015 nebyl v žádném setu (6022359) za 130 Kč,...


řekl bych, že byl v setu Wild West Saloon 2019 a nyní 2022 v nějakém velkém mixu Serious Play Identity and Landscape Kit

i tak děkuji za info, v hnědé je pěkný a doma ho nemám ;)