Společný projekt - perníková vesnička

Založil peki, 24.02.2020, 08:54:45

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

peki

Do projektu se může zapojit kdokoliv má zájem.

Aktuální informace
============


Termíny instalací výloh

1) Potřebuje ještě někdo pomoci s dopravou?
2) Staví ještě někdo něco? Pokud ne začnu dělat finální rozložení (které můžeme na místě ještě změnit)
3) Instalace zvládneme to ještě před státním svátkem 26.10   Mohu případně něco po Praze v ten den pobrat. Čekám že od 1.11 přitvrdí opatření.

1) instalace projektu do výlohy
Do 20.10 modul u mne nebo u někoho kdo ho donese na instalaci. Předtím povinná prezentace modulu  na kostkách.
Den instalace bude upřesněn. Hodina je jasná po 20:00.
Na instalaci vás rád uvidím. V 5-6 lidech to bude na pohodu. Budeme instalovat postupně (ne v jeden den) celkem 3 výlohy.
Pernik bude opavdu na Černý Most.

2) příklady modulů
odkaz zde

3) Odpovědi na dotazy
odkaz

Přihlášení účastníci
1) peki OK
2) Igorus
3) Borun OK
4) Chairudo OK
5) MilanV OK
6) matka
7) Skywallker
8 ) šipka OK
9) linhi
10) HD OK
11) Vasyk OK
12) Ongon
13) Izabella08 OK
14)  Patkutil OK
15) Pertonel
16) Davroman
17) Ročice OK
18) Networ
19) Honzicek22
20) JetaM
21) Sihaja OK
22) Pomocník OK
23) Clermont OK

*****************************************************************************************
*****************************************************************************************
1) Popis společného projektu (zatím zevrubný společně upřesníme, nebráním se dalším kompatibilním nápadům)
======================================================================
Na podzim když jsem si hrál s perníkovou chaloupkou mne napadlo že bychom mohli udělal společnou vesničku, tentokrát perníkovou.
.

Pak se objevila perníková vesnička od Boruna, tak jsem čekal až se s ním potkám.



Moje  (hrubá) představa je:
- stavba na baseplate 32x32 (letos je k dispozici bílá) bílá plate
- 16x16
Ze které se vytvoří i moduly
- 16x32
- 32x32

jako kdysi u projektu mikro města. Obrázek modulu dodám (plate na hoře a dole uprostřed bricky s dírou na pin, umožňující spojení sousedních modulů, nebo spojovaní modulů jako u mikroměsta pomoci tilr/plate 1x2. Modulovost nám umožní měnit vzhled a tvar podle místa které bude na výstavě/akci k dispozici. Stavěl jsem několikrát mikroměsto, pokaždé bylo trochu jiné.



- vesničkou/městečkem bude projíždět vláček. Něco jako u Davromanova zimního městečka. Koleje budou na samostatných modulech, nebudou zasahovat do vašeho prostoru.

Definice modulu:
základní modul 16x16 (minimální modul)
dole bílá plate 16x16
oklo hnědé bricky
nahoře bílá plate 16x16


ale předpokládám že budete  stavět na větších modulech:
32x16 (2 moduly 16x16)
32x32 (4 moduly 16x16 o velikosti baseplate 32x32)



- šířka na 1 vlakový okruh (abychom se vešli případně do výlohy, zatím nemám nic domluveného), takže 1 m a něco
- délka podle zájemců
- příroda les z perníčků

Mělo by jít spíše o drobnější stavby proto ne baseplate 48x48. Kompatibilní věci s perníčky (např. továrním setem perníková chalouka) jak velikostí tak tématikou = sladkosti dorty a další. Uvědomte si že obvodové zdi vaší stavby třeba domečku musí být na podložce umístěny tak aby byl mezi sousední parcelou nějaký volný prostor. Nestavíme tedy řadovky, které budou zdmi přiléhat k sobě. Pro ilustraci přikládám odkaz na stavební instrukce továrního setu, který by šel umístit na plochu 16x16

 


Loni v Dánsku bylo k vidění toto (zase pro inspiraci jak jít i do malých staveb)


Figurky, diskuse částečně probíhá zde jde mi o zpestření podle vaší fantazie, aby to zapadlo (velikostí a nápadem) představuji si např. lekorky s očima a nožičkama/ručičkama ve stylu mimoňů. To samé může platit pro různé další cukrovinky,sladkosti,bombóny atd. Ale musí to být rozměrově kompatibilní s figurkama perníčků, které budou převládat. Také to musí zapadat do scénky kterou ztvárňujete a ta zase zapadat do perníkové vesničky. Věřím že nebude potřeba žádná schvalovací komise a perníková vesnička/společný projekt bude otevřen všem stavitelů, kteří budou mít zájem přispět. Už nyní se těším jak na vaše nápady tak na jejich finální provedení.     


Mohli bychom nabrat nějaké dílky v rámci projektového lugbulku.

Vesnička by potom nějaký čas cestovala po výstavách.


2) Nominace dílků zde

3) Přihlášení účastníci:
==============
1) peki
2) Igorus
3) Borun
4) Chairudo
5) MilanV
6) matka
7) Skywallker
8 ) šipka
9) linhi
10) HD
11) Vasyk
12) Ongon
13) Izabella08
14)  Patkutil
15) Pertonel
16) Davroman
17) Ročice
18) Networ
------bez nákupu------
má nekdo zájem? projekt je otevřený pro kompatibilní výtvory
19) Honzicek22
20) JetaM

peki

#1
Citace od: milanv kdy 15.04.2020, 18:14:33
Super! Jednu věc jsem nečekal a zůstal jsem teď nad tím užasle slintat: myslíš doopravdy Perníkový vláček?! Jupíí!

Představuji si nějakou malou parní mašinku. Něco jako winter train.


Citace od: Foton kdy 16.04.2020, 09:04:32
Ještě pořád je to Perníková vesnička, nebo se to už vyvinulo do "Cukrářské vesničky"?

Píšu že perníčky budou převládat, jde o to aby to zapadlo a bylo s perníkovopu vesničkou kompatibilní. Budeš něco stavět?

milanv

Když jsme včera s Ditou dělali návrh dílů do projektového LB, tak jsme taky přemýšleli o té modularitě, koukali jsme taky na Borunovu vesničku a na zimní kolejiště. Přijde nám, že 16x32 a na menší domečky i 16x16 klidně půjde, ale bez pozemku - to už by na domeček nic nezbylo. Taky na té fotce kolejiště je vidět, že ten ovál moc místa nedává a bude se muset promyslet, kam co přijde a co se ještě vejde. Z obojího nám vyšel nápad: co dělat moduly s domečky zvlášť a "pozemek" zvlášť? Klidně taky modulární a může být i povinnost přidat modul s pozemkem k domečku :) Nakombinovat bys to mohl na místě podle potřeby, dalo by ti to právě tu volnost, že ty "volné" pozemky a domečky můžeš nakombinovat podle potřeby, nemusí být Milanův pozemek u Milanova domečku (jako by byl, kdybych to stavěl v kuse). Co ty na to?
Pán na Žlutém hradě

peki

Citace od: milanv kdy 16.04.2020, 11:13:40
Když jsme včera s Ditou dělali návrh dílů do projektového LB, tak jsme taky přemýšleli o té modularitě, koukali jsme taky na Borunovu vesničku a na zimní kolejiště. Přijde nám, že 16x32 a na menší domečky i 16x16 klidně půjde, ale bez pozemku - to už by na domeček nic nezbylo. Taky na té fotce kolejiště je vidět, že ten ovál moc místa nedává a bude se muset promyslet, kam co přijde a co se ještě vejde. Z obojího nám vyšel nápad: co dělat moduly s domečky zvlášť a "pozemek" zvlášť? Klidně taky modulární a může být i povinnost přidat modul s pozemkem k domečku :) Nakombinovat bys to mohl na místě podle potřeby, dalo by ti to právě tu volnost, že ty "volné" pozemky a domečky můžeš nakombinovat podle potřeby, nemusí být Milanův pozemek u Milanova domečku (jako by byl, kdybych to stavěl v kuse). Co ty na to?

Kolejiště:  Moje představa je budu mít připravené moduly  s kolejí řekněme například 20 rovinek (čili 10 rovinek dopředu a 10 dozadu) a 2 kompletní oblouky.  Podle počtu  celkových modulů  se část vesničky umístí do oválu  a část bude (může) pokračovat vedle oválu.

Velikost modulů  : Ideální je 32x32 kde se ti ten terén už nějaký vejde. Potom může následovat modul 16x32 kde bude jenom terén.  Jestli to po někom chtít povinně nevím. Co bych ale chtěl aby ten domeček nebyla stavba 32x32 to je hodně velké.


Terén obecně. Nedovedu si to představit v obecné rovině. Pokud jsme řešili terén bylo vždy na základě nějakého konkrétního plánu, který se upřesnil a pak to  modul musel zohlednit.

Pokud by jsme byli (zatím předpokládám v 1 rovině jako má např. Borun)  tak to budou spíše drobnosti.
Pokud bychom udělali nad kolejí tunel a malá část vesničky byla výše tak si to umím představit.



Ale nápadům se nebráním ;) Jde o to domluvit se nyní na zadání aby vás to bavili a co nejméně omezovalo.

peki

#4
základní modul 16x16




ale předpokládám že budete  stavět:
32x16 (2 moduly 16x16)
32x32 (4 moduly 16x16 ´o velikosti baseplate 32x32)


peki

Supr. prosím váhající o přihlášení do jakého koliv projektu. Jakmile spustíme objednávkovou aplikaci, už nepůjde přidávat účastníky do malého lugbulku !! Do projektu (případně dalších společných projektů)  se bez možnosti nákupu, můžete zapojit i později.

Projekt perníková vesnička vzhledem ke konceptu zůstane otevřený pro všechny budoucí přistěhovalce. Pokud budou kompatibilní  ;)

peki

#6
Citace od: Ongon kdy 27.04.2020, 18:35:00
jak bude vypadat terén? (bylo by dobré upřesnit před LUGBULKEM) :-)

Chceme (chci) aby to bylo modulární, tím pádem v rámci tohoto projektu neřešíme terén jako takový.  Na podložce (16x16,16x32 nebo 32x32 bude nějaká stavba,  "náznaky" terénu se udělají pomocí tile, ale 2 study od konce podložky bude vždy pouze prázná bílá plate z modulu. Moduly budeme spojovat také pomocí  bílé plate.

Pokud u vašich modulů půjdete výše, musíte vždy naklesat. Dejte pozor aby to tedy nevypadalo jako krtince = nedívejte se jenom na svůj modul, ale přemýšlejte jak to půjde kombinovat/navazovat na ostatní moduly. Méně bude v tomto případě znamenat více. Hodím ještě nějaké obr.

Seznam účastníků pro nákup byl uzavřen
  (bohužel) vzhledem k omezení limitu na velikost celkového nákupu. Kdo je pod tímto nápisem nemůže nakupovat, ale může se účastnit projektu (pokud bude mít dál zájem).

milanv

Jo jo. Teď je otevřený LB a musím říct, že tam není mnoho dílů této potřebné velikosti  >:D Musím si pomoct z našich zásob. Nicméně mě to opravdu inspirovalo, co chci stavět za typ chaloupky do společného projektu. Ale zatím jsem to říkal jen pekimu, abych ještě trošku napínal :) Ono to poladit dá dost zabíračku, tak ať ukážu až versi, která bude aspoň trošku sobě podobná. Zatím teda jen "model v měřítku" :)
networ: záleží čeho přesně měřítko bereš. Vůči nám lidem 1:1, vůči plánované stavbě 50:1 :D
Pán na Žlutém hradě

Sihaja

Napada mne, ze bych mohla postavit kluziste. Byl by zajem neno uz nekdo ma na tento prvek zalusk?

peki

Citace od: Sihaja kdy 13.05.2020, 15:43:03
Napada mne, ze bych mohla postavit kluziste. Byl by zajem neno uz nekdo ma na tento prvek zalusk?

