server na legoat.com

Založil obelix, 21.05.2005, 00:53:47

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

obelix

Ahoj,
postupne davam dohromady server s navodama na lego. Uz mam pres 300 navodu na originalni lego sety a asi 70 navodu na neoriginalni sety.
je to na www.legoat.com.
Navody generuju z MlDraw DAT nebo MPD souboru. Soubory jsou vzdy volne ke stazeni.
Nemeli by jste zajem o publikovani vasich modelu?
Pokud by nekdo chtel se mnou spolupracovat, treba poslat nejaky ten model co nemam, budu rad.
Ahoj Obelix

obelix@legoat.com

betakaroten

Nevím nevím, jestli legoat.com není nošením dříví do lesa:
- Návody k originálním sadám Lego do roku 2001 jsou téměř všechny k dostání na http://library.brickshelf.com/scans.
- Legofandové, kteří mají zájem o návody k "neoriginálním" modelům, si většinou stáhnou MLCAD a potom už stačí stahovat soubory LDR nebo MPD, které jsou mnohem menší než soubory s obrázky.
- Kvalita obrázků z MLCAD není právě nejlepší. Řešením by mohly být realističtější obrázky vytvořené pomocí L3P & POV-Ray, ale vím, že dělat každý krok zvlášť by byla hrozná dřina.

Rob

připojuju se k námitkám betakarotena, přidávám další: pokud to má být primárně pro čechy - jelikož BrickShelfu to bude konkurovat skutečně velmi těžko - tak mi tam dost překáží ta angličtina

na MOC modely je ve světě zavedená např http://www.bricksonthebrain.com/ a určitě spousta dalších..

ad publikované .ldr a .mpd modely: dost mi tam chybí info o autorech. IMHO nikdo kdo hodiny tvoří nějaký svůj .ldr projekt pak neudělá tu blbost aby to vystavil na netu jako "anonym".

ad generování POV-návodů: existuje hezký software Lpub, který ty návody renderuje téměř dokonale, ale stejně

sorry za nepříliš příznivou kritiku, nápad to byl jinak vcelku dobrý.


Rob

obelix

Ahoj,

autory modelu urcite nezamlcuju. Pokud jsem nejaky model generoval z LDR z www a bylo v nem jmeno autora , tak jsem ho tam nechal, i pres dalsi upravy v modelu, a upravy byli nutne asi u 80% vsech modelu.
Jenom jmeno autora neni uvedeno je strance s obrazkama modelu (musel bych je kopirovat ze LDR souboru)

Pouze asi 50 modelu z celkoveho mnozstvi jsem delal "vlastnosrucne", ostatni jsou z www.

Co se tyka kvality obrazku je mi jasne, ze kvalita neni idealni, ale na Lpub se kouknu, za ten tip dik.

Mym cilem na legoat.com neni konkurovat Brickshelfu, ale bez zbytecneho hledani na internetu uzivatelum nabidnout:
   1. funkcni a kvalitni LDR, MPD modely, dalsim upravam a experimentum. Vsechny publikovane navody jsou sestavene jen z oficialnich kostek.
   2. snadno prohlidnutelne navody na LEGO

verim, ze cast 1 smysl ma. O te druhe jiste pochybnosti mam, ale bavi me to :-)

Co se tyka pouzite anglictiny, je to proste, vetsina lidi co na legoat.com chodi jsou ze zahranici, pouze 17% je cechu.

Pokud by jste meli chut prispet vasima navodama budu jen rad.

Obelix

Aki

Citace od: obelix kdy 23.05.2005, 12:46:09
Co se tyka pouzite anglictiny, je to proste, vetsina lidi co na legoat.com chodi jsou ze zahranici, pouze 17% je cechu.
Jestli to není právě tím, že ty stránky "neumí čééskíí"  ;) ;D

Rob

#5
Citace od: obelix kdy 23.05.2005, 12:46:09
autory modelu urcite nezamlcuju.

tak jsem to rozhodně nemyslel a mrzí mne, jestli se cítíš nařčen, že někomu upíráš autorství.

Jde mi spíš o to, že kdyby se kdokoliv - například KLF - rozhodl takřka věnovat své výtečné .ldr modely tvému portálu, asi by si zasloužil více propagace než malý thumbnail a pak možná jednořádkový nápisek v .ldr modelu "0 Author: KLF"  -  který tam nejspíš ani není, protože 70% českých uživatelů tam má defaultní "MLCad". Lidi si jeho model stáhnou z tvýho serveru a on z toho nebude mít ani prd protože ruku na srdce, kdo z nás si prohlíží .ldr modely v texťáku? (no, já jo...).

podívej se na BrickShelf, nebo na již zmiňovaný bricksonthebrain. To je taky repozitář .ldr modelů s jediným rozdílem - ty lidi tam zprostředkovaně přes své modely propagují sebe!
Možná to zní trochu hnusně, ale to je podle mě jediný motor, který lidi vede k tomu aby buď dlouhé hodiny vytvářeli Ldraw součástky nebo .ldr modely. Protože jednou si někdo řekne "jo, tenhle člověk, ten je dobrej". Mají pocit, že se o nich ví a že něco dokázali.

jinými slovy - ať již .ldr kopie oficiálních modelů, nebo MOCy vytvořené v L-CAD by na tvém portálu IMHO měly mít už u svého náhledu jméno autora, pokud chceš aby ti je lidé posílali sami více a raději. ideální by byl i profil třeba s odkazem na vlastní www stránku.  Zveřejnění autora je otázkou třířádkového skriptu - za předpokladu, že jsou vytvářeny dynamicky. stačí otevřít .ldr soubor a najít klíč 0 Author:, což je koneckonců i standard LSC (blíže viz OMR headers)

jinak nezbývá než obdivovat tu sisyfovskou dřinu, kterou jsi tomu věnoval - ale o té asi víš nejlíp ty sám.
Rob

obelix

Ahoj,
tak tenhle aspekt s tim jmenem jsem uplne prehlidnul, je to opravdu dobrej napad. Ty jmena tam urcite pridam. Protoze pocet prispevku za posledni dva roky je mizivy, nejaka pomoc se vzdy hodi.

Jiz delsi dobu se odhodlavam k vytvoreni uzivatelskeho rozhrani pro vkladani a LDR souboru, celych navodu, obrazku a jejich katalogizaci.

V soucasne dobe pomalu delam jednoduchy internetovy obchod, kde si pujde objednat DVD se vsema LDR souborama, obrazkama a jejich nahledama co mam na legoat.com, to cele ne jako jsp, ale jako jednoduche html. Pomerne casto, mi nekdo stahne celej legoat.com, coz mi velkou radost nedela, protoze mam na prenesena data do zahranici limit :-)