#14 CBC (Vlastní) Ankh - Morpork - nábřeží

Založil germik, 27.08.2011, 19:23:36

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

germik

Takže, nakonec se povedlo dostavět, jen některé fotky trochu zlobily no...


"Zde vidíte takový jeden běžný den v Ankh-Morporku, největším městě Zeměplochy (knižní série vytvořená Terrym Pratchettem). Vrazi vraždí, zloději kradou, obchodníci kradou taky (i když trochu jinak), dokonce i městská hlídka koná svou povinnost... Tomu všemu dominuje řeka Ankh a její charakteristiský hutný zápach. Pojďme se teď podívat trochu blíže, co tu vlastně vidíme...

Nečtěte pokud vás zajímá jen stavba samotná, ale dopuručuji přečíst ;)

Béžový dům: Postavený v éře Z.H. Johnstona (určitě ale ne jím samotným, protože je až na svůj nevkusný vzhled relativně funkční), nyní patřící jednomu bohatému obchodníkovi. Ten už bydlí dál od řeky, d§m používá jako skladiště a pronajímá ho. Povšimněte si prosím typické dřevovýzdoby na průčelí

Červený dům: O něco starší než B.D, v přízemí se nachází trpasličí hospoda U rudé hlavy (trpaslíci nemají moc fantazie), v patře bydlí čarodějka Amélie Dočkávalová (právě se vrací ze sběru bylinek), a na střeše právě dvojice tesařů vztyčuje nové krovy.

Sklad budoucího vepřového: budova fungující díky síle metafory a magického pole Zeměplochy, stačí říct že se tam skladuje vepřové ;) právě zde probíhá scénka z "Mužů ve zbrani" - chladnoucí strážník Navážka prohazuje Strážníka Potroubla oknem pro pomoc, ten přistává přímo ve vozíku Kolíka Aťsepicnu. Na střeše právě jeden z adeptů cechu vrahů trénuje na závěrečné zkoušky.

Modrý dům: Jeden z větších domů v této části města (vidíte pouze zlomek domu), patřící někomu z početné šlechty Ankh-Morporku. V přízemí se nachází stáje, (proto ty vysoké dveře) v patrech pak obytní místnosti. Na pavlači můžete vidět služebnou, pozorující svůj idol - lorda Vetinariho  ;D

Domek na mostě: V tomto domku se odehrává další scénka - tentokráte z "Noh z jílu"- Nová alchymistka hlídky - Pleskot Řiťka zde ohledává zavražděného otce Tubelíka - velmi vzdělaného muže, to se mu bohužel stalo osudným (viz Nohy z jílu). Na fotkách bohužel nejsou moc vidět trámy na kterých dům stojí :(   

Hřbitov malých bohů: v rohu vidíte i kousek hřbitova - zde s ocitnete, pokud nepatříte k žádné z velkých vír, nebo jste členem noční hlídky (takže ztracené duše ;)). Pokud chcet aby se vám někdo staral o hrob, nezbývá vám, než se o něj starat sám... (na Zeměploše naštěstí no problem)

A co ještě?: A pak jsou tu samozřejmě jen ulice a život na nich. Můžete tu vidět prakticky cokoliv :-D Ať už oblíbené "fygurky" (Tajemný Cizinec, Hrdina, apod...) tak lidi vykonávající svou práci - vojáky vlekoucí mima do škorpioní jámy (Lord Vetinari nemá rád mimy ;)), prodavače a kupující, členy katedry Neviditelné univerzity na tahu městem (a Rozšafína Ctibuma hlídajícího aby neprovedli něco zlého), nebo další scénky z knih - Lorda Vetinariho, Elánia, a nováčka Karotku Rudykopalsona (viz Stráže! Stráže!) nebo Pokryteckou partu pod mostem - zleva: Jindřich Rakvář, Smrť (alias pan Pinďous), podříznutý Arnold a Starý Smrďa Rum (se psem Gaspodou) (viz Těžké melodično)

NO, rozepsal jsem se dost, snad vás to neodradí, teď fotky :) Tady se omlouvám za kvalitu, stihl jsem nafotit až večer :-[ :-[ :-[





















edit - obrázky nahrazeny odkazem na BS
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

germik

#1
Tož rozjeďmě to...
Do třetice soutěžení jsem se rozhodl opět pro Zeměplochu :). Tentokráte to (snad) bude zatím největší můj MOC. Bude zobrazovat kousek nábřeží u řeky Ankh - můžete vidět řeku, kousek mostu a několik domků. Aby bylo trochu akce, osadím tam scénky z několika knih, ale to až později. Na fotkách (sorry za kvalitu, bude líp) vidíte palisádu břehu, kus mostu a rozvržené půdorysy 3 a půl domů. První z nich jsem během dneška zčásti postavil (tan+hnědá), někdy sem hodím i fotky. Asi nejhorší na zvládnutí bude ulice - její svah od mostu až do přístavu a pak taky povrch, ale snad to nějak zvládnu :-X... - můžete vidět její kostru...



,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Rhox

Koukám, že tam budou pěkný úhly, to ti přeju pevný nervy, ale výsledek bude určitě stát za to!

germik

Jj, právě o ty úhly mi šlo, jediný co sem si netrouf je ten most ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

gearcs

Zatím se k tomu moc říct nedá, snad jen, že jsem zvědavej, jak se s úhly popereš.

germik

#5
No, a ještě zbytek fotek co se nevšlo do prvního příspěvku...


Btw - rozměry i s "podstavcem" jsou 66x98 st, celé je to na dřevěné desce bez které s tím nejde manipulovat, a váhu tipuju na nějakých 10-16 kg...














