Modulární vlakový systém od Akiyukiho

Založil Jonas, 21.03.2018, 19:53:55

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jonas

Akiyuki je technický genius. O tom není pochyb a jeho výtvory jsme tady už probírali, obdivovali a mnozí z nás se podle dostupných návodů pokoušeli i o jejich stavbu.

Před pár dny Akiyuki začal na Youtubu publikovat sérii vlakových modulů. Začalo to klasickým shuttlem, který nabírá, převáží a vykládá náklad kuliček - viz https://www.youtube.com/watch?v=q5vyxNLi2L8.  Je to úžasně vyřešené, kdy celý systém ovládá jediný Lego motor v mašině. Akiyuki tentokrát - poprvé v historii - zveřejnil i návod.
Abych dokonale pochopil všechny mechanické fígle, moduly jsem si postavil. Jenže jsem je ještě ani nestačil dokončit, když Akiyuki začal přidávat (přibližně každé 4 dny) nové a nové moduly: automaticky řízenou výhybku, výhybnu pro dva vlaky, průběžný modul.

A dnes přidal úplnou lahůdku: otočnou výsypku - https://www.youtube.com/watch?v=456QalxxkCE

Je to úžasné a podle mých dosavadních zkušenosti s Akiyukiho výtvory to je skutečně tak spolehlivé jako ve videu. Zatím mám všechny moduly rozestavěné, i když ten (zatím) poslední bude asi nad možnosti mých mnoho let budovaných zásob Technic dílů.

Jonas - Můj Brickshelf

peki

Tak to je opravdu paráda. Nemohl jsem z toho odtrhnout oči. Tohle bych si koupil i jako set, abych pochopil jak to funguje.

ogar49


hobby

Je to geniální, ale taky zoufale smoúčelné. Toho talentu je škoda pro "voloviny". Být nablízku, snažil bych se ho přesvědčit, ať vymyslí nějaký stroj, mechanismus apod., co tu ještě není. Zaměstnala by ho každá vývojová firma :)

milanv

Dík za tip! Je to skvělé, vidět to takhle zpracované po letech... Pamatuju ještě ta první videa, ale že to zpracuje opravdu do formy návodů... Super!
Pán na Žlutém hradě

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Jonas

#6
Takhle to vypadá, když se skombinují všechny dosavadní moduly.
https://www.youtube.com/watch?v=_302Wfpai3w

Pro jistotu připomínám, že celý provoz je automatický - ovšem pouze na mechanickém principu, bez jakéhokoliv procesoru. Veškeré funkce jsou řízeny těmi čtyřmi motory ve vozidlech a mechanickým přenosem pohybu z těchto motorů, spolu s logikou zabudovanou do všech těch mechanických přepínačů, pružinových časovačů, atd.
Jonas - Můj Brickshelf

sohibil

Citace od: hobby kdy 23.03.2018, 13:35:53
Je to geniální, ale taky zoufale smoúčelné. Toho talentu je škoda pro "voloviny". Být nablízku, snažil bych se ho přesvědčit, ať vymyslí nějaký stroj, mechanismus apod., co tu ještě není. Zaměstnala by ho každá vývojová firma :)
Chápem tvoj ušľachtilý úmysel ale nie každý chce to, čo ho baví, využiť profesionálne. Existuje totiž taká vec menom executive meddling, keď na teba nadriadení tlačia, v jednom kuse ťa dirigujú, každú chvíľu sa im na tvojich výmysloch niečo nepáči a vedia ti tým tvoju záľubu totálne zhnusiť.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

milanv

Pro zajímavost: tady je to původní video. Šest let staré. Fakt jsem rád, že se i po takové době k tomu vrátil, navíc vyrobil i ty návody!
https://www.youtube.com/watch?v=84Cxzg3yb3g
Pán na Žlutém hradě

milanv

#9
Citace od: hobby kdy 23.03.2018, 13:35:53
Je to geniální, ale taky zoufale smoúčelné. Toho talentu je škoda pro "voloviny". Být nablízku, snažil bych se ho přesvědčit, ať vymyslí nějaký stroj, mechanismus apod., co tu ještě není. Zaměstnala by ho každá vývojová firma :)
Vždyť to je přeci definice GBC, že je to naschvál samoúčelné. Ale pro tvou informaci, letos by měl Akiuki promovat na technice, takže chvíle jeho zaměstnání se nezadržitelně blíží. Což je skvělé pro jeho talent, ale pro nás ostatní to znamená taky, že se blíží pravděpodobně i jeho "lego dark age" a my všichni budeme ještě nostalgicky vzpomínat na jeho úžasné hračky...

(A taky to znamená, že si můžeme podle youtube spočítat kolik mu bylo, když zveřejnil své první neuvěřitelné stroje. Plus se přiznal, že dokončit první dráhu mu zabralo dva roky, stavěl ji na školní výstavu/festival. No co na to říct, už jen ten klobouk smeknout...)
Pán na Žlutém hradě