Společný projekt - Modulové kolejiště

Založil Matthes_CS, 30.11.2018, 11:39:06

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

samy405

Má myšlenka nebyla pochopena ... :(

nebráním se jednomu kolejišti - ale jak jej chcete ovládat ? v Ostravě uvidíte jak může vypadat jedna část kolejiště - klidně si vezmu celou technickou část kolem nádraží - když mám vyhybky na pneumatice a celkově chci teď do Ostravy 18 vyhybek ovládat - je to postavene jen z lego prvků (krom hadičky - což se dá pochopit)
Miho má krásné zátiší + vlaky atd. - tak toho využíjme ...
další vláčkaři - určitě se dá plno věcí použít

Miho - nejde o to naplácat to nějak na sebe jen by bylo fajn si říct v jakém duchu a kde a co kdo udělá a dají se jasné pravidla : napojení na ostatní - Nebo použití "mostu" a bylo by to kolejiště na ostrovech ? :) . Je mi jasné, že nevyužijeme veškerých zásob kdo co máme ale tak nejsme malí kluci a snad se dokážeme domluvit ...

Klidně i vlaky na odstavné koleji - ať jsou funkční a kdyby se cokoliv stalo tak ať je s něma možnost vyjet ...
tedy za mě - krásná krajina + spousty technických řešení a když to bude velké tak o to líp :)

Snad už bude pochopeno ...

Chairudo

Taky jsem nebyl pochopen, vyjádřím se trochu lépe ;)

Nemluvím o jednom kolejišti. Je tu více lidí kdo chce udělat kolejiště. Ať tedy tito lidé navrhnou svůj plán tratě a představu, žánr. Ostatní lidé s doplňky, domy, krajinami.... se do těchto projektů můžou podle zájmu přidávat a společně vytvořit velký projekt s několika samostatnými kolejišti.

Ještě jsem jako inspiraci objevil společný projekt z Letňan
Vynasnažíme se to co pořádne propracovat, aby to vypadalo co nejlépe.

Takto to všem vyhovuje?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Matthes_CS

Tak jsem to špatně pochopil. Z diskuze jsem pochopil, že by to bylo moc náročné, něco takého spojovat dohromady a ještě postavit tak, aby to u sebe dobře yvpadalo. Proto jsem navrhoval opravdu jen koleje na stole, ale né na vystavování, ale na hraní, aby si to celé ovládali děti, což u pořádných kolejišť moc nejde.

Chairudo

Že je to moc náročné jestli si dobře pamatuji padlo k modulovému kolejišti kdy by každý musel vytvořit specifický, na sebe navazující modul.

Když se ale domluví pár lidí na různá kolejiště a vytvoří společnou scénku jako Clermont/Vočko v Brně nebo Honzicek22/Yoshimaka v Olomouci to mi nijak náročné nepřipadne. Na plánování máme třištvrtě roku  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Zkusím v tom udělat jasno  :)

1) propracované kolejiště
1.1 MIHO
1.2 Společné kolejiště (musí se najít hlavní vedoucí, který to pak organizuje na úrovni společného projektu)
1.3 Modulové kolejiště (je tvořeno moduly, stejně jako například dřívější projekty vesnice, město friends. Platí pro něj ale to co pro společný projekt, tedy musí se najít hlavní vedoucí, který to pak organizuje na úrovni společného projektu).

Rozdíl mezi společným a modulovým vidím (já osobně, ale třeba se pletu) převážně v tom že u modulového kolejiště počítám s moduly, které pak skládám jako pucle. Předpokládá to dostatek lidí na tvorbu těchto modulů. Následně vyřešit problematiku stěhování a skladování modulů.

2) "vlaková herna"
2.1 to co bylo letos v Brně (Clermont Vočko)
2.2 úplně něco jiného ale vždy spíše:
- jednoduché kolejiště, respektive vlakový okruh/okruhy na kterém si děti hrají s vlaky.
- stavby/kulisy jsou jednoduché (nádraží, silnice, jednoduché domky)
- krajina minimální (bylo by fajn mít nějaký tunel)

Zase je potřeba aby si to někdo vzal na starost a domluvil kdo co vezme, kdo se čemu bude na výstavě věnovat.
Doporučil bych navrhnout nějaký rozměr na šířku, aby se vešly například 2 okruhy (vnitřní a vnější se 2 páry výhybek (doma proměřím a nafotím) něco co by bylo možné použít jako šablonu (orientační)

Organizátor výstavy by pak počítal s danou šířkou a podle délky která bude k dispozici (nebo prostě jenom zbude)  se pak na danou akci připraví (může připravit) "vlaková herna".



yoshimaka

Citace od: peki kdy 08.01.2019, 13:07:04
2) "vlaková herna"
2.1 to co bylo letos v Brně (Clermont Vočko)
2.2 úplně něco jiného ale vždy spíše:
- jednoduché kolejiště, respektive vlakový okruh/okruhy na kterém si děti hrají s vlaky.
- stavby/kulisy jsou jednoduché (nádraží, silnice, jednoduché domky)
- krajina minimální (bylo by fajn mít nějaký tunel)

Pokud je zájem, tunel mám (i s horskou scenérií a rozhlednou) - původně je nachystaný na svoji spanilou jízdu do Plzně jakožto poslední místo výstavy, ale pokud jej uživíte k vláčkům, rád zapůjčím i dále.
Lust och fägring stor

ogar49

Jak to vystihl peki.
1) promakane kolejiste se vsim vsudy (miho, ...), tedy navstevnik se kocha pouze pohledem
2) detska herna = pro deti co se aktivne zapoji minimalne ovladani. Deti maji nevetsi poteseni vlaky ovladat, nezajima je extra super dekorace v danou chvili.

Tedy 2a duplo herna, zde deti si stavi trate a pousti vlak.
2b ovladaci herna, dite ovladacem manipuluje s vlaky, vyhybky max prehazuje. Moznost 4 okruhy (1x4, 2x2) pro kazdy kanal jeden okruh, pripadne dalsi s 9V nebo nove ovladani.

Nutny ale primy dohled a koordinace, opravy pri vykolejeni, ...

MiHo

Toto vlákno má nadpis Společný projekt - Modulové kolejiště.

Pokud je toto vlákno o projektu Dětská herna, hlásím se do projektu Dětská herna. Projekt promakané kolejiště se vším všudy přenechám mladším stavitelům.

Citace od: ogar49 kdy 08.01.2019, 13:53:39
Deti maji nevetsi poteseni vlaky ovladat, nezajima je extra super dekorace v danou chvili.

Matthes_CS

Takže zkusíme 1.2 nebo 1.3 viz Peki:
Citace od: peki kdy 08.01.2019, 13:07:04
...
1) propracované kolejiště
1.1 MIHO
1.2 Společné kolejiště (musí se najít hlavní vedoucí, který to pak organizuje na úrovni společného projektu)
1.3 Modulové kolejiště (je tvořeno moduly, stejně jako například dřívější projekty vesnice, město friends. Platí pro něj ale to co pro společný projekt, tedy musí se najít hlavní vedoucí, který to pak organizuje na úrovni společného projektu).
...

Teď je tedy otázka kdo se chce zapojit a jak moc, pokud by se chtělo zapojit víc lidí, ale mají málo kostek, kolejí, vlaků, tak bude lepší modulové, protože někdo může postavit jen malý trati nebo jen třeba vlak, který bude jezdit. Ale pokud by se chtělo zapojit jen pár lidí, tak by to chtělo spíše to společné kolejiště. To by se teda skládalo podle možností zúčastněných.

Takže kdo by se chtěl zúčastnit a jak moc?

samy405

Citace od: Matthes_CS kdy 14.01.2019, 18:53:24
Takže zkusíme 1.2 nebo 1.3 viz Peki:
Citace od: peki kdy 08.01.2019, 13:07:04
...
1) propracované kolejiště
1.1 MIHO
1.2 Společné kolejiště (musí se najít hlavní vedoucí, který to pak organizuje na úrovni společného projektu)
1.3 Modulové kolejiště (je tvořeno moduly, stejně jako například dřívější projekty vesnice, město friends. Platí pro něj ale to co pro společný projekt, tedy musí se najít hlavní vedoucí, který to pak organizuje na úrovni společného projektu).
...

Teď je tedy otázka kdo se chce zapojit a jak moc, pokud by se chtělo zapojit víc lidí, ale mají málo kostek, kolejí, vlaků, tak bude lepší modulové, protože někdo může postavit jen malý trati nebo jen třeba vlak, který bude jezdit. Ale pokud by se chtělo zapojit jen pár lidí, tak by to chtělo spíše to společné kolejiště. To by se teda skládalo podle možností zúčastněných.

Takže kdo by se chtěl zúčastnit a jak moc?

Ahoj :)
Nabízím kolejiště kde by si děcka mohli ovládat vyhybky - tak aby to neudělalo žádnou paseku (nebo jen minimální)
Dále mám vlaky (sice setové ale taky jich je dost :) )

Vočko

Zdravím všechny železniční nadšence. Jak psal peki, tak děti zajímá opravdu nejvíc ovládání vláčků a případně dalších staveb, které se hýbou. Brněnská výstava toho byla jasným důkazem. S Clermontem máme společné kolejiště a tomu se chci věnovat naplno. Za mě osobně o zmíněný projekt zájem nemám, protože veškeré stavby a vlaky použijeme právě na to naše kolejiště. Na druhou stranu by to mohlo být zajímavé srovnání, více kolejišť pro děti... ;) To pak bude člověka hnát dopředu myšlenka, aby byl ještě lepší a snažil se o  více.


MiHo

Tak už víme, kdo se společného projektu - Modulové kolejiště zúčastnit nechce. Je tedy někdo, kdo se zapojit chce? Má hotové moduly nebo moduly chce postavit a nechce stavět celé své kolejiště? Na počátku bylo hezké nadšení. Nedejme se tedy odradit staviteli "vlakové herny". Ta tu myslím byla prodiskutována dostatečně a vlákno se jmenuje "Modulové kolejiště".

Citace od: miho kdy 30.11.2018, 15:04:51
pošlete půdorysná schémata co kdo máte za hotové či rozestavěné moduly.

Vočko

Pane Hora, nevím co jste tím příspěvkem chtěl říci...? Já bych nějaké moduly postavil, ale s mým postižením to je na dlouhou dobu a logistika - pro mě nereálné. To je hlavní důvod, proč se do projektu nechci a nemohu pustit. Pokud by byla poptávka, tak jsem schopný dodat vlaky.

MiHo

#43
Skutečně bych byl rád, kdybychom se v tomto vlákně zabývali Modulovým kolejištěm a přispívali do něj ti kteří o modulové kolejiště mají zájem, ničím jiným.  Děkuji.

Je potřeba ten projekt rozhýbat. Pošlete půdorysná schémata co kdo máte za hotové či rozestavěné moduly.

Já, ani další, též nepřispívají do vlákna Sousedé a dalších společných projektů, aby tam napsali, že se projektu nezúčastní.
Na začátku vlákna bylo osm nadšených příspěvků a dál už pak pokračovaly příspěvky analytické, většinou proč to nejde a proč se toho přispěvatel nezúčasní. To ale není důvod, aby se toho nezúčastnili ti, co zúčastnit chtějí. Kdo se zúčastnit nechce nemusí.

samy405

Tak bude se dělat modulové kolejiště nebo nebude ?
Kdo se chce zapojit ať zde napíše že má zájem a čím může a chce přispět ...

Opravdu nelze udělat modulové kolejiště tím způsobem, že by se dodalo více kolejišť které by opticky tvořili jeden velký celek ?
myslím že když by se kolejiště spojili tak by šlo dosáhnout úžasného výsledku ...

za mě : mám zájem a dokážu nabídnout dost prostoru kolem kolejí a možnost se připojit na koleje. V podstatě už s dalšími členy tvoříme "modulové" kolejiště kdy každý přinese nějakou část a celek je tvořen z těchto částí ...

Líbil by se Vám všem projekt kdy by "kolejiště" mělo cca 60m2 (určitě i více) ? a návštěvníci by padli na zadek jak je toto možné a krásné ?
Dejte pryč vlystní ego a pojďme to dělat jako tým !!! 

MiHo

Citace od: samy405 kdy 21.05.2019, 13:28:31
Tak bude se dělat modulové kolejiště nebo nebude ?

Pokud se najde alespoň jeden další zájemce, tak bude.

Citace od: samy405 kdy 21.05.2019, 13:28:31
Opravdu nelze udělat modulové kolejiště tím způsobem, že by se dodalo více kolejišť které by opticky tvořili jeden velký celek ?
myslím že když by se kolejiště spojili tak by šlo dosáhnout úžasného výsledku ...

Udělat více kolejišť, které by opticky tvořili jeden velký celek udělat lze a také se to tak udělá. Modulové kolejiště bude jen jedním z těchto kolejišť.
Je to však jiný (nadřazený) projekt, není to Modulové kolejiště, jsou to individuální kolejiště vedle sebe. Kdo nemá nebo nemůže udělat celé své individuální kolejiště zapojí se do Modulového kolejiště. Kdo dodá celé kolejiště postaví ho vedle ostatních kolejišť. V tomto duchu by bylo dobré, kdyby ti co se zúčastní s celým kolejištěm napsali rozměry svých kolejišť a které strany mají pohledové a kde mají ovládání.

Citace od: samy405 kdy 21.05.2019, 13:28:31
za mě : mám zájem a dokážu nabídnout dost prostoru kolem kolejí a možnost se připojit na koleje. V podstatě už s dalšími členy tvoříme "modulové" kolejiště kdy každý přinese nějakou část a celek je tvořen z těchto částí ...

Tvoříte kde? Dej prosím odkaz na to vlákno. Nenašel jsem ho. Díky.

Citace od: samy405 kdy 21.05.2019, 13:28:31
Líbil by se Vám všem projekt kdy by "kolejiště" mělo cca 60m2 (určitě i více) ? a návštěvníci by padli na zadek jak je toto možné a krásné ?
Dejte pryč vlystní ego a pojďme to dělat jako tým !!!

Celková plocha bude známa až se zúčastnění vyjádří s rozměry, které přivezou.

Matthes_CS

Takže, když to bude modulové kolejiště, tak jakou formou, bylo tu tuším několik variant, takže jakou máte představu?

Já plánuji posunovací puzzle postavit, zastavit do nějaké průmyslové vlečky nebo k nádraží, takže to by šlo napojit na trať a udělat víc vagónů a mohli by se ty seřazený odvážet a přivážet jiný.

samy405

Vezmu si třeba poslední akci - kostkování olomouc
2 kolejiště, clermont a já

u mě - já kolejiště, kluci z olomouce vnitřní vybavení (domy atd.) Foto určitě najdeš zde na fóru.
Rozměr mého kolejiště je dimenzováno stoly (mám vlastní 6,6m * 2,6m) pokud budou další stoly tak se dá o to více rozšířit ...

Stále jsem toho názoru ať se udělá JEDEN společný projekt a ne že se budou tahat kolejiště a kdo nemá ať jde do spolešného projektu ... proč neudělat rovnou velký společný projekt a je klid ... společný projekt poskládán z menších celků ...

Nebudu zakládat vlákno pro 3 lidi dohromady ... to mám podstatně rychlejší se s něma domluvit po telefonu ...

Miho : Stále cítím že má být plno kolejišť a kdo nemá kolejiště ale jen nějaké podpůrné věci tak ať jde do společného ... Pokud se pletu tak mi to prosím vysvětli ... Máš krásné kolejiště je velké,plno detailů ... Chceš tedy do SPOLEČNÉHO kolejiště přispět svým kolejištěm a udělat z toho jeden celek ?

MiHo

#48
Citace od: Matthes_CS kdy 21.05.2019, 14:11:00
Takže, když to bude modulové kolejiště, tak jakou formou, bylo tu tuším několik variant, takže jakou máte představu?

Nejdříve se zjistí jaké jsou existující moduly u lidí, kteří se chtějí zůčasnit. Pak se nakreslí schéma zahrnující tyto moduly. Z toho vyplyne jaké moduly chybí a ty se pak postaví. Bez rozměrů a schémat to bohužel nejde. Já své moduly zaslal již před půl rokem.

Citace od: Matthes_CS kdy 21.05.2019, 14:11:00
Já plánuji posunovací puzzle postavit, zastavit do nějaké průmyslové vlečky nebo k nádraží, takže to by šlo napojit na trať a udělat víc vagónů a mohli by se ty seřazený odvážet a přivážet jiný.
Je to celé kolejiště se samostatným provozem ? Nebo to chceš někam napojit ? Napiš prosím rozměry,  které strany mají pohledové a kde máš ovládání.

Citace od: samy405 kdy 21.05.2019, 14:14:16
Stále jsem toho názoru ať se udělá JEDEN společný projekt a ne že se budou tahat kolejiště a kdo nemá ať jde do spolešného projektu ... proč neudělat rovnou velký společný projekt a je klid ... společný projekt poskládán z menších celků ...

Já taky, ale přihlédněme ke skutečnostem, které tu zazněly:

fandadolega: kolejiště ovál s větším skrytým nádražím vzadu cca 5x2
ogar49: kolejiště bez přehnané "dekorace"
samy405: " Nedokážu si představit uhlídat obrovské kolejiště poskládané z menších částí a všechno na sebe pasovat" jsem pro veliké kolejiště sestavené z menších kolejišť.
Clermont: U vláčků to mám jinak a tam se mi líbí, že každý si to kolejiště nějak postaví a má nějakou úroveň a každý BP vypadá stejně - rukopis stavitele.
Vočko: "S Clermontem máme společné kolejiště a tomu se chci věnovat naplno. Za mě osobně o zmíněný projekt zájem nemám"

Takže máš už čtyři samostatná kolejiště.

Citace od: samy405 kdy 21.05.2019, 13:28:31
Opravdu nelze udělat modulové kolejiště tím způsobem, že by se dodalo více kolejišť které by opticky tvořili jeden velký celek ?

Ve dvou příspěvcích chceš dát samostatná kolejiště vedle sebe a najednou chceš společný projekt. Tvůj obrat o 180° během jednoho dne nechápu.

Jako příklad uvedu nádraží Petera v tomto vlákně. Má krásné propracované modulární nádraží, nemá k němu celé kolejiště a vystavuje jej bez provozu. Pokud bude mít zájem postaví se v rámci Modularního kolejiště navazující moduly a do projektu Modulárního kolejiště se zakomponuje.

Citace od: samy405 kdy 21.05.2019, 13:28:31
Nebudu zakládat vlákno pro 3 lidi dohromady ... to mám podstatně rychlejší se s něma domluvit po telefonu ...
Je škoda, že se tohoto "utajeného"projektu nemohou zúčastnit ostatní, ale to je tvoje volba. Chtěl jsem dát příležitost všem. Je to ten "JEDEN společný projekt" o němž píšeš výše ?

Citace od: samy405 kdy 21.05.2019, 14:14:16
Chceš tedy do SPOLEČNÉHO kolejiště přispět svým kolejištěm a udělat z toho jeden celek ?
Chci do společného Modulárního kolejiště vyšší kvality (např. modul nádraží Petera) jako byl např. společný projekt kolejiště na KidsFest . Nechci své současné moduly mít ve společném kolejišti "Dětská herna" typu Ogar49 nebo prázdný černý ubrus a hromada nezakrytých hadiček. To neznamená, že do kolejiště "Dětská herna" se nemůžu zapojit, volných kolejí mám plnou skříň. Stejně tak se můžu zapojit do vašeho společného "utajeného" projektu, protože mám stavby, které se mi do stávajícího kolejiště již nevejdou.
Nevadí mi, když budou kolejiště typu "Dětská herna" nebo prázdný ubrus stát vedle mého kolejiště a budou na něj opticky navazovat. Sám jsem začínal zeleným ubrusem.

Již půl roku se tu diskutuje o koncepci, místo toho, aby už zde byly výkresy, kdo co má a šlo se do realizace. To nikam nevede. Slušně jsem požádal, aby psali lidé co mají zájem o Modulární kolejiště. Místo toho zas jen dohady o koncepci bez jediného výkresu nebo fotky, či odkazu na ní.

Matthes_CS

Citace od: miho kdy 21.05.2019, 16:04:48
Citace od: Matthes_CS kdy 21.05.2019, 14:11:00
Já plánuji posunovací puzzle postavit, zastavit do nějaké průmyslové vlečky nebo k nádraží, takže to by šlo napojit na trať a udělat víc vagónů a mohli by se ty seřazený odvážet a přivážet jiný.
Je to celé kolejiště se samostatným provozem ? Nebo to chceš někam napojit ? Napiš prosím rozměry,  které strany mají pohledové a kde máš ovládání.

Zatmí vše jen plánuji, žádné rozměry nejsou. Co jsem měl postavené v Pardubicích (posunovací část vpravo, vizuálně navazuje na kolejiště vlevo, ale nepropojeno) bylo narychlo a první pokus, ale nejspíš postavím úplně jiné. Ale pohledově plánuji všechny strany a ovládání u kolejí, aby s tím mohli děti jezdit a aby dosáhli na výhybky, než bude jiné jejich ovládání. Ale provoz by mohl být napojen na kolejiště přes seřazovací nádraží, kde by se daly nějaká vagóny odvážet vlakem na další kolejiště.

Citace od: miho kdy 21.05.2019, 16:04:48
Citace od: samy405 kdy 21.05.2019, 13:28:31
Opravdu nelze udělat modulové kolejiště tím způsobem, že by se dodalo více kolejišť které by opticky tvořili jeden velký celek ?

Ve dvou příspěvcích chceš dát samostatná kolejiště vedle sebe a najednou chceš společný projekt. Tvůj obrat o 180° během jednoho dne nechápu.

Podle mě myslí pořád to samé. Samostatná kolejiště vedle sebe a společný projekt z toho udělat tak, že by se nějak propojila, případně by se před ně udělala jednotná kolej.

MiHo

Citace od: Chairudo kdy 01.12.2018, 18:15:39
Moc toho nemám, ale můžu přispět 20 rovnými kolejemi, 100 zatáček a 1 modrou mašinkou.
Dále můžu na 10 zelených baseplate 32 postavit terén - krajinky, případně vodu s koupáním, mám hodně modrých  :)

Koleje 9V nebo plast ?

Chairudo

Citace od: miho kdy 21.05.2019, 19:19:20
Citace od: Chairudo kdy 01.12.2018, 18:15:39
Moc toho nemám, ale můžu přispět 20 rovnými kolejemi, 100 zatáček a 1 modrou mašinkou.
Dále můžu na 10 zelených baseplate 32 postavit terén - krajinky, případně vodu s koupáním, mám hodně modrých  :)

Koleje 9V nebo plast ?

9V  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

samy405

Citace od: miho kdy 21.05.2019, 16:04:48
Citace od: Matthes_CS kdy 21.05.2019, 14:11:00
Takže, když to bude modulové kolejiště, tak jakou formou, bylo tu tuším několik variant, takže jakou máte představu?

Nejdříve se zjistí jaké jsou existující moduly u lidí, kteří se chtějí zůčasnit. Pak se nakreslí schéma zahrnující tyto moduly. Z toho vyplyne jaké moduly chybí a ty se pak postaví. Bez rozměrů a schémat to bohužel nejde. Já své moduly zaslal již před půl rokem.

Myslím si, že právě jde o to aby lidi se zapojili a ne pořád nějaké plány ... ty ani nevíš jaký bude zájem a chceš hned nákresy ... toto není cesta ... Stále a pořád dokola tlačíš své kolejiště (chápu to)
Celým projektem je udělat KOLEJIŠTĚ pro děti aby si hráli ... takže zase a dokola - kolejiště poskládané z více kolejišť = více hraní si pro děti

Citace od: Matthes_CS kdy 21.05.2019, 14:11:00
Já plánuji posunovací puzzle postavit, zastavit do nějaké průmyslové vlečky nebo k nádraží, takže to by šlo napojit na trať a udělat víc vagónů a mohli by se ty seřazený odvážet a přivážet jiný.
Je to celé kolejiště se samostatným provozem ? Nebo to chceš někam napojit ? Napiš prosím rozměry,  které strany mají pohledové a kde máš ovládání.

Citace od: samy405 kdy 21.05.2019, 14:14:16
Stále jsem toho názoru ať se udělá JEDEN společný projekt a ne že se budou tahat kolejiště a kdo nemá ať jde do spolešného projektu ... proč neudělat rovnou velký společný projekt a je klid ... společný projekt poskládán z menších celků ...

Já taky, ale přihlédněme ke skutečnostem, které tu zazněly:

fandadolega: kolejiště ovál s větším skrytým nádražím vzadu cca 5x2
ogar49: kolejiště bez přehnané "dekorace"
samy405: " Nedokážu si představit uhlídat obrovské kolejiště poskládané z menších částí a všechno na sebe pasovat" jsem pro veliké kolejiště sestavené z menších kolejišť.
Clermont: U vláčků to mám jinak a tam se mi líbí, že každý si to kolejiště nějak postaví a má nějakou úroveň a každý BP vypadá stejně - rukopis stavitele.
Vočko: "S Clermontem máme společné kolejiště a tomu se chci věnovat naplno. Za mě osobně o zmíněný projekt zájem nemám"

Takže máš už čtyři samostatná kolejiště.

Toto máš krásně utržené z kontextu a je tady jen půlka informací ... přestávám nebo začínám tušit co za tím je ? Zatím nevím co si o těchto poloinformací myslet ...

Citace od: samy405 kdy 21.05.2019, 13:28:31
Opravdu nelze udělat modulové kolejiště tím způsobem, že by se dodalo více kolejišť které by opticky tvořili jeden velký celek ?

Ve dvou příspěvcích chceš dát samostatná kolejiště vedle sebe a najednou chceš společný projekt. Tvůj obrat o 180° během jednoho dne nechápu.

Stále a pořád dokola chci společný projekt poskládaný z více malých projektů aby byla velká hratelnost, když by nastala porucha na kolejišti malém tak se nic neděje protože je kolem spousta jiných ...

Jako příklad uvedu nádraží Petera v tomto vlákně. Má krásné propracované modulární nádraží, nemá k němu celé kolejiště a vystavuje jej bez provozu. Pokud bude mít zájem postaví se v rámci Modularního kolejiště navazující moduly a do projektu Modulárního kolejiště se zakomponuje.

Citace od: samy405 kdy 21.05.2019, 13:28:31
Nebudu zakládat vlákno pro 3 lidi dohromady ... to mám podstatně rychlejší se s něma domluvit po telefonu ...
Je škoda, že se tohoto "utajeného"projektu nemohou zúčastnit ostatní, ale to je tvoje volba. Chtěl jsem dát příležitost všem. Je to ten "JEDEN společný projekt" o němž píšeš výše ?

Kolejiště co mám tak spolupracuji s klukama s Olomouce ... a píšu to už po několikráte ... nedíváš se na akce ? kdo je kde přihlášen ? ale prozradím ti to "tajemství" - je to Yoshimaka a Ogar49 . Domluva s klukama je parádní a na místě se dolazují detaily ...
Kostkování Olomouc 2019 je toho zdárným příkladem.

Citace od: samy405 kdy 21.05.2019, 14:14:16
Chceš tedy do SPOLEČNÉHO kolejiště přispět svým kolejištěm a udělat z toho jeden celek ?
Chci do společného Modulárního kolejiště vyšší kvality (např. modul nádraží Petera) jako byl např. společný projekt kolejiště na KidsFest . Nechci své současné moduly mít ve společném kolejišti "Dětská herna" typu Ogar49 nebo prázdný černý ubrus a hromada nezakrytých hadiček. To neznamená, že do kolejiště "Dětská herna" se nemůžu zapojit, volných kolejí mám plnou skříň. Stejně tak se můžu zapojit do vašeho společného "utajeného" projektu, protože mám stavby, které se mi do stávajícího kolejiště již nevejdou.
Nevadí mi, když budou kolejiště typu "Dětská herna" nebo prázdný ubrus stát vedle mého kolejiště a budou na něj opticky navazovat. Sám jsem začínal zeleným ubrusem.

Již půl roku se tu diskutuje o koncepci, místo toho, aby už zde byly výkresy, kdo co má a šlo se do realizace. To nikam nevede. Slušně jsem požádal, aby psali lidé co mají zájem o Modulární kolejiště. Místo toho zas jen dohady o koncepci bez jediného výkresu nebo fotky, či odkazu na ní.


Výkresy nemám, fotky kolejiště jsou v poslední akci Kostkování Olomouc 2019 - nešlo zde o krásu ale o to aby si děti hráli ...
Tak v posledním odstavci jsi si odpověděl sám ... (můj dojem = nechceš do společného projektu "dětská herna") vadí ti nedokonalosti že hadičky nejsou zakryté, Ogar49 a jeho stavby nebo jak to pochopit ...
Kolejiště mám pokaždé jiné podle akce na kterou se chystá ... Ostrava 2019 na kterou teď krásně narážíš byla pokusem jestli a jak se dá ovládat ... a ano dá - příprava na další projekty. Ano, černý ubrus protože nevím jak v té rychlosti zakrýt mé vlastní stoly protože nemám jistotu že dostanu stoly v takovém počtu a stejné výšce ...

Nikdo ti nebrání a ani nechce aby jsi se zapojil do společného projektu - modulární kolejiště "dětská herna"

Miho, asi jsme si nesedli ... myslím si, že je to škoda šlo udělat krásný velký projekt ... ale řekněme si to otevřeně - máme o to zájem ?

MiHo

#53
Citace od: samy405 kdy 21.05.2019, 20:32:56
Myslím si, že právě jde o to aby lidi se zapojili a ne pořád nějaké plány ... ty ani nevíš jaký bude zájem a chceš hned nákresy ... toto není cesta ... Stále a pořád dokola tlačíš své kolejiště (chápu to)
Celým projektem je udělat KOLEJIŠTĚ pro děti aby si hráli ... takže zase a dokola - kolejiště poskládané z více kolejišť = více hraní si pro děti
Bez plánů to bohužel nejde, o tom v tomto vlákně hovořím nejen já , ale i další lidé se zkušenostmi ze společných kolejišť. Plány nechci hned, ale po půl roce co toto vlákno běží. Kdo má zájem mohl se během šesti měsíců projevit. Své kolejiště nikam netlačím, může stát samostatně jako stálo doposud a stejně jako v Ostravě si se všemi vlaky mohou hrát děti.
Měl jsi půl roku, aby jsi zde ukázal tu správnou cestu. Místo toho sem řadu měsíců nikdo nepřispěl. Když to tu oživím, máš jen spoustu argumentů co vše je špatně.
Celým tvým projektem je udělat KOLEJIŠTĚ pro děti aby si hráli. Mým projektem je Modulární kolejiště, které bude splňovat určitá kvalitativní kritéria a mimo jiné mohou děti jezdit s vlaky.


