Nákup z e-bay

Založil sam.no, 08.08.2005, 11:21:08

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

sam.no

Ahoj všichni, nenakupujete někdo z německého e-bay? Já neumím německy a ani nemám nikoho v Německu ke komu bych to mohla poslat. Kdyby byl někdo ochoten mi pomoci, nebylo by to zadarmo. Předem díky

Colonel32

hele, v tuhle chvili nema v nemecku nikoho nikdo, jinak bychom o tom uz vedeli, takze si budes muset dohodnout poslani do CR, jinak, nakupaovani na ebayi uz tu bylo venovano docela dost prostoru, nevim jestli jsi to cetl ( http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=190.0 ), pokud ne, tak si to nejdrive precti, a pak je pokladej doplnujici dotazy... a v tamtom threadu, at se zase dostane nahoru.. nakonec, nemel by mu admin dat vyssi prioritu?

rdk

Citace od: sam.no kdy 08.08.2005, 11:21:08
Já neumím německy

Rozhraní ebaye jde přepnout i do angličtiny. Stačí najít vhodnou aukci a pak přepsat ".de" v adrese na ".com". Popisy aukcí jdou se slovníkem pochopit.

Citace od: sam.no kdy 08.08.2005, 11:21:08
a ani nemám nikoho v Německu ke komu bych to mohla poslat.

Němci obvykle bez problémů k nám posílaj...  8) A ač neradi, na anglicky psané zprávy reagují.

sam.no

Příspěvky jsem četla všechny, s dohodou by to byl problém když neumím německy, jo a s angličtinou mám podobný problém, znám jen základy. A v okolí nikdo, kdo by s jazykem pomohl. Navíc manžel o tom nesmí vědět, že chci kupovat další lego, asi by mě zabil.

otaznik

Citace od: sam.no kdy 08.08.2005, 11:37:45
Příspěvky jsem četla všechny, s dohodou by to byl problém když neumím německy, jo a s angličtinou mám podobný problém, znám jen základy. A v okolí nikdo, kdo by s jazykem pomohl. Navíc manžel o tom nesmí vědět, že chci kupovat další lego, asi by mě zabil.

V tom případě bych začal tím manželem, bez jeho pochopení (tolerance) by se LEGO asi z koníčku stalo přítěží nebo problémem.

sam.no

Řekla bych, že je tolerantní dost, minule se mnou jel i do Pruhonic pro zlevněného HP. Spíš to já přeháním. Problém je i v tom,že doma máme hlavně Duplo(malému budou teprve 3)a to zabírá strašně místa. Manžel říká, až ho fakt naštvu, tak to všechno prodá a mě zavře do blázince. :) Cokoli kupuji přes net posílám k sousedům a pak to rozdám příbuzným, aby to malému dali, bohužel většinu krabic musím dotovat.

Colonel32

nevim nevim.. jestli mu budou uz tri, tak je skoro nacase se dupla zbavit, a prejit na normalni hracky

Colonel32

jinak, to tajeni pred manzelem mi neprijde jako nejlepsi napad..

sam.no

Na Vánoce chystám duplo vláčky, ty nové jsou úžasné. Jinak já už mám koupenejch asi deset krabic z malejch kostiček,vždy když bylo něco hezkého v akci, tak jsem neodolala, ale jelikož přemýšlím koncem roku o dalším miminku, tak na malé kostičky asi ještě nějaký čas nedojde. Jen kostkama 2x4 doplňuji duplo,kde je potřeba. Z e-bay jsem taky chtěla duplo - DinoWorld-je nádhernej. Asi mi nezbyde než doufat, že ho někdy znovu začnou vyrábět, a nebo že se náhodou objeví v Legulce.
     On o většině ví, jen převážně díly z Legulky přihazuji do již koupených krabic. 3000 za díly bych asi neobhájila. Naštěstí už toho máme tolik, že ztrácí přehled. Na vláčky jsem ho taky už připravila.

chadzi

Citace od: Colonel32 kdy 08.08.2005, 13:06:46
jinak, to tajeni pred manzelem mi neprijde jako nejlepsi napad..

no to ne, ale priznavat celou proinvestovanou castku taky neni dobry. ale jakmile toho ma clovek vic tak se to ztrati (jeden set vic nebo min neni videt)

Micho

Podľa krabíc ťa odhalia, pokiaľ ich nechávaš .... ;D

myth

Neodhalia, ak ich uchovávaš zlisované v skrini ;)
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Jarmila

Citace od: chadzi kdy 08.08.2005, 13:33:31
[no to ne, ale priznavat celou proinvestovanou castku taky neni dobry. ale jakmile toho ma clovek vic tak se to ztrati (jeden set vic nebo min neni videt)
Moje řeč. Také doma raději nepřiznávám finanční otázky okolo nákupu lega. Moje nejčastější odpověď ohledně ceny lega je "radši to nechtěj vědět". A když jde opravdu do tuhého, tak nevyvratitelný argument je "NEPIJI, NEKOUŘÍM, ZA HOLKAMA NECHODÍM".
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

chadzi

Citace od: Jarmila kdy 08.08.2005, 14:23:33

když jde opravdu do tuhého, tak nevyvratitelný argument je "NEPIJI, NEKOUŘÍM, ZA HOLKAMA NECHODÍM".

hehe presne, ale to vytahuju jen velmi zridka, vetsinou staci argumenty mensiho kalibru  :D

Micho

Citace od: Jarmila kdy 08.08.2005, 14:23:33
Moje řeč. Také doma raději nepřiznávám finanční otázky okolo nákupu lega. Moje nejčastější odpověď ohledně ceny lega je "radši to nechtěj vědět". A když jde opravdu do tuhého, tak nevyvratitelný argument je "NEPIJI, NEKOUŘÍM, ZA HOLKAMA NECHODÍM".

;D ;D ;D - proste nepustiť k telu

alebo v tej poslednej fázy by sa asi skôr u Teba hodilo: "NEPIJI, NEKOUŘÍM, ZA CHLAPMI NECHODÍM".  ;D

sam.no

Z dupla si vystřihuji jen bočnice, abych věděla, jaké sada obsahuje kostky, celé krabice bych si nemohla nechávat, to bychom byli zavalení. A malé ty mám v krabicích, ještě nejsou rozdělané.
Taky mám tyto argumenty. Ale když je u nákupu, tak se mu snažím vysvětlit, jak je to výhodná cena oproti původní.

Jarmila

Citace od: Micho kdy 08.08.2005, 14:27:41

alebo v tej poslednej fázy by sa asi skôr u Teba hodilo: "NEPIJI, NEKOUŘÍM, ZA CHLAPMI NECHODÍM".  ;D

Tam právě nejvíc zabírá ta absurdita odpovědi, že nechodím za holkama. Jinak by se snažil dále rozebírat téma a tímto mu dojdou argumenty. Na tohle nezná odpověď.
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Cavelon

Citace od: Micho kdy 08.08.2005, 14:27:41
;D ;D ;D - proste nepustiť k telu

Alebo skôr naopak. ;) :D :P

Micho

Citace od: Cavelon kdy 08.08.2005, 14:54:18
Citace od: Micho kdy 08.08.2005, 14:27:41
;D ;D ;D - proste nepustiť k telu

Alebo skôr naopak. ;) :D :P

Je pravda, že je to viaczmyselné. Každý vidí, čo chce ...  ;)

Micho

Citace od: Jarmila kdy 08.08.2005, 14:46:11
Citace od: Micho kdy 08.08.2005, 14:27:41

alebo v tej poslednej fázy by sa asi skôr u Teba hodilo: "NEPIJI, NEKOUŘÍM, ZA CHLAPMI NECHODÍM".  ;D

Tam právě nejvíc zabírá ta absurdita odpovědi, že nechodím za holkama. Jinak by se snažil dále rozebírat téma a tímto mu dojdou argumenty. Na tohle nezná odpověď.

Tento pohľad zo strany ženy ma nenapadol. Je zrejmé, že muž by to rozoberal. Ja asi áno ... ;)

Lomax

To já to zase pochopil tak, že manžel od Jarmily "PIJE, KOUŘÍ A CHODÍ ZA HOLKAMA", takže má černé svědomí a pokud Jarmila ani jedno z toho nedělá, může ujíždět zase pro změnu na Legu. >:D ;)
Před odesláním příspěvku jej obohaťte automaticky o odkazy na Lugnet, nebo dokonce o české názvy, ceny a výpočet slevy.
Nechte svůj Firefox vyhledávat sety pravým myšítkem na serverech Lugnet, Peeron a dalších.

Jarmila

Jde hlavně o tu absurdnost odpovědi. Jinak pro informaci - manžel, na rozdíl ode mne, je absolutní abstinent, kouřil možná jako puberťák a s holkama to u něj nebyla žádná divočina, ani když byl mladý kluk. Na legu jsem ulítlá, manžel je ulítlý na hasičích (přehled o jeho hasičských autíčcích jsem ztratila před 4 lety, to jsem jich napočetla 350).
Na Legu je tu ulítlá většina z nás. Proto si tu taky spolu povídáme. Nebo NE?
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Micho

OK, jasné. Mierny humor nám nezaškodí. Tá zbierka hasičských autíčiek musí byť celkom zaujímavá ... V akej mierke sú? Predpokladám, že asi v rôznych ....

peter

Citace od: Jarmila kdy 09.08.2005, 07:43:15
... manžel je ulítlý na hasičích (přehled o jeho hasičských autíčcích jsem ztratila před 4 lety, to jsem jich napočetla 350).

No vida a jestli pak má ve své sbírce i Legové hasiče? Pokud ne, tak by se toho dalo využít ;) ;D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Jarmila

Nemá, to podle něj nejsou modely.
Hasiče z lega má SAMOZŘEJMĚ synek.
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Aki

Citace od: Jarmila kdy 09.08.2005, 10:00:07
Nemá, to podle něj nejsou modely.

Zajímavé, já jsem nedávno měnil s borcem, který sbírá, pro změnu, modely sanitek a byl celý nadšený z legového modelu.
PS já mu sanitku on mně hrad.  ;)