Pavlova trains flotila(POZOR sety neodpovídají originálu).

Založil dědek, 29.07.2011, 13:07:28

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

hobby

A kdeže se to TGV shání? Takovej skromnej dotaz (asi to mám vědět z předchozího kontextu :-[), takže děkuji předem za sdělení.
Sbírka se mi líbí, ale nechtělo by to vymyslet nějaké sklo, kvůli prachu? Já vím, je to složité, komplikované, drahé, takovou radu nepotřebuješ. Už mlčím. :-X

otaznik


dědek

Líbí se mi uniformita, nic lepšího neumím. :-\   Potřebuji poradit: barvu střech k černým oknům a barvu vagonků s tan okny. Jsem totiž daltonista... ;D

hobby

Můžeš to klidně nechat jak je. Ale jestli chceš jednotu, tak ty malé vagonky tmavě zelenou a na ty dlouhé vagony dej šedivou, té černé by tam bylo zbytečně moc.

mirek


Colonel32

Na dlouhé vagóny:

Černá i šedá jsou OK, šedá možná o trodu lepší. Zelená se tam nehodí. Ale hlavně se mi tam nehodí modrá skla u toho posledního.

Na krátké vagóny:

Udělal bych kombinaci zelených a tmavě zelených. Střechy by mohl bít bílé, tak jako to u nás bývalo do nějakých 20-30.let 20.století. Zvážil bych nad okna dát 2 headlight bricky a na ně dva cheese slope, že by to z dálky mohlo připomínat LP větrače.

Colonel32

Citace od: dědek kdy 28.01.2013, 11:46:35
Děkuji za rady, ale tmavou zelenou(kromě střech)nemám žádnou. :(              

A problém je v čem? Oni zakázali její prodej?

Colonel32

Asi si vůbec nerozumíme. Já ti navrhoval, ať nakoupíš tmavě zelené díly a postavíš z nich tmavě zelený vagón, a dal ho do kombinace se světle zelenými. Kor pokud ti na ně udělá Mirek samolepky 3. třídy a ČSD.

dědek

O.K. Já se polepším, ale tmavě zelená je drahá. ;)

Michal Budinský

Citace od: dědek kdy 27.01.2013, 10:31:09
Líbí se mi uniformita, nic lepšího neumím. :-\   Potřebuji poradit: barvu střech k černým oknům a barvu vagonků s tan okny. Jsem totiž daltonista... ;D

Pekná flotila  :) Čierne vagóniky niesu identické a mne sa to páči.Je zriedkavé vidieť i v reále osobák z identických vagónov(inak klenutá strecha alebo odtieň strechy a pod.) A to isté platí i o vagónikoch s tan oknami ,vyzerá jednoducho a zároveň farebne.A z tvojej flotily sa mi najviac páči.(Keď tak skúsiť tie tan rámy okien vymeniť za čierne ,ako experiment.)

dědek

A je tu druhé kolo. Jakou barvu střech k červeným a bílým oknům? Bohužel jiné foto a střechy (v takovém množství) "prozatím"nemám... :-\

Colonel32

V obou případech mi přijde nejlepší kombinace vlevo, ještě snesitelná vpravo a nejhorší uprostřed.

Colonel32

Tak se nefixuj na to že to má být střecha a postav si pořádnej abteilwagen:


dědek

Ještě plexisklo a bude to "trvale odstavná"polička.   ;D

Micho

Citace od: dědek kdy 17.02.2013, 19:46:37
Ještě plexisklo a bude to "trvale odstavná"polička.   ;D

Vyzerá to skvelo!

Michal Budinský

Citace od: dědek kdy 17.02.2013, 19:46:37
Ještě plexisklo a bude to "trvale odstavná"polička.   ;D

Radosť pozerať! :)

mirek

Pavle, dost dobře nevidím, kolik motorků má Horizon TGV, ve tvé poličce ?

Micho

Citace od: mirek kdy 18.02.2013, 08:34:44
Pavle, dost dobře nevidím, kolik motorků má Horizon TGV, ve tvé poličce ?

Ja by som tipoval 1 ks, úplne vpravo na pravej lokomotíve (zadnej). Alebo žiadny. Tie predné súkolia na ľavej lokomotíve a prvom vagóne sa tak lesknú ...

