Co su toto za diely?

Založil Frco, 30.11.2006, 20:11:55

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hacislav

#120
Citace od: peki kdy 29.03.2009, 11:54:19
V Rakousku jsem včera viděl na vlastní oči cisternový vagónek vytvořený pomocí dílku Wheel Spoked 7 x 7 x 2 & 2/3' (55817).  MOC se mi to líbilo  :o



Co je to za dílek, který je na okrajích cisterny, mezi kterými jsou kola 55817. Viz fotky v Pekiho příspěvku.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Marty713

Hacislave, nevím, nic mě nenapadá.

Ale co je za díl ten s "céčkovým" profilem široký 2 study na středu nad prvními dvěma koly?


Jaky


Foton

Roztřiďoval jsem kostky a našel díly, které nevím
a) k čemu jsou dobré
b) jsou od LEGA?

Tady jde o ten žlutý frame nahoře je totiž symetricky širší než 4 study




Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Villa Legina

Ten žltý rám vyzerá ako z Fabuland (fabai1).

milanv

Jsou to běžné díly a na všech kromě té ručky droida na poslední fotce máš i study, kde vidíš nápis LEGO, ne? Takže můžeš být klidný, že je to originál.

Jinak vespod máš starý vlakový "podvozek" s koly (šedesátá až sedmdesátá léta). Vidět to můžeš např. v tomto setu. Na něm okno z Fabulandu a na něm obyčejný slope. Ruka droida je běžný díl vyráběný dodnes: 59230.
Pán na Žlutém hradě

Foton

Díky oběma. Hledal jsem kde co, ale ruka droida mě nenapadla.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Skyrider

Nevite, někdo, co to je za figa?

papluh


Hardegon

Citace od: skyrider kdy 25.06.2016, 09:37:21
Nevite, někdo, co to je za figa?

Proč jsou všechny tvoje fotky focené v sauně? Nebyl by obyčejný kapesní foták lepší než tenhle telefon?

Hacislav


BrickExpo11 001 by Mark Curnow, on Flickr
Co je za dílek to žluté trouhelníkové sklo?
Tedy pokud to vůbec je lego dílek a není to třeba řezané plexi.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

znouzectnost

U popisu je napsáno že jsou řezány aby (díly) seděly velmi těsně. Takže skoro určitě custom - řezané plexi.
Je to moooc pěkné.

Hacislav

U toho prvního motoru je zajimavá "technic" podložka.
Už jen podle barvy to vypadá na custom díl s 3D tiskárny. Máte někdo představu kdo ji dělá?

https://www.youtube.com/watch?v=dgP5ldlYItU
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

papluh


Hacislav


Orc Heavy Cavalry by Karf Oohlu, on Flickr

Máte někdo představu co je ten pejsek zač? To asi nebude Lego.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Brickuška

Lega v domě se mění na Brickušku ;) e-shop a kamenná prodejna na adrese Bolevecká 114, Praha 15, přidejte si nás na Facebooku, ať nezmeškáte žádné informace, soutěže či akce!

Hacislav


General Store by César Soares, on Flickr

Konkrétně co za zeleň to čouhá s chodníku?
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Jezevec

Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

wallac

Ahoj, dostal se mi do ruky tento dílek, s evidentně chybným potiskem. Má to nějako cenu, nebo je to na vyhození?

yoshimaka

Citace od: wallac kdy 05.11.2020, 11:07:33
Ahoj, dostal se mi do ruky tento dílek, s evidentně chybným potiskem. Má to nějako cenu, nebo je to na vyhození?

Když si odmyslím raritní potisk na torsu Black falcona (obrácená hlava sokola na erbu), tak chybné potisky zajímají spíš sběratele kuriozit než že by zvyšovaly cenu (již dost tak raritního) dílku  ;) Osobně to vidím spíš naopak, ale nejsem sběratel kuriozit  8)
Lust och fägring stor

milanv

Pochybuju, že najdeš někoho, kdo by o stál za nějakou vyšší cenu (sběratelskou). Jak už tu někdo psal před nedávnem: lego nejsou poštovní známky. Proč si to myslím: na Bricklinku jsem zatím za ty roky nikde neviděl, že by jako HTF byly prodávané špatné potisky ani "nic jiného špatného". Asi, i přes deklarované firemní heslo, nejsou u lega tak výjimečné ;) Vždycky jsem viděl prodávat za vyšší cenu jen díly, které jsou výjimečné a zároveň použitelné, typicky výjimečná barva nebo potisk vydávaný jen u nějaké příležitosti.

Poznámka: zrovna tento díl, se správným potiskem, jsem často viděl za nesmyslné ceny. Já osobně bych za něj dal tak do pětikoruny - za to, že ho někdo našel mezi starým legem. Jinak je to díl velikostí za korunu. Kdybych měl za každý takový díl dávat 30 Kč, jak si představují někteří prodejci na BL, tak nikdy nic nepostavím.
Ale v tom případě (správného potisku) se možná pletu já - možná je dost sběratelů starých policejních setů, kteří za to těch 30 Kč rádi dají na kompletaci vysněného setu...
Pán na Žlutém hradě

ditetemnaporad

Nejspíš maximálně lehce zvýšená cena běžného dílu. Ale u anomálií je to těžké říci. Může se najít někdo, kdo sbírá pouze moto plexi a ke kompletaci sbírky mu zbývá tato varianta. Takže dát na inzerci, nechat si nějaký čas na shromáždění nabídek a pak se rozhodnout.

Pro zajímavost:

https://www.instagram.com/lego_misprintuk/

https://forum.brickset.com/discussion/30442/lego-factory-mistake

skywalker007

Určitě to svého kupce najde ,ale cena se dost špatně určuje. Sám jsem několik takových dílů prodával. U tohoto konkrétního dílu odhaduji tak do 50 kč. Spíše jsou vzácnější správné potisky na jinou barvu daného dílu tam jsou někteří kupci ochotní dát několik stovek kč za díl co stojí běžně 2 kč. Kdyby to byl špatný potisk na něčem ze SW tak se ceny pohybují klidně i v řádech tisíců kč, už jsem dostal několik zpráv od zahraničních sběratelů ,jestli jim nemohu takovéto díly a figurky sehnat.

skywalker007

#143
Citace od: milanv kdy 05.11.2020, 11:45:39
Pochybuju, že najdeš někoho, kdo by o stál za nějakou vyšší cenu (sběratelskou). Jak už tu někdo psal před nedávnem: lego nejsou poštovní známky. Proč si to myslím: na Bricklinku jsem zatím za ty roky nikde neviděl, že by jako HTF byly prodávané špatné potisky ani "nic jiného špatného". Asi, i přes deklarované firemní heslo, nejsou u lega tak výjimečné ;) Vždycky jsem viděl prodávat za vyšší cenu jen díly, které jsou výjimečné a zároveň použitelné, typicky výjimečná barva nebo potisk vydávaný jen u nějaké příležitosti.

Poznámka: zrovna tento díl, se správným potiskem, jsem často viděl za nesmyslné ceny. Já osobně bych za něj dal tak do pětikoruny - za to, že ho někdo našel mezi starým legem. Jinak je to díl velikostí za korunu. Kdybych měl za každý takový díl dávat 30 Kč, jak si představují někteří prodejci na BL, tak nikdy nic nepostavím.
Ale v tom případě (správného potisku) se možná pletu já - možná je dost sběratelů starých policejních setů, kteří za to těch 30 Kč rádi dají na kompletaci vysněného setu...

Na bricklinku je toho celkem dost a někteří sběratelé vyhledávají špatné potisky a jsou ochotni dát opravdu hodně. Ještě lépe se prodávají kostky které se v dané barvě nevyrábí, to klidně prodáš obyčejný brick za několik stovek. Sám tyto dílky sbírám a myslím že po světě se určitě najde pár tisíc dalších sběratelů.

Villa Legina

Pre mňa tento vadný dielik nemá cenu; snáď keby sa dalo, tak aby to nebolo poznať, odstrániť nápis "police", potom by ten dielik pre mňa cenu mal.

milanv

Citace od: skywalker007 kdy 05.11.2020, 14:41:55
Na bricklinku je toho celkem dost a někteří sběratelé vyhledávají špatné potisky a jsou ochotni dát opravdu hodně. Ještě lépe se prodávají kostky které se v dané barvě nevyrábí, to klidně prodáš obyčejný brick za několik stovek. Sám tyto dílky sbírám a myslím že po světě se určitě najde pár tisíc dalších sběratelů.
O těch jiných barvách jsem psal, ale o sbírání špatných popisků jsem netušil, to jsem na BL nikdy nepotkal. Díky, člověk se učí každým dnem :)
Pán na Žlutém hradě

milanv

K původní otázce tohoto vlákna: Čo sú toto za diely?
Co je za díl, příp. kombinace dílů, to zadní světlo, tušíte? Včetně toho, jak tam prosvítá nějaký čtvereček...
Pán na Žlutém hradě

Robbed

Citace od: milanv kdy 05.11.2020, 17:49:44
K původní otázce tohoto vlákna: Čo sú toto za diely?
Co je za díl, příp. kombinace dílů, to zadní světlo, tušíte? Včetně toho, jak tam prosvítá nějaký čtvereček...


tady je to vidět líp :)
https://www.brothers-brick.com/2020/11/05/lego-ghostbusters-10274-ecto-1-everybody-can-relax-i-found-the-car-review/lego-ghostbusters-10274-ecto1-23-lx7ui/
včetně toho čtverce
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=99009&idColor=0#T=C&C=86

ThomasMorta

Citace od: milanv kdy 05.11.2020, 17:49:44
K původní otázce tohoto vlákna: Čo sú toto za diely?
Co je za díl, příp. kombinace dílů, to zadní světlo, tušíte? Včetně toho, jak tam prosvítá nějaký čtvereček...

Chvíli jsem na to koukal jak bacil do lékárny, pak mi došlo, že obruba je 99009 spodní část malého otočného technikového kolečka , krytka bude průhledný 43898 Dish 3 x 3 Inverted a držet to bude na nějakém bricku 1x1x?
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

milanv

Díky vám oběma! To mě nenapadlo, že malá točna se dá takhle maskovaně použít. Super nápad.
(No, ono je tam těch nápadů i víc, je vidět, že je to designerský set...)
Pán na Žlutém hradě