Společný projekt - Vesmírná loď OK Kostka 2020

Založil Sihaja, 10.06.2019, 09:13:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

Sihaja

To je mi líto Milane.

Na začátku se mi to zdálo jako fajn myšlenka udělat vesmírnou loď jako společný projekt, který bude hodně o každém staviteli a tom, jak tu svou část pojme, budou se moct zapojit víc i děti a třeba i lidi ze zahraničí nebo třeba na nějakou akci i veřejnost, bohužel to neumím ale asi sepsat a vymyslet tu technickou část. Velmi oceňuji technické návrhy.

To co postoval HD, je nejblíž mojí představě. Ty dva prstence propojují ten obsah mezi nimi.

milanv

Já to myslel tak, že je mi to (hodně) líto a nechci tenhle projekt opustit. Jen tak jak jsi to popsala je to moc neřízené a bojím se o výsledek. Chápu tu volnost ve smyslu, že nechceš záviset na dodání všech modulů, ale proč to další, např. rezignace na jakákoli společná pravidla, která by dodala jasný design a vypadalo by to jako vesmírná loď?
Ostatní se dá taky řešit (tady píšu z pozice organizátora jiných společných projektů): vím, že to není diplomatické, ale prostě jsou lidé spolehlivější a méně spolehliví, je to tak. Takže se s tím dá počítat a některé důležité části buď postavit sám (sama) nebo být domluvená v užším kroužku prověřených stavitelů. To by se tady týkalo třeba té možnosti rozvětvení nebo modulů důležitých pro vzhled (špička, motorové sekce...).

Nechceš to ještě zvážit, prosím? Já se necítím na kompletní spoluorganizaci, ale zkušenosti z organizace rád předám a příp. si vezmu na starost nějakou menší podčást, co se domluvíme. A určitě najdeš víc lidí, kteří ti pomůžou. Když už letíme, tak ať se nám ve vesmírných přístavech nesmějí! :)
Pán na Žlutém hradě

Sihaja

Koukala jsem, že na projektovou podporu máme dost času, takže je možno dále kontemplovat nad dílky, které jsou použitelné.

Pro iluzi letící lodi bych navrhovala udělat menší doprovodná plavidla, která bude možné zavěsit že stropu.

peki

A co stavět více plavidel (tedy jak lodí tak raket)?

1) s definovaným venkovním dizajnem např. je tmavě šedé a černé kostky  s tím že na "okna = průhledné části" se použije také jedna barva.

2) "free style" 

Vasyk

Tento projekt mě nadchnul právě tím, že si každý postaví modul, jaký se mu líbí. Bude to prostě takový "cirkus" ve vesmíru. Pokud se to bude ubírat něčím unifikovaným s proužky atd., tak to by mě asi nebavilo...

yoshimaka

..už mám nachystané mraky růžových kostek, vajíček a chapadel, tak jen doufám, že uniformita tam bude pouze ve znamení přechodů mezi jednotlivými moduly :-)
Lust och fägring stor

Sihaja

Citace od: peki kdy 17.10.2019, 09:07:40
A co stavět více plavidel (tedy jak lodí tak raket)?

1) s definovaným venkovním dizajnem např. je tmavě šedé a černé kostky  s tím že na "okna = průhledné části" se použije také jedna barva.

2) "free style"

Ja jsem kapitankou lodi Free style OK Kostka 2020.

Vesmir je velky!


skywalker007


Igorus

Mám rád přesnost, systém, logiku... Ale mám zároveň spousty divných dílů a občas je potřeba se pustit do nějakého bizáru tak jsem pro freestyle :)

Foton

Já myslím, že podstatné bude, jestli se to bude prezentovat pro "nadhled", "bokohled", "podhled".
Mě by se třeba líbilo velká kosmické cosi, co se vznáší nad hlavami diváků. Tudíž je podstatný pohled zespoda a z boku. Nebo přidat stupínky/štafle :-)
Ale vesmír je přece "tam nahoře".


Ostatně ve vesmíru není gravitace, takže by se to dalo i otočit "hlavou dolů".
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Robkteryten


Mtron

Vážení

je to freestyle, ovšem jediné omezení je spojovací krček. Výška, šířka, délka je na jednotlivých stavitelích. Barvy jak spojovacího krčku či celého modulu jsou čistě na vaší fantazii. Takže může to být placka přistávací, dok, nemocnice, opravářský centrum, diskotéka, CIRKUS, cokoliv co by na vesmírné lodi nemělo chybět. Přimlouvám se za vězení pro zlotřilce Blaktronského typu, případně hned popravčí komoru. Každopádně svůj modul můžete pomocí  krčků rozšiřovat i do boků.

a nepleťte si raketu s vesmírnou lodí...ve finále je to to samé jen z jiného úhlu pohledu

každý modul může mít své výsostné znaky rodu. Tvary kulaté, hranaté, zaoblené, atd. antény hejblátka, radary, světýlka, co Vás napadne. Přestaňte v tom hledat nekonečno a stavte klidně i nákres co Vás napadne.

do boků - solarní panely, přistávací plochy, připojovací prvky, připojený náklad cokoliv
do výšky - kopule, radary, jeřáby, horská dráha atd. miliarda věcí

vypisovat vše nebudu, stavte stavte stavte nebo nepoletíte. A ti co jsou odrazeni upřímně, slabé články nespojujeme  ;D ;D ;D ;D


HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Mtron

pro ukázku dvě foto inspirativní
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Foton

A je definována "jednotková" délka modulu mezi krčky. Aby se pak dalo spojovat i do obdélníků, a ne jen do "větviček".
Respektive by to asi měla být délka modul + jeden krček.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Mtron

Citace od: Foton kdy 21.10.2019, 17:19:08
A je definována "jednotková" délka modulu mezi krčky. Aby se pak dalo spojovat i do obdélníků, a ne jen do "větviček".
Respektive by to asi měla být délka modul + jeden krček.

délka je libovolná záleží na každém staviteli a jeho možnostech a je to pouze větev kterou si můžeš rozvětvit. V překladu svůj modul může byt libovolně dlouhý na study a široký, aby se vešel na stůl což je na výstavách max 96 studů. Pokud by chtěl někdo více modulů není v tom problém. Třeba jako Cirkus a další modul pokladny  ;D ;D ;D
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Sihaja

Děkuji hlavnímu inženýrovi Mtronovi, že dokáže verbalizovat kapitánský záměr.

Co se týše pohledovosti, tak bych ráda z boku, popřípadě shora, ale nevím, zda bude možnost nějakého nízkého stolu na všech výstavách.
Nějaká jíná pozice by byla zajímavá, ale tam pak nevím, jak s usazením zavěšením modulu.

Stále jsem pro vytvořit malá doprovodná plavidla, která by, dá-li strop vystavovacího protoru nebo vymyslíme-li konstrukci, "létala" kolem mateřské lodi.

HD

V tom případě se hlásím do flotily jako konstruktér jednoho doprovodného plavidla. :)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Stimpi

Možná jsem přehlédl, ale nějaký bližší termínový plán? V prvním postu je jero 2020...
díky

LukaMull

freestyle zni dobře, neco s mr. caramba vymysllíme   ;)

LukaMull

Muzejní modul - průřez cesty lidstva vzduchem od prvního letu až po naší vyspělou vesmírnou loď

Sihaja

Do konce brezna je treba vybrat dilky do projektoveho lugbulku, pokud mate nejake navrhy, sem s nimi.

Sihaja

mate v povedomi nejaky "hadicove dilky", ktere bychom mohli vyuzit?

HD

Jako použitelné nejen ve space mě napadají jedině pneumatické hadice z Technicu, jiné mě v současnosti nenapadají. S oblibou je používám na rámy oken u technic aut, a ve space mě taky napadá spousta využití.
Když by se braly, navrhuji černé i LBG. Nicméně, tyto díly lze celkem dobře nahradit hadičkou modelářskou. Tak nevím.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Stimpi

Co objednat aspon dily na propojovaci moduly a treba nejake plate atd...

Sihaja

Citace od: HD kdy 19.02.2020, 14:11:26
Jako použitelné nejen ve space mě napadají jedině pneumatické hadice z Technicu, jiné mě v současnosti nenapadají. S oblibou je používám na rámy oken u technic aut, a ve space mě taky napadá spousta využití.
Když by se braly, navrhuji černé i LBG. Nicméně, tyto díly lze celkem dobře nahradit hadičkou modelářskou. Tak nevím.

vzit bychom mohli, dohledas prosim info?

Citace od: Stimpi kdy 19.02.2020, 14:24:46
Co objednat aspon dily na propojovaci moduly a treba nejake plate atd...

nejaka preference co se barvy propojovaciho modulu tyka?


A jeste co nejaka skla?

HD

#115
Ok, zkusím.

Jako rozumné space hadice se mi jeví nejvíce ty zmiňované pneumatické (hose pneumatic 4mm V2) v LBG kvůli shodě barev (černá se může vzít modelářská, v případě potřeby), co nejdelší, jdou bez problému řezat.

https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=26439#T=C (objevila se v setu 42053 (2016), takže by mohla být ještě celkem "aktuální"). Element ID jsem nenašel.

EDIT: z druhého zdroje jsem ID už našel.

Hose Pneumatic 4mm V2, LBG; EID: 6150236, DID: 26439,
https://brickset.com/parts/design-26439Hose Pneumatic 4mm V2, black; EID: 6150237, DID: 26439, https://brickset.com/parts/6150237/pneumatic-tube-384mm

Jako další esteticky hodnotná a pro space také velmi vhodná hadice je Hose ribbed 7mm, opět bych bral co nejdelší. Zde je otázka, zda vzít černou, nebo i jiné aktuální barvy (flat silver, červená, ?) ale je otázka, kolik by se jí skutečně využilo. Tuto bych osobně ale nebral.

Potom je tam ten Hose, Flexible Ribbed with 8mm Ends, v délkách 19L a 10L, ta je taky oku lahodící, ale nevím, zda se použije i ve větších kvantitách. Vypadá na space ale jako dělaná.
Další je 3mm hose rigid, ta je ale součástí velkého LB a lze ji ve větším množství také nahradit modelářskou hadičkou.


Za sebe bych větší množství bral jen té pneu hadičky v LBG, ostatní lze doplnit jinde.

Takovéto informace?
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

hawran

Čau, ohledně hadic mrkněte sem:

http://www.blokbricks.com/

já jsem tam nakupoval, od originálu k nerozeznání...
Bricks Forever!

poMOCník

Citace od: HD kdy 19.02.2020, 19:51:25
... Další je 3mm hose rigid, ta je ale součástí velkého LB a lze ji ve větším množství také nahradit modelářskou hadičkou. ...

Máte někdo doporučení, kde sehnat takovou hadičku? Nenašel jsem nikde správnou tloušťku.

Jezevec

Citace od: poMOCník kdy 20.02.2020, 16:35:01
Citace od: HD kdy 19.02.2020, 19:51:25
... Další je 3mm hose rigid, ta je ale součástí velkého LB a lze ji ve větším množství také nahradit modelářskou hadičkou. ...

Máte někdo doporučení, kde sehnat takovou hadičku? Nenašel jsem nikde správnou tloušťku.

Pokud jde o hadičku 3mm hose rigid, tak normálně z bricklinku. :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

poMOCník

Citace od: Jezevec kdy 20.02.2020, 18:27:49
Citace od: poMOCník kdy 20.02.2020, 16:35:01
Citace od: HD kdy 19.02.2020, 19:51:25
... Další je 3mm hose rigid, ta je ale součástí velkého LB a lze ji ve větším množství také nahradit modelářskou hadičkou. ...

Máte někdo doporučení, kde sehnat takovou hadičku? Nenašel jsem nikde správnou tloušťku.

Pokud jde o hadičku 3mm hose rigid, tak normálně z bricklinku. :)

Tak to jo, já myslel ale levnější neoriginální náhradu.