Platba zbozi pres Ebay-zadost radu

Založil Millan, 25.07.2006, 22:20:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

betakaroten

Citace od: Raistlin M kdy 27.07.2006, 08:39:47
Tu hlášku v popisu aukce ještě chápu. Varování uprostřed bidování také, ale nevím co má znamenat to zablokování, co se mi už dvakrát, i přez německou adresu, stalo. Má to zjevně jen někdo.
??? zablokování? Mně se teda vždycky v těchto případech ukázalo jenom "bacha, prej k tobě neposílá, sicher chceš přihodit?" neboli jeden klik navíc...

Millan

Citace od: Llevelyn kdy 26.07.2006, 15:55:07
Je ovšem blbost bidovat na set , který má v popisu aukce, "pouze cash při převzetí", bez předchozí domluvy. Může být rád, že prodávající chce transfer a  ne osobní předání.

Millan tedy nedodržel podmínky aukce... :P

Jak správně odvodil otazník,cash při převzetí byla jednou z možnosti,ne podmínkou!!!Ten nemcour tam mel uvedenou cenu za odesílaní po Německu,takže nevím o co mu jde...
Pokud mi to někdo nechce poslat do Cech,dam mu vždy německou adresu k mým známým..

Myslim si,ze  spis problémy  s komunikací.Vše si asi překládá na překladači,a je to pro něj trochu komplikované...Přitom když jsem se ho před ukončením aukce vyptával na podrobnosti,v pohodě mi odpověděl.To už by mě poslal do pr.... tenkrát..

Uvidíme,nějak to dopadne...

Cavelon

Citace od: Millan kdy 27.07.2006, 11:19:51
Vše si asi překládá na překladači

Ty s ním nekomunikuješ v nemčine?

rdk

Citace od: Cavelon kdy 27.07.2006, 11:39:31
Ty s ním nekomunikuješ v nemčine?

Nevím jak Millan, ale já zásadně píšu němcům anglicky. 8) ;D Zatím vždy pochopili...

Cavelon

Citace od: rdk kdy 27.07.2006, 12:06:25
Nevím jak Millan, ale já zásadně píšu němcům anglicky. 8) ;D Zatím vždy pochopili...

No, čo ja som počul, tak niektorí sú an angličtinu alergickí. Možno aj preto má Millan problémy...

Jindroush

Komunikuju taky jen v angličtině, jejich případné německé odpovědi už si nějak přelouskám slovníkem/báblfiší. Jednou jedinkrát sem germánovi poslal odpověď vyrobenou překladačem eng->ger a smál se ještě 14 dní  ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

***Banana.com

No já vydražil celkem dost věcí od cca.40 unique prodejců, a jen jeden z nich trval na platbě převodem. Ostatní bez problémů přijali platbu ceným dopisem. Stačí je slušně požádat, vysvětlit, že u nás je to 8x levnější a ještě mu to přijde rychleji, a bylo..
Zboží pošlou kamkoliv, já si to kvůli poštovnému nechávám poslat na benzínku do SRN, kde jsem se domluvil, že mi přijmou i balíky DHL na mé jméno..pak jednou dvakrát týdně tam dojedu, a je to..
Když mají aukci blokovanou pro bidující z ČR, stačí napsat, a odblokovali mi to. Jinak někdy se zobrazí jen výstražná hláška, že kupující ohraničil aukci územně a je možné, že do ČR nepošle..ale bidovat jde...

Millan

#37
Dosud z pěti prodávajících jen tenhle neumí :(

Myslim, ze když jde o kšeft,tak se rádi "ponizej"


CitaceNo, čo ja som počul, tak niektorí sú an angličtinu alergickí. Možno aj preto má Millan problémy...
To, že někdo není ochoten mluvit cizím jazykem není proto,ze by byl hrdý,nebo na něj alergický,ale proto,ze je to BURAN.V živote jsem s nesetkal s tím,ze by někdo uměl a zároveň nechtěl..

V Austrálii jsem poznal Francouze,žijícího tam už čtvrtý rok,který nerozuměl jediné anglické větě.Pracovala jen jeho manželka,která tam byla vyslaná na stáž,a ta mu vše překládala.

Pro příklad nemusíme chodit daleko.. česká prodavačka umí taky hezky dát najevo cizincovi svoje "sympatie",nemá-li snahu porozumět...Naopak ta,co umí alespon pár slovíček,je za takového zákazníka vždy vděčna,protože to správně chápe jako příležitost a odreagování... 

Tito lidé,ať už Češi,nebo kteříkoliv jiní,svoji krátkozrakost  schovávají za falešný nacionalismus.Přece to,že se naučím pár cizích slovíček,mi nemůže nikdy v ničem uškodit...Ale to už odbíhám od tématu..

rdk

Citace od: banana.com kdy 27.07.2006, 13:13:56
Zboží pošlou kamkoliv, já si to kvůli poštovnému nechávám poslat na benzínku do SRN, kde jsem se domluvil, že mi přijmou i balíky DHL na mé jméno..pak jednou dvakrát týdně tam dojedu, a je to..

Se ti divím, že sis nezřídil v německu účet, když tam jezdíš tak často. Pak by tě platba stála pár centů a žádná votrava na počtě...

otaznik

Taky s nima komunikuju anglicky a v pohodě. Je to spíše o lidech, než o tom, jestli si píšeme německy, anglicky nebo česky.

Poco

Ja pre zmenu komunikujem v nemčine a dopíšem tam, že po anglicky by to bolo lepšie. Len jeden zo šiestich Nemcov rozpráva na porovnateľnej úrovni ako ja, čo ma teda docela prekvapuje.

Ak sa vám oplatí peniaze poslať v obálke viac, ako cez paypay, tak to sa vám docela divím (a rehocem, no offence ;) )

Jindroush

Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Millan

 Zminujete tady PayPay...Doufam,ze mate namysli PayPal!!!

Colonel32

ne

paypay a paypal je neco uplne jineho

matny

Paypal je pre mna osobne rovnako uzitocny sposob posielania penazi ako paypay, hlavne pre tych nemcurov, ktory nemaju zriadeny paypal ucet. Blizsie info:
http://www.paypay.com/index.php

***Banana.com

Citace od: Millan kdy 27.07.2006, 13:16:32
[To, že někdo není ochoten mluvit cizím jazykem není proto,ze by byl hrdý,nebo na něj alergický,ale proto,ze je to BURAN.V živote jsem s nesetkal s tím,ze by někdo uměl a zároveň nechtěl..

Já když byl ve Francii, tak žabožroutí prodavačka v Auchanu na anglický pozdrav dělala, že jsem průhledný, a teprve na bon jour zareagovala...Dle mé několikanásobné zkušenosti ve Francii je velký problém se domluvit anglicky, protože jsou tak nesmyslně hrdí na svou zemi galského kohouta, že i když umí, tak z principu na angličtinu nereagují :P A žabožroutí řeč zase neumím já...
Zřejmě je to pozůstatek dějinného vývoje, kdy žabo a hamandeggs žrouti spolu pořád válčili...

Raistlin M

Citace od: banana.com kdy 28.07.2006, 10:54:32
Citace od: Millan kdy 27.07.2006, 13:16:32
[To, že někdo není ochoten mluvit cizím jazykem není proto,ze by byl hrdý,nebo na něj alergický,ale proto,ze je to BURAN.V živote jsem s nesetkal s tím,ze by někdo uměl a zároveň nechtěl..

Já když byl ve Francii, tak žabožroutí prodavačka v Auchanu na anglický pozdrav dělala, že jsem průhledný, a teprve na bon jour zareagovala...Dle mé několikanásobné zkušenosti ve Francii je velký problém se domluvit anglicky, protože jsou tak nesmyslně hrdí na svou zemi galského kohouta, že i když umí, tak z principu na angličtinu nereagují :P A žabožroutí řeč zase neumím já...
Zřejmě je to pozůstatek dějinného vývoje, kdy žabo a hamandeggs žrouti spolu pořád válčili...

Asi jsi tam nezkusil mluvit německy...že? To by jsi byl s tou průhledností spokojený. ;D ;D ;D To se totiž nevyplácí.

Jinak to asi s angličtinou záleží na místě. V Saint-Tropez nebo v Paříži to není problém. ;)

myth

Citace od: Raistlin M kdy 28.07.2006, 11:21:18
Asi jsi tam nezkusil mluvit německy...že? To by jsi byl s tou průhledností spokojený. ;D ;D ;D To se totiž nevyplácí.

Jinak to asi s angličtinou záleží na místě. V Saint-Tropez nebo v Paříži to není problém. ;)

S tým Parížom môžem potvrdiť. Absolútne nebol problém dohovoriť sa po anglicky. I keď je pravda, že som si tú francúzštinu mohol aspoň trochu precvičiť ;D .
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

***Banana.com

No německy jsem to opravdu nezkoušel, to se totiž nevyplácí skoro nikde vyjma SRN a Rakouska ;D Obliba západoněmeckých soudruhů je v Evropě přibližně stejná, jako u nás ;D

MildaPajda

je zajimave, ze nemci me kolikrat automaticky oslovi anglicky sami od sebe.... snazim se jim psat nemecky a to same i v anglictine, treba kdybych se vyjadril nejak blbe... :)

co se francie tyce, tak v parizi jsme byli s anglictinou absolutne v pohode, meli i jidelaky anglicky, ale kdyz jezdime lyzovat, taxe mi kolikrat stalo, ze na anglictinu reagujou az kdyz zjisti, ze tam chcete utratit nejaky prachy... v pujcovne lyzi sem rek bonzur a hned za tim anglicky, ze bych si pucil nejaky super lyze, ze je fuk kolik to bude kostovata moh se strhnout... kdyz sem prisel do hospody pro caj pro nemocnyho brachu, taxi me malem ani nevsimli....

v barcelone sem se s anglictinou (mimo turisticke objekty) nedomluvil... ale kdyz me na trzisti na Ramble 10 minut ignorovala prodavacka peciva, taxem ji hezky nahlas rek (cesky): TY KRAVO BLBA, TAXI NA*ER, byla behem vteriny u me a co prej chci...  ;D

takze pro nakupy na Ebayi pouzivam lamanou helmutstinu a to same pisu anglicesky... nestalo se mi, ze bysme si nerozumeli.. :)
a pro platby doporucuju opravdu PayPal... :)
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)