Jak poznat originální Duplo od napodobenin?

Založil Yuki, 26.05.2020, 14:24:41

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Yuki

Zdravím,
mám dvouletého syna a líbí se mi (i jemu) Duplo. Vzhledem k finanční situaci ho kupuju bazarové. Vím, že existují i napodobeniny z Aliexpressu a chci se jim vyhnout, existuje způsob jak poznat jestli na bazaru kupuju originál nebo kopii?

Hardegon

Na každé kostce lego musí být nápis LEGO. Vždy je to na studech na vrchu kostky. U Dupla je to tam vidět taky.

E-legie

Citace od: Hardegon kdy 26.05.2020, 14:38:02
Na každé kostce lego musí být nápis LEGO. Vždy je to na studech na vrchu kostky. U Dupla je to tam vidět taky.


Souhlas. Ovšem z fotek v inzerátech to často nejde poznat, na to opravdu pozor. Měla jsem možnost držet v ruce napodobeniny zvířat z AliExpressu, byly úplně stejné jako originál, jen to logo LEGO chybělo. Levně lze kupovat i nové DUPLO, třeba i s 50-60% slevou, když se poštěstí, jen musíte víc číhat na akce...

Yuki

@Hardegon Super, tak vím na co se zaměřit, díky.

@E-legie Fakt až 60%? :o Co koukám na bazary tak i z druhé ruky je Duplo o 50 - 60% pod běžnou cenou celkem problém sehnat, většinou vidím levnější tak o třetinu a to tam občas nějaká kostka chybí ??? Máš nějaké tipy na které obchody se zaměřit? Nebo je to trochu o štěstí?

STARHAWK

#4
Citace od: Yuki kdy 27.05.2020, 20:59:41
@Hardegon Super, tak vím na co se zaměřit, díky.

@E-legie Fakt až 60%? :o Co koukám na bazary tak i z druhé ruky je Duplo o 50 - 60% pod běžnou cenou celkem problém sehnat, většinou vidím levnější tak o třetinu a to tam občas nějaká kostka chybí ??? Máš nějaké tipy na které obchody se zaměřit? Nebo je to trochu o štěstí?

Doteraz to kazdorocne bolo Tesco a ine hrackarstva - vypredaje 50% z katalogovich cien boli kazdorocne, len su uz prilis nepravidelne.

Teraz prebehla napr na Mall akcia 20% - 30% a mali sme este aj kupon na -4Eur zlavu co sme dostali spolu s katalogom zadarmo na poziadanie.

Co sa tyka bazarov, treba pozerat ci je to DUPLO z predosli alebo davnych rokov (tie dve nemocnice idu za katalogovu cenu aj bazarove) alebo nieco co sa da este aktualne kupit
Ina kategoria je potom duplo MISB (nerozbalene) co sa uz vobec nepredava - to ide potom nad povodnu katalogovu cenu

E-legie

#5
Tak jsem otevřela svou statistiku, máme doma nové DUPLO v hodnotě 21801 Kč, ale stálo nás to jen 8468 Kč (něco málo z toho ale děti dostaly darem od babičky). Šílená částka pro mnoho rodičů, ale u manžela jsem si to obhájila právě proto, že na bazaru to můžeme prodat za zhruba stejnou částku, kterou jsme do toho vložili, nebo si to nechat pro vnoučata. Krabice od všeho schovávám. To se vám s jinou hračkou nepovede.

Těch -60 % lze dosáhnout, pokud má prodejce původní cenu nižší, než je ta katalogová, a pak se ta suma zlevní ještě o polovinu, to je opravdu štěstí. Taky jsem u jednoho hračkářství objevila chybu v systému. E-shop měl poslední kus stavebnice a dal na ni 50% slevu. Jako bonus mi ji bez poštovného doručil do kamenné prodejny, kde každé úterý měli akci na vše ještě dalších 20 %. Vyzvedávala jsem zásadně v úterý. Za všechny nákupy se mi na kartičku načítaly body a pak jsem si mohla odečítat peníze z dalšího nákupu. Ale už na tu chybu přišli...

Vyplatí se nakupovat u větších řetězců potravin i některých hračkářství. Těch 60 % jsem chytla v Kauflandu, 50 % v Albertu, Tescu a Makru. U hračkářství zase číhám na e-shopu na poslední kus ve vybrané pobočce. Většina setů je na trhu cca 2 roky, datum výroby lze ověřit třeba na Bricklinku, potom lze očekávat, že daný set bude končit. Různé akce ale bývají i v průběhu roku. Zkuste třeba Sparkys (tam bývá občas i nějaká stavebnice zdarma, pokud nakoupíte nad určitou částku), Wiky hračky, případně Pompo (ale tam bývá původní cena vyšší, než je ta katalogová, takže sleva nedosáhne celých 50 %).
No a jinak se hodí i kamarád, který pracuje přímo pro LEGO. Anebo tchýně, která žije přímo ve Vídni...  ;)

STARHAWK

Citace od: E-legie kdy 27.05.2020, 22:50:44
Těch -60 % lze dosáhnout, pokud má prodejce původní cenu nižší, než je ta katalogová, a pak se ta suma zlevní ještě o polovinu, to je opravdu štěstí. Taky jsem u jednoho hračkářství objevila chybu v systému. E-shop měl poslední kus stavebnice a dal na ni 50% slevu. Jako bonus mi ji bez poštovného doručil do kamenné prodejny, kde každé úterý měli akci na vše ještě dalších 20 %. Vyzvedávala jsem zásadně v úterý. Za všechny nákupy se mi na kartičku načítaly body a pak jsem si mohla odečítat peníze z dalšího nákupu. Ale už na tu chybu přišli...

...

