SVĚT KOSTEK OLOMOUC 17-19. 11. 2023

Založil Chairudo, 21.10.2022, 11:26:30

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

SK_SLIDE_1920x1080a.jpg


Je nejvyšší čas spustit registraci, ať si to na podzim pořádně užijeme  ;D
Kdo máte chuť za námi na podzim opět přijet vyplňte prosím registraci níže nejpozději do 5.8.2023 ať můžeme připravovat ubytování a domlouvat další nutné drobnosti.
Registrační formulář zde
- pokud vám nějaké parametry v registraci nevyhovují, potřebujete kvůli instalaci/bourání více času, berete dodávku/extrémě žravé auto...cokoli jiného, pište to do registrace a pokud to půjde pokusíme se vám vyhovět.

Kdo chce na výstavě cokoli prodávat kontaktujte manažerku projektu za Floru:
Lenka Weiserová weiserova.lenka@flora-ol.cz




Info k 7 ročníku akce:

Asi to nejdůležitější:
Předávám celou finanční stránku akce výstavišti čímž se vše kolem vyúčtování urychlí a zjednodušší a nově tedy stejně jako na výstavě v Ostravě proběhne finanční vyrovnání včetně honoráře fakturou/smlouvou podepsanou na místě přímo výstavištěm.
Z toho důvodu byl také výstavištěm nastavený systém honoráře viz registrace, který určuje minimální výši odměny za m2 vystavených modelů.
Zkusíme tento nový systém a doufám, že bude většině vyhovovat.

Pokud máte jakékoli dotazy, podněty, nápady... prosím pište ať můžeme výstavu udělat co nejlepší.

Letos by se k nám kromě dalších sousedů měli připojit i vystavovatelé ze Srbska a Německa a uvidíme kdo další nám akci zpestří  :)


Seventh year / Sedmý ročník SVĚT KOSTEK OLOMOUC
Location / Místo akce: Výstaviště Flora Olomouc, Address: Wolkerova 37, 771 11 Olomouc
Space / Prostory: cca 4500m2

Setup / Instalace: 17.11.2023 cca 12.00-22.00 
Event time/ Výstava: 18.11.2023 9.00-18.00    19.11.2023 09.00-17.00

Hotel - Koleje UPOL viz registrace.

Saturday AFOL dinner / Sobotní AFOL večeře: v řešení

Pro vystavovatele:
- Jako každý rok pro účastníky zájezdu zajistíme ubytování a stravu, přispějeme na cestovné a něco přidáme na podporu dalšího stavění.
- V Sobotu si dáme AFOL večeři s aukcí
....


Zábava pro návštěvníky:
-  Výstava samotná
-  Herní koutky kostky
-  fotokoutek
-  Prodej LEGO doplňků - Bižuterie, sety, náhradní dílky
-  společné projekty?
-  Kino?
-  Přednášky?
............................



LEGO sellers / LEGO prodej:
- Capi-cap
- skywalker007
- Danyboy
- Ježurka

účastníci zájezdu: Participants CZ
Chairudo  - 80x800 slimer, ruské kolo, plameňáci, rozhlena (ELEKTŘINA)
Olis      - 80x240 Květiny a mozaiky
HD (HorcikDesigns) - 80x320 technic + jízdárna cca 200x200-400 (ELEKTŘINA)
Luciusoza  - 80x160 space, vesmírné lodě.
444martin  - 100x200 Kuličkodráha, 80x320 motorky (ELEKTŘINA)
LordBobo - 80x280 Space rakety - vedle znouze
mirek - 160x320 Vláčky uzavřené v plexi (ELEKTŘINA)
Mcmatus - 80x520 vojenská technika
MJ25 - 80x320 Eifelovka, hrad + box, Dinosauři
danyboy - 120x240 Kostel, 160x80 LOTR

Artezs - 120x320 hotel s pláží
legáček - 320x240 Classic town vlaky a město  (ELEKTŘINA)
SlosiLegoBuilder -  80x120 menší modely
franta - 80x520 technic, traktory, zemědělská a lesní technika
Kladovec - 200x500  jeřáby, rypadlo, technic...  (ELEKTŘINA)
Lezacek - 300x400 Kolejiště a modulární město
Ferina - 120x400 Kolejiště s dvojkol. Pojezdem
poMOCník - 120x240 kostel,  80x320 ostatní modely
Ljuk - 240x400 kolejiště
Samy405 - 120x320 nádraží s kolejemi

Hedvika - 80x240 hry - pexesa, domino...
Sharkabrick - 80x240 modely + 1-2 stojany obrazy
Veverka - 80x360 3 fantasy modely
Foton - 80x360 vitráže, jeřáb, batmobil
Borun - 80x500 Krakonošovo a papoušci (ELEKTŘINA)
Kubosch - 120x80 Architektura světová města
Ogar49 - 80x80 Dráha zem, + 80x240 stůl, dots
skywalker007 - 80x240 Star Wars Geonosis (ELEKTŘINA)
Bombero - 80x480 Pravěk a SW (ELEKTŘINA)
Vilém - 80x160 Moc (ELEKTŘINA)

Martindavid - 100x200 Modelteam,nákladní auta ,dioramata
David.nes - 100x200 Modelteam,nákladní auta ,dioramata
Borekity - 80x320 tanky a technic modely
Mishka - 80x160 Space a menší technic
Kanak - 120x640 Měsíční základna (ELEKTŘINA)
Vysky - 80x120 Středověké diorama s hradem
pifik - 80x200 modely, 80x400 bludiště
Velunek - 120x320 Egypt
Skyrider - Mozaiky 7m bez stolů + 80x280 modely stoly
jojik - 2x3 metry Duplo koupaliště

Jaroslav Procházka - 120x160 Ninjago, 80x280 Brickheads, 80x240 setíky
znouzectnost - 80x400 vesmírná základna
Radek - 80x400 space, Rakety
Matthes_CS - Mozaiky 2m bez stolů + 80x320 stoly a 2x2m podium stromek (ELEKTŘINA)
Domča - 120x320 harrry potter
Hellboy - 840x80 SW modely
Milík - Obrazy viz Skyrider
Popina - Obrazy viz Skyrider
Fxyes - 80x480 technic auta
wynnova - 80x120 2 modely


Zahraniční (Foreign Participants):

Slovensko
Lego town - 160x560 Město + 80x240 modely
Buďo - Podia 2x2m Klášter, 1x4m Vlaky display
rainfall - 80x280 Vikongové, eldorado, roklinka

Maďarsko
Comecon Brick - 80x400 nádraží a 6 modelů (freigt train station + 6 MOCs)

Rakousko
Remus 36 - 80x360 Modely středověk a western + model team auta 80-90 léta
Herb66 - 80x240 Microscales
Lothar - 6x4m kolejiště U tvar (6x4m U shape train layout)
busyrudi - 6x4m kolejiště U tvar (6x4m U shape train layout) (ELEKTŘINA)

Polsko
Creator_moc - 80x320 collection of MOCs
Dreamweb - 80x400  Námořní Lodě (Ships)
pot_of_dots - 80x600 Lego Dots

Německo - 10x2m kolejiště (Train Layout)(own tables) (ELEKTŘINA)
Artwork85
Kerstin + Julian - 80x160 MOCs
Julian
Rio
Rik - 80x120 Technic RC MOCs
Pelle - 80x120 letadla (planes)




Ahoj všem,

po neuvěřitelně úspěšném letošním ročníku bych rád už teď nadhodil téma na SKO 2023.
O některých částech tak obří akce se musí přemýšlet hodně dopředu, ať nás potom nic nezaskočí.
Např letos jsme využili všechny stoly i podia na maximum a na příště pokud nás bude ještě více, bude Flora muset kromě zábran rozšířit i inventář stolů a podií.

Výstaviště by bylo rádo za datum 17-19.11.2023 kdy je pátek 17 svátek a akce by se mohla udělat třídenní.

Důvody a výhody?
A) Samozřejmě možnost vyššího zisku, ale i vyšší náklady.
B) Rozvolněním návštěvnosti do více dnů může být akce pohodovější, návštěvníci i my si ji můžeme více užít... pokud tedy nepřijde 30.000 lidí, ale to už snad ani není reálné.
C) víc času mezi instalací a úklidem a víc prostoru pro vystavovatele se socializovat a výletovat.

Tak prosím o vaše reakce kdo by do toho šel, ale i nešel ať víme jestli to klapne, nebo zůstaneme u klasické dvoudenní akce.

Díky moc :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

yoshimaka

Třídenka má smysl - myslím si, že v tomto termínu by právě v pátek bylo narváno neskutečně.
Lust och fägring stor

bcgroi

#2
Úplně se mi nelíbí představa třídenní akce. Je to na mě možná už moc přehnané. Prakticky jen sedět, koukat tři dny v kuse a hlídat si modely je dost záhul. Jasně, člověk se přitom i pobaví s lidmi, ale není to taky stálá zábava a obecně (když to řeknu fakt hnusně) mám "lepší" věci na práci. ;D (prosím, neberte to ofenzivně, nemyslím to zle, ale pro pochopení situace).

Hlavní věc je pro mě samozřejmě zlepšení situace v rámci bezpečnosti a především cirkulace vzduchu. Možná by to chtělo zamyslet se i nad nějakou stálou "ochrankou", která by byla k dispozici, když člověk nemá nikoho po ruce ze svých vlastních lidí a chce si někam odskočit. Hodně mě třeba překvapilo, že kluci napravo vedle mě občas doslova zmizeli od svých modelů, i když k nim návštěvníci měli absolutní přístup a bylo tam hodně situací, kdy se něco mohlo ztratit. Já bych si to nerisknul, ale to je každého věc...

Další věc - interaktivní koutky, stavění z kostek pro děti. Nebyl zařízený nikdo, kdo by ty kostky rozebíral, takže jsem to dělali rychle na koleni my sami v neděli ráno. Nebyl to problém, nevadilo mi to, ale asi bych napříště zařídil někoho, kdo to doslova dostane za úkol. Plus nějaký aktivista, který bude házet kostky v průběhu akce zpět na hrací plochy, protože ten bordel kolem byl občas neuvěřitelný a hodně se tam šlapalo po kostkách, kde vůbec neměly být. Možná i nějaké zábrany, aby kostky nelétaly ven?

Je taky dost možné, že příští rok už budu bydlet na Vysočině, kam se plánujeme přestěhovat za rodinným domem, takže i přeprava by pro mě byla těžší. Zatím je pro mě účast na třídenní akci takový neutrál... uvidíme.

martindavid

S třídenni výstavou bych problém neviděl (už jsme si to vyzkoušely v Plzni)
Navíc bude svátek takže super.
Za mně jednoznačně ano.

Kanak

Do třídenní akce bych šel.

Lépe vycvičíme potomstvo, aby nám víc pomáhalo.
Víc se nadopujeme čajem, aby nevadil průvan za zády - jinak prostor pro ty moje modrošedé blbiny jsem měl parádní.
A jak už tady padlo, hlavně nám přibude jeden večer, abychom se lépe poznali.

Pro ty, co u svých výtvorů nemohou být, by se mohl vyhradit nějaký prostor a strčit před něj nějakou průhlednou zábranu. Připsat tam nějaké povídání o modelu, případně QR kód (jak to bývá ve stálých expozicích).

Borun

Já s třídenní akci souhlasím.Jak jsem už některým naznačil jeden večer navíc by se dal využít na výměnu a nákup setů,dílků atd. mezi afoly.Určitě má akce kladný ohlas mezi návštěvníky a musíme být připraveni,že příští rok dorazí více lidí.Ten den navíc by tomu pomohl.K zábranám jen krátce.Někteři je chtějí,jiní ne.Já osobně nejsem zastáncem těch kovových mříží.Modely stavím tak ať se hlavně děti dostanou co nejblíž a užijí si to.Ať si typ zábran každý vybere v přihlášce na další ročník a je to.

milanv

Doufám, že příští rok už nám do toho nic nevleze a taky pojedeme. Jsem rád, že jste z toho letošního ročníku tak nadšení - já se spíš při pohledu na ty davy trochu bojím :)

Třídenní akce mi vůbec nepřijde jako špatný nápad, bylo by víc času a třeba i menší davy. A vnuklo mi to nápad, že tím pádem by bylo o společný večer víc: co se domluvit a udělat si po zavíračce vlastní prezentaci výstavy pro kostkaře? Něco jako projít společně výstavu a příp. autor toho daného modelu může říct něco k tomu.

