stavba modulového kolejiště

Založil peki, 30.05.2018, 12:34:25

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Miho: 2 tunely ok. Věci na farmu OK. Doplníme podle potřeby farnu roko.

davroman

Počítej v sobotu s námi - minimálně čtyři, možná ale i šest rukou.   ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

MiHo

#32
Stavba tunelových portálů a skalních bočních stěn malé plochy dokončena.



2x tunelový portál pro jednu kolej. Nakonec to vyšlo s vnitřní šířkou 12 studů, takže vybočování vlaku v kolejových zatáčkách kolem tunelů nebude problém. 



peki

#33
miho: paráda

Zkusil jsem to postavit udělal jsem par změn v prostření části kolejiště. Přidal jsem depo a avizovanou tramvaj. V pravé části(za silnicí) je prostor na průmyslovou zónu cca 2x4 baseplate 32x32. S mostem (orámován modře) šoupneme podle potřeby.



april.lix

...ještě dva domky 32x16, výška cca 18 bricků...
Tak jestli se budou hodit na zaplácnutí hluchýho místa.

peki

Citace od: april.lix kdy 02.07.2018, 17:17:40
...ještě dva domky 32x16, výška cca 18 bricků...
Tak jestli se budou hodit na zaplácnutí hluchýho místa.
Domky se už bohužel nevejdou, ale klidně zajdi pomoc s instalací, pokud bude chuť a čas  ;)

april.lix

...bohužel to nepůjde- víkend mám pracovní...

MiHo

Je nějak vymyšlena doprava materiálu k Hamleys ?  Předpokládám, že se tam zaparkovat nedá.

peki

Citace od: miho kdy 04.07.2018, 05:14:52
Je nějak vymyšlena doprava materiálu k Hamleys ?  Předpokládám, že se tam zaparkovat nedá.
S dopravou na Václaváku je to komplikované. Sám jsem se tam autem odvážil až v lonio když jsem vyzvedával JB z hotelu Alkrón.

Je doporučeno přijet po Panské ulici a nechat auto na blikačkách.  Rychle věci vyložit.  V sobotu jsem domluvený s  Havranem, že mi pomůže věci vynosit/hlídat auto.

S Mirkem se domluvím jak to vyřešíme.

Já pojedu do Prahy asi i v pátek, podstava pro kolejiště se montuje ve čtvrtek.  v pátek by mohlo jít instalovat. Pokud to tak dopadne tak si v pátek vše zkontroluji a položím koleje, aby se v sobotu mohlo finálně instalovat.


Plán instalkace

1) Zadní kolejiště
- 2 podstavy I patro (vesnice)+ rozhledna/hotel se skálou+2 tunely + most+nastavení mostu+ (farma)
- město s tramvají
- depo
- nákladní překladiště

2) Přední kolejiště 0 patro
- koleje
- nádraží
- pouť

Souběžně bude probíhat elektifikace kolejí a tlačítek (Hawran)

Hardegon

Citace od: miho kdy 04.07.2018, 05:14:52
Je nějak vymyšlena doprava materiálu k Hamleys ?  Předpokládám, že se tam zaparkovat nedá.

Je tam nakládací rampa přímo do hračkářství. Ani Mirek by tam neměl mít problém. Dneska tam jedu instalovat svoje věci, tak se zeptám, jestli by vám jí neotevřeli.

peki

Citace od: Hardegon kdy 04.07.2018, 11:23:23

Je tam nakládací rampa přímo do hračkářství. Ani Mirek by tam neměl mít problém. Dneska tam jedu instalovat svoje věci, tak se zeptám, jestli by vám jí neotevřeli.

Pokud by to klaplo pošli mi kontakt/mobil komu volat. Dík

Pool

V kolik začínáte s instalací v pátek a v sobotu? Potřeboval bych se zastavit s modulárem někdy v brzké dopoledne.

peki

#42
Citace od: Pool kdy 05.07.2018, 18:33:17
V kolik začínáte s instalací v pátek a v sobotu? Potřeboval bych se zastavit s modulárem někdy v brzké dopoledne.
MD už nepotřebuji. Mám je přesně.V pátek buem s MIHO cca od 9:00.
V sobotu asi od 8:00

MiHo

Skála na místě, pasuje přesně.


peki

V pátek jsme položili koleje. Ověřili že by se mohlo vše vejít.

peki

#45
V sobotu proběhla v Praze (kromě všesokolského sletu a srazu obdivovatelů motorky Harley Davidson) i instalace našeho společného modulového kolejiště. Děkuji instalačnímu týmu (8 lidí):
Mirek
Miho
Hawran
Roko86
Davroman
Davroman junior
Davroman manželka
(+ stavby vedoucí)



A všem co zapůjčili materiál na kolejiště:
Jonas blok MD, žlutý hotel
Skmaand blok MD
hobby vesnice
Roko86 farma
Miho skály, doplňky
peki koleje vlaky,skály,depo,doplňky
Chairudo rohový MD
mirek nádraží doplňky
linhi,pryb (vagonky)
cendix most, 2 x tunel portály

Instalace probíhala souběžně na několika částech kolejiště,


včetně elektrifikace.


Pokud se podařil časosběrný snímek z instalace, bude i video  ;). Musím říci že instalace odsýpala, vše frčelo ani jsem nestačil vnímat ubíhající čas nebo přítomné návštěvníky.

Přikládám několik pracovních fotek.


peki

#46
Na kolejišti jezdí vlaků 8, ovládá se 7 tlačítky:
1 rychlovlak I okruh Berounské nádraží
2 osobák  II okruh Berounské nádraží, zastávka v lunaparku
3 lokomotiva s vagonem na myčce depo (posun)
4 parní lokomotiva depo (posun)
5 tramvaj ve městě zastávka nádraží a u mostu
6 nákladní vlak u překladiště (malý okruh pod skálou)
7 lokálka (mezi vesnicí a farmou) (posun)
8 nákladní vlak (mezi vesnicí a farmou) (posun)

Dále se ovládá (3 tlačítka)
3 kolotoče v lunaparku
2 větrné elektrárny u farmy
1 vrtulník (rotor) za vesnicí
 

hawran

#47
...pokud výstavu navštívíte, povšimněte si zejména několika detailů:
1) lunapark vlevo - u modrého "rybníčku" se dámě s hnědými vlasy dvoří oranžový dělník s květinou místo hlavy
2) staré nádraží Beroun - na nástupišti stojí panáček "Hamleysák" a čeká na vlak

Mimochodem:
- Peki - rádo se stalo, fakt mě taková práce baví, pozdravuj ženu a jsem rád že jsi v pořádku dojel domů
- Ročkovci (Davromanovci) - všichni tři ode mě hluboký respekt - celá rodina, celý den...

ad výše - položky 3 a 4 se ovládají jedním tlačítkem - loko jezdí na dvou kolejích střídavě proti sobě, proto nesedí kontrolní součty :)
Bricks Forever!

peki

Za kolejištěm je "rozhledna", která umožňuje trochu jiný pohled.

peki

#49
No a tady je několik pohledů na celek. Pro zajímavost přikládám i Hobbyho výchozí návrh, za který mu ještě jednou děkuji  ;)



Při výrobě podstavce došlo k drobným úpravám rozměrů, byl také vyřešen přístup k zadní časti kolejiště. Takže došlo k mírné modifikaci původního návrhu.



Zkrácením horních ploch o 20 cm jsem se vypořádal se změnou podstavy kolejiště. Zvěčení zadní plochy bylo využito na doplnění města a přidání tramvaje. Podle orientačního rozložení kolejí to vypadalo že se vejde i 2 kolejné depo.



A zde je výsledek.



peki

#50
Pro instalaci bylo klíčové aby se vše stihlo za víkend. Nakonec se vše povedlo nainstalovat v sobotu
(vzhledn k tomu že jsme s MIHO udělali den předem položení kolejí
a "instalačního rasteru" pro jednotlivé části. V sobotu tak mohla naběhnou instalační směna.



Bylo potřeba dobře připravit i logistiku vše muselo být na místě v ne dost dobře přístupném místě. Přivezl jsem toho tedy na místo raději více.  Včetně kompletních věcí na elektrifikaci kolejiště.  Využil jsem zkušenosti z instalace kolejiště v Letňanech (cca 52 m2) .

Zbývá dodělat jeden portál u nákladového překladiště a ještě si trochu pohrát s detaily u překladiště a depa. Mám v plánu vyměnit tramvaj potřebuji něco na 2 vlakové motory (kvůli stabilitě dlouhodobého provozu). Také doladit vlaky. Na tyto akce dávám spíše tovární sety,  protože je může obsluha na místě snadno nasadit v případě potřeby na koleje. Chtěl bych vybrat hodně pevné MOC vlaků vagonů, které budou pěkně vypadat,mít dobré jízdní vlastnosti (nebudou těžké , dlouhé atd.) a něco vydrží. No uvidíme  ???

Další věcí na které bych rád do budoucna zapracoval je tvorba terénu zejména skály. Založím vlákno zde. Ocením vaše nápady.


hobby

Máte to pěkné chlapci (platí i pro dámy, které pomohly). Vidím, že jste si mákli a věc se podařila 8).

peki

#52
Citace od: hobby kdy 09.07.2018, 14:07:58
Máte to pěkné chlapci (platí i pro dámy, které pomohly). Vidím, že jste si mákli a věc se podařila 8).
Jaký máte? Snad máme  ;D Byl to tvůj návrh. My to už jenom nainstalovali. Každopádně se opět ukázala ohromná síla a potenciál party kterou na kostkách máme. Věřím že se příště zapojí i další členové kostek  >:D

hawran

Dej mi parní lokomotivu do ruky a uvidíš ten mazec :)
Bricks Forever!

peki

To jsem viděl v sobotu, jak jsi byl s pájkou k nezastavení. Ještě jsem našel jednu fotku z konce instalace.

hawran

Kucí, to jsem já a moje tágo :)
...ještě kdybys tak našel jak je Miho s mojí štětkou a je to dokonalý :)

mimochodem doma jsem v krabici u sebe našel nějaký čokolády, vypínače a kus drátu, tak jsem to spravil, zadrátoval a připravil na příště...
Tak kdybys to hledal, je to u mně... :)
Bricks Forever!

peki

Fotky z instalace bohužel nemám žádné, to už jsem opravdu nestíhal. Ale mám takové tušení, že Mirek něco vyfotil.

Ještě jsem zapomněl dodat že pří zpáteční cestě pár aut přede mnou vletěl autu pod kola srnec. To se tak někdy stane, ale že to bude v Praze to mně celkem překvapilo.

hawran

to s tou štětkou byla "řečnická" poznámka...
a s tím srncem jsi měl štěstí... v Praze bych čekal tak kočku nebo králíka, ale srnku teda taky asi ne :)
Bricks Forever!

MiHo

#58
No mít na stavbě, kde je tolik lidí, jen jednu štětku a muset čekat až bude volná není dobré.
Některé kusy bylo potřeba fakt hodně oprášit. 

hawran

slibuju že příště se mnou budou nejméně dvě štětky... ceny jsou příznivé, stačí jim jen trochu přistřihnout chloupky :)
Bricks Forever!