SVĚT KOSTEK OLOMOUC podzim 2018

Založil Chairudo, 08.11.2017, 22:50:39

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

#120
Citace od: Jezevec kdy 04.10.2018, 09:23:36
Tak Olomoucký kraj dodržel slib a dnes náš příspěvek o akci Svět Kostek nasdílel z naší stránky na svůj Facebook a Google+. :)

Akorát si LEGO Friends spojili se seriálem Přátelé ;D

CitaceKromě statických výtvorů budou k vidění pohyblivé a svítící modely nebo kostky s tématikou Harryho Pottera, Star Wars či seriálu Přátelé
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Jezevec

Já jsem ten jejich popisek nečetl. Tak to je konec toto. :D :D :D Umírám smíchy.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

MiHo

Citace od: Chairudo kdy 04.10.2018, 09:43:50

Akorát si LEGO Friends spojili se seriálem Přátelé ;D


No doufejme, že se neozvou z Warner Bros, že nemáme na ten seriál licenci.  :)

Jezevec

Jako mě upřímně ani nenapadlo někoho předem upozorňovat, že LEGO Friends nemá nic společného se seriálem Přátelé. Mě tahle asociace ani nenapadla.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Kuba

Mohu jeste rozsirit moje o jeden novy Moc. Nakonec jsem prece jen stihnul postavit neco noveho :) . Je to ten modul do budouci stredoveke vesnice. Trosku sem si modul provizorne rozsiril, a ma 64x64 studu. Celkem se to povedlo, tak to nechci nechat doma povalovat :) a vemu to sebou, nekde se to snad narve :) nebo bude mit vice lidi neake moduly do stredoveke vesnice?

Jezevec

Napsal jsem jim tam radši do komentáře korekturu, ti "Přátelé" tam až moc bili do očí. :D
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Chairudo

Citace od: Kuba kdy 04.10.2018, 10:25:35
Mohu jeste rozsirit moje o jeden novy Moc. Nakonec jsem prece jen stihnul postavit neco noveho :) . Je to ten modul do budouci stredoveke vesnice. Trosku sem si modul provizorne rozsiril, a ma 64x64 studu. Celkem se to povedlo, tak to nechci nechat doma povalovat :) a vemu to sebou, nekde se to snad narve :) nebo bude mit vice lidi neake moduly do stredoveke vesnice?

Super, určitě se někam vleze  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Jinak otázka bokem, měl by někdo zájem vystavit sve MOCy v Dambořicích?

menší vesnice na jižní Moravě, zdejší  základní škola by chtěli udělat LEGO výstavu. Rozpočet na dopravu mají 10-15.000, možné termíny jsou 17., 18. 11. nebo víkend následovný.

CitaceNaše představa je výstava v tělocvičně (rozměry 36m x 18m, výška 8m) a  popřípadě menší modely ve třídách, nějaká dílnička pro děti a my bychom připravili ve třídě výstavu modelů dětí. Jsme ochotni zajistit rodičovský nebo učitelský dohled u modelů, prostory, stravu i ubytování.

Přišel na mě dotaz tak jenom zjišťuji zájem, sám kvůli vytíženosti nebudu mít čas.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Jezevec

První věta v příspěvku "Srdečně Vás zveme do Olomouce..." Pod tím dole uvedená adresa, datum, i plakát je jako fotka v příspěvku.
Jak se může někdo ještě ptát, kde to je? :D Twl v Praze to asi je. :D
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Chairudo

Citace od: Jezevec kdy 04.10.2018, 11:42:37
První věta v příspěvku "Srdečně Vás zveme do Olomouce..." Pod tím dole uvedená adresa, datum, i plakát je jako fotka v příspěvku.
Jak se může někdo ještě ptát, kde to je? :D Twl v Praze to asi je. :D

Zvykej si  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr


Chairudo

Zítra v 8 přifrčím s dodávkou, naštěstí budu mít přes dopoledne k dispozici tým cca 20 lidí co pomůžou s vyložením a přípravou stolů.

Kolem desáté by měly být stoly připravené.

k večeři jsem na 18 objednal 8 druhů maxi pizz, dáme si do nosu :)

Pro jistotu číslo na mě je 777 145 789

Hlavně jeďte opatrně ať se tu všichni v pohodě sejdeme  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

1) Budu jako vždy rozdávat kostky na přehrabání (asi vás postupně obejdu na akci během soboty). Vezměte si s sebou něco kam to bude možné vysypat.

2) Aukce bude v sobotu po uzavření výstavy. Ideální by bylo to udělat na místě, aby se věci (bude to několik těžkých krabic) netahali do restaurace. Odhaduji 20-30  minut na aukci. Pokud se mi podaří dostat do auta tak se bude dražit i neotevřená krabice kostek, tak jak chodí přímo z Dánska.


STARHAWK

Tak sa mi podarilo nejak narvat do dvoch krabic doseba 75192 Falcon, mozem balit ostatne veci

peki


STARHAWK

tak konecne vyrazam, snat tam za 2.5-3h dojdem

Chairudo

#136
První fotečky ze soboty

Návštěvnost cca 3200 spokojených lidí, až na pár uplakaných dětí co ještě nechtěli odejít  ;D

Ráno nafotíme bez návštěvníků a v klidu si prohlédneme co jsme dali společnými silami dohromady  ;)



edit peki: Návštěvnost cca 3200 v sobotu
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Jezevec

#137
Výstava super, byl to zážitek. Poznal jsem osobně zase o něco víc kostkařů (fuente, jojik, jerzeeg, peki, davromanův klan, skyrider, STARHAWK a další).
Je to vážně super, když se osoby skrývající se za virtuálními přezdívkami najednou promění ve skutečné lidi.
Menší omluva patří yoshimakovi - bez těch vousů jsem tě teď vůbec nepoznal, i když jsme se už předtím potkali při předání lugbulku. :D

Jinak Spin art měl u dětí (a nejen u nich) úspěch přímo drtivý. Dodám pak nějaké fotky a info do tématu o nových modelech pro výstavy.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chairudo

Jen rychle před spaním nový článek z Olomouckého deníku, napsáno už trochu lépe, ale nesedí ty informace o vystavovatelích a už vůbec ne modelech :)

https://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/svet-kostek-v-olomouci-tahne-na-hravou-vystavu-lega-zamirily-tisice-lidi-20181007.html
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Jezevec

Ten Olomoucký deník má na kvalitu článků a jejich odpovídající obsah vážně talent. :D
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

peki

Citace od: Jezevec kdy 07.10.2018, 22:04:15
Jinak Spin art měl u dětí (a nejen u nich) úspěch přímo drtivý. Dodám pak nějaké fotky a info do tématu o nových modelech pro výstavy.

Rozjedeme sériovou výrobu (viz dříve dotaz na kiloware technic kostek). Z druhé strany kolečka pak můžeme tisknou propagační info o kostkách.

K akci samotné napíši později  ;)

Jezevec

Citace od: peki kdy 08.10.2018, 09:02:19
Rozjedeme sériovou výrobu (viz dříve dotaz na kiloware technic kostek). Z druhé strany kolečka pak můžeme tisknou propagační info o kostkách.

Mně se nakonec povedlo dost radikálně snížit počet součástek, ten model co v Olomouci fungoval jsem stavěl před výstavou na koleně. Jak budu mít čas, udělám přesnou soupisku dílků potřebných na jeden kus a dodám šablonu velikosti kolečka, které na ten spin sedí přesně velikostí a tím pádem děti neškrtají fixama po legu kolem. Řekl bych, že stavba samotná včetně zapojení zabere 20-25 minut. Hodně zábavy za málo námahy. Jen ta obsluha byla pro mě teď krušná, v mezičase kreslit kolečka podle šablony na papíry, vystřihovat je (ve stovkách kusů) a kromě toho to vše ještě obsluhovat byla fuška. Tímto díky klukům od vedle (Tomáš a Ondra), že mně sem tam něco pomohli vystříhat a ubrali trochu práce. Když to pro příště bude nachystané předem ve stovkách kusů, tak samotná obsluha už není tak namáhavá. Spočívá jen v tom měnit pokreslená kolečka za nová a usmívat se na děti.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

peki


Jezevec

Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Brmboš

Zdravím příznivce Lega.
Byl jsem s dcerou na této akci a jako nezaujatý a přesto příznivec hodnotím:

Klady:
- opět krásná a povedená akce
- spoustu nových věcí (už jme byli na 3 výstavách v Olomouci)
- je vidět že organizátoři se poučili z chyb a jde jim to

Zápory:
- nebylo kde parkovat
- mraky lidí  - chce to 2x takový prostor
- některé témata se tam opakovala z minulých výstav, na druhé straně mě minulý rok dost uchvátily zvkáštní věci "hrádků na kuří nožce", zdánlivě popírající gravitaci a ty tu tentokrát nebyly vůbec
- oproti minulé výstavě ubylo zábavných ploch. Možná přibyly stavěcí koutky, ale minule jsme tam zaznamenal  dámu, domino atd z lega, které byly taky zábavné
- soutěž byla jen pro znalce a geeky lega
- občerstvení by se podle mě melo posunout do vyššího levelu - tím myslím plnohodnotný bufet
- prodejce to podle mě trochu podcenil

ale přes všechny zápory se nám výstava líbila a těšíme se na další .
Dcera si koupila další set, v pořadí už 52.

Petr totek

Kuba

Brnbosi ono to neni tak jednoduche s temi prostory. Velke vystavni haly stoji na vikend i nekolik stovek tisic. To by se podepsalo zajiste na vstupnem.

Jinak si mozna pletete dve akce. Na jare probehlo kostkovani a tam se to orientovalo na zabavne souteze a kontakt deti s legem. Vystava tam byla jako doprovodny program. Nyni to naopak byla spise vystava modelu stavitelu. Samozrejme s hernimi koutky.

Ono ani ty modely nejde tak rychle obmenovat. Kdyz nekdo neco postavi, obrazi s tim vystavy i 2-3 roky. Nez to rozebere a vrhne se na neco dalsiho. Postavit neco takoveho nezabere tyden ale i mesice. Narocne je shaneni specifickych dilku a doplnku, a jsme jen obycejni pracujici lide, zivitele rodiny a material nestoji zrovna malo.  ;) Na vystavach realne obmenovani tipuju tak z 1/3 max 1/2 rocne.


Chairudo

Citace od: Brmboš kdy 09.10.2018, 08:21:53
Zdravím příznivce Lega.

Zdravím,

jsem rád, že se výstava v celku líbila.

K záporům, je třeba si uvědomit, že nejsme firma s milionovým rozpočtem která dělá akci komerčně.
Jsme komunita desítek až stovek LEGO fanoušků, která dělá pro lidi zábavu ve svém volném čase.

Návštěvníků letos přišlo rekordní množství a s tím samozřejmě i všechny ty negativa jako málo prostoru na hraní, vyprodaný obchod který přivezl plnou dodávku, atd...... To na příští rok snad vyřešíme, stále se učíme a řešíme větší a větší zájem.

Dnes večer snad stihnu dát finální info o akci.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Brmboš

Zdravím,
děkuji za rozlišení jednotlivých výstav - netušil jsem.

Zhodnocení neberte jako negativní útok, není to myšleno zle.
Spíš jako náměty na zlepšení a růst. 
Sám ze zkušeností vím, že když mi někdo řekne, že to bylo super, nebo fajn, tak mě to krátkodobě potěší, ale nic to nepřinese. Věcná kritika a ukázání konkrétních míst kde jsou chyby je teprve to, co člověk potřebuje aby to příště bylo ještě lepší. (je to zkušenost z úplně jiného oboru, ale myslím že to platí všeobecně)

Takže mě se to líbilo, jen jsme ukázal na místa o kterých je potřeba vědět.

ogar49

Něco k parkovani. Ono je problem ze vsichni by nejradeji parkovali hned u vstupu na vystavu. Pritom dopravni obsluznost danoho mista je OK, tramvaj 3, 5, bus 12, 19, 26. V okoli jsou sidliste kde se da najit o vikendu misto ... ale to je vse par kroku navic co. Dale zde byl florbal, ragby, volby ...