bricklink && registered mail

Založil myth, 09.06.2005, 12:32:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

myth

Rozhodol som sa cez bricklink skompletizovať moje staré sety z detských čias. Ako najrozumnejší spôsob platby mi príde registered mail. Chcel by som sa opýtať skúsenejších kolegov na radu - ako sa posiela registrovaná pošta - treba na to nejakú špeciálnu obálku? (Na stránkach slov. pošty samozrejme neexistuje žiadna zmienka o registrovanej zásielke.) Prípadne máte niekto skúsenosti s nakupovaním cez bricklink? Za rady a odpovede vopred ďakujem.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

rdk

Bohužel nevím jak Slovenská, ale Česká poštá má za 7 Kč igelitovou obálku pro "Cenné psaní do zahraničí". Je to registered a pojištěné na tolik, kolik je na té obálce napsáno. Poštovné do Německa bylo nějakých 80 Kč.

Jindroush

Bůhví proč si myslím, že se jedná u Slovenské Pošty o 'List ?.triedy + poistenie do 1000 Sk' a pak k tomu 'poistenie za každých ďalších 1000 Sk'.

Z Čech posílám jako cenné psaní běžně. Jen to prostě celkem trvá a i ty lidi to většinou maj jako vedlejšák, takže jim to celkem trvá. Já posílal peníze minulý úterý a u jednoho obchodu mi dva dny visí status 'paid', jeden má 'packed'. Jestli to pošlou zejtra nebo v pondělí, tak je to tu tak ve středu/čtvrtek příští týden, což nám dává 16-17 dní na jednu 'obrátku', což není rychlost nic moc.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

myth

Je to mierne off-topic, ale pri prezeraní cenníku slovenskej pošty som narazil na toto:

Citace13. Zásielky adresované vojnovým zajatcom alebo odosielané vojnovými zajatcami (Čl. 9 PP)

Zásielky adresované vojnovým zajatcom alebo civilným internovaným osobám, zásielky nimi odosielané alebo ich sa týkajúce, zasielané priamo alebo prostredníctvom ústrednej spravodajskej kancelárie pre vojnových zajatcov alebo prostredníctvom spravodajských kancelárií zriadených v bojujúcich krajinách, ktoré na svojom území prijali bojujúce osoby, alebo na území v ktorých sú tieto osoby internované, musia byť označené poznámkou ,,Service des prisonniers de guerre,,, alebo ,,Service des internés,,.                        
a) 2. triedou                        
zásielky sú prepravované bezplatne                        
b) 1. triedou                        
sadzba vo výške rozdielu sadzieb za prepravu toho istého druhu zásielok 1. a 2. triedy.

Nedalo mi nepodeliť sa s Vami o tento skvost  ;)
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Cavelon

Citace od: myth kdy 09.06.2005, 12:32:24
Rozhodol som sa cez bricklink skompletizovať moje staré sety z detských čias. Ako najrozumnejší spôsob platby mi príde registered mail.

Podarilo sa Ti už vypátrať ako sa to dá zrealizovať pomocou našej pošty?

myth

Ano, zistil som, aj vyskúšal. Treba to poslať ako doporučený list a zároveň prvou triedou.

Dodacia doba do USA je 5-10 pracovných dní, cena za obyčajnú obálku s obsahom 8 bankoviek a doprovodného listu bola 70 Sk. Je to bez poistenia - do USA nejde poistiť. Dodacia doba do krajín EU by mala byť 3-6 dní, cena menšia ako do USA + prípadné poistenie.

Všetky informácie by si mal násť na stránkach našej pošty. Ak tam zistíš čo potrebuješ, tak ťa budem uznávať ;D . Tu sú všetky cenníky. Ak si stiahneš xls medzinárodný styk, daj si pozor - nie je nastavený na prvom sheete. Chvíľu mi trvalo kým som na to prišiel ;) . Ak prídeš na lepšiu kombináciu služieb, daj vedieť.

Toto je najlepšie k čomu som sa s pomocou telefonického zákaznickeho servisu dopátral(tam mi radili aj EMS - do USA to dôjde do 2 dní, ale stojí to od 440 Sk vyššie - vôbec sa to neoplatí, to už radšej bankový prevod).
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Cavelon

Ďakujem za vyčerpávujúce informácie. :) Ja som sa už kedysi pokúšal niečo nájsť na stránkach pošty, ale po chvíli som to vzdal, lebo mi z toho bolo na zvracanie. :P Keď získam nejaké nové info alebo skúsenosti, rád sa s tým podelím.

myth

Niet zač, rado sa stalo :D

Citace od: Cavelon kdy 21.06.2005, 22:26:01
Ja som sa už kedysi pokúšal niečo nájsť na stránkach pošty, ale po chvíli som to vzdal, lebo mi z toho bolo na zvracanie. :P

Skúsil si niekedy pozrieť anglickú verziu stránok? Ten "rozsah" informácií v anglickom jazyku doslova vyrazí dych
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Cavelon

Citace od: myth kdy 21.06.2005, 22:36:35
Skúsil si niekedy pozrieť anglickú verziu stránok? Ten "rozsah" informácií v anglickom jazyku doslova vyrazí dych

Priznám sa, že ma ani nenapadlo, žeby niekto z pošty si dal vyrobiť stránky v angličtine. Mám totiž s nimi "vynikajúce" skúsenosti. >:( >:( Keď mám na pošte niečo vybaviť, radšej tam pošlem manželku, aby ma odtiaľ nemuseli vyniesť v drevenom spacáku. ;D ;D

Zajtra sa na to mrknem.

