Městské muzeum Sedlčany (léto 2018)

Založil peki, 25.01.2018, 12:14:53

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

hawran

"výklenek" na falcona je zadaný do výroby, bude černý dle rozměrů dohodnutých na likvidaci SW výstavy.
K.
Bricks Forever!

peki


hawran

#62
Citace od: peki kdy 28.05.2018, 14:27:24
Citace od: milanv kdy 25.05.2018, 19:29:54
Původní texty na naše výstavy

Co ta revize textů. Kdo se toho ujme? Potřeboval bych to rychle.
Dík

Soubor:
AFOL.DOC - je tam zmínka o tom, že kostky slaví 10 let výročí... to už asi neplatí ne? :)
ALTERNATIVNI.DOC - bez připomínek
KULICKODRAHA.DOC - když si tenhle soubor otevřu, tak nemá konec... končí mi to uprostřed věty a nevím proč... :( ale jinak OK
MIKRO.DOC - to samé jako kulckodraha... končí mi to uprostřed věty, jinak OK
SOUTEZE.DOC - bez připomínek
SPACE.DOC - nelze nalézt (soubor neexistuje?) :(
VINETY.DOC - končí uprostřed věty, jinak OK
SET VS MOC.DOC - OK


Bricks Forever!

hawran

#63
Všechna PDFka se mi zdají OK (až teda na tu zmínku o desetiletém výročí v souboru AFOL...)
Bricks Forever!

milanv

Citace od: hawran kdy 28.05.2018, 14:57:19
KULICKODRAHA.DOC - když si tenhle soubor otevřu, tak nemá konec... končí mi to uprostřed věty a nevím proč... :( ale jinak OK

SPACE.DOC - nelze nalézt (soubor neexistuje?) :(
Dík za zkouknutí. Chybu u space.doc jsem opravil. problémy s nedočtením souboru až do konce se mi nepodařilo docílit ani u jednoho z těch souborů, kde to hlásíš, normálně přes web je vidím celé.

V textu o Micro slibujeme, že jinde na výstavě je k vidění i "makro", což nevím, jestli bude v Sedlčanech platit :)
Jinak si myslím, že by bylo nejlepší jako tenkrát: rozhodit to, ať se podívá správce každé sekce na text o své kategorii. Jinak se do toho nikomu chtít nebude (např. představa, že já dělám korekturu textu o space...).
Pán na Žlutém hradě

hawran

Citace od: milanv kdy 28.05.2018, 15:57:27
...problémy s nedočtením souboru až do konce se mi nepodařilo docílit ani u jednoho z těch souborů, kde to hlásíš...

Milane ono je dost dobře možný že se to děje kvůli nějakému ultramegabombenfest zabezpečení u nás ve firmě :)
PDFka byly všechny OK
Bricks Forever!

milanv

Zkontroloval jsem všechny .doc soubory proti jejich .pdf a není tam žádný rozdíl. Takže mě napadá jedině něco na vaší straně (zabezpečení nebo verze Wordu, co to nepřečte správně? netuším).

Co se textu týče, tak vyloženě nutné jsou úpravy podle mě dvě:

1. že kostky slaví 10 let - už nám je víc :)
2. že kromě mikro "tu na výstavě najdete jinde i makro"

Ale prolítl jsem to jen zběžně, koukal jsem hlavně na tu shodu textů s PDF verzemi.
Pán na Žlutém hradě

peki

Pošli mi prosím soubory ve wordu. Ušetří mi to čas. Kuličkodráha např. u mne končí tímto odstavcem:
=================
A nejedná se jen o konečný výsledek. Neméně zajímavý je i způsob stavby. Nejen u této dráhy, ale u všech GBC na velkých výstavách po světě platí, že se jedná o společné dílo více autorů: dráha se skládá z tzv. modulů a často se všechny moduly dohromady sejdou poprvé až na výstavě. Je to tedy i zajímavá ukázka, jak se mezi
==================
potom je mezera a následuje obrázek s logem kostek.

hawran

HA! Tak takhle jsem to měl taky!!! :) A Milan mi nevěřil :)
Bricks Forever!

peki

Citace od: hawran kdy 29.05.2018, 15:17:41
HA! Tak takhle jsem to měl taky!!! :) A Milan mi nevěřil :)
Tak to hawran vyřešil. Jestli bude mít chvilku napíše jak. Ale office windows se nelíbil ten zřejmě "kompatibilní" formát.

peki

Sháním nějaká videa z akcí kostek spíše takové ty vlakové, stavby zajímavých modelů, soutěže atd.
Máte někdo něco? Jak si to předat?

hawran

Citace od: peki kdy 30.05.2018, 16:04:54
Citace od: hawran kdy 29.05.2018, 15:17:41
HA! Tak takhle jsem to měl taky!!! :) A Milan mi nevěřil :)
Tak to hawran vyřešil. Jestli bude mít chvilku napíše jak. Ale office windows se nelíbil ten zřejmě "kompatibilní" formát.

Hawran to vyřešil podle návrhu od Milana :)
1) nainstalovat LibreOffice (je zdarma)
2) otevřít v liberOffice "původní" DOC soubory a zkontrolovat jestli obsahují vše, co obsahovat mají
3) uložit v LibreOffice tyto DOC ve formátu Office 2016 (DOCX, XML based)
4) otevřít tento přeuložený DOCX v Office 2016 a zkontrolovat
5) poslat pekimu :)

poznámka pod čarou:
Pokoušel jsem se otevřít i původní DOC v Office 2016 v režimu "otevřít a opravit" a Word 2016 hlásil v jednom  souboru cca 5 chyb ve stylech, obrázcích a podobně... Oprava v Office 2016 nepomohla, avšak oprava v LibreOffice ano :)
Bricks Forever!

peki

Popisky:

Prosím zejména u nových modelů, pošlete mi SZ:

Jméno modelu:
Jméno autora:   
nick z kostek:   
 

Pokud budete mít vitrinu, tak se domluvíme jak to pojmeme.


Kuba

Ma nekdo z Ostravska cestu na imstalaci? Potrebuji tam dostat maly moc 32×32studu do spol projektu 100 let ceskoslovenska? Uz to mam hotove.

yoshimaka

Mel bych asi spojku do Prahy. Ale potreboval bych to dostat behem dvou dnu do OL.
Lust och fägring stor

Kuba

To asi nezvladnu dostat do Olmiku. Jezdit s mini Mocikem sto+sto km neni efektivni  :D . Kdyby byl neaky ostravak co ma cestu alespon do Olmiku a vzal by to behem dvou dnu, budu vdecny. V nejhorsim to budu muset poslat postou v pondeli nekomu kdo bude na instalaci. Snad to postu prezije. :)

yoshimaka

Prosba - v neděli se staví můj kamarád, který mi snad hodí H+Z do Prahy. Potřeboval bych vědět, kdo by byl ochotný to převzít a hodit pak do Sedlčan. Díky za zprávy do SZ ať dále neplevelím diskuzi.
Lust och fägring stor

davroman

Kdo by si chtěl zatraktivnit výlet do Sedlčan ... cca 30min cesty od muzea ... http://www.lanovyparkslapy.cz
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Icewalker

Hlásím pekimu, že komiks k výstavě se lehce pozdržel, ale snad bude během tohoto týdne hotov. V příloze malá ochutnávka.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

peki

#79
Citace od: davroman kdy 11.06.2018, 22:16:42
Kdo by si chtěl zatraktivnit výlet do Sedlčan ... cca 30min cesty od muzea ... http://www.lanovyparkslapy.cz

Harmonogram +-  ;)

Sobota

Já tam budu od 8:00.
Napřed s Vasykem musíme nainstalovat okna, potom bude možné instalovat ostatní věci. Vitriny jsou samostatné na ničem nezávislé.
Převezmu  ráno věci od togarana

Předpokládám že od 9:00 bude možné instalovat věci do zástěn. Očekávám že si budeme trochu hrát s podstavci za zástěnou.

Předpokládám že mezi 12:00 - 13:00 zajdeme na společný oběd který zaplatím z nájemného, ostatní pak půjde na kostky.

Vezměte si s sebou něco na kostky, které vám nasypu. Pro vystavovatele budu mít připraven malý setík.

Neděle

Fandadolega instalace vitriny

Parkování

Hodím mapku. Kousek za budovou muzea jsou parkoviště zelené kostičky, malé parkoviště je i před muzeem (Sedlčany nejsou Praha, takže věřím že s parkováním nebude problém ;) ) . Vykládat se bude u vchodu muzea červený kroužek, pak se odjede zaparkovat.



Ostatní

Doprava, před Mirošovicemi opravují dálnici (směr Praha - Benešov). Podívejte se na dopravní situaci, jsou tam dlouhé kolony ve všední den, kolega doporučuje nejezdit z Prahy (a do Prahy už vůbec) po dálnici na Benešov. Nevím jak to bude vypadat o víkendu.

 

šipka

Citace od: peki kdy 12.06.2018, 09:12:36

Ostatní

Doprava, před Mirošovicemi opravují dálnici (směr Praha - Benešov). Podívejte se na dopravní situaci, jsou tam dlouhé kolony ve všední den, kolega doporučuje nejezdit z Prahy (a do Prahy už vůbec) po dálnici na Benešov. Nevím jak to bude vypadat o víkendu.


V neděli dopoledne jsem se vracel do Prahy po D1 a ve směru z Prahy byla stojící kolona cca 5km >:D ,  možná lepší varianta je směr na Příbram D4 a u odbočky na Příbram to vzít na Sedlčany.  Podle vody přes Slapy také nic moc, také opravy.

peki

Nemá někdo (z těch co míří do Sedlčan) postavenou IDEAS loď v lahvi?

MLT

Citace od: peki kdy 12.06.2018, 09:12:36
Nevím jak to bude vypadat o víkendu.



Moje cesta v neděli Praha - Tábor

Odjezd z Prahy v 9°°, příjezd do do tábora ve 12:30.
Neskutečný masakr.
Okolo Votic (kde se dá jet pěkně na Sedlčany) jsem projížděl, respektive popojížděl okolo 11:30

Martins

Citace od: peki kdy 12.06.2018, 09:41:15
Nemá někdo (z těch co míří do Sedlčan) postavenou IDEAS loď v lahvi?

Mám jí v kanclu a mohl bych jí dát Hawranovi, pokud klapne ta předávka pytlíků...

peki

Citace od: Martins kdy 12.06.2018, 11:46:31
Citace od: peki kdy 12.06.2018, 09:41:15
Nemá někdo (z těch co míří do Sedlčan) postavenou IDEAS loď v lahvi?

Mám jí v kanclu a mohl bych jí dát Hawranovi, pokud klapne ta předávka pytlíků...

supr  ;)

hawran

Martine,
vezmi tu lahev ve středu do práce. Pokusím se to skloubit tak abych jí utebe vyzvedl
K.
Bricks Forever!

mirek

Čtyři transportní obaly (zhotovené ze zateplovacího materiálu na sokly), v nich po dvou scénkách jsou připraveny k transportu na výstavu.




peki

1) Potřeboval by jsem pučit na spojeni modulu Microolisu:
2x2 tile DBG
1x2 tile DBG

zatím se mi je nedaří najít.

2) modul kromě hawrana přiveze
- igorus
- vasyk
?
diky


milanv

Citace od: peki kdy 15.06.2018, 05:37:59
1) Potřeboval by jsem pučit na spojeni modulu Microolisu:
2x2 tile DBG
1x2 tile DBG
OK, beru. Buď já nebo Dita, podle toho jak pojedeme, ale v každém případě je někdo z nás doveze.
Pán na Žlutém hradě

peki

U zdi při příchodu vpravo máme u vchodu 2 vitríny - 160 x 70 cm a 145 x
70 cm, obě výšky 30 cm. Blíž k pokladně jsou 2 vitríny vnitřního rozměru
132 x 57 cm (je tam ještě z každé strany mezi vlastní plochou a sklem 3 cm mosazný lem, ale na ten asi nic stavět nebudeme), obě výšky 10 cm.