LEGO 42099

Založil petsild, 04.08.2019, 10:41:38

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Antuch

Dneska sem si po 20 letech zkusil postavit vlastni vec... Podvozek je z 42099 a vrsek by mel byt neco jako wrangler pickup...
Ale je videt, ze vychazim z doby pred 15 lety, kdy bylo vse dirkovany:-D
No, priste to snad bdue lepsi...
https://photos.app.goo.gl/iMsRiKtezLpBKUg67

petsild

Je to tam :), taky bych si rád postavil vlastního Wranglera.
Bohužel nemám k tomu vhodné dílky na stavbu no.

Antuch

Tak mensi upgrade... Celkove to uz vypada vic jako predloha...
https://photos.app.goo.gl/Z3EtLz5eJnHWVy549

sohibil

Citace od: petsild kdy 14.09.2019, 07:09:24
Bohužel je planetovka nerozebiratelná, jinak než brutálním násilím nejde rozšklebit.
Proto jsou na plastu viditelné stopy páčení asi nějakým šroubovákem.
Ten vosk co popisuješ je vlastně originál vazelína, která je navíc podle popisu lepkavá.
Nová planetovka svoje využití určitě najde, převážně na velkých a těžkých modelech.
Nepopieram, že planétovka nájde využitie. Len ako vravím, mohli to v TLG radšej vyriešiť spôsobom, ktorý by využil existujúce diely. Myslím že pre technicky zdatného staviteľa by bolo omnoho zábavnejšie zostaviť si planétovku sám ako len použiť erárny diel.

Mimochodom mám dojem, že redukčná prevodovka sa v Technicu objavila už v 80. rokoch, len si nie som istý či to je planétovka ale asi najskôr. Isteže, je dosť macatá a jej montáž do menších vozidiel by bol problém.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

petsild

Tak jsem se pustil do vlastní Jeep nástavby, dle dostupných dílů jsem postavil model pokusné konstrukce a barevné kombinace.
Abych se neopičil, raději jsem zvolil kratší versi a použil čtvercové přední světla.
Upevnění nástavby je ponecháno na praktických třech bodech, lze tedy rychle prohodit za originální setovou karosérii.
















Antuch

#95
Citace od: petsild kdy 25.09.2019, 15:22:15
Tak jsem se pustil do vlastní Jeep nástavby, dle dostupných dílů jsem postavil model pokusné konstrukce a barevné kombinace.
Abych se neopičil, raději jsem zvolil kratší versi a použil čtvercové přední světla.
Upevnění nástavby je ponecháno na praktických třech bodech, lze tedy rychle prohodit za originální setovou karosérii.

Parada...
Ja skoncil tady... Postupne jsem vse predelal dle (pro me noveho systemu). Kdyznjsem lego technuc opoustel, tak byly vsude vudet dirky a spis to vzdalene pripominalo merkur...ted je to prakticky nivy level a o to zajimavejsi...
https://photos.app.goo.gl/ZpY2ejcWpdWRndAk9

Vic fotek nemam, prestalo me to bavit, tak jsem karoserii rozebral... Priste to zase posunu dal:-D


petsild

Jo... taky se po letech znovu učím.
Už se těším :) na tvoji novou úpravu.

petsild

Jinak vyšla appka Brick Controller 2 verze 1.9 https://play.google.com/store/apps/details?id=com.scn.BrickController2&hl=en_US, která opravuje funkci serva na PUP.

Tomik

Včera jsem model dokončil a zaujalo mě, jak "brutálně" je ztužený celý podvozek. Obě nápravy jsou dost masivní a vůbec si nechci představit, jak těžko se budou rozebírat - na několika místech jsem si všiml os s navléknutými ozubenými koly a bushema zastrčenými do axle joinerů uvnitř rámů 5x7 nebo 5x11, ze kterých se budou muset vytahovat za vyčnívající konec o délce 1 stud. Něco podobného bylo i na dvou místech u Porsche 911 GT3 RS a byl opravdu porod to rozebrat.

Celkově set hodnotím jako dobrou zásobárnu dílů pro tvorbu vlastních modelů s novou elektronikou Control+. Model jako takový mi přijde dobrý po stránce robustnosti a funkčnosti. Po stránce designu se to opravdu moc nepovedlo...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

petsild

Ahoj Tomiku,
hovoříš dost odborně, některým výrazům :) nerozumím, ale snad se je brzy naučím.
Jo bytelnost je opravdu výborná, povedlo se mi ho několikrát bočně překlopit v kotrmelec a vše zůstalo držet na svém místě.
Máš nějaký nápad jak přepákovat vyztužit přední měkké tlumiče a zadní naopak změkčit?

petsild

Myslíte že jsou červené disky lepší kombinace?






petsild

Přepákování předních tlumičů bylo snažší :) než jsem se původně domníval. Díky tomu jsem docílil stejně dobré :D světlé výšky,
jako má moje zadní náprava téměř 6 dílků. Dále srovnal obě nápravy do vodoroviny, plus páka tlumičů zajišťuje ideální sílu na přední tlumiče.




Tomik

Citace od: petsild kdy 26.09.2019, 20:20:00
Ahoj Tomiku,
hovoříš dost odborně, některým výrazům :) nerozumím, ale snad se je brzy naučím.
Jo bytelnost je opravdu výborná, povedlo se mi ho několikrát bočně překlopit v kotrmelec a vše zůstalo držet na svém místě.
Máš nějaký nápad jak přepákovat vyztužit přední měkké tlumiče a zadní naopak změkčit?
Žádné jednoduché řešení mě nenapadá. Spíš začínám přemýšlet o tom, co postavím jako alternativní model...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Antuch

Citace od: petsild kdy 28.09.2019, 12:47:29
Přepákování předních tlumičů bylo snažší :) než jsem se původně domníval. Díky tomu jsem docílil stejně dobré :D světlé výšky,
jako má moje zadní náprava téměř 6 dílků. Dále srovnal obě nápravy do vodoroviny, plus páka tlumičů zajišťuje ideální sílu na přední tlumiče.





To je dost dobry..
Me teda napadlo ty tlumice zdvojit... M doma zasobu starych sedych, tak t9 pak vyzkouaim taky

petsild

Zdvojit tlumiče mě napadlo taky, ale na prázdno jsou červené tlumiče velice silné. Tak jsem na řešení použil :) fyzikální zákon.

petsild

Ještě napadl :) zlepšovák, jak eliminovat velké vůle řízení, jednoduše podložit stabilizátor půldílkem a díky tomu docílil i decentní zbíhavostí kol.
To ale vyžaduje větší výchylku v úhlu zatáčení, kterou jsem pořešil drobnou úpravou v mém tlumičovém modu.




petsild

Ani v nové 1.0.2  Control+ appce https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lego.technic.controlplus&hl=en_US nedošlo k žádnému zlepšení funkcí.

Hlavní negativa jsou:

Neexistuje v menu vollba ukončit.
Nelze prohodit ovládání na uživatele praváka.
Vysoká náročnost, mobil se zahřívá, jak při hraní náročné 3D hry.
Někdy se připojím až na několikátý pokus.

Dal jsem v hodnocení 3 hvězdy, dnes by dostala sotva jednu celou.

Legman

Vyskúšať appku od Buwizz  ;)

petsild

Doporučuji parádní :D BrickController 2, jeho vývojář Murvai naslouchá uživatelskou komunitu a každá nová verze je vychytanější.

Antuch

Citace od: petsild kdy 01.10.2019, 20:08:57
Doporučuji parádní :D BrickController 2, jeho vývojář Murvai naslouchá uživatelskou komunitu a každá nová verze je vychytanější.
Ja to teda nejak nemuzu nastavit... Musim mrknout a pohledat...

petsild

Přidal jsem hafo :) doplňků, plus nějakou tu drobnou korekci kabiny.

- Hák navijáku
- Přední blinkry
- Přístrojovou desku
- Páčky řazení
- Středové zpětné zrcátko
- Zadní SPZ
- Anténu








petsild


petsild


milanv

To prostě nemá chybu. Palec nahoru všem: jak komunitě (v tomto případě jednočlenné :) ), tak i firmě LEGO - ne za to, jak jí to trvá (ačkoliv na to má celý tým), ale za to, jak dala celý protokol legálně a zdarma k dispozici a toto celé tak umožnila.
Pán na Žlutém hradě

sohibil

Dokludiho traktor mi pripomína tie staré malotraktory čo u nás väčšinou kosili/hrabali trávu.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

petsild


Antuch


petsild

Postavíš si Rocky model podle obrázků, nebo raději počkáš a koupíš návod?

Antuch

Uvidim... Trosku mi vrta hlavou to nataceni kabiny/stredu vuci napravam... Musim si to prostudovat. Vypada to zajimave... Uz je na netu dalsi jeho video. Ta mrcha vyjede docela dost

miro

tipujem, že ako trčia konce tan osiek po stranách toho "diferenciálu" na vrchu centrálnej časti, tak na nich je nejaký tlmiaci mechanizmus (možno napojený na tie dva dolné svetlosivé diely s dierami), možno cez nejaké gumičky (sú v sete nejaké?), ktorý tlmí natočenie tých dvoch veľkých točien navzájom...autor to skryl pod žltú kapotáž.