Aki

Citace od: myth kdy 21.06.2005, 22:36:35
Ten "rozsah" informácií v anglickom jazyku doslova vyrazí dych
Předpokládám, že tam není skoro nic, že?  ;)
Oni to totiž ti pošťáci dělají jenom a pouze pro pošťáky!!!! 8) :D :P
Tedy ne oficiálně, ale prakticky. Už jenom to použití poštovního slangu bývá mnohdy kouzelné. Já tedy doma jednu pošťačku mám a kdykoliv je zapotřebí najít nějakou cenu či službu musí zasednout k bedně ona. Poprvé se divila, vzápětí pochopila a dnes je to již samozřejmost na kterou se neptá. Zkrátka pošťácky jsem se (asi jako většina z vás) ještě nenaučil a i Čapek by se asi divil.... ::) :-* >:D

Cavelon

Ich "hantýrka" ma nevzrušuje, ale vzrušuje ma napríklad to, keď baba za okienkom nevie, čo a ako to má robiť a človek ešte aby ju to učil. Vrchol je, keď tomu prd rozumie a ešte sa aj háda, že pravdu má ona. Takže v snahe ušetriť si svoje zdravie sa tomuto úradu radšej vyhýbam. ;D

Aki

Citace od: Cavelon kdy 21.06.2005, 22:58:23
Takže v snahe ušetriť si svoje zdravie sa tomuto úradu radšej vyhýbam.
U vás je to ještě úřad  :o :o :o?
Jinak mně jejich slang rozčiluje dost. Mnohdy totiž oni nerozumí mně a já jim!
(Ještě, že i na toto mám překladatelku - stejně jako na tu čínštinu, jak tu již jednou zaznělo)

myth

Keď som posielal už spomínaný list do USA, dalo mi dosť práce presvedčiť "tetu" za okienkom, že to chcem poslať AJ doporučene AJ prvou triedou. Nejako to nevedela pochopiť, že zákazník(ja) môže chcieť skombinovať viac služieb na jednu zásielku...

Citace od: Aki kdy 21.06.2005, 23:04:01
U vás je to ještě úřad :o :o :o?

Bohvie čo to je, v oficiálnom názve už slovo úrad nemajú a ako som počul minulý rok v jedných správach, už sa naštastie chystá privatizácia toho skostnatelého a pomaly zbytočného kolosu

Citace od: Cavelon kdy 21.06.2005, 22:58:23
Takže v snahe ušetriť si svoje zdravie sa tomuto úradu radšej vyhýbam. ;D

Nie náhodou v snahe ušetriť ich zdravie?  ;D ;D ;D
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Jindroush

Hehe, mě se u nás na poště v naší vesničce střediskové téměř bojí. Minule jsem si tam vyzvedl formulář pro platbu Western Union a paní vedoucí byla zděšením bez sebe, že to budu chtít i poslat.  ;D ;D ;D

O cenném balíku mimo Evropu nechtěla ani slyšet.  ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

chadzi

he, v praze na poste to stejny, ja sem kvuli 3 platbam zablokoval okynko na poste na cca 40 minut, duchodci me malem utloukli (jeden do me fakt najel...)

Cavelon

Citace od: chadzi kdy 22.06.2005, 07:39:30
duchodci me malem utloukli (jeden do me fakt najel...)

Na dôchodcov bacha! Tí majú zo všetkých najmenej času, lebo sú najviac zaneprázdnení (tliachaním a šírením klebiet a poplašných správ).  ;D

chadzi

jj, a navic sou agresivni, jeden do me fakt naschval strcil, nastesti pro nej nejsem hovado tak sem mu to nevratil, ale fakt sem nechapal...

rdk

Citace od: chadzi kdy 22.06.2005, 07:39:30
he, v praze na poste to stejny, ja sem kvuli 3 platbam zablokoval okynko na poste na cca 40 minut, duchodci me malem utloukli (jeden do me fakt najel...)

Tak vidím, že stejný to je úplně všude.  ;D ;D I na nejvetší brněnské poště musela bába za okýnkem vstát a jít zkonzultovat nějaký tlustospis, když sem chtěl poslal cenné psaní do zahraničí... 