Edit - fotky nahrazeny odkazy na BS
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Colonel32


Mr. Cube

Od T. P. jsem přečetl spousty knih, velice mě pobavila řeka Ankh (i když je místy až moc modrá, příště se nebát přidat ještě více odpadků, bahna a kdovíčehoještě >:D) a Starý Smrďa Rum a spol. jsou taky super. ;)

P4tr1cius

Vôbec nerozumiem príbehom, resp. situáciám v tomto diele, ale aj napriek tomu som presvedčený, že sa malo umiestniť rozhodne vyššie ako sa umiestnilo. Ale ako to už v živote býva - koľko ľudí, toľko chutí.

Robbed

Citace od: P4tr1cius kdy 30.09.2011, 23:33:28
Vôbec nerozumiem príbehom, resp. situáciám v tomto diele, ale aj napriek tomu som presvedčený, že sa malo umiestniť rozhodne vyššie ako sa umiestnilo. Ale ako to už v živote býva - koľko ľudí, toľko chutí.

Přesně tak to vidím i já ;). Nechápu to, ale líbí se mi to, je to velmi propracované. Tipoval jsem umístění tak nejhůř 4-5 místo.

Colonel32

Citace od: Robbed kdy 01.10.2011, 13:27:41
Přesně tak to vidím i já ;). Nechápu to, ale líbí se mi to, je to velmi propracované. Tipoval jsem umístění tak nejhůř 4-5 místo.

Tak jsi mohl jít do poroty a ovlivnit to.

germik

#11
No, abych řekl pravdu, trošičku mě to taky zamrzelo, ale co se dá dělat ;). Možná to mohlo být částečně i fotkami, takže zkusím nafotit ještě jednou, + pokud se zadaří, bude snad možno vidět v KŽ :). Tam mám v plánu udělat i nějaké popisky aby to bylo trochu srozumitelnější ;)

Ještě dva dotazy na Rhoxe-
1) co bylo míněno konkrétně výtkou o střechách v hodnocení? Střechy jsem slepil jak to šlo, chtěl jsem jich mít co nejvíc nečervených, takže to dopadlo takhle...

2) Jaké konkrétní využití tiles máš na mysli? Bohužel jich nemám moc, takže vdláždění chodníků proběhlo nahodilým nacvakáním tilesů a round plateů...
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Rhox

Měl jsem namysli rozbít jednolitost střech - červený občas proložit slope 1x2 v DkRed nebo RdBrown či DkBrown(může být třeba i DkGreen jako mech - nevypadá to špatně). Ta černá ze slopes je dobrá, ale na tu černou z Plates bych dal dlouhý Tiles, nebo v případě, že jsi opravdu zámožný, tak cheese slopes. Ty červený střechy mi tam prostě moc nešly. Zdi domků bych taky trochu rozbil...

Tím, že máš málo Tiles sis sám odpověděl :)

Ale neber to, prosím, jako zdrcující kritiku, šlo spíš o detaily, který je dobrý dotáhnout a to zase posune člověka dál...

Ivansliz

#13
Velké dílo plné detailů. Největší "kámen úrazu" tu byl asi ten, že dílo se zakládá na nějaké konkrétní literatuře a kdo ji nečetl, má možná problém některé výjevy pochopit v kontextu díla Terryho Pratchetta. Přesto mě se toto dílko líbí právě díky nesčetnému množství detailů(nebo spíš také scének) obsažených doslova "na každém rohu". Docela úsměvná je značka se zákazem vjezdu, na které je namalovaný dobový středověký vůz( něco takového určitě ve středověku nebylo ;D). Dále také vypadá dobře oblečený kostlivec sedící pod mostem nebo velký Troll se soudkem v ruce.  ;D

PS: Podrobný popis u tohoto díla je asi jeden z nejlepších z celého CBC !
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

nerow

Neznám předlohu. Takže nevím, jestli objekty co jsou prezentovány jsou podle ilustrací či popisů v knížce, nebo z vlastní fantazie. Ale jediný, který se mi libí je akorát ten brown/tan. Zbytek domů mě nezaujal vůbec. Ale co se týče zbytku tak to je na jedničku. Hlavně oceňuji terén(cestu), scénky. A přiznám se, že popis jsem nečetl.

germik

to Ivansliz - Kostlivec pod mostem je Smrť - ten vlivem svých podivuhodných nálad holt potřebuje občas vysadit ;)
                  - tohle je Zeměplocha, a tam jsou i předpisy o parkování kočárů (je to právěpřímo součástí oné scénky kdy nováček Karotka chce pokutovat tyrana Ankh Morporku)
to Nerow - Objekty jsou podle fantazie, jediný který má nějaký předobraz je sklad budoucího vepřového (LBG + red roof) ostatní tam jsou na doplnění. Cesty byly peklo, kupodivu mi vyšly tmavě šedé platy (a já dřív nadával co jich mám >:D), ta TAN cesta měla být původně hnědá, ale vyšlo to takhle no...
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Ivansliz

Citace od: germik kdy 03.10.2011, 18:56:39
Cesty byly peklo, kupodivu mi vyšly tmavě šedé platy (a já dřív nadával co jich mám >:D), ta TAN cesta měla být původně hnědá, ale vyšlo to takhle no...

No jo, člověk by nikdy neměl nadávat, že má něčeho zbytečně hodně. Pak přijde nápad a ... a máš toho najednou málo.  ;D

Jinak ještě mě zaujalo to "olemování" celé stavby pomocí technik kostek.  ;D
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

germik

Jo, hned od začátku mi bylo jasný, že to jinak nepůjde - jinak byste mohli vidět nádherně barevné podloží, ničeho jiného než technic beamů jsem tolik neměl, všechno je to pod cestami a domy :) . Ještě jsem nyní pro případ KŽ udělal šedou třetí a čtvrtou stěnu u modrého domu, protože ani tam to není žádná sláva ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik