Společný projekt - Městečko Friends

Založil Igorus, 15.08.2016, 10:43:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

jerzeeg

Citace od: Ondrej kdy 19.10.2016, 17:31:23
Tak po zkouknutí nabídky dílů mi vyvstala pláž, ale jelikož ta už je zabraná tak to vidím s dílama z Lugbulku 2016 a palmama na:
Prales, kde budou skály a palmy, nějaký vodopád, opice. Pokud bude hodně skal tak nějakou vyhlídku nahoře a co se v průběhu vymyslí, nicméně budu směřovat skalnatopralesním směrem  :D
to moje minizoo chci pojmout trosku podobne..
na jedne strane skala s jeskyni s medvedy, svazujici se do jezirka s tuleni a kolem stromy(palmy) s opicemi,
na druhe strane mensi ohradka pro pandu, mezi tim chodnicek..
pokud se vejde, tak jeste vybeh / klicka pro tygrika pripadne jine friends zviratko

Igorus

Citace od: Pool kdy 20.10.2016, 14:50:41
...
Já jsem přihlášen se zelení, což jsem plánoval takovou více středozemní zeleň - takový normálnější prales čí spíš lesík bez palem, s normálními stromy. Takže se můj modul bude hodit dále od pláže a ještě zvažuji že dominantou by mohl být větší stromek, který by měl v koruně menší domek či boudu. Ze stromu může viset houpačka...atd.
Doufám tedy, že tu někdo něco takového nemá  :)

Má:

Citace od: Petronel kdy 02.09.2016, 14:37:35
Sice žádné kloudné Friends sety nemám a minifigy už vůbec ne, ale do projektu bych šel!

Mám několik těch zvířátkových Friends polybagů a chtěl bych postavit takový nějaký zelený plácek s rybníčkem, želvou a uprostřed bude dominantní široký strom s různými průlezy a balkónky pro veverku.  >:D
No a nahoře ve větvích ještě pipka.  ;)
Možná, že bych strom upravil i pro minifiga a zpřístupnil to i pro ně, ale to ještě nevím.

Zatím mám představu tvořit díl tohoto městečka hlavně se zvířátky, je možno?

Igorus

Citace od: jerzeeg kdy 20.10.2016, 15:51:44
to moje minizoo chci pojmout trosku podobne..
na jedne strane skala s jeskyni s medvedy, svazujici se do jezirka s tuleni a kolem stromy(palmy) s opicemi,
na druhe strane mensi ohradka pro pandu, mezi tim chodnicek..
pokud se vejde, tak jeste vybeh / klicka pro tygrika pripadne jine friends zviratko

Tohle chceš namáčknout na jednu baseplate?

Ravenhorn

Ano jedná baseplates. Omlouvám se za pozdní psaní, jsem v Japonsku  ;)
Castle, Pirates a Star Wars.

MÍLA

Citace od: Igorus kdy 17.10.2016, 14:20:08
Míla - ano, pohotovost pro zvířátka může být, udělej návrh

Zatím jsem vymyslel tohle, budou k tomu ještě dvě zásahová vozidla.


Cavelon

Práve som po dlhších úvahách prediskutoval svoju predstavu o účasti v tomto "projekte" s mojím hlavným odborníkom na kone a voltíž (gymnastika na koni) a zároveň na LEGO Friends. Výsledok je taký, že by sme sa chceli taktiež zapojiť s 2 pozíciami, na ktorých by sme postavili voltížnu halu, kde by sa práve konali preteky s opracoviskom, boxami pre koníky a príslušenstvom, takže tam bude veľmi rušno. ;D Je to téma príbuzná tomu, čo bude stavať MilanV, ale doposiaľ som ešte nikde nevidel niečo také postavené. Mohlo by to byť umiestnené niekde vedľa jeho "parcely". Ak teda bude záujem o takúto stavbu.
Pre predstavu prikladám obrázok z našich starších výtvorov (vtedy z LEGO Belville):

jerzeeg

Citace od: Igorus kdy 20.10.2016, 15:57:40
Citace od: jerzeeg kdy 20.10.2016, 15:51:44
to moje minizoo chci pojmout trosku podobne..
na jedne strane skala s jeskyni s medvedy, svazujici se do jezirka s tuleni a kolem stromy(palmy) s opicemi,
na druhe strane mensi ohradka pro pandu, mezi tim chodnicek..
pokud se vejde, tak jeste vybeh / klicka pro tygrika pripadne jine friends zviratko

Tohle chceš namáčknout na jednu baseplate?
na tu jednu 48x48 by to melo vyjit,
ale jestli se ti do celkoveho planu vejdou/hodi dve, tak to muzu roztahnout :)

Ondrej

Citace od: Igorus kdy 20.10.2016, 15:41:00
Co ostrov?

Abych to nekomplikoval tak se izoluju na ostrov, to by šlo, budu muset vybrat nějaký trans díly na vodu z Micropolis.

Igorus

Citace od: MÍLA kdy 20.10.2016, 16:57:46
...
Zatím jsem vymyslel tohle, budou k tomu ještě dvě zásahová vozidla.

Bodově:
- zmenšit hloubku hlavní budovy, v zadní části výběhy pro nemocná zvířátka, do přední části ponechat prostor pro keříky
- přední část se silnicí beru jako pracovní verzi, bude se upravovat podle rozhodnutí o podobě komunikací
- zmenšit hloubku přístřešku pro auta

Igorus

Citace od: Cavelon kdy 20.10.2016, 17:54:36
Práve som po dlhších úvahách prediskutoval svoju predstavu o účasti v tomto "projekte" s mojím hlavným odborníkom na kone a voltíž (gymnastika na koni) a zároveň na LEGO Friends. Výsledok je taký, že by sme sa chceli taktiež zapojiť s 2 pozíciami, na ktorých by sme postavili voltížnu halu, kde by sa práve konali preteky s opracoviskom, boxami pre koníky a príslušenstvom, takže tam bude veľmi rušno. ;D Je to téma príbuzná tomu, čo bude stavať MilanV, ale doposiaľ som ešte nikde nevidel niečo také postavené. Mohlo by to byť umiestnené niekde vedľa jeho "parcely". Ak teda bude záujem o takúto stavbu.
Pre predstavu prikladám obrázok z našich starších výtvorov (vtedy z LEGO Belville):

Díky Jaro za účast. Můžete se spojit s Milanem a probrat možnou spolupráci a dát mi vědět? Nezávisle na tom také promyslím.

Igorus

V návaznosti na sdělení o příštím ročníku Ujíždíme na kostkách je jasné, že společný projekt bude vystaven od 1.3.2017. Tedy je potřeba mít hotové moduly ideálně do půlky února. Pokud někdo má se zkrácením termínu pro stavbu problém, dejte prosím co nejdříve vědět.

Měl jsem připraveno schéma pasující do vitríny na kurtech na Lipnu, ale změna v rámci výstavy dává jiné možnosti, tedy se tento týden zamyslím nad novým rozložením modulů.

MÍLA

Citace od: Igorus kdy 24.10.2016, 09:44:49
Citace od: MÍLA kdy 20.10.2016, 16:57:46
...
Zatím jsem vymyslel tohle, budou k tomu ještě dvě zásahová vozidla.

Bodově:
- zmenšit hloubku hlavní budovy, v zadní části výběhy pro nemocná zvířátka, do přední části ponechat prostor pro keříky
- přední část se silnicí beru jako pracovní verzi, bude se upravovat podle rozhodnutí o podobě komunikací
- zmenšit hloubku přístřešku pro auta

- s velikostí budovy ještě něco dělat budu, ty výběhy ještě nevím, pokud by to bylo někde u zdi tak aby tam bylo vidět a zatím jsem to plánoval spíše jen pro posádky záchranných vozidel s tím že o zvířata se postarají jinde, tedy že budova není přímo veterinární klinikou.
- přední část není silnice ale chodník, silnici sem zatím žádnou neplánoval dle rozhodnutí v dřívějších příspěvcích.
- hloubka "terasy" je přibližně stejná jako hloubka budovy akorát je posunuta víc dopředu.

milanv

Citace od: Igorus kdy 24.10.2016, 09:51:09
Tedy je potřeba mít hotové moduly ideálně do půlky února.
A jak to stíháme s malým LB?
Pán na Žlutém hradě

MÍLA

Citace od: Igorus kdy 24.10.2016, 09:51:09
Měl jsem připraveno schéma pasující do vitríny na kurtech na Lipnu, ale změna v rámci výstavy dává jiné možnosti, tedy se tento týden zamyslím nad novým rozložením modulů.

Pokud by se Městečko rozložilo ještě třeba kousek do šířky tak bych možná k pozemní a letecké záchrance skusil i vodní, ve vodě jsou želvy, delfíny a taková zvířátka také potřebují doktora.

šlo by to ?

Cavelon

Citace od: Igorus kdy 24.10.2016, 09:45:56
Díky Jaro za účast. Můžete se spojit s Milanem a probrat možnou spolupráci a dát mi vědět? Nezávisle na tom také promyslím.

OK. Najprv ale skúsime niečo postaviť, aby bolo o čom diskutovať. Tak asi o týždeň sa ozvem s konkrétnejšou podobou.

Igorus

Citace od: milanv kdy 24.10.2016, 10:32:26
Citace od: Igorus kdy 24.10.2016, 09:51:09
Tedy je potřeba mít hotové moduly ideálně do půlky února.
A jak to stíháme s malým LB?

Řeknu ti to úplně přesně - netuším. Jak jsem psal výše, minule se objednávka udělala v prosinci a v prosinci dorazily díly. Tentokrát toho je výrazně víc, ale uvidíme...

MÍLA


Cavelon

Citace od: Cavelon kdy 24.10.2016, 11:15:28
Citace od: Igorus kdy 24.10.2016, 09:45:56
Díky Jaro za účast. Můžete se spojit s Milanem a probrat možnou spolupráci a dát mi vědět? Nezávisle na tom také promyslím.

OK. Najprv ale skúsime niečo postaviť, aby bolo o čom diskutovať. Tak asi o týždeň sa ozvem s konkrétnejšou podobou.

Prvý pokus o model voltížneho areálu.

milanv

#138
Cavelon: dobře si s dcerou hrajete :) Ale tím, jak jsi nechtěl říct nic předem, tak ses dostal do situace, kdy stavíš z části totéž co já. A pak je otázka, kolik baseplates si Igorus představuje pro koně, aby zbylo místo ještě pro lidi :) To si musí říct on.

Záměr byl stát se součástí "zábavné čtvrti", takže já to stavím takto: na pravé baseplate silnice končí u stájí, dál vedou cestičky. Stáje jsou polovenkovní, aby nebyla potřeba otvírací střecha. Vedle stájí je rozestavěná malá stodola, právě pokrývají střechu došky ze slámy. Na levé baseplate navazuje "stadion" - nízká vstupní budova a venkovní tribuny kolem placu na soutěže, právě probíhá soutěž Roping, tedy nahánění krávy a chytání do lasa. Kolem stadionu jsou stánky s jídlem a dalším zbožím, např. s botama. Na prostoru mezi stájemi a stadionem se připravují koně. Za stodolou je malý výběh, kde je klisna s hříbětem.

Na levou stranu jsem původně chtěl přidat "veřejnější část": buď klasický kruh s poníkem nebo něco na ten způsob. Ale na dvě baseplate už je to moc, tak jsem si říkal, že místo toho bys navázal ty s druhým stadionem/halou s voltiž. Kdybys chtěl druhé stáje, tak to domluv s Igorusem. Stejně tak věci typu parkoviště. Já to záměrně vynechal, protože se to podle mě nehodí do toho odlehčeného stylu města. Celá baseplate na šedou placku s auty...

No a ještě mě napadlo, že by ses mohl přidat doprava ode mě, tj. směrem k Petronelovi. Pak bychom mohli sdílet stáje, příp. mít dvě budovy stájí u sebe, k tomu výběh pro koně. A směrem doprava bys měl tu halu pro voltiž.

Co ty na to?
Pán na Žlutém hradě

Hacislav

Citace od: MÍLA kdy 24.10.2016, 21:17:36
Verze 2



Ona tvá stavba doznala nějaký progres?
Nějak jsem si nevšiml.  >:D
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

peter

Citace od: Hacislav kdy 03.11.2016, 01:40:54
Ona tvá stavba doznala nějaký progres?
Nějak jsem si nevšiml.  >:D

Je tahle poznámka fakt potřeba?

Jinak pro tvé info tam je opravdu dost změn:

Citace od: MÍLA
Verze 1


Verze 2


Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Cavelon

#141
Citace od: milanv kdy 02.11.2016, 23:14:19
Ale tím, jak jsi nechtěl říct nic předem, tak ses dostal do situace, kdy stavíš z části totéž co já.

Neviem ako si prišiel na to, že som nechcel nič povedať? O svojej predstave som písal v tomto príspevku a viac som proste nevedel ako to bude presnejšie vyzerať, až keď začneme stavať. Jednoducho skôr som nemal čo prezentovať. A hneď ako sme niečo urobili, tak som to sem vycapil. Nie som nijaký tajnostkár. :-\

Citace od: milanv kdy 02.11.2016, 23:14:19
Záměr byl stát se součástí "zábavné čtvrti", takže já to stavím takto: na pravé baseplate silnice končí u stájí, dál vedou cestičky. Stáje jsou polovenkovní, aby nebyla potřeba otvírací střecha. Vedle stájí je rozestavěná malá stodola, právě pokrývají střechu došky ze slámy. Na levé baseplate navazuje "stadion" - nízká vstupní budova a venkovní tribuny kolem placu na soutěže, právě probíhá soutěž Roping, tedy nahánění krávy a chytání do lasa. Kolem stadionu jsou stánky s jídlem a dalším zbožím, např. s botama. Na prostoru mezi stájemi a stadionem se připravují koně. Za stodolou je malý výběh, kde je klisna s hříbětem.

Hoď sem tiež nejaké obrázky, nech mám predstavu. Lepšie raz vidieť, než stokrát čítať. ;)

Citace od: milanv kdy 02.11.2016, 23:14:19
Na levou stranu jsem původně chtěl přidat "veřejnější část": buď klasický kruh s poníkem nebo něco na ten způsob. Ale na dvě baseplate už je to moc, tak jsem si říkal, že místo toho bys navázal ty s druhým stadionem/halou s voltiž. Kdybys chtěl druhé stáje, tak to domluv s Igorusem. Stejně tak věci typu parkoviště. Já to záměrně vynechal, protože se to podle mě nehodí do toho odlehčeného stylu města. Celá baseplate na šedou placku s auty...

No a ještě mě napadlo, že by ses mohl přidat doprava ode mě, tj. směrem k Petronelovi. Pak bychom mohli sdílet stáje, příp. mít dvě budovy stájí u sebe, k tomu výběh pro koně. A směrem doprava bys měl tu halu pro voltiž.

Co ty na to?

Počkám na vyjadrenie šéfa. Ak povie, že tam toho konského bude už priveľa, nemám problém to zmenšiť/prerobiť/odstrániť. Nechcem sa nasilu do toho montovať, Ty si tu bol skôr, ja sa prispôsobím. :)

papluh


Bruno

Citace od: Igorus kdy 24.10.2016, 09:51:09
V návaznosti na sdělení o příštím ročníku Ujíždíme na kostkách je jasné, že společný projekt bude vystaven od 1.3.2017. Tedy je potřeba mít hotové moduly ideálně do půlky února. Pokud někdo má se zkrácením termínu pro stavbu problém, dejte prosím co nejdříve vědět.

Měl jsem připraveno schéma pasující do vitríny na kurtech na Lipnu, ale změna v rámci výstavy dává jiné možnosti, tedy se tento týden zamyslím nad novým rozložením modulů.

Toto trošku časově poposkočilo :-) ale mírná dávka stresu přináší dobré nápady :-)

MÍLA

Je nějaké nové info k městečku ?

jerzeeg

Take by me zajimalo, co je noveho.
Zejmena nova mapa rozvrzeni (mam dojem, ze ta prvni o par stranek zpet neni aktualni) a jestli se mam s tou moji minizoo snazit vmestnat do jedne baseplate, nebo se muzu (mel bych) rozsoupnout na dve ?

Bruno

Ahojda.
Mějte chvilku strpení, Igorus toho měl teď trošku víc, tak hned jak to půjde se informace aktualizují.

Sihaja


Pool

Při vytváření nového plánku bych poprosil zkusit šoupnout můj modul někam k zadní straně. Hodilo by se mít jednu stranu mimo zorný pohled návštěvníků, že bych tam chtěl mít takovou 8 bicků vysokou skalku s přítokem potůčku.

Igorus

Omlouvám se za nečinnost v této oblasti, způsobenou různými důvody (modří již vědí). Takže popojedeme.

Co se týká finální podoby rozložení, tak čekám na informaci od pořadatelů Letňanské výstavy (tedy jaký půdorys bude vyhovovat). Zatím vycházejme z toho, že to bude tak jak bylo zatím diskutováno.

Jinak připomenu základní parametry.

Co je potřeba odladit:
1)   Podoba silnic
2)   Výška kopečku na parcelách A3 – A5
Co dalšího???

Jinak připomenu zásadní parametry.
Připravil jsem tedy novou podobu rozložení do ,,L" s využitím rohu. Prosím zúčastněné o nahlédnutí a akceptaci (případně návrhy).