výstava kostek.org v Berouně unor- květen 2014

Založil peki, 06.10.2013, 17:34:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Při předminulé návštěvě Jana (když jsem se šli podívat do továrny v Kladně) jsme se zastavili i u Mirka v Berouně.  Padl zde nápad uspořádat výstavu kostek.org ve zdejším muzeu, které shodou okolností přímo sousedí s Mirkem. Výstava bude svým rozsahem menší, přirovnal bych jí velikostí k Jeseníku či Litovli. K dispozici budou převážně vitriny ne zástěny.




Termín akce otevření 19.2.2014
Konec: 15.5.2014




INFO ZDE

Stavění: 8.2 sobota 9.2 neděle sobota 15 neděle 16
Bouraní  (před Lipnem sobota) 16.5.2014


Rozpočet akce: +- 30 000 kč

Součástí expozice bude jezdící vláček/vláčky od Jana jsem dostal 3 nové motory + na nějaký by se mohlo vydělat vstupným. Vláček bude za zástěnou na ploše +- 3x1 m. O to se postará Mirek (ostatní vláčkaři mu budou samozřejmě nápomocní).



peki


Icewalker

#2
LEGO KOMIKS K VÝSTAVĚ

S pekim jsem se dohodl na krátkém komiksu k výstavě, který momentálně dodělávám. Sem zatím předkládám titulku, abyste si udělali představu, o čem příběh bude ;D
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

peki

Citace od: Icewalker kdy 03.02.2014, 00:00:48
...... zatím předkládám titulku, abyste si udělali představu, o čem příběh bude ;D

četl jsem zbytek, supr. Doufám že autor publikuje i zde  ;D

matka

Právě jsme přišli domů z Berounské výstavy. Nedá mi to a musim vyslovit chválu všem vystavovatelům. Po Mirkově povedené úvodní řeči jsme se vrhli na prohlížení výtvorů, a musím říct, že to bylo úžasné. Ať už se jednalo o pirátské lodě, hrady, mašinky nebo pohádky, space základny, viněty, všechno bylo do detailu vyladěné a děti jsme nemohli odtrhnout. A samozřejmě kuličkodráha, taky paráda. Jste borci.
A já se jdu vrhnout do stavění...
Paní na Žlutém hradě

mirek

#5
Dnešní dopolední kontrola výstavy. Vše v naprostém pořádku. Kuličkodráha, z které mám "bobky" perfektně běhá.
Nesmím to však zakřiknout.
Průvodce chodí se školními výpravami a dálkovým ovladačem zapíná kuličkodráhu i kolejiště. Děti pak obě atrakce spouštějí si podle potřeby tlačítky.










mirek

#6
Jedna z mnoha reakcí na výstavu "Beroun 2014" na FB.

Raksa Wiyuga :  Awesome place! Everything is awesome!!      (Bandung - West Indonezia - 2,4milionů obyvatel)

Antonio Santos: Parabéns, é uma excelente exposição! / Congratulations, it's a great show!         Rio de Janeiro

Foton

Citace od: mirek kdy 20.02.2014, 12:08:34
Raksa Wiyuga :  Awesome place! Everything is awesome!!

Asi byl na LEGO Movie v originále :-)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.


mirek

#9
Znaky jsou na nepřehlédnutelném místě.




mirek

Dnes při dopolední kontrole...zádrhel GBC. Horské kolo ucpané kuličkami...vypadl spoj z hřídelek od motorku.¨
OPRAVENO... stávám se expertem na servis zařízení.




pryb

Citace od: mirek kdy 21.02.2014, 11:47:57
Dnes při dopolední kontrole...zádrhel GBC. Horské kolo ucpané kuličkami...vypadl spoj z hřídelek od motorku.¨
Rozumím správně, že se rozpojily ty 2 šikmé axle na zadní straně té černé zdi? To se mi doma občas stávalo, dokud jsem to nevyztužil bushema navíc. Doufal jsem, že to bude stačit... :-\ Nejspíš tomu nepomoh ten olej, bushe s ním nedrží tak pevně.

