Zimní výloha 2023 (společný projekt)

Založil peki, 30.11.2022, 08:29:13

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

sharkabrick

#30
Ahoj,
koukla jsem na rozvržení. Snad se vám tento přístup bude líbit.
Nechala jsem podklady. Červený je rastr z baseplate 32x32, ulici s orlojem bych narovnala, pro snažší napojení domů různých stavitelů? Modře jsou obrysy, katastrální hranice domů. Jejich výsledná šířka by byla viz foto. U všech hlavních domů jsem napsala na jakou šířku v tomto rozvržení vycházejí jednotlivé fasády...


milanv

Citace od: sharkabrick kdy 02.12.2022, 10:31:36Ahoj,
koukla jsem na rozvržení. Snad se vám tento přístup bude líbit.
Nechala jsem pekiho podklady. Červený je rastr z podložek 16x16, ulici s orlojem bych narovnala, pro snažší napojení důmů různých stavitelů. Modře jsou obrysy, katastrální hranice domů. Jejich výsledná šířka by byla viz foto. Ale zdá se mi toto měřítko vážně šibeniční, neboli tvořit fasádu uzších domu na 12 studů bude opravdu výkon a na detaily hodně obtížné. U všech hlavních domů jsem napsala na jakou šířku v tomto rozvržení vycházejí jednotlivé fasády. Podklad s lepším rozlišením mohu poskytnout, nevím jak velký se mi podaří připojit...
Nerozumím tvé snaze, co má být cílem, tak se nemůžu vyjádřit ke všemu. Rozumím jenom těm čelním pohledům na domy, to je dobrý nápad. Ale máš tam chybu ve výpočtu, bude to potřeba přepočítat. Ta síť čtverců (která nechápu, k čemu jinak je) je 2x16 studů na půl metru - proto ti pak vycházejí špatně ty rozměry fasád.

V každém případě nechci vůbec nic narovnávat ani stavět do šachovnice. Účelem tohoto projektu je právě to stavitelsky náročnější provedení. Uznávám, že je to náročnější a není to pro každého stavitele, ale tento projekt má tyhle ambice.
Pán na Žlutém hradě

sharkabrick

#32
Děkuji za upozornění. Už jsem to upravila.
Ano bude hezčí když to bude ubíhat, v realitě jsou však tyto ulice v rovině. Nebráním se složitější variantě ;)jen to byla zmínka.

milanv

#33
Citace od: sharkabrick kdy 02.12.2022, 11:12:08Děkuji za upozornění. Už jsem to v textu upravila.
Ano bude hezčí když to bude ubíhat, v realitě jsou však tyto ulice v rovině. Nebráním se složitější variantě ;)jen to byla zmínka.
On nevychází úplně přesně ani ten dvojnásobek, i když jen o necelé 2 study. Ale proto se nechci teď věnovat úplným detailům, to bude řešit peki až přesně podle zkušeností s rozměry výlohy. Jinak když si stáhnete ten můj plánek k sobě, tak obrázek má nastavené tiskové rozlišení tak, aby vycházelo měřítko - v grafickém editoru si pak můžete přeměřit libovolný objekt nebo čáru a ukáže vám to rovnou v centimetrech.

Teď jde o to shodnout se na rozložení projektu, proto jsem posílal ten hrubý nástřel plánku. Co koho z vás ještě napadá?

Zatím máme:

* v zásadě souhlas s koncepcí
* peki se ještě víc podívá na mapu?
* problém s pravým bokem
* posunout Týnský chrám v rámci pravého bloku domů?

Ještě něco?

Až budeme mít tohle"odfajfkováno", můžeme se bavit už v legových termínech na dělení na domy a pak co si z toho kdo vezme. Nejdřív ale musíme "odfajfkovat" tohle.
Pán na Žlutém hradě

Hardegon

Citace od: milanv kdy 02.12.2022, 11:53:44Zatím máme:
* problém s pravým bokem

Problém vidíš v tom střihnutí domu v půlce? To by se dalo vyřešit (a tímto se hlásím jako dobrovolník) pohledem do interiéru. Sice za cenu toho, že ve výloze z boku nebude vidět, ale později na výstavě ano a ve výloze to tam pustí víc světla, aby bylo vidět okny dovnitř.

poMOCník

Citace od: milanv kdy 02.12.2022, 11:53:44* problém s pravým bokem
* posunout Týnský chrám v rámci pravého bloku domů?

Tyhle dva body chápu tak, že pokud bychom tam chtěli dát všechny ty domy i chrám, v podstatě by šlo jen o "kulisy", tj. taky jen přední fasáda a ty domy by nesměly být tak hluboké. Tím se nám chrám posune dolů a doleva a už se tam na šířku vejde (myslím tím šířku průčelí, které by pak mohlo mít i víc než 48 studů).

Jediné plné domy by pak byly ty u radnice, ostatní by bylo: fasáda, za tím třeba 8 studů s interiérem, osvětlení a pak zeď nebo případně pohled dovnitř z druhé strany.

milanv

Citace od: Hardegon kdy 02.12.2022, 12:08:42
Citace od: milanv kdy 02.12.2022, 11:53:44Zatím máme:
* problém s pravým bokem

Problém vidíš v tom střihnutí domu v půlce? To by se dalo vyřešit (a tímto se hlásím jako dobrovolník) pohledem do interiéru. Sice za cenu toho, že ve výloze z boku nebude vidět, ale později na výstavě ano a ve výloze to tam pustí víc světla, aby bylo vidět okny dovnitř.
Přesně tak, vlastně se tam střihá dům i chrám. Toho by se dalo i využít (na výstavách), že by bylo vidět do chrámu. Na výstavě by tam musela být asi zakrývací zeď... Ty by ses toho zhostil?
Pán na Žlutém hradě

milanv

Citace od: poMOCník kdy 02.12.2022, 12:26:53
Citace od: milanv kdy 02.12.2022, 11:53:44* problém s pravým bokem
* posunout Týnský chrám v rámci pravého bloku domů?

Tyhle dva body chápu tak, že pokud bychom tam chtěli dát všechny ty domy i chrám, v podstatě by šlo jen o "kulisy", tj. taky jen přední fasáda a ty domy by nesměly být tak hluboké. Tím se nám chrám posune dolů a doleva a už se tam na šířku vejde (myslím tím šířku průčelí, které by pak mohlo mít i víc než 48 studů).

Jediné plné domy by pak byly ty u radnice, ostatní by bylo: fasáda, za tím třeba 8 studů s interiérem, osvětlení a pak zeď nebo případně pohled dovnitř z druhé strany.
Tak hrotit se to nemusí, domy můžou být s normálníma střechama, jenom bychom zrušili ten dvorek apod. Ale touž bychom řešili posléze. Jestli se Hardegon hlásí, že by tohle vyřešil na boku, tak pro teď nastává otázka, co jiného nám zbývá probrat o koncepci, plánku?
Pán na Žlutém hradě

Pool

Sleduji to tady od začátku a čekám, co se z toho nakonec vyklube, a vypadá to zatím na pěknou divočinu >:D .

Citace od: Hardegon kdy 02.12.2022, 12:40:49Dům bych si troufnul. Na kostely tu máme jinčí frajery...

Kluci používejte tu aspoň ty čísla domů, jinak těžké odhaovat o jakých přesně domech mluvíte. Já bych si klidně vzal ten na Pekiho plánku ozančený 14, což je ten jeden z těch dvou před Týnským chrámem. Jak jsem tak počítal, tak na min. 56 studů by šel postavit, tak to je reálné tam pak vměstnan i všechno.

Pool

Ok, tak ten 14 snad nikdo nemá, takže beru ten dům 14. Chtělo by, aby někdo začal dělat seznam na začátku v nějakém prvním vlákně, aby se to nějak rozebralo, třeba ten dům 15 je šíleně velký, ten by se dal rozdělit i na dva lidi, jen se pak musí domluvit na jednotnosti. A vlastně i ten tvůj v celétné čp. 1 a čp. 3 mají základní stejný desing, tak jestli to budou dělat dva lidé, taky by to chtělo domluvit. Jinak by to pomohlo i na nominace, aby si to každý naplánoval, co vlastně bude potřebovat za dílky co nemá ze svých zásob. Taky doporučuji přepočítat okna, jeslti pojedeme na reálný počet, tak třeba ten dům 15 sežere odhadem nějakých 200 oken >:D .

milanv

Citace od: linhi kdy 02.12.2022, 15:40:59Zatím se nikdo nehlásí o orloj ...že bych si ho tedy vzal??
Já bych chtěl dělat mechanismus orloje, klidně jen ten vnitřek.
Pán na Žlutém hradě

milanv

No, ono jsme se chtěli nejdřív shodnout na té koncepci a až pak rozebírat parcely :)

Navíc já si opravdu klidně vezmu jen ten vnitřek, když mi tam uděláš vzadu dvířka podle domluvy, a můžeš stavět věž i s orlojem. Ještě se domluvíme.
Pán na Žlutém hradě

Hardegon

Citace od: milanv kdy 02.12.2022, 16:04:03Navíc já si opravdu klidně vezmu jen ten vnitřek, když mi tam uděláš vzadu dvířka podle domluvy, a můžeš stavět věž i s orlojem. Ještě se domluvíme.

Plánuješ tedy pohyblivý mechanismus? Máš to už nějak vymyšlené, aby to fungovalo během celé životnosti výlohy? Nějaké rady, která mechanizace je spolehlivější a co vůbec?

Velmi rád bych tentokrát zapracoval taky něco pohyblivého (klidně jen něco primitivního), tak rád využiju zkušenosti.

poMOCník

Citace od: milanv kdy 02.12.2022, 16:04:03No, ono jsme se chtěli nejdřív shodnout na té koncepci a až pak rozebírat parcely :)

Navíc já si opravdu klidně vezmu jen ten vnitřek, když mi tam uděláš vzadu dvířka podle domluvy, a můžeš stavět věž i s orlojem. Ještě se domluvíme.

Tak snadno z toho nevyklouzneš!

A navíc, když stavíš i zdi, máš možnost si to různě uchytit a pracovat s tím dohromady jako s celkem, takže ve výsledku máš uvnitř víc místa. Já bych to teda takhle nedělil.

Pool

Citace od: linhi kdy 02.12.2022, 15:52:37Tak si vem orloj a já tedy dům číslo 4 mě tam napište. Diky

Dům 4 už psal někdo jiný, ty jsi na začátku psal myslím dům 5, se mrkni o stránku zpět ;)

cetonia25

Rád bych se zúčastnil s částí trhů na náměstí, ale zajímalo by mě, jestli bude plocha náměstí složeno z různých 1x1 (round) tiles nebo SNOT, nebo ještě úplně jinak.

Borun

Mám toho v plánu na příští rok hodně,ale pokud je volný ten menší dům č.3 tak bych si ho vzal na starost

Kuba

Vzal bych si když tak dům č. 1.

j.

Pool

Citace od: milanv kdy 02.12.2022, 16:04:03No, ono jsme se chtěli nejdřív shodnout na té koncepci a až pak rozebírat parcely :)

Spíš by to chtělo rozebrat, že pokud budeme chtít držet co největší reálnost, tak nejdříve si lidé musí rozebrat jednotlivé domky, pak je navrhnout za účelem zjistění přesné základny či je ideálně postavit, a pak až můžeme je nějak snažit se poskládat různě šikmo dle toho navrženého plánku. Jestli ty domky mají být věrnými zmenšeninami, tak to musí odpovídat a já třeba na ten dům 14 si spočetl, že budu potřebovat min. 56 studů, pokud mi někdo řekne, že na to mám parcelu 48, tak to prostě není reálné, aby to odpovídalo předloze.

Robkteryten

No přiznám se, že velký barák asi nedám /pokud nebude černý,  nebo bílý/a malé sou už rozebrané. Bych bral nejlepe 3, ale ren uz je fuc.

peki

#50
Citace od: Robkteryten kdy 02.12.2022, 17:21:26No přiznám se, že velký barák asi nedám /pokud nebude černý,  nebo bílý/a malé sou už rozebrané. Bych bral nejlepe 3, ale ren uz je fuc.
Rozebrané není vůbec nic.
Řešíme jak na to, zatím nic nikomu nepřiděluji.

Robkteryten

Citace od: peki kdy 02.12.2022, 17:46:21
Citace od: Robkteryten kdy 02.12.2022, 17:21:26No přiznám se, že velký barák asi nedám /pokud nebude černý,  nebo bílý/a malé sou už rozebrané. Bych bral nejlepe 3, ale ren uz je fuc.
Rozehrané není vůbec nic.
Řešíme jak na to, zatím nic nikomu nepřiděluji.
Oki

peki

Výloha má:
Na délku 512 studů
Na hloubku 128 studů

Proto bude důležité měřítko. Hlavních staveb např. Orloj. Ostatní se tomu bude muset podřídit.

Rozhodně to nebude " společný" projekt složený z X sólových staveb, která budou sice v měřítku, budou věrnou kopií, ale jaksi se nevejdou do výlohy.

Nebude to ani o 2m vysokých stavbách na výšku. A i u té šířky budeme šetřit.

Čím budou stavby větší, tím menší výřez ztvárníme.

Dokud nebudeme mít představu o měřítku, nemá cenu řešit jaký kdo chce barák.

Až budeme vědět co stavíme, tak každý může zvážit na co si troufne.

peki

Důležitá, respektive nejdůležitější bude výsledná celková kompozice.

Takže mne opravdu nezajímá jestli barák xy musí být min 56 studů široký.

Vzhledem k rozměrům výlohy o tom pochybuju, ale zatím nic nevylučuji.


Ten půdorys si rozkreslíme a tím bude dané zadání včetně počtu a půdorysu konkrétního staveb.

Stimpi

Rad se zapojim, zatim nemam predstavu presne jak, ale to se s upresnenim zadani nejak vykristalizuje ;)

poMOCník

Citace od: cetonia25 kdy 02.12.2022, 16:15:00Rád bych se zúčastnil s částí trhů na náměstí, ale zajímalo by mě, jestli bude plocha náměstí složeno z různých 1x1 (round) tiles nebo SNOT, nebo ještě úplně jinak.

To je vlastně docela dobrá otázka. Doteď jsme stavěli vánoční modely = vše bílé. To ale na staromáku neodpovídá realitě, já jsem tam bílo snad nikdy neviděl.

Pool

Citace od: poMOCník kdy 02.12.2022, 22:37:15To je vlastně docela dobrá otázka. Doteď jsme stavěli vánoční modely = vše bílé. To ale na staromáku neodpovídá realitě, já jsem tam bílo snad nikdy neviděl.

Když tam napadne kopa sněhu, tak někdy hned z rána tam najede flotila růžových aut, která to má za chvilku uklizeno >:D . A to jako fakt nekecám, jednou jsem tam najednou napočítal 5 aut ;D . Já bych to vůbec nezasněžoval, zbytečná komplikace a spíš by to ztížilo identifikaci, že bychom pak měli zasněžit i nějak ty baráky. Pokud něco zasněžit, tak třeba udělat falešnou zasněženou vesničku, jak tam teď posledních pár let staví - viz foto letošní.

Stimpi

Jsi mi dal inspiraci. Dobrý téma by bylo podium s nějakým programem. Kapela, nebo sbor, zmrzlej zvukař, a samo můžou bejt i světýlka, atd...

Robkteryten

No tY stromy se světýlkama by tam neměli chybět

milanv

Citace od: peki kdy 02.12.2022, 18:22:26Ten půdorys si rozkreslíme a tím bude dané zadání včetně počtu a půdorysu konkrétního staveb.
Super. Přiznám se teda, že tam je toho tolik, že ani nevím, co si vyberu :)
Peki, počítáš v rozvržení i s osvětlením? Tj. dostatečně vysoký podstavec, nějaká doporučení na propojení? Příp. já bych si vzal tuhle část na starosti: domluvit se všemi staviteli rozvedení elektriky, aby byla co nejsnazší na instalaci, a samozřejmě pak něco jako "instalační manuál". Pro stavitele už teď domlouvám s fuldou univerzální řešení osvětlení. Založil bych na to extra vlákno, OK?
Pán na Žlutém hradě