Citace od: samy405 kdy 21.05.2019, 14:14:16
Stále jsem toho názoru ať se udělá JEDEN společný projekt a ne že se budou tahat kolejiště a kdo nemá ať jde do spolešného projektu ... proč neudělat rovnou velký společný projekt a je klid ... společný projekt poskládán z menších celků ...
Citace od: miho kdy 21.05.2019, 16:04:48
Já taky, ale přihlédněme ke skutečnostem, které tu zazněly:

fandadolega: kolejiště ovál s větším skrytým nádražím vzadu cca 5x2
ogar49: kolejiště bez přehnané "dekorace"
samy405: " Nedokážu si představit uhlídat obrovské kolejiště poskládané z menších částí a všechno na sebe pasovat" jsem pro veliké kolejiště sestavené z menších kolejišť.
Clermont: U vláčků to mám jinak a tam se mi líbí, že každý si to kolejiště nějak postaví a má nějakou úroveň a každý BP vypadá stejně - rukopis stavitele.
Vočko: "S Clermontem máme společné kolejiště a tomu se chci věnovat naplno. Za mě osobně o zmíněný projekt zájem nemám"

Takže máš už čtyři samostatná kolejiště.
Citace od: samy405 kdy 21.05.2019, 20:32:56
Toto máš krásně utržené z kontextu a je tady jen půlka informací ... přestávám nebo začínám tušit co za tím je ? Zatím nevím co si o těchto poloinformací myslet ...
Na každém řádku je odkaz na kompletní původní příspěvek, aby to vytržené z kontextu nebylo! Když jsem to sestavil z kompletních citací, byly to citace na jednu celou stránku. Proto to shrnutí. Klidně napiš, co dle tvého začínajícího či přestávajícího tušení za tím je.

Citace od: samy405 kdy 21.05.2019, 20:32:56
Stále a pořád dokola chci společný projekt poskládaný z více malých projektů aby byla velká hratelnost, když by nastala porucha na kolejišti malém tak se nic neděje protože je kolem spousta jiných ...
Výborně jsme ve shodě. Jen musíš upřesnit co myslíš malým projektem. Modul nebo celé funkční kolejiště? Jak a kam bez plánů zařadíš samostatné moduly?

Citace od: miho kdy 21.05.2019, 16:04:48
Je škoda, že se tohoto "utajeného"projektu nemohou zúčastnit ostatní, ale to je tvoje volba. Chtěl jsem dát příležitost všem. Je to ten "JEDEN společný projekt" o němž píšeš výše ?

Citace od: samy405 kdy 21.05.2019, 20:32:56
Kolejiště co mám tak spolupracuji s klukama s Olomouce ... a píšu to už po několikráte ... nedíváš se na akce ? kdo je kde přihlášen ? ale prozradím ti to "tajemství" - je to Yoshimaka a Ogar49 . Domluva s klukama je parádní a na místě se dolazují detaily ...
Kostkování Olomouc 2019 je toho zdárným příkladem.
Po několikráte to nepíšeš. Napsal jsi to poprvé. Kostkování Olomouc 2019 je příkladem akce, do níž se veřejně nikdo nehlásil a v utajení vznikl seznam účastníků. S vaším společným Olomouckým kolejištěm je to utajení stejné. Obojí je tedy příkladem zdárného utajení.

Je tedy společný projekt kolejiště Clermont+ Vočko
Pak druhý společný, dosud neveřejný, projekt kolejiště samy405 + Yoshimaka + Ogar49
Pak třetí společný projekt kolejiště miho + Venca94 + davroman + rocice + tomasek, který je otevřen dalším kvalitním modulům.

Citace od: samy405 kdy 21.05.2019, 20:32:56
Výkresy nemám, fotky kolejiště jsou v poslední akci Kostkování Olomouc 2019 - nešlo zde o krásu ale o to aby si děti hráli ...
Tak v posledním odstavci jsi si odpověděl sám ... (můj dojem = nechceš do společného projektu "dětská herna") vadí ti nedokonalosti že hadičky nejsou zakryté, Ogar49 a jeho stavby nebo jak to pochopit ...
Nechci své moduly zařadit do tohoto typu kolejiště:

Jedná se o obrázek, který zveřejnil Ogar49.


Citace od: samy405 kdy 21.05.2019, 20:32:56
Nikdo ti nebrání a ani nechce aby jsi se zapojil do společného projektu - modulární kolejiště "dětská herna"
Miho, asi jsme si nesedli ... myslím si, že je to škoda šlo udělat krásný velký projekt ... ale řekněme si to otevřeně - máme o to zájem ?
O projekt Modulární kolejiště mám zájem a nemusí být nutně v Olomouci, ani nemusí být letos.
Slovní spojení  "modulární kolejiště "dětská herna"" je nesmyslem, viz kategorizace v Pekiho příspěvku, a o nesmysly zájem nemám.

Dá-li organizátor vaše společné kolejiště "dětská herna" a naše společné Moldulární kolejiště vedle sebe tak, že opticky splynou, nic s tím nenadělám. Ty kolejiště propojit mezi sebou nechceš, což vnímám v tomto případě jako pozitivum, tak nechápu o co ti pořád jde.


MiHo

#54
Situaci jsem přehodnotil. Společného projektu v Olomouci ani výstavy v Olomouci se nezúčasním. Pokud vznikne projekt Modulárního kolejiště složeného s modulů jdu do toho.

EDIT: úprava textu po podání přihlášky do Olomouce

peter

Poslední dobou vůbec nestíhám, takže se moc omlouvám, zejména Mihovi, jestli jsem něco přehlédl. Co se mne týká, tak jak už jsem psal, tak sám si doma moduly stavím a plánuji stavět další. Pokud by jsme se pustili do modulového kolejiště, o které z výše napsaného, stejně jako já i Miho stojí a podle toho co píše, tak ví přesně co to modulové kolejiště je, tak si myslím, že je v úvodu naprosto nezbytné se domluvit na několika nejpodstatnějších věcech/bodech.


  • Základní velikost jednoho modulu 48x48 nebo 32x32 + jeho násobky či úplně jiný
  • Standard několika základních (cca 4 druhy) dělící/navazující roviny mezi moduly
  • Téma/doba
  • Podmínky použití dodatečné elektroniky apod.

Záměrně zde neuvádím systém kolejiva, tj. 9V/PF protože se domnívám, že to není podstatné. Lokomotivy by měly být ovládány dálkově, ne tedy přes koleje pomocí trafa a to z důvodu umožnění souběžného provozu několika lokomotiv. Systém kolejiva, je tedy jen estetickou otázkou.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

MiHo

1) Základní velikost jednoho modulu 48x48 nebo 32x32 + jeho násobky či úplně jiný souhlasím
2) Standard několika základních (cca 4 druhy) dělící/navazující roviny mezi moduly - myslíš roviny krajiny nebo rovných kolejí ?
3) Téma/doba - co se týká doby. Železniční budovy stojí třeba i 100 let, tam bych problém neviděl. Co se týče vozidel, volil bych někam do roku 1970, kdy ještě jezdila pára. Nebo se dá pára zařadit jako právě projíždějící historický vlak. Co se týče roční doby, volil bych jaro - léto.
3) Podmínky použití dodatečné elektroniky apod. - standard 9V nebo vlastní napájení.

Martins

Ahoj, vůbec vám do toho nechci vstupovat, ale hodně se mi líbí modulární systém MILS, který tady zmínil Miho. Myslím si, že pokud byste se drželi nějakého (tohoto) standardu, že by to mohlo přilákat další stavitele. Já např. mám doma jakési město z modulárů a uvažuji, že bych je převedl na tento standard (ani je nemusím dávat pryč z baseplate) a pak bych to mohl půjčovat do vašich kolejišť. Je mi jasné, že je potřeba vymyslet nejprve to kolejiště... Myslím, že i někdo další o tomto standardu uvažuje a používá, hodilo by se to asi i u jiných projektů (vesnice, friends a i strašidla vlastně něco podobného měly/mají). M.

samy405

Hodím zde nákres kolejiště kde se modulově dají přidávat další ... Základem bych viděl baseplate 32x32 z důvodu už origo cest které bych nezatracoval a bral je jako hotvý fakt. (teoreticky lze i přizvednout ale musí mít okolní budovy "patníky" aby se měli o co zarazit ...

Nebylo asi vše správně pochopeno ... modulově bych viděl spíše město než samotné kolejiště - tam se moc vymýšlet ani nedá aby to mělo hlavu a patu.

peter

Omlouvám se, ale všechno byly dotazy a body k zamyšlení :-)

Tedy ad1)
Citace
1) Základní velikost jednoho modulu 48x48 nebo 32x32 + jeho násobky či úplně jiný
Měl jsem na mysli, abychom se dohodli, který rozměr bude preferovaný. Teoreticky je možné mít i 16x16 jelikož pro volnou trať, nebo jednoduché spojovací moduly mezi dvěmi rozsáhlejšími moduly to je asi dostatečné.

ad 2)
Citace2) Standard několika základních (cca 4 druhy) dělící/navazující roviny mezi moduly - myslíš roviny krajiny nebo rovných kolejí ?
Měl jsem na mysli "normalizovaná" rozhranní mezi dvěma moduly, tedy jak musí vypadat konce každého modulu, aby se k němu mohl připojit další modul.

ad 3)
Citace3) Téma/doba - co se týká doby. Železniční budovy stojí třeba i 100 let, tam bych problém neviděl. Co se týče vozidel, volil bych někam do roku 1970, kdy ještě jezdila pára. Nebo se dá pára zařadit jako právě projíždějící historický vlak. Co se týče roční doby, volil bych jaro - léto.
Ano, tak nějak to bylo myšleno. Páry jsem bral, že to budou historické soupravy, protože bych nerad kolejiště zbavoval současných kolejových vozidel. Období bych tedy volil současnost a vše co je výrazně starší (vlaky, auta) pak stylizovat k nějaké oslavě, průvodu, srazu apod. Co se období týká, jaro/léto je asi nejlepší možnost

ad 4)
Citace4) Podmínky použití dodatečné elektroniky apod. - standard 9V nebo vlastní napájení.
Zde jsem měl spíše na mysli použití dodatečné elektroniky. Např. pro osvětlení interierů, nebo lamp aby byly maximálně maskovány jakékoliv ne-LEGO komponenty apod. Co se týká napájení, tak jelikož moduly jsou v našem podání soliterní jednotky, tak není potřeba jej nějak omezovat, jelikož si každý ručí za svůj modul. Jediné co zde může být, tak že každý modul vybavený elektronikou musí mít vyvedený např. 9V LEGO konektor nebo standardní 230V konektor pro možné připojení do centrálního napájení apod.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.