Já totiž, že když je člověk na svém place, ať už jako hlídač nebo v dětském koutku, tak z výstavy nic nevidí. A normálně se jde raději společně do hospody. Ale když by byl večer navíc, mohlo by se to i to.
Pán na Žlutém hradě

peter

Třídenní akce zní zajímavě, ale také to může mít opačný efekt. Jak jsi správně podotkl, je v tom ten svátek, takže mnozí toho mohou využít opačně a raději strávit tři dny někde jinde s rodinou. Návštěvníků proto naopak může být méně než letos, nebo jen nepatrně více, čímž ale výrazně vzrostou náklady.

Každopádně pokud se to uskuteční a já budu mít zase s čím přijet, vrátím se velmi rád. Určitě bych se ale přimlouval o lepší denní catering, jelikož obložené housky a voda nebyli úplně ideální.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

bcgroi

Citace od: peter kdy 21.10.2022, 15:45:15Třídenní akce zní zajímavě, ale také to může mít opačný efekt. Jak jsi správně podotkl, je v tom ten svátek, takže mnozí toho mohou využít opačně a raději strávit tři dny někde jinde s rodinou. Návštěvníků proto naopak může být méně než letos, nebo jen nepatrně více, čímž ale výrazně vzrostou náklady.

Každopádně pokud se to uskuteční a já budu mít zase s čím přijet, vrátím se velmi rád. Určitě bych se ale přimlouval o lepší denní catering, jelikož obložené housky a voda nebyli úplně ideální.

Souhlas a na to jsem zapomněl. Když se řeklo oběd, nepředstavoval jsem si úplně housku z Alberta se sýrem a šunkou.  ;D To by možná tahle obří výstavní plocha zvládla příště lépe.

peter

Věřím, že by šli zařídit např. vouchery do těch stánků, které byli venku kolem Flóry, ať si každý vybere co chce ...
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

poMOCník

Citace od: bcgroi kdy 21.10.2022, 11:59:09...

Hlavní věc je pro mě samozřejmě zlepšení situace v rámci bezpečnosti a především cirkulace vzduchu. Možná by to chtělo zamyslet se i nad nějakou stálou "ochrankou", která by byla k dispozici, když člověk nemá nikoho po ruce ze svých vlastních lidí a chce si někam odskočit. Hodně mě třeba překvapilo, že kluci napravo vedle mě občas doslova zmizeli od svých modelů, i když k nim návštěvníci měli absolutní přístup a bylo tam hodně situací, kdy se něco mohlo ztratit. Já bych si to nerisknul, ale to je každého věc...

Já například u svých modelů nebyl skoro vůbec. Chodil jsem si tam jen, když jsem potřeboval něco v tašce. A zábranu jsem měl tu nejmenší = pásku prohnutou až na stůl. Ale jak jsem psal, kostel je pevný a nemám tam figy za tisíce, takže mi volný přístup nevadí. Souhlasím, jak už tu někdo psal, že zábrany by si každý mohl zvolit. Je to sice organizačně náročnější, ale přispěje to daleko víc k pohodě vystavovatelů.

A jsem pro třídenní akci. I kdyby návštěvnost nebyla tak velká a nevydělalo by se tolik, ale za cenu větší volnosti pohybu a dýchání, já bych volil tuhle variantu.

Kanak

Citace od: peter kdy 21.10.2022, 15:51:25Věřím, že by šli zařídit např. vouchery do těch stánků, které byli venku kolem Flóry, ať si každý vybere co chce ...

Nejsem velký fanda stánků s jídlem, to raději bagetu (ale klidně mohly být 2)
Nevím, jaké vztahy má Výstaviště Flora s restaurací Áčko. Možná by se daly nějaké obědy domluvit u nich.
Kdo zajišťoval sobotní večeři? S tou asi byla většina spokojena.

Kuba

Za mne bych volil spíše klasické 2dny akci.


Chairudo

Citace od: Kanak kdy 21.10.2022, 16:25:49
Citace od: peter kdy 21.10.2022, 15:51:25Věřím, že by šli zařídit např. vouchery do těch stánků, které byli venku kolem Flóry, ať si každý vybere co chce ...

Nejsem velký fanda stánků s jídlem, to raději bagetu (ale klidně mohly být 2)
Nevím, jaké vztahy má Výstaviště Flora s restaurací Áčko. Možná by se daly nějaké obědy domluvit u nich.
Kdo zajišťoval sobotní večeři? S tou asi byla většina spokojena.

Zařídit by se dalo leccos, ale hned tady je vidět že každému se člověk zavděčí něčím úplně jiným.
Bagetky byly jako pro děti, Flora s vyhlídkou nákladů blížící se 800k a nejistým ziskem nechtěla ledabyle utrácet. S úspěchem víkendu to příště bude lepší  ;)

sobotní večeři zajišťoval "známý" kuchař co nám dělal svatbu tak stála "jen" 20k místo normálních cca 40.

Ale teď se prosím bavme o účasti, ne o jídle  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

jerzeeg


sharkabrick

Ahoj Tome,
i my rádi přijedeme na 3 dny. Svátek navíc může lidi rozmělnit ale i víc přidat, ano rodiny na prodloužený víkend někdy jezdí pryč, ale z mého okolí vidím že jde o minimum, navíc půjde o listopad, čili horší počasí na výlety a dovolené a my budeme pod střechou :)
Druh zábrany bychom si také rádi volili a ten nápad na jeden večer "komentovaná" procházka po modelech za mě super nápad. Já bych šla hned, obejít si všechny Vaše úžasné modely bez lidí (v pátek večer nebyly všechny, v sobotu večer za byly po tmě a v neděli ráno my jeli na výlet ZOO Zlín, takže nebylo pořádně kdy), moci u nich přímo tvůrci ocenit co se mi nejvíce líbí by bylo fajn, v davech jsem akci prošla 2x vždy jen část a je to nic moc, navíc jsem potřebovala jsem být u našeho stolu a věnovat se dětem.
My na příští rok určitě přibereme naši Šárinku, pomůže v naší "malé" dětské zóně a může pomoc i s rozebíráním a úklidem velkých dětských zón ;)

MiHo

S třídenní akcí nemám vůbec problém. Již jsem absolvovat několik čtyřdenních (Trutnov), týdenní (Model Hobby) i šestnáctidenní (Kidsfest). Na všech těch akcích byly ale v poledne teplé obědy na poukázky. :-)

HD

#17
Klidně budu na třídenní akci instalovat před návštěvníky (jak to bylo letos v Plzni)  dobře, tohle jsem si rozmyslel, ale osobně bych byl asi spíše pro dvoudenní klasiku. Navíc svátkem prodloužený víkend bych osobně věnoval raději jiné aktivitě než výstavě. ;)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

skywalker007

Za mně může být akce klidně na 3 dny.

Jaroslav Procházka

Ahoj,
Určitě to dám, není problém. 👍
Jarda

pifik

Velmi rád se zúčastním, je mi vcelku jedno zda akce bude dvou či třídenní. Ta návštěvnost mi vyrazila dech, čekal jsm maximálně 6-7 tisíc denně. Velmi mě překvapil zájem o bludiště, chvílemi se mi o ně lidi skoro rvali, budu muset přistavět.

kladovec

Ahoj, za mě tři dny nejsou problém. Věřím, že do příští výstavy se drobné nedostatky z prvního ročníku na Floře vychytají a výstava proběhne na jedničku.

444martinhanak

Já mám kuličkodráhu a hejbací modely. A udržet to 3 dny v chodu je už dost náročné. Desítky malých záseků kuličkodráhy opravuji průběžně. Ale nyní v Olomouci jsem měl 3 moduly v háji a jen jeden jsem dokázal opravit během výstavy.
Raději bych 2 dny, ale nebudu do toho házet vidle - třídenní Plzeň se také zvládla.

Igorus

#23
Z pohledu vystavovatele (a poznamenám statického modelu) tři dny nejsou zase problém. Instalaci ale už v ten čtvrtek. V Plzni byl pátek všední den a dopoledne minimální provoz. Tady to bude rovnou na ostro a co fakt člověk nechce je instalovat za pohledu a dotazů od návštěvníků.

vico

Vzhledem k tomu, že s částí Technic modelů necháváme jezdit děti, tak 3 denní výstava by byla asi docela darda.
Asi preferuji spíše dvojdenní, ale nejspíš bych se i třídenní výstavy s nějakým omezením zúčastnil.

FoxFerina

Ahoj,
určitě bych se rád zúčastnil i příští rok a pokud nebude jiný termín, tak bych ty 3 dny nějak asi zvládl. Nicméně, jak i někteří psali výše, tam se mi trošku bijí priority, kdy svátky a prodloužené víkendy většinou jezdíváme s rodinou, neb i děti mají volno. O akci určitě stojím, ale je to pro mě dost vysoká cena. Preferoval bych tedy jiný termín, i kdybych si měl na to vzít dovolenou a "obětovat" za rodinu pouze jeden víkend. Myslím, že podobně může uvažovat i dost návštěvníků, tak aby nakonec ty 3 dny nebyla účast menší, než za letošní víkend... Přeci jen, Češi jsou národ chatařů a v listopadu nemusí být ještě tak ošklivo, aby na své chatky nejeli... Jako benefit bych viděl, že se zákazníci rozmělní, ale ruku na srdce, kdo přijet chce, ten přijede i o víkendu a vybere si jen sobotu nebo neděli, pátek větší počty podle mého nezajistí. Jen názor ;)

Jinak, parádní akce a moc rád bych navázal svou účastí i další roky.

Martin

Chairudo

Díky všem za impulzy  :D

Ano u třídenní akce jde hlavně o rozmělnění návštěvnosti do více dnů aby to bylo volnější, taky větší návštěnvost během tří dnů nečekám a radši bych zvolil dřívější termín.
Jestli příště přijde více lidí, začnu věřit na zázraky  ;D

Letošní termín ale příští rok pravděpodobně nepůjde, jak mi bylo řečeno v tuto dobu bývá jiná akce, která letos nebyla a najít volné termíny na Floře není lehké. Mají hodně plný program, někdy akce každý víkend a některé se zase i týdny připravují.

Co nejdřív to s nimi proberu a budeme hledat co nejrozumnější cestu  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

networ

Já bych se zase po delší době rád zúčastnil a 3denní akce není problém.
Učím se stavět ...

Chairudo

Tak jsme se po dlouhých diskuzích rozhodli zachovat akci dvoudenní a termín tedy zůstává 17-19. 11. 2023 s tím, že v pátek 17. bude klasicky instalace.
To bude doufám výhodou pro většinu z nás, že se nebudeme muset v pátek hnát na výstavu až po práci, ale bude na to v klidu celý den.
Bude tak i víc času na socializování :) Letos jsme na přípravy celých prostor měli jen čtvrtek večer a pátek ráno, příští rok bude času víc a tak i s instalací můžeme začít dříve.

Užívejte všichni vánočních svátků a na jaře se uvidíme v Ostravě  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Stimpi

Citace od: vico kdy 06.11.2022, 19:35:39Vzhledem k tomu, že s částí Technic modelů necháváme jezdit děti, tak 3 denní výstava by byla asi docela darda.
Asi preferuji spíše dvojdenní, ale nejspíš bych se i třídenní výstavy s nějakým omezením zúčastnil.

Tak to ti podepíšu, dva dny jsou u stánku kde je aktivní hrací koutek velkej záhul, zvlášť když třeba není střídání.