Jak přidat nové díly do knihovny MLCADu?

Založil Maci, 04.02.2005, 19:59:11

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Maci

Možná, že to tu už někdo vysvětloval, ale mě se nepodařilo kápnout na to, jak přidám do knihovny MLCADu nový dílek  :-\. Robe, help me?  ;)
( Konkrétně jde o hlavičku zajíce Nesquika. Vyměnila jsem jí s Mičánkem a stavím pro něj v MLCADu klobouk Boba a Bobka. ::) )

PS. Teda pro ty zajíce, ne pro Mičánka

Jindroush

#1
A on si to MLCad neočuchává sám? Že prostě nakopíruješ ten .DAT do parts a MLCadu to dojde?

EDIT: Teda já mám v menu File položku Scan Parts. Takže možná tak.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Maci

Našla jsem v menu položku "hledat součástky". Když na ní klapnu, prohledá to disk a najde to všechny součástky, které se objevily ve všech souborech s vhodnou koncovkou a nabídne mi to aktualizaci součástek. Když to potvrdím, objeví se různé nové součástky. To potěší, ale já neznám způsob jak podobně proštrachat nějakou knihovnu součástek na internetu a přidat si odtamtud hlavu toho zajíce. Na peeronu je u ní bílé okýnko bez obrázku a i kdyby tam byla, nejsem si jistá, zda bych jí odtamtud uměla dostat do svého kompjůtru. (má jinou příponu...) :-\

Jindroush

No, celý fór je v tom, že LEGO má součástek mraky, Peeron jich popisuje asi 10000 a v LDraw je jich maximálně pár tisíc.

Takže králíček ne-e.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Maci

A víš cestu na ty součástky co po instalaci MLCADu v jeho knihovně nejsou?

Jindroush

e?  :o

Nevím přesně, co po mě chceš?

MLCad jako takový žádný knihovny součástek neobsahuje, ty si musíš stáhnout na www.ldraw.org a to je věc, kterou jsem nikdy přesně nepochopil. Buď je to tak, že si musíš stáhnout LDRAW 0.27 a pak ty jednotlivý update, nebo LDRAW 0.27 a pak complete.exe nebo je to ještě jinak. Na to je tady expert Rob, zkus se podívat do toho jeho návodu.

Prostě si nasosáš součástky, rozbalíš je do jednoho adresáře a pak necháš MLCad, at ti to zindexuje.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Maci

Aha, takže je to tak, že pokud se ten můj zajda neobjeví v Library updates tak mám smůlu, protože žádné další místo odkud ho nasosat není. Tak má holka prostě smůlu, klobouk bude bez Boba a Bobka. Dík za radu

Jindroush

Přesně tak a protože je zajda
a) vzácný
b) pro seriózní stavitele  ;) nepříliš žádaný,

tak se může stát, že na něj budeš čekat dlouho, nebo ještě dýl.  ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Maci

No já co bych pro děti neudělala, jen abych si mohla hrát.  ;D

Magesan

Taky jsem uplne nepochopil, co presne se ma do LDraw stahnout. Stahl jsem si complete, updaty a pak nejake unofficial dilky a presto se mi nezobrazuji napriklad pneumatiky.

Poradil by mi prosim nekdo, co presne si mam stahnout, abych mel kompletni seznam dilku. Mam jich asi 2200 (pri indexaci mi to pise).

Diky.

Jindroush

No, odsud si stáhni ldraw027.exe a rozbal ho.

Pak si stáhni complete.exe a rozbal ho tak, aby se ti to trefilo do stejnejch adresářů.

Pak se podívej do adresáře models, tam byl měly bejt soubory noteYYMM.txt, který říkaj, který updaty to obsahuje.

Pak si postahuj odsud jednotlivý chybějící updaty (od nejstaršího) a postupně je rozbaluj.

V mojem adresáři s oficiálníma updatama mám poslední update 0404, v indexu je 2945 dílů.

Hele, Robe, můžeš mi tuhle zprávu zkontrolovat proti svojemu stavu?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Rob

No, Jindroush to tu popsal v podstatě dokonale. Dodám jediné:

knihovna complete.exe obsahuje všechny updaty, to znamená že už nemusíš procházet tu stránku a hledat to dál. Vedle ní ale musíš mít ještě nainstalovaný ldraw027.exe. Tam jsou nejdůležitější dílky (jako třeba pneumatiky a základní kostky.)

Po stažení všeho mám v adresáři Ldraw/parts 2944 souborů, mklist mi po indexaci nahlásí celkem 2790 nalezených součástek (zbytek jsou většinou ~moved to - staré díly)

Jak to, že jich má jindroush víc fakt nevím

Pokud máš problém se zobrazením, tak
a) Podívej se kam sis rozbalil ldraw027.exe a complete.exe - oba musí být na začátku instalačního procesu (teda předtím než na ně klikneš) ve stejném adresáři.
b) proveď reindexaci databáze (to jest spusť program mklist.exe v adresáři /Ldraw/ nebo v MLCadu dej v menu soubor položku hledat součástky.
teprve v nezbytně nutným případě stahuj neoficiální díly (a ty radši dávej do LDraw/models/ adresáře.)

