10183 Hobby Train už ne drby :)

Založil peki, 20.03.2007, 12:48:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Po chvíli váhání jsem se rozhodl, pro založení nového téma (i když toto existuje v sekci stavebnice 2007 - drby).  Na odkaz je vidět poměrně detailně co je v krabici a také několik postavených lokomotiv. 

Dále jsem se neudržel a naspamoval jsem sem několik obrázků, přestože si je každý může dle výše uvedeného linku najít  ;D

Cavelon


Jindroush

Tuším jen na primární model. Je to 'Factory', takže IMO není divu.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

peki

Citace od: Jindroush kdy 20.03.2007, 13:16:04
Tuším jen na primární model. Je to 'Factory', takže IMO není divu.

A ty ostatní modely na krabici se z toho (kostek uvnitř krabice) teta dají taky poskládat jako alternativní modely? Nebo to jsou "jen" dalších obrázky MOCů.

Jindroush

Seskládat se dá všechno, ale je nutno si to sosnout na webu a prohlížet LDD 2
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Cavelon

Tak to je pakáreň, lebo potom musíš mať v sklade PC. ::)

rdk

Citace od: Cavelon kdy 20.03.2007, 13:56:13
Tak to je pakáreň, lebo potom musíš mať v sklade PC. ::)

Notebook už dnes není takovej problém. 8)

Colonel32

to ne, ale musim rict, ze se mi nekolikanasobne lepe stavi z paiproveho navodu, napr. u 8868 mi delalo velky problem to, ze na netu nebylo dobre videt barevne oznaceni pneumatickych hadicek, bila se mi pletla s ruzovou...

Cavelon

Citace od: rdk kdy 20.03.2007, 14:10:00
Notebook už dnes není takovej problém. 8)

To máš pravdu. Dokonca ho aj mám, ale prenášať ho do vedľajšej miestnosti je nepraktické (v mojom prípade mám k nemu pripojených nejakých 7 káblov a tie stále odpájať a zapájať...) a okrem toho, papier je papier, do bedne čumím iba, keď nieto inej možnosti...

peter

Pokud vím, tak tento set je především určen pro Afoly. To znamená, že se očekává jistá zručnost a stupeň vývoje těch kdo si to pořídí ve schopnosti stavět modely a ne že jim je vše strčeno hned pod nos. Set byl proto udělán takový jaký je. Tedy obsahuje poměrně velké množství dílů, které umožňují sestavit mnoho modelů, návod jen aby se neřeklo a jeden model si mohli postavit i "obyčejní lidé" a zbytek je jen vyobrazen pro názornou ukázku potenciálu setu. Ostatně takto to bylo i u setů BASIC dnes Creator, kdy byl návod jen na nepatrné množství modelů a X dalších bylo též jen vyfoceno, pro názornou ukázku.

Toď můj názor a sám za sebe mohu říct, že jsem velmi rád, že takovýto set vznikl.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peki

Citace od: Cavelon kdy 20.03.2007, 12:59:23
To nemá tlačený návod? ???

odkaz
- Printed building instructions for the featured main model are included!
- Step by step building instructions for 30 models can be downloaded for free from www.LEGOFactory.com/buildinginstructions.* (Please note: Instructions will be available beginning March 23)
- Includes 12 bearing elements, 6 clutches, 42 windows and many more special elements.

*LDD version 2.0 required to view or download the online building instructions.

Honzik

díky za odkaz. Prohlížel jsem si dané návody a zatím mě to nenadchlo...počkám si na výtvory kostkařů a pak si set eventuelně koupím a pokusím se také něco originálního postavit...

peki

Citace od: Honzik kdy 22.03.2007, 14:17:14
díky za odkaz. Prohlížel jsem si dané návody a zatím mě to nenadchlo...počkám si na výtvory kostkařů a pak si set eventuelně koupím a pokusím se také něco originálního postavit...

Podle návodu v LDD (až na pár detailů z důvodu nepřítomnosti dílku) jsem postavil 04_loco. 

Nejdříve k LDD. Stavěl jsem tímto způsobem poprvé. Po pár krocích jsem si na to zvykl, takže mne to nijak nerušilo (na rozdíl od neustálého přehrabování a hledání/vzpomínaní kde bych mohl potřebný dílek mít). Je příjemné že si můžete model podle potřeby natočit nebo pozorovat jak počítač dílky skládá v definovaných krocích.


04_loco mne zaujala, protože při její stavbě není použitá klasická trains base. Délka lokomotivy pak není omezená délkou trains base  a 04_loco je tak např. o celé 4 study delší než BNSF.  Zbytek modelu se pak stavebními postupy příliš od BNSF příliš neliší.