(Vlastní) Alternativní model ze setu 9394

Založil Tomik, 08.04.2013, 20:14:47

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Tentokrát jsem si vzal do parády loňskou proudovou stíhačku a po týdnu práce se z ní vyklubal červený žralok. Nápad postavit pohybující se rybu z Technicu jsem nosil v hlavě již od doby vyhlášení loňské soutěže TSATS a na její dokončení jsem si nemohl vybrat lepší termín než nyní, kdy grohl vyhlásil soutěž o nejlepší alternativní model.

Co žralok umí, uvidíte ve chvíli, kdy ho vezmete na projížďku. Má totiž tříkolový podvozek a zadní náprava pohání mechanizmus, který rozpohybovává ocas a tlamu. Žralok tak při jízdě hýbe ocasem a otevírá tlamu. Pro pohyb ocasu jsem použil Mahjův mechanizmus z jeho létajícího stroje. Model lze též relativně snadno motorizovat pomocí motorové sady 8293.

Docela mě přakvapilo, jak rychle jsem celý model postavil - trvalo to jen týden. Stavba probíhala asi následovně: nejprve jsem dal dohromady mechanizmus pro pohyb ocasu a jeho propojení s podvozkem. Potom následovala hrubá stavba hlavy a těla. Dále jsem pracoval na připojení tyče ovládání hlavy ke zbytku mechanizmu a úplně nakonec přišlo ladění designu alias hledání nejvhodnějšího místa pro zbývající panely. Výsledek posuďte sami na přiložených fotkách a videu.

VIDEO








Pohled na podvozek


Pohled do žraločích útrob
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Plutoone

Žralok by potřeboval trochu zhubnout ;D Ale jinak se mi to moc líbí.

Měch

Hned jak jsem ho uviděl, tak jsem si řekl, že to je žralok v plovací vestě.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Tomik

Přiznávám, že by mu malá odtučňovací kůra neuškodila... :) Na druhou stranu, byl to nejmenší rozměr těla, který dokázal schovat všechny střeva.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

DarkDrago

Možná by neměl hubnout, ale spíš trochu nabírat.
Kdyby přechody z těla na ocas a hlavu byly plynulejší, tak by to nevypadalo líp. Ale určitě by se měla aspoň ta hlava trošku zvětšit ať nevypadá jak špunt v lahvi...
Jinak povedené  :D
Dračí páni s mocí ohně...

Plutoone

Zvětšil bych mu bradu, vrch hlavy mi příjde ok. A prodoužil ocas + zlepšil návaznost ocasu na trup. Ale nutno podotknout, že radím a sám bych tohle nikdy nedal dokupy ;)

Tomik

Díky za názory a připomínky. Vím, že můj žralok není dokonalý a má určité proporční nedostatky, přesto je to asi to nejlepší, co se z dostupných dílů dalo postavit... ::)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Petronel

Zdá se, že tu chlapci asi nepochopili, že se jedná o alternativní model, kdy se pracuje s dost omezeným materiálem.
Stavba mi příjde dost dobrá. Na to, že je z přesně zadaných a konkrétních dílů. Obzvlášť když sis vyhrál i s tou mechanizací.  ;)
Po shlédnutí tohoto žraloka mě to trochu odradilo od té soutěže.  ;D

Měch

Citace od: Petronel kdy 11.04.2013, 22:37:18
Po shlédnutí tohoto žraloka mě to trochu odradilo od té soutěže.  ;D

A mě to právě pořádně navnadilo a nyní jsem v první fázi přestavby svého modelu ;D.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

DarkDrago

Pochopil jsem, že ho má na soutěž, jen jsem napsal svůj názor. Navíc to neznamená, že někdy v budoucnu ho nemůže předělat jen z toho důvodu aby vypadal trošku líp.
Ale jinak proti něm nic nemám  :D
Dračí páni s mocí ohně...

Plutoone

Citace od: Petronel kdy 11.04.2013, 22:37:18
Zdá se, že tu chlapci asi nepochopili, že se jedná o alternativní model, kdy se pracuje s dost omezeným materiálem.
Stavba mi příjde dost dobrá. Na to, že je z přesně zadaných a konkrétních dílů. Obzvlášť když sis vyhrál i s tou mechanizací.  ;)
Po shlédnutí tohoto žraloka mě to trochu odradilo od té soutěže.  ;D
Já to pochopil, ale pozapomněl jsem na to. V rámci použitých dílů je to super.

Foton

Mě přijde parádní,  tu mechaniku vlnění ocasu jsem už taky u něčeho zvažoval (viděl jsem ji u nějakého steampunk modelu z Lega).
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Tomik

Citace od: Petronel kdy 11.04.2013, 22:37:18
Po shlédnutí tohoto žraloka mě to trochu odradilo od té soutěže.  ;D

Nenech se odradit a stav, ať má grohl z čeho vybírat. ;)

Citace od: Foton kdy 12.04.2013, 10:02:05
Mě přijde parádní,  tu mechaniku vlnění ocasu jsem už taky u něčeho zvažoval (viděl jsem ji u nějakého steampunk modelu z Lega).

Máš na mysli steampunk sharka ze soutěže TSATS? Jeho mechanizmus na ovládání ocasu mi přijde mnohem komplikovanější a obtížněji duplikovatelný...

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Tomik

Na buildinstu je nyní k dispozici návod na stavbu tohoto žraloka.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Po trochu šíleném modelu žraloka ;D jsem v rámci soutěže ve stavbě alternativních modelů postavil ze setu 9394 svou druhou alternativu - VZNÁŠEDLO. Na rozdíl od všech vznášedel, které vyprodukovalo Lego, má to moje zcela unikátní mechanismus zatáčení. Při zatočení se totiž neotáčí celá vrtule ale pouze dvojice směrových kormidel. Za velký úspěch považuji kromě funkčnosti i slušnou pevnost modelu a využití více než 90% dílů setu - ze 499 mi jich zbylo pouze 41.

Celkově obsahuje tyto funkce:

  • trojkolový podvozek
  • přední kola pohání vrtuli
  • zadní kolo zatáčí a přitom naklápí směrová kormidla
  • otevírací kabina
  • v kabině je otočný volant a nastavitelné sedadlo

VIDEO





Naklápění směrových kormidel



Vnitřnosti vznášedla - červeně je pohon vrtule, zeleně je zatáčení


Pohled zespodu
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

ViloB

Tak to sa teším na návod. Myslím že nie som sám. Super.

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

holub

 :o Pěkné.To už by mohlo být klidně jako originál B model  ;)

Tomik

Po více než roce jsem konečně dokončil návod na vznášedlo a nyní si ho můžete stáhnout na buildinst
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr