Win XP nerozpozná USB zařízení (centrální jednotku EV3)

Založil bartas, 27.12.2016, 14:25:21

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

bartas

Ahoj,

nemáte někdo zkušenost s problému při připojení centrální jednotky Mindstorms EV3 k PC přes USB?

Win XP mi píší Zařízení USB nebylo rozpoznáno a v LEGO MINDSTORMS EV3 Home Edition Programmer se centrální kostka nedetekuje.

LEGO TLC sice udává min. konfiguraci Windows Vista, ale není důvod, proč by vše nemělo pod XP chodit.
Existuje nějaký ovladač do PC pro centrální jednotku s připojením přes USB ?

Děkuji za zkušenosti

Neřád :-)

Možná k tomu ma Lego důvod  ;) když tak bych zkusil rozbalit instalační balik a vykostit driver

papluh

Citace od: bartas kdy 27.12.2016, 14:25:21
...
LEGO TLC sice udává min. konfiguraci Windows Vista, ale není důvod, proč by vše nemělo pod XP chodit.
...

Napríklad pre to že sa im nechcelo robiť spätne kompatibilný ovládač (driver) pre Windows XP   ;) Vraví sa tomu pokrok a znižovanie nákladov nevyvíjaním pre systém ktorý už vtedy bol označený ako čoskoro bez podpory.

Tu sa niekto snažil upraviť driver aby mu fungoval s leJOS pod Win XP, či to vôbec funguje a pomôže to aj oficiálnom SW je len na experimentovaní  https://lejos.sourceforge.io/forum/viewtopic.php?f=18&t=5460

Hana129

Nám EV3  pod XP fungovaly, zkus stáhnout ještě edukační SW nebo pohledat starší verzi SW.

bartas

Problém je v tom, že poprvé se synovi P-brick normálně připojil a on tam uploadoval první blok programu bezproblému.
Později mu to už ale PC nechtělo rozeznat USB.

Jak se liší edukační SW pro EV3 od Home Edition?

Starší Programmer pro XP zatím hledám marně.

Hana129

Tak jsou tam jiné stavební návody, ale možná to s tím bude fungovat.

Našla jsem v PC verzi z 29.9.2014, ale má to 603 MB, tak nevím kde bych to nahrála pro stažení.

bartas

Hele, zatím díky. Přeinstaloval jsem komplet program EV3 Programmer a pak se to připojilo.

Samo mi to nabídlo update Firmware, tak jsem dal update, ale update proces selhal.
Podle návodu jsme stlačil tlačítka Back+Center+Right, došlo k vypnutí kostky. Pak jsem uvolnil Back (držel jsem Center+Right), kostka se připojila přes USB, spustil se (asi) znovu proces update, ale nevím, zda se něco děje. Čekám už asi 15 minut a pořád to stejné, progres 0%.

Co s tím?

bartas

drsné, už se to rozběhlo přes "HARD UPDATE", snad to neselže. Koupí člověk novou stavebnici a hned updatuje Firmware...tohle mají ty děcka zvládnout?

bartas

Tak HARD update napotřetí vpořádku, dojel až do konce, v Home Edition a pod Win XP.

Teď jsem EV3 kostku znovu pustil a znovu ten samý problém - USB port nedokáže rozpoznat EV3 kostku.

Nechápu to, u aktualizace Firmware Programmer vpohodě poznal EV3 kostku přes USB a při prostém zapnutí nikoliv.

Dotaz: Při spuštění LEGO MINDSTORMS EV3 Home Edition Programmeru založím projekt. Pak připojím EV3 brick
přes USB a zapnu kostku. Kostka naběhne. Má program kostku sám poznat v levém spodním rohu?
Mě zahlásí windows, že bylo připojeno neznámé USB zařízení a v levém rohu programu je EV3 brick nepřipojen.

Neřád :-)

#9
Osobně myslím ze resit nefunkcnosti a problémy na nepodporovaném OS je trosku mimo mísu a pokud se to povede bude porad nestabilní batsl  ;) možná pokud použijete správný OS a dodržíte postup instalace ušetříte si hromadu casu .PS i poradi instalace muze ovlivnit funkcnost.at jenom neprudím co drivery jsou Win nebo origo k desce ,dat urcite poslední origo k desce a pouzit i poslední update BIOsu tam bych prvotne viděl problem ani ten s win

Hana129

Ano program rozpozná automaticky kostku v levém dolním rohu. Přes kabel to funguje ok. Jestli není problém již s USB v počítači.