Rád bych se tam někdy v příštím týdnu stavil, tak na to kouknu.

Citace od: mirek kdy 21.02.2014, 11:47:57
OPRAVENO... stávám se expertem na servis zařízení.
Děkuji a gratuluji. :)
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

mirek

Citace od: pryb kdy 21.02.2014, 12:05:42

Rozumím správně, že se rozpojily ty 2 šikmé axle na zadní straně té černé zdi?


Přesně tak.

mirek

Friends of the German Goslar on the exhibition "Beroun 2014". Goslar is a partner town of Beroun.


mirek


mirek

#15
Vernisáž - otevření výstavy "Beroun 2014" - SVĚT BAREVNÝCH KOSTEK
autor fotek: muzeum ČKB












jvucka

Spojili jsme masopustní průvod s výstavou lega a blahopřejeme organizátorům obojího!  ;D
Níže přikládám krátkou fotoreportáž z masopustního veselí ...

jvucka

#17
Na výstavě jsme s Juniorem soutěžili, kdo postaví lepší filmovou scénu. Výsledek byl tak ohromující, že se ocitl na čestném místě u Krtka a Myšky ve výloze (prosím o sdělení, do kdy tam vydržel).
Bohužel kuličkodráha byla mimo provoz. Jinak výstava byla krásná!

(EDIT: Juniorův dům na obdélníkovou základnu; můj čtvercovou)

mirek


mirek

#19
Muzeum, našlo jednu vitrinu navíc. Nechal jsem ji nainstalovat vedle kolejišťátka a doplnil mašinkami.



Doplnil popiskami.









mirek

Krteček za výlohou dostal z místnosti ochranu v podobě plexi stěny.
Průvodce muzea zachytila v pravý čas chlapečka, který si chtěl vytáhnout z autíčka klíček na památku.




peki

Citace od: mirek kdy 01.03.2014, 12:01:25
Muzeum, našlo jednu vitrinu navíc. Nechal jsem ji nainstalovat vedle kolejišťátka a doplnil mašinkami.


Ještě ať najdou dveře aby to mohli nahoře probourat k tobě na půdu  ;)

mirek

#22
Znaky ČECH, MORAVY , SLEZSKA a SLOVENSKA jsou nainstalovány na schodišti, na nepřehlédnutelném místě.




mirek

Citace od: peki kdy 01.03.2014, 12:11:18
Ještě ať najdou dveře aby to mohli nahoře probourat k tobě na půdu  ;)
Radku, ty mi přeješ. Každý den dvakrát zaskočím do muzea. Nevím jak bych skákal z půdy.
To už by bylo o zlomeninu.
To je pěkná "vylomenina" od tebe. ;D   :)   ;D

mirek

Další foto z dnešního dne. V 10 hodin byla velká fronta u pokladny. Tu jsem nestihl. Já přišel 10:30h.
Průvodkyně to komentovala slovy: " Jak za komoušů na banány".
















mirek


pryb

Kuličkodráha byla od pátku mimo provoz - opět problémy s "kolem". Provedl jsem několik úprav, pro případ dalších problémů jsem tam ponechal 2 půlmoduly jako zálohu. Když jsem odcházel, jelo to plynule a bez problémů.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

mirek

K dnešnímu dni 3500 platících návštěvníků.
Tento na obrázku, prý nejmladší.


mirek

#28
Komplikace na pracovišti muzeu u pokladny na výstavě. Šatna nestačí pokrýt nával návštěvníků.


peki

Citace od: mirek kdy 07.03.2014, 11:37:13
K dnešnímu dni 3500 platících návštěvníků.

Supr, tak to budeme mít nejpozději o víkendu splněno  >:D  Odhad návštěvnosti muzea byl:
-předpokládaný počet návštěvníků: max. 4 000. Vycházíme z průměrné denní  návštěvnosti výstavy Origami v roce 2012.