No a jinak se hodí i kamarád, který pracuje přímo pro LEGO. Anebo tchýně, která žije přímo ve Vídni...  ;)

:) zaznamy v excely ? Este ma caka horda nezaznamenany/prepisanych blockov do mojho zoznamu. Tiez sa snazim drzat si pekne percento

Aaaaa kolegina kombo master :)
Tesco -50% plus nejake tesco body navise za nakup nad X + pouzite ich cashback kupony kedze tam nakupujeme vela potravin tak sa nahromadi aj 10e kupon

Na ja, Fiden, to se chodi taky. Ked ma clovek cestu alebo niekoho, tam maju v Intersparu / TRU (Smyths teraz) a inych obchodoch tiez pekne zlavy

A inak aj na bazaroch pre mamicky (my mame Modry Konik) sa daju zohnat dobre pouzite kusky v dobrom stave za dobru cenu.

STARHAWK

Inak tu vidim uz niekolko DUPLONOV, nechceme spravit nejaky spolocny velky duplo projekt ? Dal by sa na to zobrat maly LB. Do LB sa vecsinou duplo veci nedostanu lebo zas tak velka duplo komunita stavitelov tu nie je.

Tam by sme mohli zohnat dobre mnozstvo stavebneho materialu za dobru cenu.

Brickuška

Jenom teda poznámka k těm bazarům s dílky - mnohdy jsou ty ceny naprosto přemrštěné a lidi tam chtějí za použité (klidně i znečištěné a okousané) víc, než my prodáváme totožné dílky nové a nehrané. Samozřejmě, není to vždycky, ale ten trh s použitým Duplem mi přijde dost pokřivený a někteří nevědí, co by za to chtěli a pak se mne lidi ptají, jestli je to opravdu originál nové Duplo, že je to podezřele moc levné  :o
Lega v domě se mění na Brickušku ;) e-shop a kamenná prodejna na adrese Bolevecká 114, Praha 15, přidejte si nás na Facebooku, ať nezmeškáte žádné informace, soutěže či akce!

nikolinek

#9
Záměna s neoriginálem bude do budoucna čím dál větší problém, začne těch stavebnic přibývat. Měla jsem v ruce kostky z Aliexpressu (hasičská stanice) a až mě zaskočila ta kvalita :-(    ..... plast napohled totožný, držely na sebe i na duplo bez problémů.  Některé stavebnice třeba Hello Kitty se dají rozeznat podle barvy, ale některé určitě ne. Pokud kupuji z bazaru, vždy se ještě zeptám, zda je to originál lego. Zatím jsem měla vždy štěstí na poctivé prodávající a to jsem toho již pořídila dost.

E-legie

STARHAWK, ano, "lovím" LEGO jak se jen dá  >:D A statistiku si vedu v Excelu. Celkem mi to vyhovuje, ale doporučíte něco lepšího?
Pořízení dalších kostek se nebráním, ale se společnými projekty nemám zkušenost. Zatím jen tiše obdivuji ostatní. Nějaké konkrétní téma? Klidně bych se přidala. Momentálně máme rozestavěné menší italské bistro, ale je spíše koncipováno jako hratelné. Ale lákalo by mě postavit třeba dětskou kuchyňku v životní velikosti (viz Ikea či Lidl) nebo i stoleček a židličky - když je k dispozici ten "dřevěný" tile. Asi by to chtělo nové vlákno, ať to tady neplevelíme, nebo to můžeme probrat přes SZ. Pokud nebudou vadit dotazy nováčka... Ještě nemám pořádně načtena pravidla k LB, tak přesně nevím, co by to obnášelo.


Yuki

Všem obrovské díky za neocenitelné rady, vsadím se že plno z těch informací bych se jinde nedozvěděla  :-*

fulda

Je to trochu do jiné kategorie, ale manželka prodává duplo na mimibazaru. tak pokud by to někoho zajímalo, to je originál.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.

STARHAWK

Citace od: E-legie kdy 29.05.2020, 01:09:59
STARHAWK, ano, "lovím" LEGO jak se jen dá  >:D A statistiku si vedu v Excelu. Celkem mi to vyhovuje, ale doporučíte něco lepšího?
Ne, ne. Excel na hrad :) Nic jednoduchsie zatial nepoznam, len treba poctivo pisat zoznam. Mne sa nakopili listky za krabicu uz - potreboval by som to dohadzat do excelu niekedy.

Citace od: E-legie kdy 29.05.2020, 01:09:59
Pořízení dalších kostek se nebráním, ale se společnými projekty nemám zkušenost. Zatím jen tiše obdivuji ostatní. Nějaké konkrétní téma? Klidně bych se přidala. Momentálně máme rozestavěné menší italské bistro, ale je spíše koncipováno jako hratelné. Ale lákalo by mě postavit třeba dětskou kuchyňku v životní velikosti (viz Ikea či Lidl) nebo i stoleček a židličky - když je k dispozici ten "dřevěný" tile. Asi by to chtělo nové vlákno, ať to tady neplevelíme, nebo to můžeme probrat přes SZ. Pokud nebudou vadit dotazy nováčka... Ještě nemám pořádně načtena pravidla k LB, tak přesně nevím, co by to obnášelo.
Zalozim vlakno na potencial spolocny Duplo projekt. Hlavne ide o to ci je tostatok ludi a ci najdeme nieco co by sa dalo spravit ako spolocny projekt a potom aj ci sa to cenovo vobec oplati (nemam ziadne aktualne data z LB ale nejake stare som mal. To co sme ziskali v inych LB sa oplatilo - dost mozne ze sa oplatia specificke diely (tehlickove kocky, duplo tiles, kolaje, trans-modre kocky na vodu a lad...)