Neřád :-)

Citace od: Hana129 kdy 27.12.2016, 20:15:10
Ano program rozpozná automaticky kostku v levém dolním rohu. Přes kabel to funguje ok. Jestli není problém již s USB v počítači.
Ono to bude hodne o desce a driverech a stari  MB takto něco porovnat se asi moc nedá vim jake byli problémy na noname MB A jak třeba na intelu vse jelo jak ma na první dobrou

bartas

Tak podle originálních instrukcí pro Mindstorms EV3 stažených dnes z lego.com :
minimální požadavky na OS:
Windows XP (32bitová verze), Vista (32 a 64 bitová verze) s vyjímkou starter edition, Windows 7 (32 a 64 bitová verze), s vyjímkou starter edition a Windows 8 (desktopová verze)
- všechny systémy s nainstalovanými nejnovějšími aktualizacemi Service Pack

A PC sice z roku 2006, ale i dnes je celkem rychlé
Intel Core 2 Duo E6850 3.00 GHz, 8GB RAM

bartas

Citace od: Hana129 kdy 27.12.2016, 20:15:10
Ano program rozpozná automaticky kostku v levém dolním rohu. Přes kabel to funguje ok. Jestli není problém již s USB v počítači.

Děkuji, na druhém PC s Win 7 to najde kostku zatím dobře. Driver pro Win XP pořeším s podporou TLC.

Neřád :-)

Citace od: bartas kdy 27.12.2016, 20:45:48
Tak podle originálních instrukcí pro Mindstorms EV3 stažených dnes z lego.com :
minimální požadavky na OS:
Windows XP (32bitová verze), Vista (32 a 64 bitová verze) s vyjímkou starter edition, Windows 7 (32 a 64 bitová verze), s vyjímkou starter edition a Windows 8 (desktopová verze)
- všechny systémy s nainstalovanými nejnovějšími aktualizacemi Service Pack

A PC sice z roku 2006, ale i dnes je celkem rychlé
Intel Core 2 Duo E6850 3.00 GHz, 8GB RAM

mozna zde vidim trosku problem uvadite 8GB ram tím padem asi mate win x64 verzy jinak by vam to bylu ku Hov.. ( Windows x86 (32) umi alokovat pouze 3,12 GB operační paměti ... a zbytek je tam pro paradu :-) ) a jste zase mimo podporovany system
jak jste psal :

minimální požadavky na OS:
Windows XP (32bitová verze), Vista (32 a 64 bitová verze) s vyjímkou starter edition

a u toho to verim ze by problem mohl byt

Schvalne Hana129 máte 32 nebo 64 bit typuju na 32

Tom

Hana129

Nyní už XP nemáme, vše je předěláno win 7 nebo 10, ale začínali jsme na XP, tak vím, že to jelo, ale určitě to byla 32bit verze, protože nám nešel program, který pro změnu vyžadoval 64bit verzi, tak si to pamatuji.

bartas

Citace od: Neřád :-) kdy 27.12.2016, 21:06:51
Citace od: bartas kdy 27.12.2016, 20:45:48
Tak podle originálních instrukcí pro Mindstorms EV3 stažených dnes z lego.com :
minimální požadavky na OS:
Windows XP (32bitová verze), Vista (32 a 64 bitová verze) s vyjímkou starter edition, Windows 7 (32 a 64 bitová verze), s vyjímkou starter edition a Windows 8 (desktopová verze)
- všechny systémy s nainstalovanými nejnovějšími aktualizacemi Service Pack

A PC sice z roku 2006, ale i dnes je celkem rychlé
Intel Core 2 Duo E6850 3.00 GHz, 8GB RAM

mozna zde vidim trosku problem uvadite 8GB ram tím padem asi mate win x64 verzy jinak by vam to bylu ku Hov.. ( Windows x86 (32) umi alokovat pouze 3,12 GB operační paměti ... a zbytek je tam pro paradu :-) ) a jste zase mimo podporovany system
jak jste psal :

minimální požadavky na OS:
Windows XP (32bitová verze), Vista (32 a 64 bitová verze) s vyjímkou starter edition

a u toho to verim ze by problem mohl byt

Schvalne Hana129 máte 32 nebo 64 bit typuju na 32

Tom

Tak změna, před najetím to ukazuje jen 4,2 GB RAM, takže těch 8GB máme v tom druhým s Win 7.
Nevím, kde zjistit, zda jsou to 32 nebo 64 bit, nicméně předpokládám, že by to program zdetekoval při najetí, že mu nevyhovuje tato verze.
Pouze se dostanu k údajům systému po najetí 3,25 GB RAM, NVIDIA GeForce 9600 GT passive cooling

papluh

Či sú to 64bit zistš tuším v Control Panel -> System a tam kde je napísané aj aký je to Service Pack.

bartas

Citace od: papluh kdy 27.12.2016, 21:40:04
Či sú to 64bit zistš tuším v Control Panel -> System a tam kde je napísané aj aký je to Service Pack.
System mi to právě neukazuje.
Jen MS Win XP Professional, Verze 2002, Service Pack 3 :(

bartas

Ahoj, je lepší instalovat EV3 programmer Student nebo Teacher?
Jaký je rozdíl?

Tomik

Citace od: bartas kdy 28.12.2016, 11:01:12
Ahoj, je lepší instalovat EV3 programmer Student nebo Teacher?
Jaký je rozdíl?
Nainstaloval bych si Teacher. Oproti verzi student by tam toho mělo být trochu víc - nějaké podklady pro výuku, ze kterých by se daly vytáhnout nějaké užitečné informace.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr