Reorganizace sekce Town?

Založil Igorus, 16.01.2015, 10:10:20

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Udělování statusu TOP stavba v sekci TOWN

Je dobrý nápad
10 (52.6%)
Je špatný nápad
2 (10.5%)
Je mi to jedno
7 (36.8%)

Celkem hlasů: 19

Hlasování ukončeno: 25.02.2015, 09:42:32

Igorus

Vážení,

napadlo mě, že by stálo za to uklidit tuto sekci a rozčlenit příspěvky (jako to realizoval Peki v Trains). Co myslíte, mělo by to pro vás tu správnou přidanou hodnotu? Můžete odpovídat v anketě a diskutovat ;D

Moje představa (k diskuzi) je členění:

  • Města
  • MOC (budovy, auta, diorámata)
  • Různé

v rootu nechat diskuze ohledně Lugbulku, akcí atd.

MiHo

Po úklidu sekce Trains jsem rok nemohl ve starých příspěvcích nic najít a zabralo mi spoustu času vždy něco dohledat. Z tohoto důvodu nedoporučuji.

MÍLA

Ty starší témata a ty už né moc aktivní by se mohli nechat tam kde jsou nebo je posunout o jednu podstránku jako takový archiv a rozdělení udělat pro nový a aktivní.

Kuba

Citace od: MÍLA kdy 16.01.2015, 13:31:20
Ty starší témata a ty už né moc aktivní by se mohli nechat tam kde jsou nebo je posunout o jednu podstránku jako takový archiv a rozdělení udělat pro nový a aktivní.

No co se týče town sekce, patřím zatím pouze mezi návštěvníky/diváky. Ale po tom co jsi napsal, ti musím trochu oponovat. Pokud čkověk bude něco hledat, na něco se podívat, myslím si, že lepší je buď reorganizovat vše, nebo nic. Nejhorší varianta je ta, co jsi navrhnul.


Igorus

#4
Pokud by došlo k reorganizaci, tak počítám s tím, že bych všechny příspěvky prošel (a promazal ty kde je nulová informační hodnota...  ;D) a rozmístil do podsložek.

Petronel

Igorusi gratuluji k povýšení!  ;D Sám sis o to řekl.  >:D
Taky jsem pro roztřídění, ať je to trochu přehlednější...

MiHo

#6
Citace od: Igorus kdy 16.01.2015, 14:18:41
Pokud by došlo k reorganizaci, tak počítám s tím, že bych všechny příspěvky prošel (a promazal ty kde je nulová informační hodnota...  ;D) a rozmístil do podsložek.

Ach ta ukrutná posedlost mazat to, co vytvořili jiní. Další nakažený.

Igorus

Miho, jde o to, co se považuje za výtvor.

Pokud se bavíme o výtvoru z Lega, tak zde rozhodně nemám ambice působit jako hodnotitel kvality. V tomto případě rozhodně nic v rámci úklidu nezmizí.

Pokud bereš jako výtvor příspěvek (a znovu říkám - s nulovou informační hodnotou), tak v tomto případě ano, zde může i něco zmizet. Nebavíme se ale o nějakém zásadním promazávání. Když jsem nedávno procházel všechny příspěvky, našel jsem jen pár kandidátů na vymazání.

Tak či tak, děkuji za názor.

Igorus

Jelikož se pár dní nepohly počty hlasujících v anketě, dávám možnost se vyjádřit do konce dnešního dne. Poté zahájím kroky, které rozhodla většina hlasujících.

Pokud bude ano pro rozdělení do podsložek, máte někdo další návrh na témata?

Citace od: Igorus kdy 16.01.2015, 10:10:20

  • Města
  • MOC (budovy, auta, diorámata)
  • Různé

v rootu nechat diskuze ohledně Lugbulku, akcí atd.

Ondrej

Cizí/vlastní má smysl ještě dělit nebo jen ve zmíněných kategoriích v nadpisu?

germik

Citace od: Igorus kdy 20.01.2015, 15:24:34
Jelikož se pár dní nepohly počty hlasujících v anketě, dávám možnost se vyjádřit do konce dnešního dne. Poté zahájím kroky, které rozhodla většina hlasujících.

Pokud bude ano pro rozdělení do podsložek, máte někdo další návrh na témata?

Citace od: Igorus kdy 16.01.2015, 10:10:20

  • Města
  • MOC (budovy, auta, diorámata)
  • Různé

v rootu nechat diskuze ohledně Lugbulku, akcí atd.

Co si představuješ pod "různé"?
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Igorus

Citace od: Ondrej kdy 20.01.2015, 15:35:53
Cizí/vlastní má smysl ještě dělit nebo jen ve zmíněných kategoriích v nadpisu?

Navrhoval bych v jednom podtématu, ale s jednoznačným uvedením v názvu Vlastní/Cizí.


Igorus


peki

Citace od: miho kdy 16.01.2015, 12:41:50
Po úklidu sekce Trains jsem rok nemohl ve starých příspěvcích nic najít a zabralo mi spoustu času vždy něco dohledat. Z tohoto důvodu nedoporučuji.

Ano to se může stát starším členům, kteří už tak nějak vědí že na stránce 8-9 je toto konkrétní téma. Nicméně třeba vyselektování dotazů a odpovědí může urychlit orientaci novým členům.  U vlaků jsem tenkrát z mého úhlu pohledu navrhl "logické" rozdělení, které bylo ještě podrobeno diskusi. Protože jsem tak nějak měl pocit že ty kategorie tam vidím.

Tady se přiznám, že ty kategorie moc zatím nevidím. Tím neříkám že se nemá nic dělat.

   

Igorus

Uzavírám hlasování. Tímto děkuji 25 hlasujícím.

Výsledek – uživatelé se rozhodli pro úklid příspěvků do podřízených diskuzí.

Co se týká témat, máte někdo nějaký další návrh, co by bylo zajímavé mít v samostatně?

V návaznosti na Pekiho příspěvek si říkám, jestli by nestálo za to udělat téma na způsob ČKD v Trains. V Town si dokážu představit příspěvky typu Pravidla pro moduláry atd.

Ondrej

Jako připnutý téma bych dal ještě zajímavé stavební techniky pro sekci Town. A ty cizí odkazy by mohly být taky v jednom připnutým tématu, myslím, že jenom ty cizí MOC naházet do jednoho by i stačilo na zvýšení přehlednosti.

peki

Citace od: Igorus kdy 21.01.2015, 11:10:44
... jestli by nestálo za to udělat téma na způsob ČKD v Trains. V Town si dokážu představit příspěvky typu Pravidla pro moduláry atd.


ČKD -Podle mne jasný kandidát. Jednak se tam mohou nasměřovat začátečníci pokud si nejsou něčím jistý, kdo chce tak jim odpoví. Můžou zde být časem i odpovědi k zajímavým/širším problémům.

U dalších (protože to tolik nesleduji) doporučuji zvážit co ten rozcestník (= témata) říká respektive pomáhá? U vlaků jsme chtěl oddělit MOC (už jsem neřešil jestli vlastní nebo cizí) od továrních setů. Samostatnou kapitolou pak byla stavba a návrh kolejiště, ke které jsem přidal i vše o kolejích. Další samostatnou kapitolou elektronika, protože hodně dotazů nováčků směřovalo právě do této oblasti (a odpovědi rozházené po celém trains. Nemusím připomínat že tradiční odpovědí některých mazáků bylo doporučení že si mají vše nejdříve pročíst. )

Neříkám že je to ideální. Mělo by jít o společný pohled na uspořádání sekce od lidí kteří jsou v sekci jako doma.

Igorus

Může být?

• MOC - budovy, auta, diorámata, atd.
• Města
• Zajímavé stavební techniky, ČKD
• Různé

otaznik

Stavební techniky a ČKD bych rozdělil určitě na dvě sekce, nedával bych to dohromady.

Igorus

Citace od: otaznik kdy 24.01.2015, 19:19:44
Stavební techniky a ČKD bych rozdělil určitě na dvě sekce, nedával bych to dohromady.

Co píšeš dává logický smysl. Já se ale obávám, aby v každém podtématu nebylo jen pár příspěvků.

A co název tématu "Tipy, rady, otázky"?

Igorus

Fajn, mlčení je souhlas  ;D takže v následných dnech požádám Velkého Vezíra o vytvoření podsložek a začnu přesouvat.


Igorus

Ještě jsem si říkal, dává vám smysl udělovat v tomto tématu status TOP staveb, jako je například u hradařů?

matka

Já jsem s tou TOPkou určitě pro. Proč by to mělo být výsadou jediné sekce, i v town jsou krásná díla. Nebo třeba to nádherné auto od JimB by taky jistě bylo za TOP, kdyby se udělovalo i v patřičné sekci.
Paní na Žlutém hradě

Kuba

#23
Citace od: Igorus kdy 19.02.2015, 14:48:34
Ještě jsem si říkal, dává vám smysl udělovat v tomto tématu status TOP staveb, jako je například u hradařů?

Pro přehled by to bylo fajn, jak ale říka matka, mělo by se to zavést ve všech sekcích. A pokud né ve všech, tak by to naopak nemělo být v žádné, si myslím. Aby to bylo spravedlivé pro všechny.

Bohužel v sekci Castle to udělování TOP začíná nějak stagnovat. Za poslední dva roky vzniklo dost pěkných velkých a propracovaných staveb a skoro nic topku nedostalo: Viz. Hrady Kašperk, Sovík, přístav Brickhaven, či Haličský zámek, Akiho město,... Naopak některé stavby, které jsou zařazeny v TOP, by tam možná být nemusely.

Možná by bylo fajn, zavést jednu jednoutnou TOPKU pro celé kostky a stavby nechat v příslušných tématech, a v té topce na stavby jen odkazovat. Třeba úvodní fotkou. Toto vlákno by pak mohlo kostky prezentovat u všech nově příchozích návštěvníků fóra, zahraničních návštěvníku fóra, ale i třeba u zájemců z řad muzeí a obchodních řetězců o výstavy.

Je to samozřejmě jen nápad, který by byl o širší diskuzi nás všech.

MiHo

#24
IMHO topka je velice kontroverzním tématem, které zde vedlo k hádkám tak zuřivým, že skončilo i doživotním banem. Chceme-li hádky a otrávit další lidi, aby skončili s kostkami zavádějme topky a reorganizume mazáním příspěvků.

Kuba

Citace od: miho kdy 20.02.2015, 07:43:41
IMHO topka je velice kontroverzním tématem, které zde vedlo k hádkám tak zuřivým, že skončilo i doživotním banem. Chceme-li hádky a otrávit další lidi, aby skončili s kostkami zavádějme topky a reorganizume mazáním příspěvků.

Ok, tak že se zase ustoupí závistivým a povrchním lidem. Nevidím na tom nic špatného, když poukažeme na to nejlepší co v naších řadách vzniklo.

matka

Já si nemyslím, že je třeba ustupovat. To co napsal Miho je sice smutná pravda, ale to by se snad dalo vyřešit pouhým anonymním hlasováním - TOP udělit/neudělit.

A jednotná TOP je výborné řešení.
Paní na Žlutém hradě

Igorus

#27
Cením si vašich názorů.

Záměrem TOPky je vyzdvihnout výjimečnou stavbu, veřejně ocenit tvůrce. To že udělení/neudělení může znamenat diskuze, nevraživost je fakt. Z tohoto pohledu je otázka, jestli kvůli těm pár lidem, kteří by si díky tomu mohli vyřizovat účty či mastit ego, nedělat nic. A to si nemyslím, že je to správné řešení. Jinak řečeno, je potřeba mít nějakou vizi, záměr. A tu já mám a i kvůli tomu jsem požádal o přidělení moderování a postupnými krůčky jdu k jejímu naplnění.

Co se týká způsobu přidělení jsem uvažoval o tom samém, jako navrhuje Matka, tedy hlasování. Udělování TOPek ve všech sekcích je určitě dobrý nápad. Ale aby to mohlo být tak je potřeba, aby i pro jiná témata byl někdo (z)odpovědný. Tak či tak by to chtělo, aby metodika (vznosně řečeno) byla jednotná. A tematická TOPky je pak krůček ke globálním.

Ale to je už nad rámec této diskuze. Pokud tedy máte názory k TOPkám v Town tématu, můžete psát sem. A přihodil jsem i anketu k možnosti vyjádření se anonymní formou  ;)

peki

#28
Citace od: miho kdy 20.02.2015, 07:43:41
IMHO topka je velice kontroverzním tématem, které zde vedlo k hádkám tak zuřivým, že skončilo i doživotním banem. Chceme-li hádky a otrávit další lidi, aby skončili s kostkami zavádějme topky a reorganizume mazáním příspěvků.

Neřekl bych že to byl problém TOPky jako takové, spíše svérázný postoj jednoho konkrétního člena, který se projevoval napříč celým fórem. Doživotní ban byl udělen za poškozování obsahu fóra.

Nyní k TOPce.  Pokud je v sekci tolik aktivních stavitelů že to má smysl ( což bohužel není všude) je to věcí dané sekce respektive aktivních členů dané sekce. Role moderátora je poskytnou "servis", zpříjemnit onu část webu. Jestli k tomu pomůže TOPka nebo soutěže či společné projekty je věcí dohody aktivních členů, bez nich je moderátor k ničemu.

Faktem je že mnohá zajímavá díla, zůstávají bez náležitého komentáře, což si může autor vysvětlit tak že o stavbu není zájem nebo je nepovedená. Já osobně moc pochval psát nestíhám (to je chyba). Částečně je to také způsobené tím že kvalita se za ty roky posunula takovým způsobem, že u některých vystavovatelů (nebudu jmenovat protože bych na někoho zapomněl) je to pro mne vždycky pokochání. Domnívám se že i autorovi musí být jasné že je to pecka, ke které v podstatě není co dodat, protože se k tomu opravdu nic výstižného nedá napsat. Na výstavách/hospodách to pak náležitě prodiskutujeme a slíbíme si že se budeme více chválit.

Kromě TOPky, tedy toho pomyslného vrcholu, který "nemůže být na kostkách už ničím překonán"  ;D by se mělo myslet i na začínající stavitele. Jak je zapojit do soutěží, výstav, hospod atd.   Příkladem mohou být společné projekty jako sousedé čí soutěže (teď nechválím sebe, chcíplý pes nebyl můj nápad  ;) )

     

Foton

#29
Já bych byl pro následující:
- každá (první) fotka ve vlákně by měla u sebe možnost obodování (0-3 hvězdičky stačí)
- každý člen může hlasovat jen jednou
- jako "výstavní stránka" by pak byla galerie nejvíce bodovaných, seřazená podle počtu hvězdiček (pro celé fórum samozřejmě)
- pro aktuálnost prezentace by se mohl u starších fotek odečítal nějaký malus, tj. novější, ale stejně dobře hodnocené, fotky by byly na předních místech.
- pro úvodní naplnění by se všem Topkám nasázelo hodnocení nejvyšší za každého člena fóra.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.