Společný projekt - Městečko Friends

Založil Igorus, 15.08.2016, 10:43:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Igorus

Citace od: milanv kdy 15.09.2016, 16:22:30
Líbí se mi, jak už názvama těch barev ve schématu se snažíš navodit Friends atmošku: nachová, levandulová... >:D

Mně se to celé líbí a nemám nic proti, jen přemýšlím, co nám chybí ještě kvůli rozhodování malého LB - protože ten teď spěchá. Jakých dílů bude potřeba na tyto konstrukce větší množství pro všechny?

Napadá mě:

baseplate 48x48 (LBG nebo modrá?)
tanové bricky?? (na BL to není tak drahá barva, ale jestli jich bude potřeba moc...)
silnice budou stejné konstrukce jako ve vesnici, akorát součástí modulů, rozdělené na půlky? Takže zase bricky 1x2 LBG?

Ještě něco dalšího?

Díky. No co se týká těch barev, tak jsem si vzal nápovědu, jinak by to byla nudně komentováno jako růžová a fialová...

Co se týká dílů, tak bych to viděl na brick 2x4 v tan. Použitelné i jinde (např. budovy nebo Lednice 2  >:D ) a ono se to nezdá, ale jen na ten sokl jich zahučí 88 + vnitřní výstuže. Ale ano, pokud by nebyl zájem, tak se může slot využít pro něco jiného. A nebo co dark tan?

Baseplate - řekl bych LBG, protože modrá by prosvítala. Ale zase to prosvítání by mohlo být hezoučké...

Silnice - ano, LBG bricky 1x2.

janopr

#61
Mám takovou možná bláznivou myšlenku. Co kdybychom ty silnice ve Friends projektu trošku osekali? Ve vesnici jsme si je užili, bylo to dobré a bylo toho dost  ;D
Ale když si v Lego katalogu nalistujete téma Friends, silnic tam fakt mnoho není, sem tam písková cesta, dlažba, ...silnice málo.
Proto navrhuji aby silnice zůstaly v modulární (nachové) části městečka a ve zbytku aby se to řešilo trochu "benevolentněji", třeba jak se sousedi domluví, sem tam dlažba, vyšlapaná cestička...
Já vím, z pohledu architektů, urbanistů a městských úředníků to vypadá jako noční můra  >:D ale z pohledu světa Friends je to (snad) zkousnutelné. Co myslíte?

Marty713


MÍLA

Citace od: janopr kdy 15.09.2016, 17:21:47
Mám takovou možná bláznivou myšlenku. Co kdybychom ty silnice ve Friends projektu trošku osekali? Ve vesnici jsme si je užili, bylo to dobré a bylo toho dost  ;D
Ale když si v Lego katalogu nalistujete téma Friends, silnic tam fakt mnoho není, sem tam písková cesta, dlažba, ...silnice málo.
Proto navrhuji aby silnice zůstaly v modulární (nachové) části městečka a ve zbytku aby se to řešilo trochu "benevolentněji", třeba jak se sousedi domluví, sem tam dlažba, vyšlapaná cestička...
Já vím, z pohledu architektů, urbanistů a městských úředníků to vypadá jako noční můra  >:D ale z pohledu světa Friends je to (snad) zkousnutelné. Co myslíte?

Mě se tenhle nápad líbí a rovnou bych si přihodil i vlastní myšlenku, v modulární části by to mohlo klidně sedět rovnou na baseplate když se moduly spojí samotnými domy, v nachové části by mohlo být dláždění z tiles a za tunelem už jako ve vesnici, protože podle rozložení atrakcí a jízdárny stačí nějaká silnice jenom k té jízdárně a dál už to může být pěší zóna kde projede jen občas nějaké zásobovací vozidlo či někdo k majáku.

Chairudo

Taky bych se v té naší oranžové sekci do hranaté silnice už moc nehrnul, spíš bych navrhl pěšinu která by se klikatila a přebarvovala podle potřeby.

Nevím jestli mi výška 2 bricky bude stačit, pokud se mají modely točit tak musím někam nacpat motorky a kabeláž, bez elektriky je to ok. Momentálně panel co stavím pro park má výšku 5 bricků a plate.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Sihaja

Nebylo by tedy rozumné na hodit na nějaký extrukdovaný polystyren? Aby se případná elektronika dala zahloubit?

Igorus

Co se týká pohyblivé pouti, tak je spíš otázka, jestli tam ty pohyblivé věci dávat. Vycházíme za předpokladu, že umístění bude za vitrínou.

Bruno

Igorusi, ještě mám takový záludný dotaz  :D vlastně to padlo před nějakým časem u počátku projektu....
Budeme to celé spíš směrovat originál Friends stylu, nebo dílkama Friends k reálnějším stavbám?
Myslím tím nějaké Alá popřeží v USA nebo podobně.......   :D ;)

milanv

Citace od: Igorus kdy 15.09.2016, 16:31:39
Co se týká dílů, tak bych to viděl na brick 2x4 v tan. Použitelné i jinde (např. budovy nebo Lednice 2  >:D ) a ono se to nezdá, ale jen na ten sokl jich zahučí 88 + vnitřní výstuže. Ale ano, pokud by nebyl zájem, tak se může slot využít pro něco jiného. A nebo co dark tan?

Baseplate - řekl bych LBG, protože modrá by prosvítala. Ale zase to prosvítání by mohlo být hezoučké...

Silnice - ano, LBG bricky 1x2.
Tan sokl by byl hezký a padne na něj opravdu hodně dílů, takže větší zásoba Tan kostek by se hodila. Ale pokud to má být vhodné i na budovy, tak určitě jednořadé. Obzvlášť u Friends projektu, kde bude všechno tak odlehčené, že půjde vidět do interiérů.
Za sebe můžu říct, že jak LBG bricky 1x2, tak Tan kostky jsem vyčerpal velkou měrou na Vesnici, takže bych obojí uvítal. Ale u Tan je otázka, jestli na BL neseženeme podobně levně. Např. tady chci stejně nakupovat a už tam mám košík.
Pán na Žlutém hradě

Chairudo

Ty tan brick  1x4 by možná šly objednat v Donau a vyjdou na cca 1.30, možná i levněji. To samé 1x2, 2X6, 2x4. ...
Jestli bude více lidi chtít větší množství nějakých dílů dejte dohromady seznam a co půjde objednám.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Citace od: Igorus kdy 16.09.2016, 11:09:52
Co se týká pohyblivé pouti, tak je spíš otázka, jestli tam ty pohyblivé věci dávat. Vycházíme za předpokladu, že umístění bude za vitrínou.

Ok, bude to tam tedy jenom stát
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

MÍLA


Bruno

To zase bude žrout materiálu tahle silnice  :D ;D

Robkteryten

Citace od: Bruno kdy 19.09.2016, 19:19:28
To zase bude žrout materiálu tahle silnice  :D ;D

Naštěstí pro mě tam mám plánované tile a ty mi navozil Chairudo :D

Bruno

To bude zase nějaká Mílova finta  :D

MÍLA

#75
Citace od: Bruno kdy 19.09.2016, 19:39:41
To bude zase nějaká Mílova finta  :D

Jaká moje finta ? silnici z bricků naležato vytvořil na baseplate 16x32 papluh pro společný projekt vesnice, já si to pouze podle jeho předlohy postavil v LDD a ta odbočka je normálně z tiles. Kdyby jsem měl zapnutý to zvýraznění hran kostek tak uvidíš kolik jich tam je ale většinou dělám bez toho protože to taky žere nějakou energii.
Nevím co tam chceš vykoumat když už to plno lidí mělo ve vesnici, já jsem si pouze připravil základy pro barák který bych chtěl vnutit igorusovi do toho holčičího městečka.

Ryxe

Já bych si rád zkusil nějaký tématický dětský tábor >:D ;D

Bruno

Citace od: MÍLA kdy 19.09.2016, 20:41:19
Citace od: Bruno kdy 19.09.2016, 19:39:41
To bude zase nějaká Mílova finta  :D

Jaká moje finta ? silnici z bricků naležato vytvořil na baseplate 16x32 papluh pro společný projekt vesnice, já si to pouze podle jeho předlohy postavil v LDD a ta odbočka je normálně z tiles. Kdyby jsem měl zapnutý to zvýraznění hran kostek tak uvidíš kolik jich tam je ale většinou dělám bez toho protože to taky žere nějakou energii.
Nevím co tam chceš vykoumat když už to plno lidí mělo ve vesnici, já jsem si pouze připravil základy pro barák který bych chtěl vnutit igorusovi do toho holčičího městečka.

Mílo já věděl že se chytneš  :D

MÍLA

Citace od: Bruno kdy 19.09.2016, 21:01:45
Mílo já věděl že se chytneš  :D
O mě nejde ale spíš o to jestli mi na to Igorus skočí, když se to povede tak v momentě kdy to bude složeno v místě výstavy už nebude mít moc šancí to z tohoto projektu dostat.  ;D ;D

Bruno

Citace od: MÍLA kdy 19.09.2016, 21:15:04
Citace od: Bruno kdy 19.09.2016, 21:01:45
Mílo já věděl že se chytneš  :D
O mě nejde ale spíš o to jestli mi na to Igorus skočí, když se to povede tak v momentě kdy to bude složeno v místě výstavy už nebude mít moc šancí to z tohoto projektu dostat.  ;D ;D

No jooooo, ale teď jsi se hezky prásknul  :D

MÍLA

Citace od: Bruno kdy 20.09.2016, 08:29:08
Citace od: MÍLA kdy 19.09.2016, 21:15:04
Citace od: Bruno kdy 19.09.2016, 21:01:45
Mílo já věděl že se chytneš  :D
O mě nejde ale spíš o to jestli mi na to Igorus skočí, když se to povede tak v momentě kdy to bude složeno v místě výstavy už nebude mít moc šancí to z tohoto projektu dostat.  ;D ;D

No jooooo, ale teď jsi se hezky prásknul  :D
Neprásknul, protože jsem nenapsal co stavím.

Marty713

Citace od: MÍLA kdy 20.09.2016, 11:29:09Neprásknul, protože jsem nenapsal co stavím.

Myslím, že u tebe si to lze snadno domyslet. >:D Pokud to ale nebude červeno-bílý s modrýma houkačkama, tak se nechám rád překvapit. :)

Bruno

Citace od: MÍLA kdy 20.09.2016, 11:29:09
Citace od: Bruno kdy 20.09.2016, 08:29:08
Citace od: MÍLA kdy 19.09.2016, 21:15:04
Citace od: Bruno kdy 19.09.2016, 21:01:45
Mílo já věděl že se chytneš  :D
O mě nejde ale spíš o to jestli mi na to Igorus skočí, když se to povede tak v momentě kdy to bude složeno v místě výstavy už nebude mít moc šancí to z tohoto projektu dostat.  ;D ;D

No jooooo, ale teď jsi se hezky prásknul  :D
Neprásknul, protože jsem nenapsal co stavím.

Mílo, je to parkoviště? ;-)

Igorus

Citace od: Bruno kdy 16.09.2016, 13:22:01
Igorusi, ještě mám takový záludný dotaz  :D vlastně to padlo před nějakým časem u počátku projektu....
Budeme to celé spíš směrovat originál Friends stylu, nebo dílkama Friends k reálnějším stavbám?
Myslím tím nějaké Alá popřeží v USA nebo podobně.......   :D ;)

Záludná odpověď - reálnější stavby ve Friends stylu. Pobřeží ala USA je přesně ten směr, kam bych to chtěl směřovat.

Co se týká staveb tak budovy tak hlavní třídě bych chtěl ve stylu Grand hotelu jen s větší hloubkou. Samostatné vilky pak Emma's House a zážitkovou část Heartlake Riding Club.

Igorus


Igorus

Citace od: Ryxe kdy 19.09.2016, 20:58:32
Já bych si rád zkusil nějaký tématický dětský tábor >:D ;D

Výtečně! Přinejhorším se to překlopí nějakým kopcem ;D >:D

Igorus

@ Míla a téma vnucení respektive umístění na výstavě - stále jsi nepřišel s ničím konkrétním.

Bruno

Citace od: Igorus kdy 20.09.2016, 12:51:35
Citace od: Bruno kdy 16.09.2016, 13:22:01
Igorusi, ještě mám takový záludný dotaz  :D vlastně to padlo před nějakým časem u počátku projektu....
Budeme to celé spíš směrovat originál Friends stylu, nebo dílkama Friends k reálnějším stavbám?
Myslím tím nějaké Alá popřeží v USA nebo podobně.......   :D ;)

Záludná odpověď - reálnější stavby ve Friends stylu. Pobřeží ala USA je přesně ten směr, kam bych to chtěl směřovat.

Co se týká staveb tak budovy tak hlavní třídě bych chtěl ve stylu Grand hotelu jen s větší hloubkou. Samostatné vilky pak Emma's House a zážitkovou část Heartlake Riding Club.

To zní dobře. Těším se!

MÍLA

Citace od: Bruno kdy 20.09.2016, 11:42:51
Citace od: MÍLA kdy 20.09.2016, 11:29:09
Citace od: Bruno kdy 20.09.2016, 08:29:08
Citace od: MÍLA kdy 19.09.2016, 21:15:04
Citace od: Bruno kdy 19.09.2016, 21:01:45
Mílo já věděl že se chytneš  :D
O mě nejde ale spíš o to jestli mi na to Igorus skočí, když se to povede tak v momentě kdy to bude složeno v místě výstavy už nebude mít moc šancí to z tohoto projektu dostat.  ;D ;D

No jooooo, ale teď jsi se hezky prásknul  :D
Neprásknul, protože jsem nenapsal co stavím.

Mílo, je to parkoviště? ;-)
Není, bude to rodinný domek s garáží pro obytnej vůz.

MÍLA

Citace od: Igorus kdy 20.09.2016, 12:52:12
Citace od: MÍLA kdy 19.09.2016, 17:52:23
Igorusi, těch 48x48 takhle ?

Ne.

Silnice je podle těch ve vesnici a odbočka je z tiles, celé je to na dva díly s celkovým rozměrem 48x48 studu.