Jedno kluziště nezávazně (viděl jsem obr v CAD, psal jsem staviteli ať to sem dá) ale zatím neudělal. Proto nezávazně. Věřím že i 2 kluziště se vejdou.

Je velmi reálné, že pokud se nestihne žádná výstava na podzim, tak bude možné vystavit to co bude k dispozici v rámci projektu vánoční výloha 2020. Více ve vlákně zde

Sihaja

Premyslim totiz nad tim, ze "prazdna" prostranstvi jsou ve spolecnych projektech fajn, protoze davaji prostor vyniknout stavbam. Pripadne bych vymyslela jinou formu bezbarakove zony

Ongon

Kluziště teď upravují do větší plochu, potom přidám 😉

poMOCník

Pro inspiraci, jestli ještě neznáte. Je to teda řadovka, takže nezapadá přesně do projektu, ale taková větší vila by také nevypadala špatně!

https://www.flickr.com/photos/legoland-bill/15432076903/in/photostream/

Zoufalec

V tomto společném projektu bych si rád "buknul" perníkovou rozhlednu.

Ongon

Já si tedy zabiram již zmíněné kluziště

Sihaja

Ahoj ahoj ahoj,
jaká hnědá je ta hnědá okolo základu?


poMOCník


peki

Začínám "aktivovat" akci 3 x vánoční výloha..

Do další výlohy půjde perníková vesnička. Vyzývám všechny pekaře k pohotovosti. Za 14 dní budeme třídit projektový LUGBULK. Instalace výloh bude probíhat na konci října.

U Vasyka se peče maxifig perníčka.




Izabella08

Rádi bychom postavili s Patkutilem perníkovou TRŽNICI...se stánky, stromečkem, lavičkami a vším, co k tomu patří:)

peki

Je budu dělat:
- vláček
- malé nádražíčko
- nějaké domečky do vesnice (těch nebude nikdy dost, jen prosím NESTAVÍME MODULÁRY = 32x32 je maximum s tím že je potřeba nechat prostor na "terén" respektive místo pro navazující stavbu.)

Ideální bude pokud se jednotlivé domečky budou moci nějak natočit, aby to nebylo všecno rovnpběžné a pravoúhlé.

milanv

Já stavím stavbu. Perníkovou. Už konečně mám i nápad, jak na lešení :)
Pán na Žlutém hradě

HD

16x32 nebo 32x32 (uvidím ještě dle velikosti budovy a materiálu) si prosím rezervuji pro slaďouše s jejich čokoládovou garáží. Soused perník by měl jen nevěřícně přihlížet (v případě varianty 32x32).
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

šipka

Počítám s domečkem na 16x32 a synátor plánuje kadibudku na 16x16

Borun

Ja mám vymyšlenou stavbu větrného mlýnu na 32x32

Sihaja

Pokusim se asi o nejaky zamrzly sirupovy rybnik nebo jine nezastavene plochy

Igorus

Počítám že za naší rodinu jeden obytný domek a jednu průmyslovou budovu  >:D

peki

Citace od: Igorus kdy 15.09.2020, 15:55:01
....... a jednu průmyslovou budovu  >:D

Továrna na čokoládu?
Nebo varna perníku ?  :)

peki

Začínám mobilizovat.

juggleman

Ahoj, no krasna sladka armada! To jsi vsechno nakoupil pres Brick & Pieces (predevsim mi jde o pernikove figurky)? Nebo to slo nejak vyhodne koupit pres Bricklink? Diky!