Fakt jinak nechápu, v čem může být problém, protože mi to přijde neprůstřelný.

jinak úplně nejsnazší je všechno smazat a nainstalovat znova ;)

píšu o tom tady, tady, a tady
Rob

peter

No jelikož se mi stalo když jsem nahrával ty updaty, že některé součístky přestaly fungovat, tak jsem si nahrál nakonec také ten "komplet" a mám po problémech. Součástek mám stejně jako Rob 8)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Rob

to se stává, když nahráváš starší věci přes novější - kupříkladu nainstaluješ nejdřív complete.exe verze 4.04 a pak si řekneš "a co když tam chybí součástky z 2001?" ...a tláskneš přes to update 3.01 ...a jsi v tahu.
Rob

KLF

Len by mohli tych updatov robit za rok viac ako 4. Ja viem, ludia zrejme nemaju cas sa s tym hrat, ale... Dost mi chybaju niektore diely, teraz konkretne velke Modelteam dvere. ;/ V unoficial parts su, ale vo VELMI rozrobenej faze myslim...
Terminated.

Rob


Já se ani nedivím

zkoušels někdy takovou věc udělat? já jo. Je to dost fuška. Vlastně je zázrak že to vůbec někdo dělá. Těm lidem by se měly líbat ruce.

Rob

KLF

Terminated.

Jindroush

Citace od: Rob kdy 09.02.2005, 16:05:26
Po stažení všeho mám v adresáři Ldraw/parts 2944 souborů, mklist mi po indexaci nahlásí celkem 2790 nalezených součástek (zbytek jsou většinou ~moved to - staré díly)

Jak to, že jich má jindroush víc fakt nevím

Protože Jindroush nechtěl bejt zase za exota, sosnul si nový complete.zip a spočítal to znova:

Mám adresář, ve kterým je 100% jen ldraw027 a complete (ve verzi 0404).
V parts mám 2944 dílů. parts.lst obsažený v complete.zip má 2945 řádků. Když pustím mklist bez parametrů mám v indexu 2606 řádků.
Když pustím mklist -m, mám v něm 2945 řádků.
Když pustím mklist -m -~ mám v něm 2494 řádků.

Tak mi vysvětlete, kde jste přišli k číslu 2790  :o
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Rob

to je tedy záhada  :o

právě kvůli Matesovi jsem znovu odsud stáhnul ldraw027.exe

pak odsud complete.exe

po rozbalení mám stejně jako Jindroush v adresáři ldraw/parts celkem 2944 souborů - tedy (nejspíš) 2944 součástek.

po spuštění mklist v okně (s parametrem -d) mi to hlásí "2790 parts found in PARTS, parts.lst succesfully written", parts.lst otevřený v Homesitu (nic jiného s počítadlem řádků tu nemám) mi hlásí 2790 řádek.

mklist -d hlásí 2944 parts

já to fakt nechápu...
Rob

Jindroush

#19
No, já ldraw027 už měl a stáhnul jsem si complete.zip

V parts mám fakt 2944 fajlů, mklist -d řekne: 2605 parts found in PARTS a soubor má 2606 řádků.

Pouštím to teda na anglickejch WinXP SP2, na NTFS partici.

Jinak jsem si nechal porovnat ty soubory parts.lst, který maj 2606 a 2945 řádků a lišej se přesně jen o ty řádky s ~Moved.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Rob

zkus znova stahnout i ldraw027.exe - já vim že to je blbost, ale už nic jinýho mě nenapadá. Jedem na stejnym systému (teda já mám winXP-SP2-CZ NTFS)

ty soubory z mýho předchozího postu jsou linky přesně na to, co jsem sosal a instaloval já  - úplně do práznýho adresáře.

Je to fakt divný.
...

tak jsem to udělal znova.
staženej parts.lst - 2944 řádků, /PARTS/ má 2944 fajlů.
mklist -d mi hlásí 2605!!

To nechápu.
ale máš (opět) pravdu.
Rob

Jindroush

No a co jsi udělal jinak? Jako člověk živící se počítači nesnáším existenci různých výsledků při stejných vstupních podmínkách  ::)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Rob

#22
asi už tuším, počkej chvíli..

.... tak už vím

To se tak stane když nejdřív rozbalíš complete a pak teprve ldraw027  ;D

není nad to, když člověk dělá něco jinýho než sám káže.

OK, sypu si popel na hlavu! (ale napsal jsem to dobře -  čímž se potvrdilo pravidlo "učitel má vždycky pravdu, ale nikdy mu nevěř".
Rob

Magesan

Tak je to tedy :o)

Ono complete neni Complete (~LDraw included), ale pouze complete (~parts).

Tak to jo, ono se musi i to LDraw :o)

Diky.

Maci

Já vyhrávám,  mám dílků 2627 !  :) :D ;D  Ale zatím jsem nic pořádnýho nepostavila.

Rob

Jak se ti to povedlo?

Tos nastahovala i neoficiální díly??
Rob

Maci

Při spuštění se mě někdy MLCAD ozve, že našel nové díly, jestli je chci přidat do knihovny. Zatím je jich oproti poslední aktualizaci 04/2004 asi dvacet. Ale jak se v tom počítači líhnou to tuším jen matně. Snad z nějakých souborů co jsem si stáhla z internetu ???