ebay zkusenosti #2

Založil chadzi, 14.04.2005, 10:52:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

chadzi

Tak mam dalsi skvele zkusenosti z ebay.

Nakoupil jsem par vagonu + prislusenstvi cca 17.3., penize poslal pres IBAN 23.3. Naposledy jsem jim psal 30.3. jestli to dostali a ze bych to potreboval poslat rychleji at se mi ozvou - zadna odpoved. No a dnes jsem dostal unpaid item oznameni pres ebay - zadna komunikace od toho prodejce, rovnou oficialne pres ebay. Tak jsem sel do banky pro kopii IBAN prikazu a samozrejme zadny problemy, takze sem jim napsal at jdou nekam ze to zaplaceny bylo. Sem zvedavej co ted...

Zajimalo by me jestli se to stalo jeste nekomu, chovani nekterych nemcouru me fakt zacina stvat. Holt jako lama s feedbackem kolem 10ti si clovek nemuze moc vyskakovat >:(

Micho

Tak to je nepríjemné. Je ale dobré, že sa tu o tom píše ... Bohužiaľ nadobúdajú pravdivosť niektoré upozornenia. :( :( :(

Zrejme je riešením kupovať od renomovaných obchodníkov, ktorý toho tam majú napredávané hodne. Zaujímalo by ma, aké mal hodnotenie ten predajca, čo zmizol.

KLF

Citace od: chadzi kdy 14.04.2005, 10:52:31
Tak mam dalsi skvele zkusenosti z ebay.

Nakoupil jsem par vagonu + prislusenstvi cca 17.3., penize poslal pres IBAN 23.3. Naposledy jsem jim psal 30.3. jestli to dostali a ze bych to potreboval poslat rychleji at se mi ozvou - zadna odpoved. No a dnes jsem dostal unpaid item oznameni pres ebay - zadna komunikace od toho prodejce, rovnou oficialne pres ebay. Tak jsem sel do banky pro kopii IBAN prikazu a samozrejme zadny problemy, takze sem jim napsal at jdou nekam ze to zaplaceny bylo. Sem zvedavej co ted...

Zajimalo by me jestli se to stalo jeste nekomu, chovani nekterych nemcouru me fakt zacina stvat. Holt jako lama s feedbackem kolem 10ti si clovek nemuze moc vyskakovat >:(

Mne sa to stalo. Aky mal feedback ten dotycny ?
Terminated.

chadzi

374
99,7% positive, od roku 2002

http://feedback.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback&userid=nachbar58&iid=5962987324&frm=284

Chapu ze se teoreticky ty prachy mohly nekde zaseknout (malo pravdepodobny), ale ze to haze hned ofiko je pekna prasarna... buhvi taky jestli nekeca

chadzi

klf - a jak to vlastne dopadlo s tebou?

KLF

Citace od: chadzi kdy 14.04.2005, 12:21:33
klf - a jak to vlastne dopadlo s tebou?

No ja mam podobnu skusenost ako Ty. Tiez to hnes riesil cez e-bay. A pritom prachy podla mna skasol. A to mal feedback cez 1500 !!! Kanadan. Je to dost riziko. ;( Ak ide o drahsie zbozi, tak najradsej by som si po to siel sam a prachy vycaloval na mieste. Ovsem z 99% to tak nejde, lebo je to daleko. ;(
Terminated.

chadzi

nj, ale jak to dopadlo - dostal si zbozi nebo furt tvrdi zes to nezaplatil. co feedback?

KLF

Citace od: chadzi kdy 14.04.2005, 12:54:09
nj, ale jak to dopadlo - dostal si zbozi nebo furt tvrdi zes to nezaplatil. co feedback?

On tvrdil, ze mu peniaze nedosli, pritom mi banka potvrdila, ze transakcia prebehla uspesne. Feedback mi nedal negativny - nedal mi ziadny, ale zaslal na e-bay staznost, ze neplatim a oni mi zastavili konto !!! Po jednom incidente a navyse z mojej strany NEVINNOM ! Toto povazujem za dost velke svinstvo.
Samozrejme, ze zbozi, ani cca 100 USD som uz nevidel.
Terminated.

Aki

A co poslat na Ebay taky stížnost a zdokladovat to. Banka je přeci schopná vydat potvrzení i v AJ?
A používal bych hodně ostrá slova jako zloděj a tak!  8)

PS to jsem chytrý když takhle neobchoduju, že?  ;D

KLF

Citace od: Aki kdy 14.04.2005, 13:35:17
A co poslat na Ebay taky stížnost a zdokladovat to. Banka je přeci schopná vydat potvrzení i v AJ?
A používal bych hodně ostrá slova jako zloděj a tak!  8)

PS to jsem chytrý když takhle neobchoduju, že?  ;D

To ma napadlo, ale v podstate som to povazoval za zbytocnu stratu casu. ;/ Aj tak som mal len feedback +2, tak som si zriadil nove konto radsej. ;( Ale je to smutne. Ani e-bay nie je dokonale...
Terminated.

Aki

To chápu i když principiálně bych s tím souhlasit nemohl. Ten chlapík si potom vyčíhne dalšího a na Ebay mu budou zase důvěřovat.... Nedělal bys to pro sebe, ale pro druhé!  >:D

KLF

Citace od: Aki kdy 14.04.2005, 13:57:03
To chápu i když principiálně bych s tím souhlasit nemohl. Ten chlapík si potom vyčíhne dalšího a na Ebay mu budou zase důvěřovat.... Nedělal bys to pro sebe, ale pro druhé!  >:D

To suhlasim, ale u mna zvitazilo prave to "nechcenie sa s tym hrat" po bankach.
No inak neviem... opakujem - mal feedback cez 1500... tam mu uz moc nemas co pokazit.
Terminated.

chadzi

hm pekna sv*ne... to ja sem si hned poridil kopii prikazu u banky a omlatim jim to o hlavu. sem zvedavej jak by se ebay zachovala, ale snad se to vyridi ok.

Aki

Kopie příkazu stačit nebude. To je běžný trik, když nemáš na zaplacení a prázdný účet, tak dáš příkaz, banka ti ho přijme, ale neprovede. (To jsou praktické skušenosti z 14 let v obchodě.)
Banka ale může vydat potvrzení (většinou za úhradu), že konkrétní platbu provedla. Nebo počkat na výpis a ten jim omlátit o hlavu.  ;)

chadzi

sem to blbe napsal, mam od banky potvrzeni ze sem to poslal (za 5 EUR), ne kopii prikazu. ale ono to asi bude nedorozumeni pac cekali ty prachy z CR z ja je posilal z Rumunska... Zni mi to sice trochu lame vymluva ale mozny to je...

Mates

chadzi: zkus jim ještě jednou napsat, že jsi opravdu fyzicky provedl převod z ČR a ne z Rumunska, myslím, že ten blb, podle toho, kolik dělá prodejů, už ty prachy má dávno na účtu a jen si to nedokázal s nikým spárovat, protože žádně prachy z ČR třeba nečekal  :o...., hmm?  ;D 8)

chadzi

cekal z CR, mam CR adresu v profilu

Mates

Nevím, přes kterou banku jsi to posílal, ale obecné pravidlo v bankovnictví je takové, že korespondenční banka v zahraničí umí napsat potvrzení bance odesílatele o tom, zda byly fin.prostředky připsané na účet příjemce a kdy. Nevím, zda je to za nějaký poplatek, či není, ale oddělení nedokumentárních plateb by to mělo být schopno získat a pak by jsi měl neomluvitelný doklad o tom, že jsi zaplatil a dotyčného příjemce by jsi mohl (eBay, ne eBay) zadupat do země !!!  >:D >:D >:D ;D

chadzi

v poho, ja uz si s nima nejak poradim...

Colonel32

ja jsem zatim platil vetsinou hotove, pripadne z nemeckeho uctu.. uz ma feedback 18, a zatim skoro bez problemu... tedy, jeden. Nedorazily penize do australie, za znamky, ktere si tata objednal. Posilal to jako doporucenej dopis, a ty kreteni to poslali lodi misto letadlem, ale stejne uz je to 6 tydnu. Prodejce jednou skrz ebay poslal upozorneni, ale na nej jsme okamzite zareagovali, a on je v pohode, ze pry zkusi pockat... zitra to pujdu na postu zjistovat, jestli to prijal nebo ne, ale skoro verime tomu, ze se to stratilo na lodi nez u nej..

Mates

Citace od: chadzi kdy 14.04.2005, 19:44:26
v poho, ja uz si s nima nejak poradim...
No, držím ti palečky, aby ti to dobře dopadlo, je škoda, že na světě existují takoví blbci, co dělají jen problémy a nebo se o to pokouší...  ;) ;D

Micho

Tak tomu sa hovorí pedantský spracovaná ponuka s popisom - tu. A pre istotu okrem nemčiny aj v anličtine.

Mates

Citace od: Micho kdy 04.05.2005, 17:10:36
Tak tomu sa hovorí pedantský spracovaná ponuka s popisom - tu. A pre istotu okrem nemčiny aj v anličtine.

Možná i díky tomu má hodnocení 100%...  :D I jeho další nabídky jsou dobře zpracované  :)

chadzi

tak problem kvuli kterymu jsem zacal toto tema je vyresen: prodejce mi totiz dal spatny cislo uctu, takze jsem to musel poslat znova a je to ok.

z toho plyne ponauceni: 2x mer a jednou plat  ;)

Micho

Ale tie peniaze, ktoré si hradil na prvý účet máš už naspäť. Nie?

chadzi

jojo ty jsou zpet...

Mates

Tak to jsem rád, že mé přání se vyplnilo! Nyní už se můžeš těšit na další kousek do sbírky  ;D

chadzi

diky Mates :) no ted jeste zbyva aby to Rumunska posta nevykuchala a je to tady...

Mates

Musíš doufat, že to dorazí v pořádku!!! A co sis to vlastně objednal? Už mi to nějak uniklo...  :D
Já jsem dnes viděla na eBayi docela dost nabídek na 6399, tak jsem zvědavý, na jaké částce skončí  ;D

chadzi

jj a kdyz ne tak co, nejde o zivot  ;D je to jen par vagonku + vlak
ebay sem projizdel vcera - je tam slusne nabito (eisenbahn items kolem 1500), hodne sofort-kaufen.