Matošo

Na první pohled bych řekl, že ani jeden vlak nemá motor - k čemu by také byl, na "trvale odstavné"poličce...  ;)

dědek

Citace od: Matošo kdy 18.02.2013, 09:52:56
Na první pohled bych řekl, že ani jeden vlak nemá motor - k čemu by také byl, na "trvale odstavné"poličce...  ;)
Jeden den s 9V motorkem mu stačil a na poličce žádný nepotřebuje. ;)

hobby

Vždycky se rád podívám na sbírkové kolekce jakýchkoliv vlaků, vidím tam romantiku a vzpomínky na dětství. My vláčkaři jsme takoví :).
Chci se zeptat, střechy vagonů máš odnímatelné? Ptám se proto, že já jsem někdy ze spěchu, či nedostatku dílků udělal střechy na tvrdo. Ale postupně jsem je všechny předělal, abych mohl do interiéru, jak to má být  8).

Micho

Citace od: dědek kdy 18.02.2013, 14:45:51
Citace od: Matošo kdy 18.02.2013, 09:52:56
Na první pohled bych řekl, že ani jeden vlak nemá motor - k čemu by také byl, na "trvale odstavné"poličce...  ;)
Jeden den s 9V motorkem mu stačil a na poličce žádný nepotřebuje. ;)

Tak, netreba ich rozmaznávať.  ;)

dědek

#52
Citace od: hobby kdy 19.02.2013, 08:31:34
Vždycky se rád podívám na sbírkové kolekce jakýchkoliv vlaků, vidím tam romantiku a vzpomínky na dětství. My vláčkaři jsme takoví :).
Chci se zeptat, střechy vagonů máš odnímatelné? Ptám se proto, že já jsem někdy ze spěchu, či nedostatku dílků udělal střechy na tvrdo. Ale postupně jsem je všechny předělal, abych mohl do interiéru, jak to má být  8).
Střechy mám na tvrdo. Z těchto dílků, "nahrabaných u Křečků". ;D Soukromé muzeum Lega-Praha, Národní.

dědek

#53
Citace od: mirek kdy 18.02.2013, 08:34:44
Pavle, dost dobře nevidím, kolik motorků má Horizon TGV, ve tvé poličce ?
Ještě jednou jsem ho "protahl"kolejištěm. S jedním motorkem je to bída. :-\

mirek

Pavle, dej ten jeden motorek ne na první nápravu, ale až na druhou. Bude o něco lepší adheze.

dědek

Citace od: mirek kdy 19.02.2013, 19:35:00
Pavle, dej ten jeden motorek ne na první nápravu, ale až na druhou. Bude o něco lepší adheze.
Tak jsem dal do každé "loko" 9V motorek a hned je to lepší.Nyní řeším barvu "koncových světel".  :-\



blindmelon

Ideální by byl dílek 4070 v Tr. červené, ale ten se nedělá, tr. neon orange by asi nepomohla, takže buď přidat (i ve předu) trans clear plate 1x1 pod cheese slope a dozadu dát plate v tr. červené, nebo cheese slope vzadu vyměnit za tr. červený. Další možnost je načervenit přímo LEDky, ale nevím, co používáš ani jak to vypadá vevnitř, ještě mě napadla možnost zezadu na ten transparentní 4070 nacvknout round plate 1x1 červený, ale to by se musely LEDky, či jiný zdroj světla, šoupnout vzad, a to nevím, jestli by šlo.
Hezký den, Blindmelon

mirek

Pavle, tady je jedno řešení.  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=5667884

Řekl bych, že podle tohoto borce se udělal originální LEGO set. Nevím ?

blindmelon

#58
Citace od: mirek kdy 21.02.2013, 15:36:31
Pavle, tady je jedno řešení.  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=5667884

Řekl bych, že podle tohoto borce se udělal originální LEGO set. Nevím ?

Bohužel, tohle už by byl dost velký zásah do exteriéru, protože HorEx se vpředu zúžuje na 4s. A udělat tu vrstvu co jsou světla širokou 6s nevím, nevím. Ale musím říct, že jinak se mi tenhle MOC líbí, v něčem mi přijde i víc jako předloha, že by ta světla?
Hezký den, Blindmelon

blindmelon

V souvislosti s diskuzí http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=40685.0 o dílku nově v modré barvě, mě napadlo, jak by vypadal HorEx s tímto dílkem. V černé barvě byl v setu http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=4564-1 Já nemám ani Horizon ani ten dílek, ale je tu někdo, kdo by to vyzkoušel (a vyfotil)? Docela rád bych to viděl.
Hezký den, Blindmelon