Společný projekt - MIKROpolis

Založil Martins, 10.08.2016, 15:17:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Martins

#30
Jsem pod tlakem ohledně zadání základny pro mikroměsto, proto posílám k diskuzi první návrh dvou základních modulů. Silnice DBG, chodníky LBG. Celé to stojí na baseplate, předpokládám, že to nebude pro stavitele problém. Technik pin jen mezi 8 a 9 studem, zprava i zleva. Případné provázání modulů k sobě budeme stejně muset udělat přes tile silnice.

Byl bych velmi rád, kdyby se podařilo dodržet i barevnost boků, tedy DBG baseplate, Black brick, LBG plate a pak už je terén.



Přípustný je samozřejmě i modul 32x32 s tím, že silnice kolem je jasná, vnitřní silnice jsou dle potřeby stavitele. Prosím o vyjádření.

Marty713

Sice jsem se ještě oficiálně nepřidal, ale za mě dobrý. Čistý, snadný, solidní. :)

Pool

Citace od: Martins kdy 01.09.2016, 15:51:02
Jsem pod tlakem ohledně zadání základny pro mikroměsto, proto posílám k diskuzi první návrh dvou základních modulů. Silnice DBG, chodníky LBG. Celé to stojí na baseplate, předpokládám, že to nebude pro stavitele problém. Technik pin jen mezi 8 a 9 studem, zprava i zleva. Případné provázání modulů k sobě budeme stejně muset udělat přes tile silnice.

Byl bych velmi rád, kdyby se podařilo dodržet i barevnost boků, tedy DBG baseplate, Black brick, LBG plate a pak už je terén.



Přípustný je samozřejmě i modul 32x32 s tím, že silnice kolem je jasná, vnitřní silnice jsou dle potřeby stavitele. Prosím o vyjádření.

Já bych navrhoval Bricky udělat taky v DBG nebo LBG, že tyto kostky člověk pak lépe využije na jiné věci a ladilo by to ještě víc  ;D.

Foton

Spočítal jsem to správně že 1m v reálu se při měřítku 1:650 rovná 1,54mm ? ( 1m =1/650 v metrech => * 1000 v milimetrech => 1,538)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

milanv

Nejdřív mi ty chodníky přišly široké, ale pak jsem si řekl, že za jednoduchost konstrukce to stojí. Takže souhlasím. Líbí se mi právě ta jednoduchost. Vyřádit se chci na budovách :)

Tím pádem souhlasíte s položkou DBG Baseplate 16x32 do malého LB? A chcete i Baseplate 16x16? Nebo jenom 16x16, ať zabereme jen jeden lot?
Pán na Žlutém hradě

Martins

ještě uvažuji o změně barvy, myslím ten černý brick na DBG... viz přání xPoola.

Ale to výběr baseplate už neovlivní. Osobně si myslím, že bych jí do LB nedával, každý si pořídí málo kusů a úspora nebude vysoká. Spíš bych navrhoval nějaké ty tile a plate v trans barvách, ty jsou drahé a často nejdou sehnat ve velkém počtu...

Martins

Citace od: Foton kdy 01.09.2016, 17:35:25
Spočítal jsem to správně že 1m v reálu se při měřítku 1:650 rovná 1,54mm ? ( 1m =1/650 v metrech => * 1000 v milimetrech => 1,538)

Ano, správně.

milanv

Citace od: Martins kdy 01.09.2016, 17:54:01
ještě uvažuji o změně barvy, myslím ten černý brick na DBG... viz přání xPoola.

Ale to výběr baseplate už neovlivní. Osobně si myslím, že bych jí do LB nedával, každý si pořídí málo kusů a úspora nebude vysoká. Spíš bych navrhoval nějaké ty tile a plate v trans barvách, ty jsou drahé a často nejdou sehnat ve velkém počtu...
Mně přijde černá dobrá, vizuálně to rámuje. To už spíš tu "meziplate", co ji máš teď v LBG, bych změnil taky na černou, ať tam není svítivý proužek. Ale jinak je mi to v zásadě jedno. Jen jsem myslel, že by to bylo hezčí. Pro mě je důležité, že jsi to navrhl šikovně jednoduché a zároveň to poskytuje alespoň trochu místa pod terénem, kdyby bylo potřeba schovat nějaký SNOT.

