Pavlova trains flotila(POZOR sety neodpovídají originálu).

Založil dědek, 29.07.2011, 13:07:28

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

dědek

Zdravím. Díky Kostkám to stále přibývá a nedá se zastavit... ;D

mirek

Takto pohromadě seskupené soupravy, to je síla.
Bylo by vhodné přemýšlet o větším kolejišti.  ;D >:D

Luke


Ivansliz

Velká sbírka, to se musí nechat. ;) Chtěl jsem sice napsat frázi: "mám podobnou", ale podstatě bych vedle sebe vyrovnal sotva poloviční množství ve srovnání s tebou. ;D ;D

Předpokládám ale, že na kolejiště u tebe doma nelze naskládat všechny vlaky najednou, což? (jako třeba u mirka...) ;D
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

dědek

Citace od: mirek kdy 29.07.2011, 13:15:41
Takto pohromadě seskupené soupravy, to je síla.
Bylo by vhodné přemýšlet o větším kolejišti.  ;D >:D
Mirku, kolejí by bylo dost, ale není prostor. :'(

mind storm

Nevyzerá to zle, ale vlaky okolo mňa bohužiaľ veľmi nejdú.

dědek

Ani po roce toho moc nepřibylo.   :-\

Colonel32


dědek


Colonel32

Akorát že to je přibližně stejně smysluplné jako dát na čelo vlaku parní lokomotivu a na konec vlaku její tendr  ::)

Micho

Tie úzke police sa výborne hodia na prezentáciu vláčikov. Vždy lepšie, ako uložené v krabici. To sa mi páči!   8)

Čo sa týka poradia, podľa mňa v tomto prípade (doma) je to jedno. Aj ja mám doma Lego vlaky na polici uložené nelogicky, ako to vojde. Ak by boli na výstave, tak určite by bolo vhodné to dať tak, ako to je správne.   ;)

martinlx

Občas z okna vidím vlaky které mají pomocnou lokomotivu jako postrkovou a ne přípřežní, leda že by jí jenom někam táhly? C32, můžeš nám to trochu přiblížit? Analogie na páru a tendr mi úplně nesedí ...

dědek

Micho, ale chtělo by to sklo(plexi). Strašně se na ně práší.

Colonel32

Booster není možné ovládat přímo, respektivě existuje dělení na Booster a Slave. Slave je možné ovládat pouze pomocí kabelů z jiné lokomotivy, Booster se může pohybovat i být ovládá vlastní silou, ale jen při velkmi nízkých rychlostech pro účely posunu uvnitř depa, nikdy ne na volné trati. Vzhledem k tomu že osobní vozy nemají kabely průběžného řízení, představuje Booster zařazený na konci vlaku jen mrtvou váhu, tz. nejen nepomáhá, ale i škodí. Nemluvě o tom, že by se na konec špatně připojoval, když tam má být observační vůz.

dědek

C 32, ještě mám dvě poličky a potřebuji je odborně skontrolovat. Aby děti neutrpěli nějaké trauma...   :-\

Colonel32

Diskutabilní je to zařazení osobního vozu ze setu 3225 doprostřed vlaku. Pokud to lego plánovalo jako caboose, měl by být na konci, pokud je to použito jako služební vůz u nás, měl by být za lokomotivou nebo na konci. Pokud to není jen přeprava vagónu na nějaké místo, bez osádky. Jediný problém je, že definici caboosu to nesplňuje, protože to nemá žádnou přesahující konstrukci s výhledem. Takže bych se přiklinil spíše k tomu, že zde se lego inspirovalo nějakým evropským vlakem, nakonec, i dvojosé vozy tomu odpovídají.

Anatyt

Citace od: dědek kdy 03.09.2012, 18:21:39
C 32, ještě mám dvě poličky a potřebuji je odborně skontrolovat. Aby děti neutrpěli nějaké trauma...   :-\

;D ;D

otaznik

Citace od: dědek kdy 03.09.2012, 18:21:39
C 32, ještě mám dvě poličky a potřebuji je odborně skontrolovat. Aby děti neutrpěli nějaké trauma...   :-\
Tak já nemůžu sloužit z hlediska lokomotiv, ale ve slově "zkontrolovat" se píše "z" na začátku a v další větě by mělo být "děti neutrpěly". Takže děti získávají špatné návyky nejen v pořadí vagónů, ale i v českém jazyce. :P

dědek

Dětem je to asi jedno. Chodí ještě do školky a jsou to kluci. :)
Colonel32, už je to lepší?

Colonel32

No, teď už by ti to jezdilo.

Pak už jen kosmetický problém je, že Boostery se vždy natíraly symetrickým nátěrem, aby k lokomotivě pasovaly při natočení jakoukoli stranou, respektivě, aby se vlaky daly řadit jakkoli: A, AA, AB, ABA, ABB nebo ABBA. Nebo i ABBB, samozřejmě, ale to už jsem v praxi nikde neviděl.

Berndthardt

1) Pěkné vláčky
2) Líbí se mi, jak hezky a vesele se toto téma rozjelo  :)
3) ..a jelikož (ač se to zdá nemožné) něco uniklo i C32, musím se ozvat se svojí troškou  :)

4512 - poslední vagon má koncová světla pouze na jednom konci, tedy doporučuji otočit "čelem vzad" aby ta světla k něčemu byla..

* * * KONEC SPAMU * * *

Micho

Citace od: dědek kdy 03.09.2012, 18:08:32
Micho, ale chtělo by to sklo(plexi). Strašně se na ně práší.

To máš pravdu, mám s tým podobné skúsenosti. Raz za polrok to z našich tiež otvorených poličiek vyberieme a štetcom čistíme.  ;)

Micho

#22
Na Lego vlaky by sa hodili takéto vitríny, samozrejme v príslušnej hĺbke políc: http://www.procar.cz/sberatelske-vitriny--c042.htm

Pred pár mesiacmi bola v predaji v reťazci LIDL pekná nástenná vitrína s dobrou hĺbkou so sklenými poličkami (výškou nastaviteľné, bolo ich tam veľa), spredu 2 presklené dvierka. Ak sa dobre pamätám, tak bola uzamykateľná. Viem, že bola vo veľmi zaujímavej cene. Priateľ ju má, dal si tam modely áut vo väčších mierkach.  ;)

Colonel32

Citace od: Berndthardt kdy 04.09.2012, 18:50:41
3) ..a jelikož (ač se to zdá nemožné) něco uniklo i C32, musím se ozvat se svojí troškou  :)

Spíš jsem koukal jen po vozidlech, která mají alespoň nějaký reálný základ (EMD F7A), jinak bych samozřejmě, věrný své pověsti, musel řvát "co tam dělá 4559?".

hobby

Citace od: Colonel32 kdy 05.09.2012, 08:38:30
...jinak bych samozřejmě, věrný své pověsti, musel řvát "co tam dělá 4559?".
Myslíš ten nejpodařenější vlakový set, který kdy TLC vyrobilo? Máš pravdu, ten by si zasloužil samostatnou vitrinu na čestném místě v pokoji  ;D.

Anatyt

Ináč na čo sa využíval ten Caboose vozeň? U nás býval umiestňovaný tuším za lokomotívu. Tam by som pochopil, že sa dalo kontrolovať, či sú ešte všetky vozne v súprave. ;D Ale na konci mi nejak uniká zmysel.

otaznik


Colonel32

Ne, není potřeba doplňovat, ten článek je dostatečně obsáhlý. Sám jsem ho zrovna nedávno studoval.

dědek

Dnes mi dorazily dva sety 10233. Asi obohatí mou sbírku MISB. ;D

mirek

Nádhera. Už aby jsi začal makat na větším kolejovém panelu. TGV potřebuje prostor.