SVĚT KOSTEK OLOMOUC 27-28. 11. 2021

Založil Chairudo, 03.02.2021, 12:24:16

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Kanak

Citace od: Chairudo kdy 05.02.2021, 15:49:25
Citace od: Vočko kdy 05.02.2021, 14:26:13
ahoj, taky se hlásím  ;) nejvíce by mi vyhovoval vitrína jaká by měla být v Olympii Olomouc  :)

Jelikož ty vitríy do Olympie jsou od Flory tak by to nemusel být vůbec problém  ;D

S čím mě napadá i myšlenka, že by se kromě stolů mohla udělat i setová galerie zajímavých věcí, vlaků, space, čehokoli jako např. tohle:
Prostoru na cokoli bude víc jak dost  :)



Asi se těžko můžu měřit se Znouzákem, ale nějaké space sety můžu vystavit (aby to nemuset vozit z daleka:).

linhi

Tak také mohu dovézt sety castle do vitrín 80 roky - 6080,6073,6074,6081 a spousty menších,vetšina crusaders a blackfalcon setu,krabice...

peter

Když bude klid, tak s akcí počítám. Za mne to pak je v tuto chvíli cca 3x1m (3m2)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Chairudo

Díky všem za reakce  :D

V této sestavě by jsme mohli vytvořit podobně krásnou akci jako předloni.... ten čas běží   ???
Začnu s Florou pomalu plánovat a uvidíme co na to přes léto řekne Covid.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Daniel

Se mnou také počítej... Pokud se výstava uskuteční ;)

vico

Já se taky hlásím, nějaké technic modely sportovních vozů a dopravních, většina cizí MOC, tak polovina na dálkové ovládání. Chtělo by to pak nějaký plácek se stoly a místem pro ježdní, tak cca 5x6 metrů, klidně o něco více.

Chairudo

To zní pěkně  :) Pokud se bude situace dál zlepšovat, připravím na červenec registraci a budeme dál doufat  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

kladovec

Zdravím, rád se připojím. Na výstavu mám nachystané cizí TECHNIC MOCy, celkem 7ks stavební techniky - jeřáby, bagry, náklaďáky. Můj odhad cca. 4 m2.

Chairudo

Super, přidávám tě na seznam a snad se na podzim setkáme  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Mcmatus

Zdravím všechny, nejspíš už je na to pozdě ale kdyby bylo ještě místo tak bych se rád přidal :).

Některé moje výtvory: https://www.flickr.com/photos/193247982@N04/with/51249917080/

LordBobo

Zdravím, jestli nejdu s křížkem po funuse, také bych se rád přidal. Pokud bude zájem, můžu přijet s několika posledními NASA sety (Saturn V, lunární lander, ISS a Discovery) a několika MOCy raket od SpaceX ve stejném měřítku jako Saturn V (1:110). Uvidím, kolik jich do té doby stihnu udělat, ale minimálně Falcon Heavy a Starhopper budou. Celkově bych si měl vystačit s 1m2. Případně můžu vypomoci alespoň nějak organizačně.

Chairudo

Citace od: Matouš Černý kdy 22.06.2021, 20:06:31
Zdravím všechny, nejspíš už je na to pozdě ale kdyby bylo ještě místo tak bych se rád přidal :).

Některé moje výtvory: https://www.flickr.com/photos/193247982@N04/with/51249917080/

Ahoj, pozdě není. Model pěkný, mohl bys je na kostkách prezrentovat, zajímalo by mě co to vyobrazuje, jaká byla inspirace..... tohle bude asi patřit do sekce Ostatní :)

Citace od: LordBobo kdy 23.06.2021, 17:07:41
Zdravím, jestli nejdu s křížkem po funuse, také bych se rád přidal. Pokud bude zájem, můžu přijet s několika posledními NASA sety (Saturn V, lunární lander, ISS a Discovery) a několika MOCy raket od SpaceX ve stejném měřítku jako Saturn V (1:110). Uvidím, kolik jich do té doby stihnu udělat, ale minimálně Falcon Heavy a Starhopper budou. Celkově bych si měl vystačit s 1m2. Případně můžu vypomoci alespoň nějak organizačně.