Do malého LB: ty trans díly určitě, to je jasné. U baseplate jsem spíš uvažoval takto: "do velkého ji dávat nemá smysl, nikdo si jich nebude chtít objednat 50 pro sebe. Ale v malém LB to smysl má, objednat tzv. 'na projekt' a rozebrat si každý cca 4. Ceny na BL jsou strašidelné." Ale máš pravdu, že to má nižší prioritu - tak bych to zkusil a když budou důležitější díly, tak holt pak lot s baseplate bude později mezi vyhozenými při umenšování počtu lotů.
Pán na Žlutém hradě

Pool

#38
Citace od: milanv kdy 01.09.2016, 17:43:12
Nejdřív mi ty chodníky přišly široké, ale pak jsem si řekl, že za jednoduchost konstrukce to stojí. Takže souhlasím. Líbí se mi právě ta jednoduchost. Vyřádit se chci na budovách :)

Tím pádem souhlasíte s položkou DBG Baseplate 16x32 do malého LB? A chcete i Baseplate 16x16? Nebo jenom 16x16, ať zabereme jen jeden lot?

Ty Baseplate 16x16 by určitě stačily, větší se z nich dají lehce udělat  ;D Jinak jestli je brát toť otázka.

Baseplate 16x16 DBG nové od Lega stojí 78,46 Kč
Baseplate 16x16 DBG nejlevnější na BL stojí 48,45 Kč (54 ks skladem, ale píše u nich poškrábané, jinak už jich nemá nikdo tolik, kolik bychom v našem případě všichni asi potřebovali a ceny jsou drsné) http://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=3867&name=Baseplate%2016%20x%2016&category=%5BBaseplate%5D#T=S&C=85&O={%22color%22:%2285%22}

Plate 16x16 LBG nové od Lega stojí 55,68 Kč
Plate 16x16 LBG nejlevnější na BL stojí 68,65 Kč (http://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=91405&name=Plate%2016%20x%2016&category=%5BPlate%5D#T=S&C=86&O={%22color%22:86})

Nevím kolik tedy vyjde ta sleva u LB, ale podle těch cen, bych navrhoval vše udělat v LBG barvách a bylo by vymalováno  ;D Myslím tedy žádné baseplate, místo toho dát jen Plate 16x16 LBG, LBG Brick a pak zase Plate 16x16 LBG a pak dál silnice a chodníky. A ty Plate 16x16 by se dali koupit lehce přes BRICKS & PIECES za tu cenu 55,68 Kč, ta se mi zdá velmi dobrá, oproti cenám na BL a cenám stejně velkých Baseplate.

Jinak ty ceny Plate 16x16 přímo u Lega jsou zajímavé, Tan stojí třeba 47,12 Kč a Black 98,74 Kč  >:D

Skyrider

Ja bych spíš souhlasil, aby byla baseplate v dark bluish gray 16x16 , na tom by byl brick, nebo dva bricky a na tom ještě plate. Silnice mě napadlo, že by byly dva bricky light bluish gray na ležato a mezi nimi by byl bílí plate. Něco jako silnice u vesnice ale menší.

Pool

Citace od: skyrider kdy 01.09.2016, 19:24:56
Ja bych spíš souhlasil, aby byla baseplate v dark bluish gray 16x16 , na tom by byl brick, nebo dva bricky a na tom ještě plate. Silnice mě napadlo, že by byly dva bricky light bluish gray na ležato a mezi nimi by byl bílí plate. Něco jako silnice u vesnice ale menší.

V tomto měřítku se mi zdá tvé řešení neodpovídající, zebru přes cestu nebo pás rozdělující silnici bych určitě neřešil. Jeden Tile 1x1 postavený na výšku a vystrčený ze silnice by tam max. mohl odpovídat autu, určitě ne pásu rozdělujícímu vozovku.

Martins

Citace od: skyrider kdy 01.09.2016, 19:24:56
Ja bych spíš souhlasil, aby byla baseplate v dark bluish gray 16x16 , na tom by byl brick, nebo dva bricky a na tom ještě plate. Silnice mě napadlo, že by byly dva bricky light bluish gray na ležato a mezi nimi by byl bílí plate. Něco jako silnice u vesnice ale menší.

Zkouším to poskládat a nedá se to udělat tak, aby to bylo flexibilní při skládání modulů k sobě. Navíc vznikají schody, které jsou v tomto měříku několik metrů vysoké...

Martins

Asi bych diskuzi omezil na tyto 2 varianty:

A. baseplate - vše v DBG


B. plate - vše v LBG


Nedělal bych z toho vědu, základna u tohoto projektu nebude hrát takovou roli, takže klidně můžeme jít cestou nízkých nákladů. Navíc těch plate 16x16 můžeme opravdu vzít hodně, protože jí lze využít na obě vrstvy a u modulu 16x32 jsou tedy rovnou 4 ks. Klidně bychom to mohli objednat někde hromadně a distribuovat...
Co myslíte?

Pool

DGB vypadá asi lépe, ale spíš bych hlasoval pro (B), že člověk nakoupí jen Plate a nemusí tak řešit dvě věci (a cenově to taky vychází lépe). Ono i v tom DBG by to klidně šlo udělat jen z těch Plate. Jen tam cena přímo od Lega je drahá, to jedině shánět na BL nebo spíš dát do LB.

Plate 16x16 DBG nové od Lega stojí 88,68 Kč na BL ceny zde (http://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=91405&name=Plate%2016%20x%2016&category=%5BPlate%5D#T=S&C=85&O={%22color%22:85,%22minqty%22:%2210%22})

Plate 16x16 LBG nové od Lega stojí 55,68 Kč, BL jsou dražší (http://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=91405&name=Plate%2016%20x%2016&category=%5BPlate%5D#T=S&C=86&O={%22color%22:86})

Foton

Mě se víc líbí DBG varianta.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Martins

Tak jsem ještě vymyslel jednu variantu. Gró tohoto projektu bude jinde, takže snaha o maximální úsporu v základech je na místě. Pokud by do LB šly ty plate 16x16 v barvě Tan, tak bych to udělal klidně takto a svezl se s tím. Tan barva je dobrá barva do města, někde do půjde nechat i jako terén, navíc ty dvě "svítící" linie na boku budou velmi elegantní. A ten plate bude kdykoli v budoucnu použitelný i na jiné stavby.

C. plate Tan, zbytek LBG (kombinace těchto dvou barev bude dobrá, navíc se tmavší silnice nahoře od ních vizuálně odpíchne)

milanv

Dobrý nápad s těmi Tan plates, máme hned dobrou šanci se shodnout s Friends na jednom společném lotu do malého LB a ušetřit loty na potřebnější díly. Za sebe bych se ještě pořád přimlouval za černé boky místo DBG, přijde mi to elegantnější. A ty Tan proužky by pak pěkně svítily. Ale je to jen nápad, přizpůsobím se čemukoliv. Základ je ten nápad s Tan Plates, ten podporuju, takže hlasuju pro "C".
Pán na Žlutém hradě

matka

Také se mi nejvíc zamlouvá poslední varianta.
Paní na Žlutém hradě

Marty713

Citace od: milanv kdy 02.09.2016, 09:59:43Za sebe bych se ještě pořád přimlouval za černé boky místo DBG, přijde mi to elegantnější. A ty Tan proužky by pak pěkně svítily... Základ je ten nápad s Tan Plates, ten podporuju, takže hlasuju pro "C".

Souhlas, i když jsem se těšil, že si konečně koupím nějaké baseplate v DBG.

A baseplate 16x16 v DBG, tan plate 16x16 a mezi tím černé bricky, to už bych chtěl asi moc, co? >:D

Sihaja

To vypadá všechno moc pěkně.  Tan plates mi přijdou asi nejlepší z mnoha zmíněných důvodů. Mám cukání se taky přidat, ale už takhle mám dojem, že bych se nejraději účastnila všech projektů.

Igorus

Souhlas s variantou C. Plate 16x16 v tanu rozhodně vidím jako společný lot pro oba projekty. Jen připomínám, že plate 16x16 se berou po násobcích deseti kusů.

peki

Nemám nic protiplate. Jen připomínám matematiku malého Lugbulku:
cca +- 30 lotů
dílky po min 50 kusech ideálně násobky 100 dílků.

Opravdu budete brát plate po 50 kusech?  Není lepší vzít ty malé dílky a bricky kterých budu potřebovat stovky respektive spíše tisíce. U toho MIKRO na 1 plate  cca 500 kusu např tile 1x1.

peki

Citace od: Igorus kdy 02.09.2016, 11:11:32
Souhlas s variantou C. Plate 16x16 v tanu rozhodně vidím jako společný lot pro oba projekty. Jen připomínám, že plate 16x16 se berou po násobcích deseti kusů.

