3. kolo soutěže ve stavbě alternativních modelů

Založil Tomik, 22.06.2016, 09:43:11

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

U příležitosti podzimní obměny výstavy v Butovicích vyhlašuji 3. ročník kolo

SOUTĚŽE VE STAVBĚ ALTERNATIVNÍCH MODELŮ

budeme stavět ze setu LEGO Creator 31037 - Expediční vozidla




Cílem soutěže je ukázat návštěvníkům pražské výstavy, že z jedné stavebnice se dá postavit mnohem více pěkných modelů, než jen těch pár podle návodu.


Pravidla jsou opět jednoduchá:

  • Postavte libovolný model pouze z kostek obsažených v setu 31037.
  • Každý soutěžní model bude prezentován ve speciálním soutěžním vlákně, a to názvem modelu, krátkým popisem, minimálně dvěma fotkami modelu z různých stran a fotografií dílů, které vám zbyly.
  • Podmínkou účasti v soutěži bude zapůjčení soutěžního modelu na druhou část výstavy v pražské Galerii Butovice.
  • Počet modelů přihlášených do soutěže jedním účastníkem není omezen, pouze musíte všechny své soutěžní modely zapůjčit na výstavu, tj. pokud chcete přihlásit dva modely, musíte si set 31037 koupit dvakrát. ;)
  • Svůj model musíte zveřejnit v soutežním vlákně nejpozději v neděli 25. září 2016 (tento termín je skutečně definitivní).

Hodnocení:

Vítěze určí porota složená ze mě (Tomik), grohla (Milana Reindla), Jana Beyera a mé manželky Viktorie, jakožto zástupce laické veřejnosti.
Hodnotit budeme:

  • Věrnost předloze aneb jak snadno poznám, co daný model představuje (proporce, barvy, typické detaily, celkový vzhled) - max. 20 bodů
  • Pevnost modelu, protože s modelem by se mělo dát manipulovat a případně i hrát - max. 10 bodů (bude hodnoceno při instalaci na výstavě)
  • Originalitu aneb na kolik je soutěžní model odlišný od originálních modelů - max. 5 bodů
  • Využití dílů aneb na kolik se soutěžní model blíží velikosti originálních modelů - max. 5 bodů

Oproti minulému kolu, bude moct každý porotce udělit ještě až 5 bonusových bodů dle vlastního uvážení (to aby nebyly výsledky tak snadno předpověditelné). Maximální počet bodů z hodnocení od jednoho porotce je tedy 45. Vítězem se stane stavitel soutěžního modelu, který získá nejvyšší počet bodů v součtu od všech porotců.


Ceny pro vítěze dodal peki a jsou následující:
1. místo - 10252 - VW brouk


2. místo - 31052 - obytný autobus


3. místo - 60134 - zábava v parku


Poznámka:

U modelů, které se umístí na prvních třech místech, si vyhrazujeme právo prověřit, zda byly skutečně postaveny pouze z dílů obsažených v setu 31037 - to abyste neměli potřebu švindlovat. >:D

Pokud neplánujete cestu do Prahy se svým modelem, tak určitě najdeme nějaký způsob, jak tam váš model dopravit - lze použít poštu, nebo kostkaře, který bydlí nedaleko od vás a jede na výstavu (v případě potřeby mi napište soukromou zprávu a domluvíme se). Obdobné to bude s předáním cen pro vítěze, kteří se nezúčastní vyhlášení v Praze.

V případě, že se na prvních třech místech umístí více modelů postavených jedním stavitelem, získá tento stavitel cenu pouze za nejvýše umístěný model.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Formy_Tinus


janopr

Smí se při stavbě použít tzv. náhradní dílky, ty, které po postavení továrního A modelu zbydou?  Ne, že bych to už plánoval, jen se ptám.  :)

Tomik

Citace od: janopr kdy 22.06.2016, 12:27:21
Smí se při stavbě použít tzv. náhradní dílky, ty, které po postavení továrního A modelu zbydou?  Ne, že bych to už plánoval, jen se ptám.  :)
Ano, můžou. Můžeš použít všechny díly, které najdeš v setu.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Hroch

Mám jednu drobnou poznámku k pravidlům. V hodnocení "Využití dílů" se píše: "- max. 5 bodů za využití více než poloviny dílů setu". Z této věty vyplývá, že pokud využiji více než polovinu dílků, tak dostanu automaticky 5 bodů. Podle tabulky hodnocení minulého kola jste ale body přidělovali jinak. Pokud se vynechá konec věty, tak je vše v pořádku.

  • Využití dílů aneb na kolik se soutěžní model blíží velikosti originálních modelů - max. 5 bodů za využití více než poloviny dílů setu

Tomik

Citace od: Hroch kdy 22.06.2016, 12:53:53
Mám jednu drobnou poznámku k pravidlům. V hodnocení "Využití dílů" se píše: "- max. 5 bodů za využití více než poloviny dílů setu". Z této věty vyplývá, že pokud využiji více než polovinu dílků, tak dostanu automaticky 5 bodů. Podle tabulky hodnocení minulého kola jste ale body přidělovali jinak. Pokud se vynechá konec věty, tak je vše v pořádku.

  • Využití dílů aneb na kolik se soutěžní model blíží velikosti originálních modelů - max. 5 bodů za využití více než poloviny dílů setu
Díky za připomínku. Opravil jsem to v pravidlech. Ta polovina byla takové vodítko pro soutěžící, které jsme při hodnocení nakonec striktně nedodržovali...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Foton

Pro soutěžící:
V Dráčiku ho mají s Pohádkovou kartou za 424,- . A ještě jsem si mohl vyrat jestli chci DVD s Ninjago nebo Chima příběhy.
Auto je překvapivě veliké,  u některých konstrukčních prvků mi uniká jejich význam (axly mezi "nosným" rámem, na něž není nic napojeno).
Ale díly působí velmi variabilně a univerzálně.

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Robkteryten

V Globusu jsem bral za 399kč v akci LEGO -20procent

janopr

Citace od: Foton kdy 24.06.2016, 14:16:31
Pro soutěžící:
V Dráčiku ho mají s Pohádkovou kartou za 424,- . A ještě jsem si mohl vyrat jestli chci DVD s Ninjago nebo Chima příběhy.
Auto je překvapivě veliké,  u některých konstrukčních prvků mi uniká jejich význam (axly mezi "nosným" rámem, na něž není nic napojeno).
Ale díly působí velmi variabilně a univerzálně.

Designéři si takto schovávají dílky do zbývajících modelů ;)

Pool


Stimpi

Bral jsem v Globusu za 399,- ... a Barbínu mořskou panu k tomu ... mám ji zahrnout do stavby? :o :o :o :o :o ;D ;D ;D ;D

Hroch

Dnes proběhlo seznámení se seznamem kostek z tohoto setu. Zahájil jsem předchozí kolo, zahájím tedy i toto. Prší, proto byly nazuty "mokré" pneumatiky. ;)

Tomik

Citace od: Stimpi kdy 24.06.2016, 19:36:26
Bral jsem v Globusu za 399,- ... a Barbínu mořskou panu k tomu ... mám ji zahrnout do stavby? :o :o :o :o :o ;D ;D ;D ;D
Vzhledem k tomu, že nebyla standardně zabalena do společné krabice s ostatními kostkami, tak jí můžeš použít jen jako "křoví" při focení. Každopáně by něměla být součástí modelu. :P

Citace od: Hroch kdy 27.06.2016, 23:24:04
Dnes proběhlo seznámení se seznamem kostek z tohoto setu. Zahájil jsem předchozí kolo, zahájím tedy i toto. Prší, proto byly nazuty "mokré" pneumatiky. ;)
Pěkná první vlašťovka vzhledem k tomu, jak rychle jsi to postavil! Předpokládám, že máš ještě dost nepoužitých dílků, takže bych tu formuli zkusil ještě trochu vylepšit - chtělo by to po stranách udělat masivnější sání vzduchu, aby nevypadala tak pohuble...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Mamut

#13
Tak aj  ja som si ohmatal kocky a prvé čo mi z toho vyšlo je UNC s nakladacou lyžicou spredu a navijakom zozadu. Pohyblive rameno a lyžica, funkčný naviják a otváranie dverí. Hadam sa bude páčiť. Ostalo mi akosi veľa materiálu, tak uvidíme či z toho neurobím ešte niečo lepšie.










http://mamutisko.rajce.idnes.cz/LEGO-UNC_MOC_31037/
TECHNIC občas CREATOR

Tomik

Citace od: Mamut kdy 28.06.2016, 17:19:23
Tak aj  ja som si ohmatal kocky a prvé čo mi z toho vyšlo je UNC s nakladacou lyžicou spredu a navijakom zozadu. Pohyblive rameno a lyžica, funkčný naviják a otváranie dverí. Hadam sa bude páčiť. Ostalo mi akosi veľa materiálu, tak uvidíme či z toho neurobím ešte niečo lepšie.
Zajímavý model a hlavně ta stavební technika - to je ten bobek opravdu celý postavený "vzhůru nohama"?
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Stimpi

Citace od: Tomik kdy 28.06.2016, 08:22:51
Citace od: Stimpi kdy 24.06.2016, 19:36:26
Bral jsem v Globusu za 399,- ... a Barbínu mořskou panu k tomu ... mám ji zahrnout do stavby? :o :o :o :o :o ;D ;D ;D ;D
Vzhledem k tomu, že nebyla standardně zabalena do společné krabice s ostatními kostkami, tak jí můžeš použít jen jako "křoví" při focení. Každopáně by něměla být součástí modelu. :P

Šlaka, spolehal jsem na to, že sex prodava.  ;D ;D >:D >:D nu nic tak budem muset stavět  8)

Mamut

Ano je skutočne stavaný dole studmi :D. Pôvodne som začal bežným spôsobom, ale akosi som sa vďaka tým šikminám, oknu a oblinám prepracoval k tomuto.
TECHNIC občas CREATOR

Hroch

#17
Zítra se jede další Veká cena F1.
Zbývá doladit poslední detaily na motoru:

Namontovat zadní přítlačné křídlo:

Nasadit nos spolu s předním křídlem:

Vybrat vhodné pneumatiky a nasadit kola:

A může se na start.



hawran

Počkej, bagr přece stavím já!!! :) ale povedl se ti moc! :)
Bricks Forever!

Faire

Začínám být zvědavý, jak se povedou nestrojové modely - pokud nějaké budou.

Marty713

Citace od: Faire kdy 30.06.2016, 10:15:25Začínám být zvědavý, jak se povedou nestrojové modely - pokud nějaké budou.

Neboj budou. A víš ty co? Napiš, co by tě zajímalo, a já to zkusím postavit. >:D

Faire

To by mě taky zajímalo :) Dneska jedu koupit set, abych jenom hloupě neremcal, uvidíme...

Klaj

Wow nadherne modely. Musim rychle koupit a dat se do prace.
Draco dormiens nunquam titiliandus

Tomik

Citace od: xPool kdy 29.06.2016, 20:01:20
Jinak osobně experimentuji s takovou klasikou - vyprošťovací nebo taky odtahové vozidlo ::)
Odtahovka vypadá dobře. Možná bych zkusil ještě trochu poladit ten "jeřáb" - jeho rameno mi přijde dost masivní.

Jinak, mám potvrzenou účast Jana Beyera v porotě, takže porotci budou stejní jako v minulém kole. Tentokrát také lépe ohlídám svou ženu, aby na hodnocení nezapomněla...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Tak já jsem už set koupil před nějakou dobou, ale zatím leží ve skříni. Jsem v klasické fázi "zlatý papoušek" :)
Chtěl bych jako v každém kole postavit něco podle mých klasických třech kritérií: dostatečná pevnost, hratelnost a zajímavé stavební techniky.
Pořád se nemůžu zbavit vzpomínky na sebe sama v takových 10-12 letech, kdy jsem přesně takové věci "hltal" - a tak to chci vracet dnešním dětem: aby je další model nejdřív zaujal a motivoval (proto třeba autíčko prostě MUSELO jezdit) a následně aby je stavba bavila a naučily se z ní nové fígle. A ze stejného důvodu mi přijde důležité vyrábět návody. Mimochodem, jsem hlava děravá: jak to Tomiku dopadlo s QR kódy návodů, prosím tě?
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Citace od: milanv kdy 06.07.2016, 14:52:50
Mimochodem, jsem hlava děravá: jak to Tomiku dopadlo s QR kódy návodů, prosím tě?
QR kód je na výstavě jen jeden a vede do tohoto vlákna. Myslím, že je to dobrý a univerzální rozcestník. Pokud by tam někomu chyběl odkaz na návod nebo tam chyběl jeho model, napište mi soukromou zprávu a já to doplním.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Super, díky! Vůbec jsem si nepamatoval, jak to dopadlo...
Pán na Žlutém hradě

grohl

#27
Opět zcela mimo soutěž.
Vidlácký Pickup
byl dokončen již před dvěma týdny, ale nebyl čas vše zdokumentovat.
Tentokrát jsem se zařekl, že si dám od zvířátek pauzu, ale stavbu mi to nikterak nezlehčilo. Nakonec z dílů vznikl plně funkční pickup se skrytým obranným vybavením, které přijde vhod při odstraňování škodné zvěře při večerní obhlídce okolí farmy ve společnosti láhve whisky.

https://youtu.be/G4ao6BtY1rU

yoshimaka

Soutěž nesoutěž, přiznám se, že Tvůj truck se mi líbí mnohem víc než originální model. Není tak divně nafouknutý a má spoustu hejblátek na hraní  ;D
Lust och fägring stor

Foton

No musím říct, že mě zatím žádný z nápadů přes kostky setu neprošel :( Ale ještě to nevzdávám
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.