Ahoj, vystavujeme hlavně vlastní tvorbu, ať se můžeme pochlubit a inspirovat návštěvníky co všechno se dá z Lega postavit.
Sety nejsou úplně mimo hru, děláme i pohledy do historie různých žánrů atd, ale přednost má vlastní tvorba. Uvidíme jak na tom budeme letos s místem a rozpočtem, máme nové prostory a hodně nového plánování  :)
Nově budeme mít k dispozici i vitríny, teoreticky by se daly tematické sbírky využít tam.

K výstavě

Dnešní posezení na Floře proběhlo v duchu doufajícím.
Nechceme pořád sedět a čekat, jestli za půl roku přijde vlnka, tak rozjíždíme plánování a děj se vůle kostek  ;D

Během pár týdnů připravíme registrace a úvodní leták, registrace proběhne cca od poloviny července do poloviny srpna, kde poprosím všechny dobré duše ať se zaregistrují a hlavně staví  :)
Máme už pár let rozdělaných několik společných projektů, snad se podaří většinu na podzim vystavit  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

LordBobo

Citace od: Chairudo kdy 23.06.2021, 17:26:41
Ahoj, vystavujeme hlavně vlastní tvorbu, ať se můžeme pochlubit a inspirovat návštěvníky co všechno se dá z Lega postavit.
Sety nejsou úplně mimo hru, děláme i pohledy do historie různých žánrů atd, ale přednost má vlastní tvorba. Uvidíme jak na tom budeme letos s místem a rozpočtem, máme nové prostory a hodně nového plánování  :)
Nově budeme mít k dispozici i vitríny, teoreticky by se daly tematické sbírky využít tam.

Ahoj, jasně, chápu. Uvidíme tedy, jestli to vyjde, vitríny zní dobře. Každopádně, i nabídka pomoci s organizací stále platí (stejně tam pojedu minimálně jako návštěvník :)).

Chairudo

#43
Ahoj lidičky

Letos je to kvůli pár zádrhelům se zpožděním, ale přece  ;D

Hlavní zádrhel: Kvůli chybě Flory s registracemi akcí se termín posouvá o dva týdny na 27-28. 11. 2021
- doufám, že to moc lidem nezmaří plány a i tak většina z vás bude moci přijet - kdo je na seznamu dostane SZ :)

Leták není finální, obsah aktualizujeme po ukončení registrací.

Komu nový termín vyhovuje a má chuť na další pěknou slezinu v Olomouci zde je odkaz na registraci, vyplňte ji prosím nejpozději do do 18. Září. ideálně dnes, zabere to 5 minut  ;)
Trochu jsem ji zjednodušil a pro nás je jen češtině a včetně přihlášení modelů na posledním listu.
- jsou tam kolonky na 5 modelů, pokud máte víc modelů nebo složitější prostor, uveďte místo rozměrů modelů potřebnou plochu.

A nebojte se že jste nepostavili nic nového. Nové modely jsou samozřejmě lepší, ale za ty dva roky vyrostla nová generace malých dětí a i modely oprášené ze skříně pro ně budou nové  ;D

Pro nováčky info z předchozího ročníku najdete zde

Akce proběhne za předpokladu, že Covidová situace bude dobrá a lepší.
Pokud se bude zhoršovat, projednáme jestli se akce zruší, nebo proběhne v omezeném režimu a kdyby se chtěl někdo odhlásit není to problém, pochopíme to, bezpečí je na prvním místě.
- můžeme se pobavit na bourání.

Minulý víkend jsem byl na výstavišti prohlédnout si Letní Floru - květiny, zahradnictví a další drobnosti a zájem lidí byl obrovský a organizace super, fotky dám do dalšího příspěvku.

Výhodou výstaviště kromě velké plochy je kvalitní ventilační systém a rolety na všech oknech. Na výstavišti se pořádají i koncerty a jiné akce a je velice verzatilní.
Jak je vidět na fotkách níže mají obrovské možnosti zatemnění, osvětlení a když to dobře vymyslíte mohl by být i bazén  ;D

Plánuji že většina vystavovatelů bude v prvním patře (eskalátor a nákladní výtah) na širokém ochozu a vedlejších pěkných prostorách, obchody, herní koutky a další zábava v přízemí.

Prostory jsou opravdu obří a místa můžete mít kolik budete chtít. Cokoli vás napadne, třeba i bazén s lodičkami.... pište a může to být realitou :)

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#44
Tady je celkem pěkně vidět plocha, možnosti zatemnění, osvětlení a za dobrého počasí se dá využít i obrovská venkovní terasa kolem 600m.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Borun

Jdu do toho.Registrace hotová.Podminky jsem nečetl(moc dlouhé,malé písmo a asi i nezážívne)😀

Chairudo

Citace od: Borun kdy 29.08.2021, 15:39:51
Jdu do toho.Registrace hotová.Podminky jsem nečetl(moc dlouhé,malé písmo a asi i nezážívne)😀

;D Super!

Většina podmínek Flory se nás netýká, kromě takových jako bezpečnostní a požární směrnice, ale musí to tam být. Kdyby to někdo chtěl prostudovat můžu poslat PDF na mail.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

martindavid

Registrován takže jedem.ale bohužel plocha mých modelu bude pouze 2m2
A vystavovat budu pouze staticky na stole
Víc toho nemám.

Chairudo

Citace od: martindavid kdy 29.08.2021, 17:57:06
Registrován takže jedem.ale bohužel plocha mých modelu bude pouze 2m2
A vystavovat budu pouze staticky na stole
Víc toho nemám.

Nevadí, super že se můžeš přidat :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Jinak Flora má slušnou zásobu kovových zábran, tak jak jsme se v pátek bavili většina modelů bude ohrazena podobně jako u Marka v Plzni



YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

HD

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Kanak

Hlásím se s modrošedou základnou a raketou.

Tomik

Já jdu také do toho se svými alternativními modely (přihlášku jsem už vyplnil). Jedinou otázku mám k instalaci - bude umožněn vstup do výstavních prostor v sobotu ráno alespoň 2 hodiny před otevřením výstavy pro návštěvníky? Chtěl bych si totiž své modely nainstalovat v sobotu ráno a potřebuju na to cca 2 hodiny.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Chairudo

Citace od: Tomik kdy 30.08.2021, 11:27:29
Já jdu také do toho se svými alternativními modely (přihlášku jsem už vyplnil). Jedinou otázku mám k instalaci - bude umožněn vstup do výstavních prostor v sobotu ráno alespoň 2 hodiny před otevřením výstavy pro návštěvníky? Chtěl bych si totiž své modely nainstalovat v sobotu ráno a potřebuju na to cca 2 hodiny.

Super pánové  ;D


Pravděpodobně ano. Tyto a další detaily ještě musíme s Florou doladit, ale předpokládám že jako i dříve kdo má celkem rychlou instalaci stačí když přijede v sobotu ráno.
Budu směřovat instalaci na pátek 12.00-24.00 a sobotu 6.00-8.30. Kdyby někdo potřeboval víc času doladíme to individuálně.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peter

Citace od: peter kdy 06.02.2021, 18:42:18
Když bude klid, tak s akcí počítám. Za mne to pak je v tuto chvíli cca 3x1m (3m2)
Stále s akcí počítám ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Foton

Bazén s lodičkami! To zní jako výzva k dokončení 3 mých projektů!
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chikos

Se mnou počítej také  ;D Ještě popřemýšlím co všechno sebou vezmu

rainfall

#57
Caute, mam v plane vystavit piratsky ostrov (nic velkeho 50x50 cm) a lod, mozno dve. Mate niekto tuto pirate/ship tematiku a je ochotny sa spojit?
Dakujem
LZ

poMOCník

Vyplnil jsem, ale zatím nepřišlo žádné potvrzení. Tak nevím, jestli to prošlo. Snad to nebudu muset dělat znovu.

Chairudo

Super pánové   ;D

Citace od: poMOCník kdy 31.08.2021, 14:04:32
Vyplnil jsem, ale zatím nepřišlo žádné potvrzení. Tak nevím, jestli to prošlo. Snad to nebudu muset dělat znovu.

Prošlo, jsi číslo 18 na seznamu ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr