PRS STUDIOS - Recenzie a iné

Založil PRSstudios, 30.03.2011, 15:33:15

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

PRSstudios

Zdravím všetkých fanúšikov LEGA! 8)
Som tu na fóre nový, no zbieraniu Lega sa venujem už nejaké tie roky. No až prednedávnom som sa rozhodol, že skúsim s Legom vytvoriť animované video – LEGO Airport Animation. Keďže sa mi môj výtvor celkom páčil, tak som ho zavesil na net. A tak sa zrodilo PRS STUDIOS / môj kanál na youtube. No nezostalo iba pri jednom videu. Rozhodol som sa natočiť aj dlhodobú sériu – LEGO Recenzie (LEGO Reviews). Zatiaľ mám uverejnených 17 dielov, no mnohé budú pokračovať. Okrem toho som natočil aj ďalší animovaný film – LEGO Christmas Tale, ktorý svojou dĺžkou a kvalitou omnoho predčil ten prvý. Preto neváhajte a navštívte môj kanál – http://www.youtube.com/theprsstudios
Keďže ide o kanál youtube, tak sú všetky moje recenzie a videá v angličtine. Keďže som to písal ja, tak si myslím, že všetko je ľahko zrozumiteľné (teda aspoň dúfam).

LEGO Reviews
Sú riešené youtube poznámkami (bez hovoreného slova). Snažil som sa recenzie urobiť zrozumiteľné, presné a k veci. Všetky recenzované stavebnice sú správne poskladané podľa návodu a nechýbajú v nich žiadne súčiastky. Najväčším ťahákom  dúfam budú staré sety z roku 1980 – 1990, ktoré ešte nikto na youtube nerecenzoval.  Všetky recenzie sú v širokouhlom formáte a v HD(720p).
Nové recenzie sa pokúsim uverejňovať každý Pondelok.
Part 1 –  Star Wars – 6209 Slave I
Part 2 –  Star Wars – 7668 Rebel Scout Speeder
Part 3 –  Star Wars – 8084 Snowtrooper Battle Pack
Part 4 –  Star Wars – 8014 Clone Walker Battle Pack
Part 5 –  Star Wars – 8093 Plo Koon`s Jedi Starfighter
Part 6 –  Star Wars – 7655 Clone Troopers Battle Pack
Part 7 –  Star Wars – 7654 Droids Battle Pack
Part 8 –  Kingdoms – 7953 Court Jester
Part 9 –  Kingdoms - 7955 Wizard
Part 10 - Star Wars - 8083 Rebel Trooper Battle Pack
Part 11 - Star Wars - 7914 Mandalorian Battle Pack
Part 12 - Collectible Minifigures - 8683 Series 1
Part 13 - Collectible Minifigures - 8684 Series 2
Part 14 - Star Wars - 7110 Landspeeder
Part 15 - Star Wars - 7103 Jedi Duel
Part 16 - Star Wars - 7250 Clone Scout Walker
Part 17 - Star Wars - 6205 V-wing Fighter

LEGO Animácie
LEGO Airport Animation – prvý počin, 4 snímky sa sekundu, formát 4:3
LEGO Christmas Tale – Vianočný špeciál, dĺžka až 12,5 minúty, 8 snímok za sekundu, wide-screen, HD(1080p)

A ešte niečo navyše - "How To" epizóda - ako postaviť rotačák z novej hry LEGO Star Wars III.
Od 15. epizódy som zmenil logo takže takto už bude naďalej vyzerať.

Chápem, že nejde o nič originálne, no nepoznám veľa ľudí, čo by sa tomu na Slovensku, či v Česku venovali.
Takže neváhajte navštíviť môj kanál PRS STUDIOS a ak sa vám videá budú páčiť tak si ma pridajte k odberom. 8) :D


P.S. Nevedel som kam mám tento príspevok zaradiť, tak som ho hodil sem. ;)

Hardegon

Je super, že se někdo věnuje i takovéhle LEGO tvorbě. Osobně ale dávám přednost slušným fotkám, než videům, kde koukám 70% času na něčí ruce.

Citace od: PRSstudios kdy 30.03.2011, 15:33:15
Chápem, že nejde o nič originálne, no nepoznám veľa ľudí, čo by sa tomu na Slovensku, či v Česku venovali.

Tenhle argument jsem nikdy nechápal a asi nikdy nepochopím.

PRSstudios

Citace od: Hardegon kdy 30.03.2011, 16:25:53
Osobně ale dávám přednost slušným fotkám, než videům, kde koukám 70% času na něčí ruce.

Jasné, veď každý preferuje niečo iné, no podľa mňa sú fotky dobré na veľké detaily, obsah krabice a hlavne súčiastky, a videá zase na celkovú hrateľnosť setov, pohyblivé súčiastky, funkcie - jednoducho, čo sa s daným setom dá robiť.

Citace od: PRSstudios kdy 30.03.2011, 15:33:15
Tenhle argument jsem nikdy nechápal a asi nikdy nepochopím.

Myslel som to jednoducho tak, že v Amerike je to bežné, ale v našich končinách veľmi nie. Len som nechcel aby mi niekto písal, že je toho plný youtube.

PRSstudios

#3
Nová recenzia: part 18 - LEGO Star Wars - 4475 Jabba's Message

PRSstudios

#4
Nová recenzia: part 19 - LEGO Castle - 7091 Knight's Catapult Defense

PRSstudios

#5
Tak po dlhom čase pauzy kvôli maturitám:
Nová recenzia: part 20 - LEGO Castle - 7090 Crossbow Attack

PRSstudios

#6
Nová recenzia: part 21 - LEGO Castle - 7040 Dwarves' Mine Defender

PRSstudios

#7
Nová recenzia: part 22 - LEGO Castle - 7009 The Final Joust

PRSstudios

#8
Nová recenzia: part 23 - LEGO Aqua Raiders - 7770 Deep Sea Treasure Hunter

Colonel32

Možná bys ty recenze mohl pojmenovávat i s číslem setu v názvu - protože číslo setu je to, podle čeho se vyhledává.

PRSstudios

Asi máš pravdu bude to tak prehľadnejšie  :)(aj keď myslím, že youtube browser vyhľadáva aj podľa popiskov, a v tých číslo setu je, resp. podľa tzv. značiek, kde je číslo setu uvedené tiež).

Inak dve nové recenzie (keďže to sú veľmi malé sety tak ich dávam spolu)
part 24 - LEGO Castle - 5615 The Knight
part 25 - LEGO Castle - 5618 Troll Warrior

PRSstudios

Nová recenzia: part 26 - LEGO STAR WARS - 7913 Clone Trooper Battle Pack

PRSstudios

Cez prázdniny som sa nestihol veľmi venovať legu, no teraz som vytvoril hneď 5 recenzií.
Jedná sa o sety, ktoré som si priniesol z dovolenky z Rakúska - nezohnatelné u nás (nepočítam e-shopy).

Episode 27 - LEGO Kingdoms - 6918 Blacksmith Attack
Episode 28 - LEGO Alien Conquest - 7049 Alien Striker
Episode 29 - LEGO Ninjago - 30083 Dragon Fight
Episode 30 - LEGO Atlantis - 30042 Mini Sub - jediný sa dal kúpiť aj na Slovensku v Tescu.
Episode 31 - LEGO STAR WARS - 30005 Imperial Speeder Bike

P4tr1cius

#13
Rozhodne zaujímavé poňatie LEGO recenzií.
Myslím ale, že by si z toho mohol "vyžmýkať" omnoho viac. Nesedí mi chronologické usporiadanie tvojej LEGO recenzie. Začínaš vlastne tým, čím by si mal recenziu končiť, a to prehliadkou celého poskladaného modelu. Podľa môjho názoru by video prezentovaného setu malo vyzerať približne ako písaná recenzia, iba samozrejme v obrazoch. Prvá by mala byť krabica setu zo všetkých strán, nasledoval by ju obsah a sáčky, potom poskladanie častí setu z jednotlivých sáčkov, atď... A nakoniec predstavenie celého setu s figami.

Som jednoznačne presvedčený, kedže si aj jediný kto sa zaoberá takouto formou recenzií (čo sa rozhodne cení), mohol byť špička v tom čo robíš, ak pouvažuješ a trošku popracuješ na obsahu svojich videí.
Veď z polovice si už vyhral, máš skvelú formu, musíš prepracovať iba obsah.

Jotun

#14
Mám rád tvé video recenze, pěkně se na ně kouká, ale možná bych si také zkusil pohrát s chronologickým uspořádáním jak píše P4tr1cius. Nebo bych, alespon zahrnul do obsahu každé recenze, ukázku obalu a manuálu jako to máš u posledních třech recenzí. Tedy pokud krabici a manual k danému setu vlastníš. ;)

PRSstudios

#15
Ďakujem za pochvalu aj kritiku.

K tým sáčkom a obsahu krabice - ako som tu už vyžšie písal, tak si osobne myslím, že na toto je video recenzia zbytočná a omnoho lepšie je mať poriadnu fotku obsahu súčiastok. A potom to nie je pre mňa ani technicky možné, pretože recenzie robím aj niekoľko mesiacov potom, čo set kúpim a postavím.

Pri tých krabiciach je to tiež technický nie príliš možné - krabice buď nemám, alebo ich mám kvôli nedostatku miesta zplacatené  ::). Výnimkou sú väčšie sety z 80. rokov (pri nich ich možno ukážem). Viem, že niektorí na youtube ukazujú aj krabice, no myslím si, že lepšie vyniknú na fotkách (ako so mal možnosť vidieť na Eurobricks alebo aj priamo tu na Kostkách), a krabice má predsa každý možnosť si prehliadnuť v hračkárstvach.

Návody mám k setom samozrejme všetky ale nie som si istý, či stoja za zrecenzovanie - veď sú voľne stiahnuteľné z Bricksetu. Každopádne ich asi ukážem pri starších setoch - tie na Bricksete nie sú.

O stavbe setu som už uvažoval, dokonca som to aj skúšal. Je to dobrý nápad urobiť v time-lapse, no hodí sa to skôr do zvlášť videa a nie ako súčasť recenzie (no možno aj také videá urobím).

Ako som už písal moje recenzie ukazujú hlavne hrateľnosť setov a snažil som sa ich robiť stručné.
Inšpiroval som sa inými ľuďmi, ktorí robia na youtube recenzie a väčšina a ich má veľmi podobné ako sú tie moje.

Pri posledných recenziách som si chcel vyskúšať hlavne to, čo ste napísali, no sáčok a návod som ukázal hlavne pre to, že polybags nie sú veľmi dostupné pre SR a ČR.

V každom prípade ďakujem za pripomienky, uvidím, čo budem môcť vylepšiť, aby sa moje recenzie ešte viac páčili.  ;)

PRSstudios

Tri nové recenzie:

Episode 32 - LEGO Ninjago - 2258 Ninja Ambush
Episode 33 - LEGO Ninjago - 2516 Ninja Training Outpost
Episode 34 - LEGO Pirates of the Caribbean - 4191 Captain's Cabin