kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

skipper

#3210
Ako sa to správa čo sa týka prítlaku/preklzu oproti originál motorom, naprázdno či s loko ?
Niekto (tuším chlapík z FX bricks ale nie som si istý) hovoril že originál ma naschvál kovovú len kónickú časť a dosadacia má kvôli trakcii gumu. Sorry za nevláčkarské popisy :)

mirek

#3211
Citace od: skipper kdy 26.11.2022, 18:51:20Ako sa to správa čo sa týka prítlaku/preklzu oproti originál motorom, naprázdno či s loko ?
Niekto (tuším chlapík z FX bricks ale nie som si istý) hovoril že originál ma naschvál kovovú len kónickú časť a dosadacia má kvôli trakcii gumu. Sorry za nevláčkarské popisy :)

Čím je motorek (lokomotiva) více zatížený, tím více vagonků uveze.
Na výstavním interaktivním kolejišti jezdí parním lokotky se třemi vagonky.
Více vagonků se do nádraží nevejde.

Česká firma ETS také používá kovová kolečka (bez gumových nákružků).
V dětství jsem měl lokotky Märklin, ta měla také kovová kola.

Můj motorek, myslím tím origo PF LEGO s kovovými kolečky spřažený s
PF LEGO motorkem s plastovými kolečky  je ideální pro větší lokotky.
viz foto

mirek

Příprava na další vytvoření několika dioramat instalovaných do plexi obalu.

mirek

#3213
15 let existence privátního kolejiště " Trains by Mirek "
15 let vývoje loga
50 let první stavebnice v rodině

mirek

Pohledy na privátní kolejiště " Trains by Mirek " ke konci roku 2022.

mirek


Icewalker

Citace od: mirek kdy 09.12.2022, 14:23:06Pohledy na privátní kolejiště " Trains by Mirek " ke konci roku 2022.

Drahý Mirku, kolejiště i okolní "výzdoba" se pěkně rozrůstá, od mojí poslední návštěvy další pěkný posun. Budu si muset někdy opět do Berouna zajet ;)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

poMOCník

Citace od: mirek kdy 09.12.2022, 14:23:06Pohledy na privátní kolejiště " Trains by Mirek " ke konci roku 2022.

Nádhera. Myslím, že tohle je sen hodně lidí tady. A ty v tom snu žiješ!

milanv

Mirku, všechno nejlepší do dalšího roku, fůru nápadů a sil je realizovat. Ať ti tvoje snové království dělá radost den co den!
Pán na Žlutém hradě

mirek

Vlastní nápad, který jsem musel okamžitě realizovat. Stromky rostou i do výšky.

milanv jak vidíš o nápady není nouze...

poMOCník

Citace od: mirek kdy 11.12.2022, 11:28:47Vlastní nápad, který jsem musel okamžitě realizovat. Stromky rostou i do výšky.

milanv jak vidíš o nápady není nouze...

Vlastně, když to teď vidím, nechápu, že nedělají ty stromky z dvou dílů, že se ta podstava nedá odpojit.

mirek

Citace od: poMOCník kdy 11.12.2022, 14:43:24Vlastně, když to teď vidím, nechápu, že nedělají ty stromky z dvou dílů, že se ta podstava nedá odpojit.

Přesně tak !  Jsem zvědav, kdy se to v nějakém setu objeví.

milanv

Citace od: mirek kdy 11.12.2022, 11:28:47Vlastní nápad, který jsem musel okamžitě realizovat. Stromky rostou i do výšky.

milanv jak vidíš o nápady není nouze...
Tak to je pěkné. Nejen pěkný nápad (já samozřejmě doufám a těším se na tvoje další a další!), ale i jsi mě pobavil, možná nečekaně: hned jak jsem to uviděl, tak mi blesklo hlavou: "duté round bricky, tudy vede drátky, kde to svítí?" :)
Pán na Žlutém hradě

mirek

Citace od: milanv kdy 11.12.2022, 22:43:29Tak to je pěkné. Nejen pěkný nápad (já samozřejmě doufám a těším se na tvoje další a další!), ale i jsi mě pobavil, možná nečekaně: hned jak jsem to uviděl, tak mi blesklo hlavou: "duté round bricky, tudy vede drátky, kde to svítí?" :)

milanv to samé mně napadlo také ... nech se časem překvapit.Materiál na svíčičky jako takové už mám.
Jen to zrealizovat.

mirek

Díky libereckému grafickému studiu PRESTIMA spol. s r.o. jsem se dostal k zakázkové práci na vytvoření dvou vagonů z LEGO stavebnice pro firmu NYMWAG, která vyrábí skutečné železniční vagony.
Jedná se o exkluzivní limitovanou edici stavebnice Nymwagoo.

mirek

I když na obalu jsou skutečné vagony, uvnitř jsou kostky na  postavení LEGO vagonků.
S tvorbou jsem si "vyhrál", neboť jsem v hojné míře použil na obě stavebnice  LEGO Technic dílků.

Daniel

Krásný a profesionální zpracování, klobouk dolů ;)

Jen se mi ale nezdá ten cisternový vagon v porovnání s tím, co je na obalu. Pokud to má být přesně tento vagon? Proporčně je ta LEGO cisterna nějaká malá (nejen délkou cisterny, ale i půdorysně na obalu cisterna asi přesahuje podvozek)

Hardegon

Hodně pěkná práce. Jsi frajer. Ten plošinový vagon je mistrná práce s kostkami!

Igorus

Mirku velká paráda. Nejen ty samotné vagony ale obecně i to že jsi zahájil vlastní (tedy skoro vlastní :)) produkci setů :D

mirek

Citace od: Daniel kdy 14.12.2022, 10:41:17Krásný a profesionální zpracování, klobouk dolů ;)
Jen se mi ale nezdá ten cisternový vagon v porovnání s tím, co je na obalu. Pokud to má být přesně tento vagon? Proporčně je ta LEGO cisterna nějaká malá (nejen délkou cisterny, ale i půdorysně na obalu cisterna asi přesahuje podvozek)
Díky ... podklady pro stavbu byly minimální. Tam šlo především o podvozek. Také jsem byl limitován cenou.
A jak říká Hobby, Lego je zkratka.

mirek


mirek

Pro výstavu Kostky.org v  Království železnic v Praze na Smíchově jsem narychlo
"spíchnul" kontejnerový podvozek pro vlakové dioramy.

poMOCník

Citace od: mirek kdy 15.12.2022, 16:13:30Pro výstavu Kostky.org v  Království železnic v Praze na Smíchově jsem narychlo
"spíchnul" kontejnerový podvozek pro vlakové dioramy.

Ten se mi líbí a je jednoduchej na stavbu. Asi si ho - s tvým dovolením - okopiruju.

mirek

poMOCník  budu se těšit, jak se ti to povedlo.

mirek

Souhrn všech připravených, převážně nových, diorámat pro  Království železnic v Praze na Smíchově.

mirek

Přeji všem šťastné Vánoce, úspěšný Nový rok 2023
a spoustu potřebných kostiček.

mirek

Dnešní dopolední instalace dalších výtvorů členů KOSTKY.org 
 v Království železnice v Praze.

mirek

Nový začátek roku s novou iWFCamerou pro on-line přenosy z kolejiště na půdě.


mirek

#3238
Testuji novou iWFCam pro účely on-line přenosů z kolejiště na půdě.
Napadá mně i možnost použití kamery na sledování "cvrkotu" okolo
výstavního interaktivního kolejiště na některé z výstav v roce 2023.

Tento test byl zaměřen na rozdílné světelné podmínky pro nahrávání.
Nahrávat jde video i pořizovat jednotlivé fotografie. Učím se.
Opět bych neměl "umřít úplně blbej".

fanda

Mirku, zapomeň na ty BLBÝ řeči o umírání, to zatím nemáš dovoleno. Vždyť kdo by nám zde jinak ukazoval jednu z cest, kudy se vydat ve směru pokroku v "legových" vlacích.

Já čím dál víc obdivuju tvou vitalitu.  :) :) :)