Cavelon

No, už to vidím, čo ma zase čaká, keď budem chcieť kúpiť niečo z BL. Už aby som začal cvičiť nejaké ukľudňujúce cviky. ;D

eNTy

No a co PayPal, neodsouva svym prichodem do Ceska tohle vsechno na smetiste dejin?
Pro mne osobne ano. Dokonce mi jsou ukradene i IBAN poplatky  :)

Cavelon

Citace od: xtepn01 kdy 22.06.2005, 10:29:49
No a co PayPal

Ty si asi nečítal diskusiu o PayPal a najmä posledný Chadziho príspevok. Mrkni sa na toto.

Honza D.

Já bych z používání PayPalu bobky neměl. Platí přes to tisíce lidí, kdyby to byla skutečně reálná hrozba, asi by to nemělo takovou oblibu.
Tím neříkám, že se takové případy občas nestávají, ale asi to není často. Když ztratím kreditku před Tescem na parkovišti, taky mi jí pěkně provětrají než stihnu cokoliv udělat...

Tak, teď mě roztrhejte  ;D
Nabízím jednotlivé kostky (základní, střechy, technic, elektro, pneu, vlaky) i stavebnice; seznam najdete na kostky.malozvlkahostiny.net. Vše je nové, nepoužité.

Honza D.

Citace od: Honza D. kdy 22.06.2005, 12:53:46
Když ztratím kreditku před Tescem na parkovišti, taky mi jí pěkně provětrají než stihnu cokoliv udělat...
Hmm, pravda, před Tescem by jí musel náhodou najít nějakej sviňák (a v tu pravou chvíli), zatímco na internetu už takovej sviňák určitě je a aktivně se snaží jí "najít". Hmm...
Nabízím jednotlivé kostky (základní, střechy, technic, elektro, pneu, vlaky) i stavebnice; seznam najdete na kostky.malozvlkahostiny.net. Vše je nové, nepoužité.

eNTy

Citace od: Cavelon kdy 22.06.2005, 12:33:03
Ty si asi nečítal diskusiu o PayPal a najmä posledný Chadziho príspevok. Mrkni sa na toto.

Ano, cetl jsem to. Zajimave, jak po letech, kdy vsichni kriceli, jak jim chybi PayPal, ho najednou maji a nasli si nejaky hystericky duvod, proc si zase stezovat. Takovych stranek je na internetu mraky a kritizuji absolutne VSECHNY velke, stredni a casto i male firmy, podnikajici v cemkoliv.
Na pouzivani PayPalu pro placeni za zbozi nevidim absolutne o nic vetsi riziko, nez placeni predem prevodem, ci posilani hotovosti v obalce. Spise naopak.
Prijimani plateb je neco zcela jineho a o tom jsem navic nemluvil. I tak mi to prijde podstatne spolehlivejsi, nez jine zpusoby.
Jinymi slovy, ma-li nekdo desitky milionu klientu, tak by bylo velmi podezrele, nenaslo-li by se aspon 100, ktery byli opravdu nespravedlive postizeni. Svet neni spravedlivy a neni 100% bezpecny. PayPal mi vsak moje riziko spise snizuje, nez zvysuje.

myth

Ako som už písal v PayPal threade, mojou kartou banka nedovoľuje platiť cez internet, a kým nenájdem náhradné riešenie(virtuálna karta ako mi tam radili) a nespojazdním ho zasielanie obálkou ostáva zatiaĺ jedinou možnosťou. Mimochodom, do zahraničia možno posielať aj niečo iné ako peniaze ;) . V každom prípade mi príde užitočné vedieť ako niečo poslať do zahraničia a príhody z pošty mi prídu celkom zábavné - pokiaľ si neuvedomím že tí ľudia sú platený z našich daní :-\
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

chadzi

xtepn01 - urcite je uzitecny vedet co se taky muze stat, takze je jen dobre ze takovy stranky jsou, ale je na kazdym jak se zaridi.

Ja osobne po tom co jsem to cetl (a potom co mi ebay bloklo konto za naky udajny zneuzivani, btw jedna a ta sama 'firma') bych to rozhodne nepouzival. ale rikam, kazdyho vec.

Aki

Citace od: myth kdy 22.06.2005, 13:45:12
a príhody z pošty mi prídu celkom zábavné - pokiaľ si neuvedomím že tí ľudia sú platený z našich daní :-\
Tak v ČR ne. Naopak.

rdk

Citace od: Aki kdy 22.06.2005, 17:48:35
[Tak v ČR ne. Naopak.

Je to tak, Česká Pošta bývá v zisku několik set mil. Kč. Za rok 2003 dokonce skoro miliardu Kč před zdaněním...

Aki

#28
A skoro celý zisk pak spolkne vláda (jako vlastník této obchodní společnosti) na dorovnání rozpočtu...... :P a tak není na pořádné a hlavně časté školení zaměstnanců, nové vybavení, opravy budov.......... ::)

Cavelon

Myth, keď si kupoval nejaké veci na BL z USA, nemal si problémy s colníkmi?