50 kusů

Pool

Ta varianta C je perfektní, určitě hlasuji pro  :)

Jinak jsem to včera psal do vlákna LB (http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=50112.msg236665#msg236665), že teď zrovna ty Tan Plate 16x16 jsou přímo u Lega na BRICKS & PIECES za 47,12 Kč, což se mi zdá super cena, tak jestli to má cenu pak vůbec do LB dávat a nekoupit to spíš přímo.

milanv

Citace od: peki kdy 02.09.2016, 11:13:19
Opravdu budete brát plate po 50 kusech?
Já to beru tak, že to je právě velká výhoda malého LB oproti velkému. Ve velkém jede každý za sebe, takže musí brát i Plate 16x16 po 50 ks. Což byl jediný důvod, proč jsem si je minule já třeba nevzal. Naopak v malém LB záleží jen na ochotě se domluvit na rozpočítání, můžou se kupovat díly i tzv. "na projekt". Takže si můžeme pohlídat, aby celkově byly ty plates v násobcích 50, ale rozpočítat je na lidi třeba po 10.
Třeba já jsem se hlásil jako pomocník na počítání i velkého LB, tak můžu pomoct i s malým. To vidím nadějně.
Pán na Žlutém hradě

milanv

Citace od: xPool kdy 02.09.2016, 11:20:45
BRICKS & PIECES za 47,12 Kč, což se mi zdá super cena, tak jestli to má cenu pak vůbec do LB dávat a nekoupit to spíš přímo.
Zkušenost z loňska: nemá smysl to řešit teď, strašně bychom se do toho zamotali. Prostě nanominujeme potřebné díly a později, v momentě kdy se má seškrtat počet lotů na ten limit (30?) si řekneme navzájem zkušenosti, co se kde dá reálně koupit a za jakou cenu. A podle toho uděláme finální nominaci, resp. hlasování.
Pán na Žlutém hradě

Igorus

#56
Takže pro připomenutí jak to probíhalo minulý rok:

nominují se díly (účastníci)
zjistí se jejich dostupnost (ambasador)
zjistí se jejich cenová výhodnost (organizátor)
vybere se max 20 - 30 lotů (organizátor + účastníci)
objednává se (všichni)

Jinak plate 16x16 se od LB 2015 objednávali po 10ti, a pak řeší rozdíl aby celkový počet byl dělitelný 50ti.

Sumárum - nyní prosím řeště výběr dílů.



peki

Citace od: milanv kdy 02.09.2016, 11:26:25

...Naopak v malém LB záleží jen na ochotě se domluvit na rozpočítání, můžou se kupovat díly i tzv. "na projekt". Takže si můžeme pohlídat, aby celkově byly ty plates v násobcích 50, ale rozpočítat je na lidi třeba po 10.
...

Milane to je samozřejmě pravda.  Jenom říkám přemýšlejme hlavně o dílcích kterých budeme brát ve stovkách kusů (bricky,tiles, slopes atd. ) Bude to znát na objemu staveb a ta úspora bude taky zásadní. 

Čili podstatnější je v tuto chvíli opravdu mominace dalších dílků

navrhuji něký  brick modified




Martins

Ahoj, volím tedy variantu C. O objednávku těch plate 16x16 se kdyžtak postarám...

Nominace dílků dávejte prosím do příslušného vlákna, můj příspěvek dodám po neděli, Pekiho návrh je určitě správný, v mikru se tyto díly také hodí.

peki

#59
Než se pustím do nějaké stavby uvítal bych nějaká "brainstroming" jak na to. Souvisí to i s případnou nominací dílků. Je toto vlákno onou platformou? Pokud ne tak které?

Prošel jsem odkazy (studijní materiál). Zjistil jsem že existuje několik "hlavních" stavebních technik:

1) stavění z plates klasicky na sebe.
======================

Sears (Willis) Tower, Chicago IL

http://www.moc-pages.com/moc.php/317553



Tato možnost by dovolila model mrakodrapu i osvětlit  :o

2) stavěno pomocí SNOT (tails většinou na plášti)
===============================

Lake Point Tower, Chicago
http://www.moc-pages.com/moc.php/391512



3) co dále?

Chtěl bych se pokusit (pokud je volná)  Rezidence Pankrác. A přidal bych nějaký mrakodrap třeba ten Sears (Willis) Tower